trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4245 dnia: Styczeń 19, 2014, 10:02:03 pm »
Spoiler: pokaż
Touko zawsze się zżyma na wspomnienie o Aoko, bo to ona buchnęła jej magiczne okulary, które nosi Shiki  Tohno z Tsukihime. Poza tym chyba nie bardzo może jej zapomnieć też to, że to ona zamiast niej odziedziczyła "piątą magię" i stała się, jak wspomniał Hollow, jednym z czterech najpotężniejszych magów.
Musisz poszukać, w necie jest wszystko opisane.
Tu masz ładnie rozrysowane wszystkie serie i połączenia wszystkich postaci.
http://images.wikia.com/typemoon/images/5/56/TYPE-MOON_relations.jpg

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4246 dnia: Styczeń 19, 2014, 10:57:42 pm »
Shingetsutan Tsukihime - kolejna świetna pozycja obejrzana.
Czyli jednak trochę znasz się na anime. Tsukihime było faktycznie bardzo dobre. Co prawda słabsze od Fate/Stay Night, ale klimatycznie rewelacyjne. Lubię takie poważne i nastrojowe klimaty.

Szczególnie Akiha była świetną postacią. Szkoda tylko, że takie smutne zakończenie.


Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4247 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:30:26 am »
To prawda, że zakończenie było dość smutne, ale w grze to jedno z najbardziej optymistyczne zakończenie spośród True Endings. Chociaż kiedy przechodziło się grę drugi raz odblokowywało się Happy Ending i to mogli wykorzystać... 

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4248 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:46:41 am »
W grze było powiedziane o niej to i owo
Spoiler: pokaż
 Aozaki jest jedną z 4   czarodziei na świecie - najpotężniejszych użytkowników magii pozostała   trójka występowała w jednym z odcinków Kara no Kyoukai. 

Jak to nie ma celu? Przecież każdy praktycznie ściga seryjnego mordercę/wampira/brata/wcielenie wielkiego zła, 
Spoiler: pokaż
który okazuje się jedną i tą samą osobą . Każdy chce go wykończyć z innego powodu.

Dzięki za informację.
To prawda, jak się okazało to on był głównym złym, ale mi podczas oglądania jakoś się to nie odczuło jako główny wątek.  Bardziej dla mnie było przedstawienie spędzonych chwil [nocnych spotkań] Shiki z Arcueido, a właśnie te chwilowe pościgi wampirów były pretekstem do spotkań. ..., ale to tylko moje odczucie.

Spoiler: pokaż
Touko zawsze się zżyma na wspomnienie o Aoko, bo to ona buchnęła jej magiczne okulary, które nosi Shiki  Tohno z Tsukihime. Poza tym chyba nie bardzo może jej zapomnieć też to, że to ona zamiast niej odziedziczyła "piątą magię" i stała się, jak wspomniał Hollow, jednym z czterech najpotężniejszych magów.
Musisz poszukać, w necie jest wszystko opisane.
Tu masz ładnie rozrysowane wszystkie serie i połączenia wszystkich postaci.
http://images.wikia.com/typemoon/images/5/56/TYPE-MOON_relations.jpg
Osobiście przyznam, że fajne są powiązania między seriami, dzięki za wykres.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4249 dnia: Styczeń 20, 2014, 08:27:10 pm »
To prawda, że zakończenie było dość smutne, ale w grze to jedno z najbardziej optymistyczne zakończenie spośród True Endings. Chociaż kiedy przechodziło się grę drugi raz odblokowywało się Happy Ending i to mogli wykorzystać...
True End z Akihą był jednak znacznie mniej dramatyczny. Wolałbym właśnie coś takiego.
Zresztą ciekawy jest również Normal End. Czyli jest demonem, ale mimo wszystko istnieje nadzieja.

