trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4125 dnia: Październik 29, 2013, 11:41:48 pm »
Te smoki to chyba jakieś punkty za aktywność ;-)

Aaaa...no w sumie zaglądam codziennie i przynajmniej raz w tygodniu coś napiszę. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4126 dnia: Październik 30, 2013, 08:42:10 pm »
Namiuchigiwa no Muromi-san - slapstikowa komedia ale z miło kontrastującymi scenami refleksyjnymi. Krótkie 10 minutówki bez konkretnej fabuły i z bohaterami których od razu się lubi. No i widok syren na kacu puszczających pawia do oceanu BEZCENNY.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4127 dnia: Październik 30, 2013, 10:22:28 pm »
No i widok syren na kacu puszczających pawia do oceanu BEZCENNY.

Te scenki były najlepsze x)) I impresja cykad:

[Muromi-San] cicada impression



Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4128 dnia: Październik 31, 2013, 12:02:23 am »
Taa, Muronmi-san zabija. A tych cykad nawet nie zauważyłem, tak doskonale wpasowane w tło. :biggrin: :lol:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4129 dnia: Październik 31, 2013, 01:46:01 pm »
Obejrzałem III film kinowy NGE czyli Evangelion 3.33 i oczywiście nadal uważam, że to bardzo dobra produkcja, ale mimo to  znacznie mniej mi się podobał niż ten poprzedni (2.22), który jak pisałem uważam za arcydzieło (oceniłem go 10/10).

III film wydaje się już zbyt absurdalny (nawet jak na NGE), nie ma takiego fajnego klimatu, a poza tym głupota Shinjego sięgnęła granic. Nigdy nie oczekiwałem od niego jakiegoś bohaterskiego zachowania (to go właśnie wyróżniało), ale nigdy też nie sądziłem że może być, aż tak zaślepiony i nierozumny.

 Już pomijając jego zachowanie (znane z serii) to teraz miałem wrażenie, że już całkiem przestał myśleć. W poprzednich dwóch filmach ani razu mnie nie zdenerwował. No i ta Asuka. Praktycznie przez cały film agresywna i ciągle go obraża (jeszcze gorsza niż w II filmie). Nawet jeśli on naprawdę jest idiotą, gówniarzem itp to ile można ? Takie coś spłyca jej  charakter i również zaczynałem mieć jej dosyć. Chociaż może otaku nadal ją za to uwielbiają.

Jednym słowem film był bardzo dziwny, a postacie dodatkowo mu zaszkodziły. Oceniam go 8/10

Teraz jestem ciekaw czym ostatni film kinowy będzie się różnił od End of Evangelion. Fajne, że w w Evangelion 3.33 wyjaśnili, że koniec świata następuje wtedy jak
Spoiler: pokaż
zostaną otwarte Wrota Dusz. Chociaż sądziłem, że Kaworu pod koniec II filmu temu przeszkodził, czyli żadna  zagłada nie nastąpiła.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4130 dnia: Listopad 01, 2013, 01:15:33 pm »
Trzeci kinowy Evangelion. Autorzy pojechali totalnie po bandzie. Pierwsze wrażenie jak po ciosie w szczękę i wielkie WTF!
Pomysł 14 letniego odstępu uważam za odlotowy. Walka Misato przeciwko NERVowi też jest fajnym twistem.
Niestety do realizacji mam znacznie więcej zarzutów. Pomysł z latającym statkiem bazą jest karkołomny a wręcz śmieszny momentami. Za mało budowania charakterów, zero przedstawiania relacji między bohaterami zbyt mała spójność z poprzednią częścią. Wyszła przepakowana akcją nawalanka, bez ładu i składu której fabuła zmieściła by się w 25 minutowym odcinku a nie półtora godzinnym filmie. Chociaż w końcu Shinji zaczął budzić moją lekką sympatię. Jego desperacka próba uczepienia się jakiegoś celu i znalezienia jakiejś psychicznej kotwicy w praktycznie całkowicie innym świecie jest urzekająca. I oczywiście kończy się kolejnym załamaniem.
Plusy dla autorów za pomysł na zupełnie inną historię, minusy za jej realizację.
Technicznie nie ma o czym gadać bo poziom jak zwykle oszałamiający.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4131 dnia: Listopad 02, 2013, 01:36:05 pm »
Zgadzam się, miałem te same wrażenia po obejrzeniu. Podobnie miałem też trochę odnosnie spójności z poprzednio częścią i myslałem, że zapomniałem czegoś, ale jak odświeżyłem sobie pokrótce drugi epizod to jednak dobrze pamiętałem, a poprostu dużo się zmieniło.



