trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4170 dnia: Grudzień 01, 2013, 01:54:53 pm »
Haruka była dla mnie meczącą postacią więc im jej więcej tym gorzej, ciekawiej było już jak pokazywali jej siostrę.
A co takiego Haruka robiła, że była dla ciebie męcząca ?
Było mi jej raczej żal z powodu tego co się stało.

Dlatego alternatywne  zakończenie (takie również było w Visual Novel o tym samym tytule) podobało mi się.
zresztą był drugi sezon tylko, że w ova'kach.
Nie było żadnego II sezonu. Ten tak  zwany "Next season" to alternatywne zakończenie z Haruką (po prostu zmienili końcówkę czyli wybrali inne zakończenie z visual novel).



Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4171 dnia: Grudzień 01, 2013, 10:15:01 pm »
Kino no Tabi - bardzo fajne anime stylem przypominające Mushishi. Ciekawie ukazane są absurdy świata. Właśnie kino poprzez podróże i przygody zmusza do refleksji na światem. Tak jak pisałem przypomina mushishi graficznie, klimatycznie, a także głównym bohaterem. Anime z pewnością ciekawie się oglądało, choć przyznam że na początku myślałem, że będzie wiało nudą. Zakończenie inaczej nie mogło wyglądać jak ukazanie, że Kino nadal kontynuuję swoje podróż. Oczywiście mogli ją uśmiercić czy coś innego, ale tak się nie stało. 9/10 

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4172 dnia: Grudzień 02, 2013, 02:02:47 pm »
Obejrzałem film kinowy "Strike Witches". Jeśli ktoś nie zna to powiem w skrócie, że anime opowiada o wiedźmach, które walczą z nieznanym wrogiem o nazwie Neuroi. Były dwie serie TV (dobre, a chwilami bardzo dobre). Jak ktoś lubi produkcje z dodatkiem fanserwisu i scen akcji to polecam. Anime wyróżnia również dosyć ładna kreska.

Natomiast odnośnie filmu kinowego to na pewno można zauważyć lepszą jakość wizualną (chociaż nie jest to jakaś przepaść) i więcej powagi w porównaniu do serii TV. Postacie są jeszcze sympatyczniejsze i dosłownie żadna nie psuje przyjemności z oglądania tego anime.
Jednak co ciekawe w filmie nie było fanserwisu w przeciwieństwie do serii TV.

Odnośnie fabuły to niestety również w tym przypadku nie jest zbyt mocną stroną bo mogę ją określić maksymalnie jako przeciętną. Nie uległa poprawie w stosunku do serii TV.

Oceniając sceny akcji to najbardziej spodobała mi się ta z udziałem Yoshiki. Może mało sensowna, ale za to emocjonująca, gdyż pokonała sama silnego Neuroi nawet
Spoiler: pokaż
nie mając mocy wiedźmy.


A walka z głównym wrogiem była już tylko dla efektów i żeby pokazać wszystkie
Spoiler: pokaż
wiedźmy znowu razem.


Mimo pewnych wad to jednak anime oglądało się naprawdę przyjemnie i to zarówno z powodu postaci jak i strony wizualnej.

Ode mnie 7/10.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8272

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4173 dnia: Grudzień 04, 2013, 05:15:11 pm »
Po ostatnio wrzuconej amv'ce sięgnąłem ponownie po Tetsuwan Birdy Decode i przyznam szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony. Był jeden słabszy moment, ale anime jako całość oceniam jako bardzo dobre. Naprawdę polubiłem Birdy i Sayake, a nawet Tsutomu dał się lubić. Do tego kilka fajnych postaci drugoplanowych oraz sporo fajnie rozegranych wątków i scen. Minusem było, że w pewnym momencie rzucili się na CG niczym szczerbaty na suchary, ale pomijając ten jeden mankament stronie wizualnej nie mam wiele do zarzucenia.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4174 dnia: Grudzień 04, 2013, 07:44:50 pm »
Ja kierowałem się tym samym motywem i obejrzałem. Fabularnie nieźle, jak pisał Wilk zdarzy się słabszy moment. Niestety graficznie poraża. Po anime z 2008 roku spodziewałem się znacznie więcej. Ogrom niedociągnięć w animacji (CG też) negatywnie wpłynął na moją ocenę tego tytułu.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4175 dnia: Grudzień 04, 2013, 08:41:08 pm »
Obejrzałem odcinek specjalny Toradory (grudzień 2011). Muszę przyznać, że trzymał poziom serii, ale był w całości o jedzeniu, więc raczej całkowicie nieistotny. Jednak dosyć zabawny i bardzo przyjemny w oglądaniu.