Szkoda, że w grze każde zakończenie z Satsuki jest tragedią. Na szczęście w anime tak nie było. : )
Uznałbym to za jedną z jego zalet.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2014, 08:30:40 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4250 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:25:15 pm »
Dla mnie ten z Akihą był smutniejszy, ale to może tylko moje zdanie. Najsmutniejsze za to były te z Hisui i Kohaku.

Satsuki za to pojawia się znowu w Melty Blood i ma o wiele lepszy wpływ na fabułę niż w Tsukihime.

Przy okazji - warto obejrzeć Senkou no Night Raid?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4251 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:41:29 pm »
Imo możesz sobie darować. Specyficzna seria, ma wiele zalet, ale kompletnie niewykorzystanych.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4252 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:41:48 pm »
Najsmutniejsze za to były te z Hisui i Kohaku.
Owszem. Śmierć Akihy jest początkiem kolejnej tragedii.
Jednak jest również ścieżka, w której zostaje tylko ranna. : )
Satsuki za to pojawia się znowu w Melty Blood i ma o wiele lepszy wpływ na fabułę niż w Tsukihime.
Szkoda, że tylko w Melty Blood jest fajne z nią zakończenie. Przydałoby się takie również w Tsukihime.
Przy okazji - warto obejrzeć Senkou no Night Raid?
Na pewno coś je wyróżnia i ma fajne (inteligentne) postacie. Szczególnie główna bohaterka przypadła mi do gustu.
Jednak jako wadę wymieniłbym, że ogólnie jest dosyć nudne (ale i tak jest lepsze niż przeciętne).
Jak nie jest to dla ciebie istotna wada to oglądaj.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4253 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:03:19 pm »
Spice nad Wolf 1+2+ova - ogólnie po obejrzeniu mam bardzo pozytywne wrażenie. Osobiście przyznam, że bardziej mi się podobał drugi sezon. Anime zawiera bardzo fajne postacie, a jeśli chodzi o żeńskie to bezkonkurencyjna okazała się tajemnicza Dean Rubens, znowu miła i tryskająca energią prze fajna  Kelnerka z futrzanego miasta. Jeśli miał bym się do czegoś przyczepić to była by to Horo z pierwszego sezonu. Miała tam momenty, że człowiek z radością chciał się tam znaleźć kneblując ją, wiążąc ręce po czym wrócić i oglądać dalej. Myślałem, że to się na sili i zaszkodzi serii, jednak w drugim sezonie niczego takie nie było i opiewał praktycznie w same pozytywy. Przyznam, że fajne są takie serie, gdzie bohaterowie podróżują od miasta do miast czekając co przyniesie jutro. Trochę według mnie momentami źle i nie poradnie były tłumaczone te plany, które wykonywali odnośnie transakcji, ale wydawało mi się, że to bardziej błędy w tłumaczeniu.
Pierwszy sezon 8,5/10, a drugi 9/10

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4254 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:16:43 pm »
Horo zawsze była fajna - ja tam ją wprost ubóstwiam : )