Gosick - ciężko mi to podsumować z tego względu, że na początku odpychało mnie ta cała Victoriqa i jej stwierdzanie oczywistości, a reszta udawała upośledzonych i czarną magią było dla nich "2+2". Na szczęście po jakiś dwóch odcinkach i tej pierwszej sprawie poprawiło się i bylo znacznie ciekawiej. Oglądając następne odcinki wciagnełem się i było już dobrze. Niestety moja radośc nie trwała długo i  gdzieś tak od 15 odcinka znowu zaczeło się wszystko sypać i to nie chodziło o problem z poczatku, a o coś innego. Dokładnie było narzeczy to, że Victoriqa zaczeła być jako postać nie do wytrzymania. Każda sekunda ogldania jej sprawiała mi fizyczny ból. Te ciągłe jej wywyższanie, idiotyczne zachowania przez co była coraz bardziej żałosna co gorsza Kujo przy niej się tym zarażał. Postać poboczna avril była normalna i o wiele lepsza. Kolejnym minusem  co mnie zniesmaczał był wygląd victoriqi, ale ją jeszcze przeżylem, że miała 15 lat, a wyglądała jak 10. Gorzej było z jej matką, która miała 30+, i tez wyglądała na 10. Co grosza z kolejnymi odcinkami jak odkrywano jej pratnerów, poród i ekcesy przed oczami miałem ogromne hasło: Pedofilia i musiałem męczyć się z tym do końca. Wtrzymałem do końca ze względu na ciekawość zakończenia seri. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2013, 01:52:18 pm wysłana przez Jackal »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4132 dnia: Listopad 02, 2013, 02:04:57 pm »
Podobnie miałem też trochę odnosnie spójności z poprzednio częścią i myslałem, że zapomniałem czegoś, ale jak odświeżyłem sobie pokrótce drugi epizod to jednak dobrze pamiętałem, a poprostu dużo się zmieniło.
Też ściągałem drugą część bo myślałem, że po prostu zapomniałem czegoś z końcówki.
Poza tym zapowiedź z drugiej części ma się nijak do tego co zobaczyliśmy w trzeciej.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4133 dnia: Listopad 02, 2013, 03:10:23 pm »

Gosick - ciężko mi to podsumować z tego względu, że na początku odpychało mnie ta cała Victoriqa i jej stwierdzanie oczywistości (...) Te ciągłe jej wywyższanie, idiotyczne zachowania przez co była coraz bardziej żałosna

Wyjątkowo irytująca cecha. Zazwyczaj strasznie mnie drażnią takie postacie, ale zazwyczaj są to postacie normalne, jacyś uczniowie etc. i nic takiego zachowania nie usprawiedliwia. Za to u Viki, która przez całe życie była zamknięta w bibliotece, znała kilka osób na krzyż, przez to była totalnie niedorozwinięta w relacjach międzyludzkich, a dodatkowo doskonale zdawała sobie sprawę, że żyje tylko dlatego, że jest inteligentna - tu takie zachowanie jest jak najbardziej usprawiedliwione, bo jej inteligencja określała całe jej życie, więc nie ma co się dziwić, że budowała na tym swoją osobowość i korzystała z każdej okazji, by się dowartościować. Nie była pustym archetypem postaci, ale porządnie rozbudowaną postacią - to różnica, która diametralnie zmienia mój odbiór takich osób.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4134 dnia: Listopad 02, 2013, 04:10:54 pm »
To prawda też sobie tak momentami tłumaczyłem, że te całe jej zachowanie jest wynikiem jej trybu życia i tego co przeszla, ale nie które momenty jednak dawały mi sie we znaki. Szkoda też, że tak jak pisałem to jej matki tak wymłodzili, rozumiem że to mogły być cechy jej rodu czyli niski wzrost, oczy itd, ale nie wygląd dziecka.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4135 dnia: Listopad 03, 2013, 12:27:35 am »
Zgadzam się, miałem te same wrażenia po obejrzeniu. Podobnie miałem też trochę odnosnie spójności z poprzednio częścią i myslałem, że zapomniałem czegoś, ale jak odświeżyłem sobie pokrótce drugi epizod to jednak dobrze pamiętałem, a poprostu dużo się zmieniło.
Też tak sądzę bo jednak było takie wrażenie całkiem innego filmu, a nie kontynuacji. Twórcy zrobili przeskok 14 lat do przodu i wszystko inne mieli gdzieś (praktycznie brak wyjaśnień co się działo pomiędzy). A w końcówce II filmu były inne sceny w zapowiedzi, gdyż nic takiego nie pokazali w III filmie.

