trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4260 dnia: Styczeń 25, 2014, 10:30:05 am »
Mam go na mp3 i codziennie rano słucham w drodze do pracy, wraz z dwiema piosenkami Rocky Chack : ) Ogólnie S&W ma udaną ścieżkę dźwiękową.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4261 dnia: Styczeń 25, 2014, 01:00:27 pm »
Suzumiya Haruhi-chan no Yuuutsu - gdy zobaczyłem, że to tego typu rysowanie i czas miałem sobie odpuścić, ale jednak tak się nie stało. Obejrzałem całe jednym tchem i było dosyć dobry takie lekkie i przyjemne. Sympatyczne odcinki z yuki i asakurą w w mieszkaniu. 8/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4262 dnia: Styczeń 25, 2014, 01:53:58 pm »
Co do Spice and Wolf pierwszego sezonu to nie wiem jak mogłem zapomnieć o  tym:
Spice and Wolf OP
Piękne.
Bardzo fajne i klimatyczne, a Spice and Wolf to jedno z lepszych anime.

Suzumiya Haruhi-chan no Yuuutsu - gdy zobaczyłem, że to tego typu rysowanie i czas miałem sobie odpuścić, ale jednak tak się nie stało. Obejrzałem całe jednym tchem i było dosyć dobry takie lekkie i przyjemne. Sympatyczne odcinki z yuki i asakurą w w mieszkaniu. 8/10
Haruhi-chan to parodia. Ja takich shitów nie oglądam zazwyczaj. Haruhi to świetne anime, ale w normalnej wersji. Podobnie ma się sprawa z Type Moon i Higurashi. Jak było normalne to było świetne, a te idiotyczne parodie i obrzydliwie wyglądające postacie wszystko psują.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2014, 01:58:58 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4263 dnia: Styczeń 28, 2014, 06:42:54 pm »
Outbreak Company - głównym bohaterem jest hardkorowy otaku. Pewnego dnia dostaje pracę w innym świecie jako promotor kultury otaku. Od tej pory musi uczyć elfi, ludzi i krasnoludy o mandze, anime, grach i novelkach. Przy okazji nawiązuje znajomość z loli-cesarzową, elfem pokojówką i artystką-wilkołakiem. Anime jest dość nijakie i nic ciekawego nie wnosi. Poza dwoma ostatnimi odcinkami brak tam konkretnej fabuły. Anime najwyżej na jeden raz.
6/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4264 dnia: Styczeń 28, 2014, 08:32:19 pm »
Obejrzałem Monogatari Series Second Season i od razu powiem, że było bardzo dobrym anime, ale zarazem obejrzenie go wymagało ogromnej cierpliwości. To prawie to samo jak czytanie książki lub granie w visual novel (czyli głównie dialogi). Już Bakemonogatari było statycznym anime, ale Monogatari jeszcze bardziej. W dodatku ogląda się je co najmniej 2 razy dłużej niż większość innych anime. Normalnie 23 odcinki obejrzałbym w 3 dni, a w tym przypadku trwało to aż 6. Po prostu średnio 4 odcinki dziennie to bardzo dużo jak na to anime.

Pierwszy rozdział odnośnie Hanekawy oglądałem już w wersji Blu-Ray (scena na początku II odcinka została zmieniona), ale pozostałe odcinki jeszcze nie wyszły, więc pozostała mi wersja TV. Jednak domyślam się na (90 procent), które sceny zostały ocenzurowane. Jak wyjdzie wersja BD to sprawdzę, żeby się przekonać czy miałem rację. Na pewna była taka scena w ostatnim odcinku (i mam wrażenie, że jeszcze inne w ścieżce Nadeko).

Jeśli chodzi o ocenę to muszę przyznać, że było wyraźnie lepsze od Nisemonogatari, w którym największymi zaletami okazały się fanserwis i 2 ostatnie odcinki. Poza tym jak zwykle sceny z Senjougaharą. : )

Monogatari Series Second Season to już bardziej jakby zakończenia niektórych wątków rozpoczętych w Bakemonogatari.
Jednak całe szczęście, że wszystko
Spoiler: pokaż
dobrze się skończyło bo miałem obawy, że może być coś smutnego w Hitagi End. Odnośnie Kaikiego to nie jest pewne czy zginął.


Najnudniejszy był jak dla mnie I rozdział z Hanekawą (5 odcinków) bo później anime zaczynało mnie coraz bardziej wciągać. Jednak właśnie ten pierwszy rozdział jest o wiele bardziej zrozumiały po obejrzeniu reszty anime. Inaczej nie wiadomo o co chodzi w kilku scenach.

