trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4140 dnia: Listopad 03, 2013, 11:33:16 pm »
One była niska, ale przypatrz się jej twarzy. Znacznie starsza niż w przypadku Victorique. Dziwne, że tego nie widzisz.
Widze, i pisalem juz, ze to nie chodzi nawet o niski wzrost. A powazna mina nie robi z niej 40 latki.



Przepraszam za byki i brak polskich znakow, ale pisalem to z tableta.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4141 dnia: Listopad 04, 2013, 08:15:10 am »
Zapętlacie się powoli.

A co do H2O, to odpadłem bodajże po 2gim epku - definitywnie odrzuciły mnie sceny z Hayami.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4142 dnia: Listopad 07, 2013, 08:52:46 pm »
Hakuouki - Shinsengumi Kitan - kiedyś obejrzałem kilka odcinków i zbytnio mnie nie porwało, ani nie odrzuciło. Tak się złożyło, że obejrzałem i było naprawdę dobre. Bardzo fajne anime o samurajach i mieczach. Może nie jest to jakiś 8 cud świata, ale trzyma poziom przez cało serię i mam ochotę na drugą część. Zauważyłem też podobieństwo oddziału shinshengumi tego tutaj z tym z gintamy. Imiona te same, stopnie jakie dzierżyły te imiona także te same. Odnośnie postaci to są całkiem w porządku, mnie do gustu przypadł małomówny saitou pod względem wyglądu, osobowości i umiejętności. Obserwując go miałem wrażenie, że to będzie jakiś wybitny kozak, ale okazji jeszcze nie miał by to pokazać :). Co więcej często to wygląda tak, że trochę na stroszy piór i nic po za tym. Po pierwszym sezonie daje 8,5/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4143 dnia: Listopad 08, 2013, 02:22:18 pm »


Obejrzałem Toaru Majutsu no Index: Endymion no Kiseki i jestem dosyć mocno zawiedziony. Animacja/grafika była bardzo dobra (chociaż do najlepszej trochę brakuje), fanserwis również fajny (szczególnie sceny z Arisą i Index), ale fabuła i postacie to poziom serii TV czyli średnio-słaby. Brakowało mi chociażby bardziej szczegółowych wyjaśnień odnośnie niektórych postaci.
Początek filmu okazał się ciekawy bo taki tajemniczy, ale niestety całościowo był nieudolnie skonstruowany, a nowe postaci mnie zawiodły (zwłaszcza ostatnie sceny z nimi).

Szczególnie liczyłem na coś ciekawego z z Meigo Arisa, Shutaura Sequenzia  i Ladylee Tangleroad.
Niestety one w dużym stopniu spowodowały, że film okazał się przeciętniakiem i był niewiele lepszy od I i II sezonu Index.

Ladylee miała początkowo wiele cech jakie lubię, ale w momencie jak się okazało, że jej marzeniem jest
Spoiler: pokaż
umrzeć
to wszystko zostało zepsute bo nie lubię takich postaci. A zakończenie z nią ? Beznadziejne i głupie.
Spoiler: pokaż
Leży w śpiączce z jakimiś elektrodami. Wolałbym ją zobaczyć przytomną, a nie w takim stanie.

Zresztą prawie nic nie pokazali odnośnie jej przeszłości, a ona mnie najbardziej interesowała. 

Rola Arisy w anime to głównie bycie idolką, ale łatwo ją polubiłem, więc także zakończenie z nią działa na minus filmu. Czytałem na wiki, że
Spoiler: pokaż
połączyła się z Shutaurą, ale żadnej na końcu nie pokazali.


A główny bohater to już totalnie nieciekawy. Obrzydł mi całkowicie przez te dwie serie, a w filmie nie było z nim nic lepszego.
Pokona każdego i to zawsze w ten sam schematyczny sposób i oczywiście na końcu uderzył
Spoiler: pokaż
dziewczynę pięścią w twarz. W serii TV również tak kończył walki.


7/10

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4144 dnia: Listopad 08, 2013, 07:48:00 pm »
Oj tak. Film jest strasznie słaby. Moim zdaniem nawet gorszy niż seria TV. Jedynym plusem tego anime to nie najgorsza ścieżka dźwiękowa i pojawienie się Sióstr i Acceleratora (mała rzecz, a cieszy).

A największym przegięciem filmu chyba była
Spoiler: pokaż
 Kanzaki w kosmosie bez skafandra, która spadła z orbity i nawet się nie potłukła.

Film jest praktycznie tylko dla ludzi czytających Light Novelki.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4145 dnia: Listopad 08, 2013, 09:14:03 pm »
Jedynym plusem tego anime to nie najgorsza ścieżka dźwiękowa i pojawienie się Sióstr i Acceleratora (mała rzecz, a cieszy).
Jeszcze była wysokiej jakości grafika i animacja. Poza tym film zapowiadał się naprawdę ciekawie, ale po prostu wykonanie było nędzne no i te postacie. Poza tym anime Index jest po prostu dziecinne (widać, że dla młodszych widzów), a ja bym wolał coś poważniejszego.
A największym przegięciem filmu chyba była [spoiler] Kanzaki w kosmosie bez skafandra, która spadła z orbity i nawet się nie potłukła.
Ten jej pokaz możliwości to akurat jedna z największych zalet filmu (zwłaszcza z tą muzyką). Przecież ona była świętą, więc co w tym dziwnego, że miała taką moc i możliwości ? Otaczała ją jakaś aura. Choć muszę przyznać, że się tego nie spodziewałem.
Film jest praktycznie tylko dla ludzi czytających Light Novelki.
Ambitny na pewno nie jest, ale mogli przynajmniej zrobić ciekawsze charaktery postaci.
Znowu zły charakter (Laydelee) okazał się żałosny i słaby. Kiedy wreszcie pojawi się wróg silniejszy od Toumy i Misaki razem wziętych ? Dlaczego za każdym razem Touma tak samo pokonuje wrogów. To jest nudne i irytujące. Nie mogą coś innego wymyślić wreszcie. W II serii TV chyba za każdym razem tak kończył walki (pięścią w gębę).