Gosick - ciężko mi to podsumować z tego względu, że na początku odpychało mnie ta cała Victoriqa i jej stwierdzanie oczywistości, a reszta udawała upośledzonych i czarną magią było dla nich "2+2". Na szczęście po jakiś dwóch odcinkach i tej pierwszej sprawie poprawiło się i bylo znacznie ciekawiej. Oglądając następne odcinki wciagnełem się i było już dobrze. Niestety moja radośc nie trwała długo i  gdzieś tak od 15 odcinka znowu zaczeło się wszystko sypać i to nie chodziło o problem z poczatku, a o coś innego. Dokładnie było narzeczy to, że Victoriqa zaczeła być jako postać nie do wytrzymania. Każda sekunda ogldania jej sprawiała mi fizyczny ból. Te ciągłe jej wywyższanie, idiotyczne zachowania przez co była coraz bardziej żałosna co gorsza Kujo przy niej się tym zarażał. Postać poboczna avril była normalna i o wiele lepsza. Kolejnym minusem  co mnie zniesmaczał był wygląd victoriqi, ale ją jeszcze przeżylem, że miała 15 lat, a wyglądała jak 10. Gorzej było z jej matką, która miała 30+, i tez wyglądała na 10. Co grosza z kolejnymi odcinkami jak odkrywano jej pratnerów, poród i ekcesy przed oczami miałem ogromne hasło: Pedofilia i musiałem męczyć się z tym do końca. Wtrzymałem do końca ze względu na ciekawość zakończenia seri.
Oglądałem Gosick i ten I wątek (na statku) był całkiem dobry, ale niestety później główna bohaterka coraz bardziej zaczynała działać mi na nerwy. Jej inteligencja połączona z gówniarskim i irytującym zachowaniem (również tsundere jest tym czego zazwyczaj nienawidzę w anime.
Ten chłopak również nieciekawy bo taki przygłupi i na wszystko jej pozwalał.