II rozdział był znacznie bardziej ciekawy, ale jednak jego zakończenie nastąpiło zbyt nagle.
Spoiler: pokaż
Tamta dorosła wampirzyca z równoległego świata nawet nie chciała walczyć, więc nie było żadnej sceny akcji i jakoś wszystko poszło tak jakby zbyt łatwo.

Był fajny, ale jednak zawiodłem się ostatnim odcinkiem z tej ścieżki. Powinni go bardziej rozwinąć i pokazać co się stało z innymi bohaterami. Na przykład z Hitagi. Chociaż może lepiej, że nie pokazali...

III rozdział wyraźnie pokazał kto jest wrogiem numer 1 i przyczyną całego (albo większości) zła w tym anime. Oczywiście chodziło
Spoiler: pokaż
 o Ougi, a przynajmniej takie wnioski można z tego wyciągnąć co zresztą potwierdziły kolejne rozdziały i końcówka.

Zdecydowanie najlepszy był ostatni odcinek w tym rozdziale. Domyślam się, że właśnie w nim była cenzura TV.

Nadeko była niesamowita. 
Spoiler: pokaż
Bardzo okrutna i niepokonana.


IV rozdział dotyczył czegoś bardzo istotnego, a zarazem ciekawego. Mowa o czymś nadnaturalnym co
Spoiler: pokaż
likwiduje wszystkie osobliwości (bez znaczenia jak są silne), jeśli weszły na złą ścieżkę, czyli nie zachowują się tak jak powinny.  W dodatku ta czarna masa (nieistnienie) likwiduje również wszystkich, którzy mieli kontakt z taką osobliwością. Więc jakby Araragi pojawił się z tą dziewczynką w mieście (zamiast uciec w góry) to można by założyć, że nastąpiłby koniec wszystkiego, czyli każdy kogo zna zostałby wchłonięty i przepadł na zawsze.

Ostatni odcinek tego rozdziału był zdecydowanie najsmutniejszy z całego Monogatari.

Jednak ogólnie jest to dosyć lekkie anime z wieloma scenkami humorystycznymi/fanserwisowymi. W tym przypadku uznałbym to za zaletę. Zresztą II wątek i pokazanie
Spoiler: pokaż
równoległego świata z dorosłą Mayoi miało za pewne na celu pocieszyć widza.


V rozdział był najdłuższy bo aż 6 odcinkowy. Jego największą zaletą było to, że szczególnie trzymał w napięciu no i oczywiście dzięki Senjougaharze. Szkoda tylko, że sama końcówka taka dziwna, ale poza tym było naprawdę fajne. Oczywiście humor był też zabawny,  a dialogi jak zwykle ciekawe (no i ta Nadeko). : )

Jednak najlepszy w tym rozdziale okazał się ostatni odcinek i właśnie mam tu głównie na myśli zachowanie Nadeko. : ) Po prostu rewelacyjne to było. Co prawda Nadeko w tym 6 rozdziale cały czas była słodka (a w swoim, czyli 3 zachowywała się tak wyjątkowo okrutnie), ale jak tamten odkrył, że
Spoiler: pokaż
jej największym marzeniem było rysowanie mang shoujo (w dodatku z lekkim erotyzmem)
to dopiero mnie zaskoczyła. : ) To jej słodkie zawstydzenie i bicie.  : )

Muszę jeszcze napisać, że openingi były świetne, a szczególnie ten do ostatniego rozdziału. Utrzymany jakby w stylu z lat 80 (i zarazem porównanie do współczesnej kreski). : ) A w dodatku ci główni jego bohaterowie mnie zaskoczyli. : )
Czegoś tak świetnego się nie spodziewałem. Zdecydowanie najlepszy i to również z powodu pięknej piosenki. Jednak jak pisałem pozostałe też były bardzo dobre.

Ode mnie 9/10.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4265 dnia: Styczeń 29, 2014, 03:08:14 pm »
Vampire Knight I i II - anime praktycznie dobre jako przejście między innymi seriami. Poziom jego jest na tyle wystarczający by to oglądać, ale nie wyższy. Skłania trochę do oglądania ciekawość historii [jak to się potoczy, a odpycha główna bohaterka Yuki, która dla mnie jest okropna. Wszystko to co ona robi i mówi  drażni i człowiek się zastanawia co nią kieruje, bo nie kiedy mówiła kompletne bzdury, a i zachowanie w stylu "Yuki schowaj się, bo nie umiesz walczyć i będziesz przeszkadzać, ale ja muszę, bo chce walczyć". Ogólnie dobra seria aby na raz. 6,5/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4266 dnia: Styczeń 29, 2014, 04:53:09 pm »
Vampire Knight I i II - anime praktycznie dobre jako przejście między innymi seriami.
Jak oglądasz często anime to każde jest jako przejście pomiędzy innymi seriami.
Poziom jego jest na tyle wystarczający by to oglądać, ale nie wyższy. Skłania trochę do oglądania ciekawość historii [jak to się potoczy, a odpycha główna bohaterka Yuki, która dla mnie jest okropna. Wszystko to co ona robi i mówi  drażni i człowiek się zastanawia co nią kieruje, bo nie kiedy mówiła kompletne bzdury, a i zachowanie w stylu "Yuki schowaj się, bo nie umiesz walczyć i będziesz przeszkadzać, ale ja muszę, bo chce walczyć". Ogólnie dobra seria aby na raz. 6,5/10
Nie zgadzam się z tym co napisałeś, a w dodatku znowu najfajniejszą bohaterkę najbardziej krytykujesz. Specjalnie to robisz czy już tak masz ? Mam wrażenie, że ty specjalnie przymykasz oczy na zalety niektórych anime, albo naprawdę masz problemy żeby je zauważyć.