Szkoda, że to nie była kontynuacja.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4176 dnia: Grudzień 05, 2013, 09:21:00 pm »
Carnival Phantasm - jest to seria skeczów nawiązująca do gier i anime firmy Type-Moon (Tsukihime, Melty Blood, Fate/Stay Night, Fate/Hollow Ataraxia). Anime nie ma jakiegoś większego sensu ani fabuły, ale z niektórych scenek naprawdę można się zdrowo pośmiać (moim numerem jeden jest scena, w której Rin ma włączyć Blue Ray) .  Jak to zwykle bywa są lepsze i gorsze momenty, ale i tak przyjemnie się to ogląda.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4177 dnia: Grudzień 05, 2013, 09:28:01 pm »
Tam było kupę genialnych momentów. Chyba najbardziej uśmiałem się z początku jednego epka jak nasza barowa epkipa sprzątała x D Świetne były też odcinki z zamachami na Lancera, albo gdy Saber robiła za maido i Gilgamesh ciągał ją za kosmyk x D Albo scenki rodzajowe z życia lwa x D
Kurcze, będę to musiał jeszcze raz oglądnąć.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4178 dnia: Grudzień 06, 2013, 03:23:03 pm »
Carnival Phantasm - ale i tak przyjemnie się to ogląda.
Przyjemnie jeśli lubisz parodie, czyli podoba ci się nabijanie ze świetnych anime i postaci. Ja tego nie lubię.

Bo akurat Fate/Stay Night i Tsukihime to były bardzo dobre i poważne anime. Te wszelkie parodie Higurashi są również dnem jak dla mnie.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4179 dnia: Grudzień 06, 2013, 09:10:37 pm »
Cytuj
Bo akurat Fate/Stay Night i Tsukihime to były bardzo dobre i poważne anime
Cytuj

Miejscami nawet za poważne. Też lubię te serie (gry nawet bardziej niż anime), ale to nie powód aby nie móc się z nich pośmiać

Cytuj
Te wszelkie parodie Higurashi są również dnem jak dla mnie.
Cytuj

Nie oglądałem ani oryginalnej serii ani parodii więc nie mam jak się wypowiedzieć.
                                                                   

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4180 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:50:07 am »
Miejscami nawet za poważne. Też lubię te serie (gry nawet bardziej niż anime), ale to nie powód aby nie móc się z nich pośmiać
Możesz podać jakąś scenę, którą uważasz za zbyt poważną w FSN ? Sądzę, że średnio rzecz biorąc jest znacznie więcej anime o tak zwanym luźnym klimacie (komedia, romans itp), więc produkcje, w których śmieszne sceny/teksty są zmarginalizowane mogą się pozytywnie wyróżniać.
Odnośnie parodii to jak dla mnie mogą być, ale pod warunkiem że dotyczą słabych anime.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4181 dnia: Grudzień 07, 2013, 08:39:52 pm »
Możesz podać jakąś scenę, którą uważasz za zbyt poważną w FSN ?

Po prostu pominięto kilka ciekawych scen z gry na rzecz tych mniej ciekawych. Nie będę spilerował aby nie psuć przyjemności z gry...

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4182 dnia: Grudzień 11, 2013, 04:13:54 pm »
Koukaku no Regios - myślałem, że to będzie przeciętne anime z nie potrzebnymi fajerwerkami coś jak asura cryin. Jednak było dużo lepsze, a na pewno nie jest z tych serii, które trzeba przeboleć. Najwyższej półki też nie było, ale dobrze się oglądało, potrafiło zaciekawić. Wiadomo też, że nie można było zbytnio w wnikać, w nie które rzeczy tylko po prostu oglądać takim jakim się widzi, bo inaczej można było by tylko narzekać na to. Pod koniec, a szczególnie w ostatnim odcinku trochę twórcy przesadzili z np. lataniem na mieczu [jak na snowboardzie]. Anime ma duże plusy takie jak, nie denerwujące postacie. W takiej serii spodziewałem się ich sporo a ku mojemu zdziwieniu praktycznie ich nie było. Najbardziej spodobała mi się postać Feli. Jest świetnym przykładem jak powinno robić się postacie tego typu, wszystko u niej było świetne zbalansowane, że nie dało się jej nie lubić. Nie jest ani dziecinna, anie zbyt przemądrzała, ani denerwująca z tym swoim kopaniem, bo przeważnie tego typu postacie są bardzo irytujące, a przykładem jest tutaj taiga z Torradora[chociaż ona w tym była do zniesienia] i jej pochodne. Ogólnie seria została dobrze zakończona, ale zostało sporo nie wiadomych, które warto było by powyjaśniać jednak coś mi się wydaje, że to coś jak z tymi seriami, które nie wychodzą na podstawie gier, nie dokończonych mang itd. Tak właściwie te poruszone wątki poboczne były najciekawsze.  Anime całościowo oceniam na 7,5/10. Spokojnie mógł bym je polecić komuś do obejrzenia.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4183 dnia: Grudzień 11, 2013, 06:12:55 pm »
Książki poczytaj. Jest już przetłumaczone na angielski 18 tomów. Naprawdę warto.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4184 dnia: Grudzień 11, 2013, 06:51:29 pm »
Książki poczytaj. Jest już przetłumaczone na angielski 18 tomów. Naprawdę warto.
Dzięki za informację, będę musiał sprawdzić.