Jackal, a co ty z tą pedofilią wyskoczyłeś ? Chyba jako pierwszy coś takiego napisałeś. :) Aż się nie chce wierzyć, że ty tak na serio. :)
Jej matka miała mniej niż 30 lat (jak się przypatrzysz to zauważysz wyraźnie starszy wygląd niż w przypadku Victorique, która miała 13-14 lat) a te dramatyczne scenki z jej przeszłości (to jak ją tamten traktował) uważam za najlepsze z całego anime (jeszcze ostatni odcinek był świetny), które ogólnie było dosyć słabe. Główna bohaterka, bohater i ta nauczycielka szczególnie psuły mi oglądanie tej serii.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2013, 12:45:04 am wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4136 dnia: Listopad 03, 2013, 07:50:38 am »
H2O - Footprints in the Sand - świetne anime, myślałem, że to będzie jakaś tania komedyjka patrząc na postacie i jakość wykonania. Poczatkowo bardzo mnie wciągneło, a właściwie powiew świeżości w postaci niewidomego Hirose w realiach szkolnych. Wydało mi się ciekawe jak potoczą się jego losy i do tego doszła ciekawa postać Hyajami. Wszystko stawało się coraz ciekawsze i fascynujące, ale powiedzmy ze gdzieś około po 3 odcinku klimat diametralnie się zmienił i mielismy sielankę niezbyt ciekawą z przebłyskami danwego klimatu. Jednak jak się okazało miało to swoje uzsadnienie i właśnie od 10 odcinka chucznie powrócił klimat z pierwszego odcinka w jeszcze lepszej odsłonie. Ten cały zwrot akcji naprawdę był dobry i wiele wniósł co mnie się osobiście spodbało.
Spoiler: pokaż
Zakonczenie było bardzo dobre z tym, że złe z malym pocieszaczem. Ciekawy motyw, że hirose nie mógł być z hyjami, bo albo on tkwił w czasach dziecięcych i ona się nim opiekowała albo ona zgineła, a on powrócił. Co do samej śmierci hyajami to była dziwna, bo skoro i tak i tak zgineła z chłopcem to po co biegła go ratować. Rozumiem jak by miała go odepchnąć lub z nim odskoczyć, ale nie rozumiem wbiec na tory przytrzymać dziecko i poczekać na pociąg - ja się pytam po co?
Pomimo słabego środka serii anime oceniam je na 9,5/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4137 dnia: Listopad 03, 2013, 08:39:56 am »
H2O - Footprints in the Sand. Świetne anime, oceniam je na 9,5/10
Jackal, w Gosick wyskoczyłeś z jakąś pedofilią (chociaż z twoją pozostałą krytyką w większości się zgadzałem).
a teraz, widzę, że shitowate anime oceniasz bardzo wysoko.   :shock:

Ja oceniłem ten absurdalny gniot 2/10. Maksymalnie irytujące i nierealistyczne postacie (szczególnie główna bohaterka beznadziejna i wnerwiająca). Poza tym nieciekawa i bzdurna fabuła. Tak w ogóle to ekranizacja słabej eroge.
http://vndb.org/v473

Zresztą nawet nie umiesz napisać nazwiska głównej bohaterki bo nie było żadnej hyajami. Ona się nazywała Hayami.
Jeśli nie wiesz jak coś napisać to korzystaj z anidb.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2013, 08:48:48 am wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4138 dnia: Listopad 03, 2013, 02:44:03 pm »
Jackal, w Gosick wyskoczyłeś z jakąś pedofilią (chociaż z twoją pozostałą krytyką w większości się zgadzałem).
a teraz, widzę, że shitowate anime oceniasz bardzo wysoko.   :shock:

Ja oceniłem ten absurdalny gniot 2/10. Maksymalnie irytujące i nierealistyczne postacie (szczególnie główna bohaterka beznadziejna i wnerwiająca). Poza tym nieciekawa i bzdurna fabuła. Tak w ogóle to ekranizacja słabej eroge.
http://vndb.org/v473

Zresztą nawet nie umiesz napisać nazwiska głównej bohaterki bo nie było żadnej hyajami. Ona się nazywała Hayami.
Jeśli nie wiesz jak coś napisać to korzystaj z anidb.
W Gosick było to dla mnie nie ciekawe oglądanie 10 latki, która uważa, że ma około 30 i związane z tym ekscesy.
Rzeczywiście imię bohaterki h2o przekręcałem, ale to akurat nie problem po prostu co druga osoba nazywała się podobnie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4139 dnia: Listopad 03, 2013, 08:26:43 pm »
W Gosick było to dla mnie nie ciekawe oglądanie 10 latki, która uważa, że ma około 30 i związane z tym ekscesy.
One była niska, ale przypatrz się jej twarzy. Znacznie starsza niż w przypadku Victorique. Dziwne, że tego nie widzisz.
Scena
Spoiler: pokaż
porodu
była szokująca, ale to ogromny plus tego anime, gdyż po wielu słabych i irytujących odcinkach zobaczyłem coś czego nigdy bym się nie spodziewał. Ja po prostu lubię takie i podobne sceny w anime. : )


A odnośnie H2O no to jeśli zdołałeś polubić postaci (bo ja po 2 odcinkach już miałem ich dosyć, a szczególnie głównej bohaterki) to jakoś wytrwałeś do końca. Jak dla mnie ta dziewczyna była skrajnie głupia (wyjątkowo niesympatyczny charakter).