Znasz jakieś lepsze anime z wampirami w rolach głównych adresowane głównie w kierunku dziewczyn?
No właśnie nie znasz bo ich nie ma.

Ja oglądałem Vampire Knight głównie z powodu z wampirów i Yuki (sympatyczna i fajna dziewczyna, której historia jest owiana tajemnicą), ale ogólnie okazało się całkiem dobre, a OP/ED po prostu rewelacyjne. Jedyna wada to tak naprawdę brak dobrego zakończenia w II sezonie.

Jednak poza tym były prawie same zalety. A to picie krwi Yuki było świetnie pokazane. : )
Trudno tą dziewczynę nie polubić. W II sezonie było mi jej trochę żal, ale
Spoiler: pokaż
na szczęście wszystko dobrze się skończyło.


I sezon 8/10
II sezon 8.5/10
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2014, 04:59:56 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4267 dnia: Styczeń 29, 2014, 05:53:28 pm »
Jak oglądasz często anime to każde jest jako przejście pomiędzy innymi seriami.Nie zgadzam się z tym co napisałeś, a w
Nie o to chodziło, ale jak nie oglądasz anime to nie wiesz o co chodzi.
Spoiler: pokaż
: )


Nie zgadzam się z tym co napisałeś, a w dodatku znowu najfajniejszą bohaterkę najbardziej krytykujesz. Specjalnie to robisz czy już tak masz ? Mam wrażenie, że ty specjalnie przymykasz oczy na zalety niektórych anime, albo naprawdę masz problemy żeby je zauważyć.

Ja oglądałem Vampire Knight głównie z powodu z wampirów i Yuki (sympatyczna i fajna dziewczyna, której historia jest owiana tajemnicą), ale ogólnie okazało się całkiem dobre, a OP/ED po prostu rewelacyjne. Jedyna wada to tak naprawdę brak dobrego zakończenia w II sezonie.


Specjalnie to robisz czy już tak masz? Specjalnie przymykasz oczy na jej głupotę, albo masz problemy by to zauważyć.


Znasz jakieś lepsze anime z wampirami w rolach głównych adresowane głównie w kierunku dziewczyn?
No właśnie nie znasz bo ich nie ma.

Ale nie pisałem nic, że jest to najgorsze czy złe anime o wampirach dla dziewczyn.
Równie dobrze mogłeś napisać: "Znasz coś lepszego niż chleb z cukrem i masłem? No właśnie nie znasz, bo nie ma czegoś takiego."






Ogólnie powiedzmy jesteśmy z przeciwnych stron jeśli chodzi o doznania z anim.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4268 dnia: Styczeń 29, 2014, 06:17:55 pm »
Nie o to chodziło, ale jak nie oglądasz anime to nie wiesz o co chodzi.
Spoiler: pokaż
: )

Ale tak to dziwnie napisałeś.
Spoiler: pokaż
: )

Specjalnie to robisz czy już tak masz? Specjalnie przymykasz oczy na jej głupotę, albo masz problemy by to zauważyć.
Nie podałaś żadnych argumentów za jej głupotą, więc...
Zresztą działanie pod wpływem emocji to standard i to zarówno w anime jak i w zwykłych filmach.

Poza tym pominąłeś zalety Yuki, czyli że to fajna, sympatyczna i dobra dziewczyna, która zawsze chce jak najlepiej.
Nie ma powodów kogoś takiego nie lubić. Zresztą ona jest postacią dramatyczną, więc dodatkowo jest jej żal.
Ale nie pisałem nic, że jest to najgorsze czy złe anime o wampirach dla dziewczyn.
Równie dobrze mogłeś napisać: "Znasz coś lepszego niż chleb z cukrem i masłem? No właśnie nie znasz, bo nie ma czegoś takiego."
Nie wyszło ci z tym przykładem. Lepszy od chleba z cukrem i masłem jest chleb z miodem lub z kremem czekoladowym. : )
Natomiast jakie znasz lepsze anime shoujo z wampirami w rolach głównych ?
W tym przypadku nie możesz podać żadnego przykładu. Ja od dawna oceniam anime w kategorii danego gatunku.