Poczytaj książki. Po angielsku Yen Press wydał już 9 tomów, na ten rok są planowane dwa kolejne. Czytając masz trochę więcej czasu by przemyśleć, co przeczytałeś, a i więcej jest wyjaśnione odnośnie intryg. Dodatkowo masz czegoś, czego w anime totalnie brakło - przemyślenia Lawrence, które rzucają światło na wiele jego zachowań. No i anime obejmuje jedynie tomy 1-2 i 4-5, ova zahaczają lekko bodajże o tom 3ci, tak więc w książkach mas sporo więcej materiału.
No masz jeszcze mangę, która nawet u nas wychodzi i równie świetnie się prezentuje.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4255 dnia: Styczeń 23, 2014, 09:40:19 pm »
Spice nad Wolf 1+2+ova - ogólnie po obejrzeniu mam bardzo pozytywne wrażenie. Osobiście przyznam, że bardziej mi się podobał drugi sezon. Anime zawiera bardzo fajne postacie, a jeśli chodzi o żeńskie to bezkonkurencyjna okazała się tajemnicza Dean Rubens, znowu miła i tryskająca energią prze fajna  Kelnerka z futrzanego miasta. Jeśli miał bym się do czegoś przyczepić to była by to Horo z pierwszego sezonu. Miała tam momenty, że człowiek z radością chciał się tam znaleźć kneblując ją, wiążąc ręce po czym wrócić i oglądać dalej. Myślałem, że to się na sili i zaszkodzi serii, jednak w drugim sezonie niczego takie nie było i opiewał praktycznie w same pozytywy. Przyznam, że fajne są takie serie, gdzie bohaterowie podróżują od miasta do miast czekając co przyniesie jutro. Trochę według mnie momentami źle i nie poradnie były tłumaczone te plany, które wykonywali odnośnie transakcji, ale wydawało mi się, że to bardziej błędy w tłumaczeniu.
Pierwszy sezon 8,5/10, a drugi 9/10
Świetne anime i świetne postacie. Nie tylko Horo i główny bohater, ale nawet ci mniej istotni. W skrócie to bardzo dobre, przygodowe anime z rodzaju fantasy. II sezon jest znacznie lepszy graficznie niż I.
Szkoda tylko, że nie ma III sezonu.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4256 dnia: Styczeń 24, 2014, 08:53:03 am »
Poczytaj książki. Po angielsku Yen Press wydał już 9 tomów, na ten rok są planowane dwa kolejne. Czytając masz trochę więcej czasu by przemyśleć, co przeczytałeś, a i więcej jest wyjaśnione odnośnie intryg. Dodatkowo masz czegoś, czego w anime totalnie brakło - przemyślenia Lawrence, które rzucają światło na wiele jego zachowań. No i anime obejmuje jedynie tomy 1-2 i 4-5, ova zahaczają lekko bodajże o tom 3ci, tak więc w książkach mas sporo więcej materiału.
No masz jeszcze mangę, która nawet u nas wychodzi i równie świetnie się prezentuje.
Przyznam szczerze, że czytanie książek mi nie leży [nie lubię] i mam też taki problem, że po przeczytaniu jakiejś większej ilości tekstu pęka mi głowa z bólu i potem jestem taki osowiały[co nie uważam za przyjemne :) i może z tego wynika nie chęć moja do książek]. Także u mnie przeczytanie więcej niż 40 stron w ciągu oznacza masochistyczną zabawę. Więc takie moje pytanie do ciebie: czy historia ukazana w książkach i w mandze pokrywa się? Czy książki może ukazują bogatszą historię?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4257 dnia: Styczeń 24, 2014, 03:54:29 pm »
No oczywiście, że bogatszą, bo przecież tak jak w anime i w mandze nie znajdziesz opisów przemyśleń, które dużo wnoszą do zrozumienia motywacji postaci i podejmowanych przez nich decyzji.

btw. co do problemów z czytaniem, to albo masz problemy ze wzrokiem, albo z głową, tzn. masz psychiczną blokadę przed czytaniem. Znajomy tak miał - jak siadał do czytania, to zaczynała go wściekle boleć głowa. Co się okazało? W szkole podstawowej podłapał awersję do czytania, która z czasem się rozwinęła do psychicznej blokady.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4258 dnia: Styczeń 24, 2014, 06:52:30 pm »
Rozumiem, przemyśle jeszcze, ale póki co skłaniam się do mangi, bo dochodzi do tego mój bardzo przeciętny angielski. Co do czy tania to wzrok dobry mam, więc możliwe, że to drugie.

Co do Spice and Wolf pierwszego sezonu to nie wiem jak mogłem zapomnieć o  tym:
Spice and Wolf OP ( IN HD!! )

Piękne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2014, 09:17:45 am wysłana przez Jackal »

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4259 dnia: Styczeń 25, 2014, 09:30:14 am »
Też ostatnio pierwszy sezon obejrzałem i katuję ten opening przynajmnije raz dziennie (:

 

anything