Mimo, że III film kinowy Evangelion też miał wiele wad (nawet nie był spójny z II filmem) i irytujące niektóre postacie,  to jednak był wielokrotnie bardziej ambitny od tego Index. Już nie mówiąc o tym, że jakościowo przebijał go bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2013, 09:34:12 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4146 dnia: Listopad 11, 2013, 04:36:52 pm »
Hakuouki - Hekketsu-roku - drugi sezon jako kontynuacja pierwszego trzyma równy bardzo wysoki poziom i jest nawet lepszy od pierwszego. Anime szczególnie przypadło mi do gustu obrazując zmiany w walkach jakie wniosła broń palna. Pokazuje też jak nowoczesna broń hańbi wojowników, bo używając mieczy, włóczni w walce liczą się umiejętności i godziny poświęcone treningowi. Klimat i historia jest świetnie wyważona w tym tytule, tak samo postacie są dobrze zbudowane. Co więcej w drugim sezonie moja postać wreszcie mogła pokazać co potrafi i powiem aby, że się nie zawiodłem.  Głównym trzonem historii są losy członków schinsengumi, a całe te wojny i bitwy to tło.
Spoiler: pokaż
 Szkoda, że nie pokazali co dalej poczęła chizuru. Zakończenie uważam za bardzo dobre, ponieważ zostały pokazane losy wszystkich członków i seria skończyła się z śmiercią ostatniej głównej postaci schinsengumi. Można było się czepnąć co finałem wojny itd itd, ale tak jak pisałem to tylko tło i anime zakończyło się wraz z śmiercią głównych członków, co uważam za dobre zakończenie.
Całość oceniam na 9,5/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4147 dnia: Listopad 12, 2013, 09:50:35 am »
Hakuouki - Hekketsu-roku - drugi sezon jako kontynuacja pierwszego trzyma równy bardzo wysoki poziom i jest nawet lepszy od pierwszego.
Będę musiał to zobaczyć i ocenić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 07:51:46 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4148 dnia: Listopad 12, 2013, 07:19:36 pm »
Hentai Ouji to Warawanai Neko. - ka-pi-tal-ne anime. Pomysł z przewrotnie spełnianymi życzeniami nowy nie jest, ale tak fajnie zbudowali na nim fabułę, że zostałem kompletnie kupiony. Zaczyna się niewinnie, gdy dwójka bohaterów prosi statuetkę kota o spełnienie swoich życzeń i po początku można się spodziewać raczej niemądrej komediowo-romantycznej historii, ale nic z tych rzeczy. Szybko można zorientować się po braku fanservisu i wątku z Azusą, że to coś więcej. A końcówka to naprawdę kawał dobrej fabularnej roboty. Do tego przeurocza kreska i bohaterowie. Ode mnie 9/10.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2013, 08:49:22 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4149 dnia: Listopad 12, 2013, 09:06:12 pm »
Mi w tym anime najbardziej nie podobał się środek kiedy pojawiła się ta dziewczynka z małą figurką kota.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4150 dnia: Listopad 12, 2013, 09:11:01 pm »
Prawda, ale dało się przeżyć, a końcówka, przynajmniej mnie, wszystko wynagrodziła.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4151 dnia: Listopad 12, 2013, 09:31:03 pm »
To prawda. Końcówka była świetna.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4152 dnia: Listopad 13, 2013, 09:39:29 pm »
Hakuoki Reimeiroku- ostatni sezon, a zarazem prequel dwóch poprzednich sezonów. Pomimo, że to trzecia seria to nadal trzymało wysoki poziom i tym bardziej się utwierdziłem jak dobry jest ten tytuł w tej tematyce. Podsumowując jest to jeden z lepszych tytułów o samurajach jakie oglądałem. Mamy tutaj świetne postacie, muzykę, kreskę, fabułę, zakończenie.   9,5/10 w swojej tematyce.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 05:44:52 pm wysłana przez Jackal »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4153 dnia: Listopad 14, 2013, 09:43:17 am »
A ile jest shoujo w tym shoujo? Bo kilka samurajskich shoujo widziałem i nieodmiennie jak na historie o samurajach, to cienkie były.

EDIT: wait! W sumie to ja Hakuouki przecież widziałem i całkiem dobrze się oglądało choć shojowatość psuła samurajowatość w tym anime.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4154 dnia: Listopad 14, 2013, 05:53:07 pm »
hmmmm nie wiem czy dobrze kojarzę co ten termin [shoujo] znaczy, ale jeśli dobrze mi się wydaje to jest tego mało, bo ogranicza się do wyglądu głównych postaci.

W sumie to ja Hakuouki przecież widziałem i całkiem dobrze się oglądało ....
I takie wrażenie miałem przez wszystkie sezony. W ostatnim 3 -cim jest postać Serizawa i pomimo, że ma być to negatywna postać to była według mnie właśnie takim typowym "samurajem".

 

anything