Nie chodzi ogólnie o anime o wampirach, ale o anime z gatunku shoujo, w którym bohaterowie są wampirami.

Nigdy nie sądziłem, że anime z takiego rodzaju (nawet o wampirach) może mi się spodobać. A VK okazało się zaskakująco dobre (jak na shoujo).

Ogólnie powiedzmy jesteśmy z przeciwnych stron jeśli chodzi o doznania z anime.
Chwilami się z tobą zgadzam, ale jakoś często postacie, które najbardziej polubię ty najbardziej krytykujesz. : )
Lub odwrotnie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4269 dnia: Styczeń 29, 2014, 06:50:19 pm »
VK, bleee, polecam recenzję Szyszki w postaci dialogu z Mirandą : )
http://kawazcynamonem.wordpress.com/2013/06/15/vampire-knight-anime-szajs-tygodnia/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2014, 06:53:35 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4270 dnia: Luty 01, 2014, 09:13:57 pm »
Obejrzałem Nozoki Ana w wersji Blu-Ray (o 10 minut dłuższa niż DVD) i nie spodziewałem się zobaczyć aż tyle w ecchi. Od erotyka różniło się tylko tym, że nie pokazali miejsc intymnych.

Jednak było całkiem fajne (nie irytujące), więc oceniam je 6/10.

Najlepsze były sceny jak główna bohaterka (zboczona dziewica) masturbowała się podglądając głównego bohatera uprawiającego seks z inną dziewczyną. : )

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=9457

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4271 dnia: Luty 02, 2014, 10:45:08 am »
Polecam w takim razie, zakończoną już mangę o tym samym tytule. Emiru jest naprawdę nietuzinkową postacią z fascynującą osobowością, jej działania zawsze mają jakiś cel i drugie dno. W mandze jest jednak wiele erotyzmu i seksu, lecz autor nie skupia się wyłącznie na tym. Na plus zasługują postacie ze skomplikowanymi osobowościami i ich relacje.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4272 dnia: Luty 03, 2014, 09:27:20 am »
Kaze no Stigma - bohaterami anime są Kazuma i Ayano - członkowie rodziny, która włada ogniem. Problem, że ten pierwszy nie odziedziczył tego talentu i przez to został wygnany z rodziny. Ta druga z kolei została mianowana przyszłą głową rodziny. Po kilku latach Kazuma wraca do rodzinnego miasta jako użytkownik żywiołu powietrza. Zaraz po tym zaczynają umierać członkowie rodziny. A zabijani zostają przez wiatr. no i wiadomo na kogo padają podejrzenia... Anime jest średnie, przewidywalne, nawet miejscami nudne. Największym minusem jednak jest postać Ayano. To najbardziej denerwujący element tego anime. Cały czas się wydziera, kłóci z Kazumą (czasami nawet kiedy go nie ma w pobliżu), potem narzeka, że nie zwraca na niego uwagę, do tego mimo, ze jest jest jedną z najsłabszych postaci w anime cały czas przechwala się jaka jest silna.  Krótko pisząc odpadłem po 8 odcinkach. szkoda czasu i nerwow.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4273 dnia: Luty 03, 2014, 11:36:21 am »
Kaze no Stigma - Anime jest średnie, przewidywalne, nawet miejscami nudne. Największym minusem jednak jest postać Ayano. To najbardziej denerwujący element tego anime.  Krótko pisząc odpadłem po 8 odcinkach. szkoda czasu i nerwow.
Częściowo się z tobą zgodzę, ale źle zrobiłeś że nie obejrzałeś tego anime do końca. Później staje się lepsze i niestety pojawiają się również dramatyczne sceny (szczególnie przeszłość głównego bohatera i losy niektórych postaci). Była taka jedna scena, która naprawdę mnie wzruszyła.

Spoiler: pokaż
Magiczne pożeranie żywej dziewczyny przez potwora.


Jednak ta dziewczyna, o której pisałeś jest irytująca bo to taka płytka/schematyczna tsundere.
W dodatku anime nie żadnego zakończenia.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4274 dnia: Luty 03, 2014, 04:30:04 pm »
Wagaya no Oinari-sama - hmmmm anime jest dość słabe, może dna nie sięga, ale nikomu bym go nie polecił. Jeśli ktoś nie oglądał to nic nie traci.Najsłabsza postać anime to Misaki. Ogólnie to nie ma ciekawej postaci ani nic, ogląda bo się ogląda. Nie ma też tutaj ciągłej fabuły a epizodyczne przygody. 4,5-5,5/10