Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4275 dnia: Luty 03, 2014, 05:06:12 pm »
Dodatkowo, jak na w miarę nowe anime, to kreska mocno słaba.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4276 dnia: Luty 03, 2014, 05:20:27 pm »
Obejrzałem To Love-Ru: Trouble - Darkness (III sezon) i uważam, że jest to nadal jedno z najlepszych ecchi, ale nie spodobało mi się to, że w serii TV próbowali robić jakąś fabułę, a później wyraźnie pokazali, że mają ją gdzieś. To było dosyć irytujące.

Spoiler: pokaż
Mogli zrobić chociażby "małe" rozstrzygnięcie z udziałem Nemezis, a tak niestety całkowicie to zepsuli (nawet jej twarzy nie pokazali). 11 odcinek był ostatnim z jakąś minimalną dawką fabuły bo 12 to już tylko ecchi (jednak rewelacyjne).


Ale odnośnie fanserwisu to było naprawdę świetnie. Chwilami miałem wrażenie, że już więcej w ecchi pokazać nie mogą. :) Zresztą ciekawe jest to, że dokładnie pokazują wyłącznie piersi starszych dziewczyn. Fanserwis z młodszymi (np Mikan) jest już znacznie słabszy.

Z postaci to Momo była rewelacyjna. Piękna, zmysłowa, uwodzicielska i perwersyjna. W poprzednich sezonach nie zwracałem zbytnio na nią uwagę, ale w tym była na pierwszym planie. I oczywiście Kotegawa to jedna z najfajniejszych tsundere, jakie można zobaczyć w anime (w dodatku ma sympatycznego, inteligentnego i wyluzowanego brata). Nana również miała taki słodki (chociaż agresywny) charakterek.

Zresztą muszę przyznać, że w tej serii w ogóle nie było irytujących dziewczyn. Wszystkie są sympatyczne.

Główny bohater jest niesamowicie nieśmiały i wstydliwy, więc jedynie w fantazjach dziewczyn stawał się kimś innym. : )

Odnośnie OAVek to mają taką samą konstrukcję jak II sezon, czyli są podzielone na kilka krótszych wątków. Były bardzo zabawne, a fanserwis rewelacyjny i naprawdę mocny. Podobnie jak w przypadku serii TV (oczywiście BD) to prawie maksimum co można pokazać w ecchi. Ostatnia OAVka była głównie poświęcona Kyouko i to co pokazali z nią było niesamowite. : )

Rodzaje fanserwisu (seria i OAVki):

- pełna nagość (nie licząc Mikan)
- zachowania (niektórych dziewczyn), którym blisko do seksu
- stymulacje doprowadzające dziewczyny praktycznie do orgazmu (lizanie, pocieranie itp)
- tentacle

Jednak to nadal ecchi.

Seria TV - 7/10
OAVki - 7/10

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4277 dnia: Luty 03, 2014, 05:27:03 pm »
3 sezon jest najlepszy bo jako jedyny jest całkowicie wierny mandze. Pozostałe pod tym względem kuleją (zwłaszcza pierwszy). Żałuję, że nie pokazali w anime tego skąd się wzięła ta dziewczynka-roślina (w mandze było to dość dobrze pokazane).

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4278 dnia: Luty 03, 2014, 07:09:24 pm »
3 sezon jest najlepszy bo jako jedyny jest całkowicie wierny mandze. Pozostałe pod tym względem kuleją (zwłaszcza pierwszy).
II sezon również bardzo mi się podobał (pierwszy to jak dla mnie brzydki wizualnie gniot i dosłownie ledwo go obejrzałem do końca).
W II każdy odcinek podzielony był na 3 krótkie rozdziały, a prawie wszystkie niesamowicie śmieszne. : )
Dopiero od II sezonu polubiłem bohaterki. I ten Maron...  : )

III sezon był też bardzo zabawny (choć mniej niż II), a w dodatku z jakąś minimalną fabułą. Jednak w III sezonie to fanserwis był zdecydowanie najmocniejszy. Podobała mi się większość scen, a szczególnie te z Naną (np ta stymulacja w połowie 5 odcinka przez zwierzaczki lub scenka w łazience, kiedy Rito miał zasłonięte oczy). Rewelacyjne to było.

Jednak nie wiem czy wiesz, ale w anime zastosowaną pewną cenzurę (mówię o wersji Blu-Ray bo o TV nawet nie ma co pisać).

A mianowicie ani razu nie pokazano piersi Mikan (podobnie miała się sprawa z małą Kotegawą).
Poza tym była taka scena jak Mikan (sterowana przez wroga) ssała piersi Yami. W mandze pokazali to dokładnie, a w anime jedynie zasugerowali.
Widocznie producenci uznali takie sceny za zbyt mocne. : )
Żałuję, że nie pokazali w anime tego skąd się wzięła ta dziewczynka-roślina (w mandze było to dość dobrze pokazane).
Wiem tylko, że w IV OAVce To LOVE-Ru Trouble była Celine w dużej wersji.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6463
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2014, 07:12:57 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4279 dnia: Luty 03, 2014, 07:48:59 pm »
Ao no Exorcist movie - nie pamiętam co powiedziałem o serii tv, ale po obejrzeniu uważam to za bardzo dobre anime jak tak teraz sobie pomyślałem. Bardzo fajna historia, postacie i cała otoczka. Jeśli chodzi o film to był bardzo ładny graficznie, a także i nie męczył był fajny. Bałem się że to będzie jakaś słaba historyjka wymyślana na potrzeby filmu, ale co jak co było ciekawie i w klimacie Ao no.... Jeśli ktoś oglądał serie to polecam film, bo naprawdę warto. 8,5/10


Acccel World ta mała piłka/kluch, która nazywa się haru będzie cały czas taka? Jestem na 10 odcinku i o ile ta dziewczyna czarny król jest ciężko strawna to ten typ przy niej wysokości jej nogi jest tragiczny pod każdym względem - wygląd, zachowanie itd. Ktoś oglądał to całe? Poprawię się ta seria?
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2014, 12:45:11 pm wysłana przez Jackal »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4280 dnia: Luty 06, 2014, 03:43:28 pm »
Obejrzałem Hanasaku Iroha: Home Sweet Home i niestety jestem podobnie zawiedziony jak serią TV. Nic się nie zmieniło na lepsze. To znaczy postacie nadal są irytujące, przewrażliwione (płaczą z byle powodu), agresywne i często głupie (co niby chwilami miało być śmieszne). Humor był podobnie durny jak sceny poważniejsze, a w dodatku całkiem nieśmieszny.

Jak pisałem przy ocenie serii TV. Jeśli anime o takim pomyśle byłoby choć trochę ambitniejsze, poważniejsze i z normalniejszymi postaciami (niedobrze mi się już robiło od tych bezsensownych łez i bezmyślności bohaterek) to oglądałoby się je całkiem dobrze.
Jeśli w danym anime emocje postaci w ogóle mnie nie przekonują (np w Ano Hana), a zarazem nie są zabawne i jedynie irytują to niestety taka seria/film będzie wyłącznie gniotem, gdyż wtedy nie ma najmniejszej przyjemności z jego oglądania.

Owszem Hansaku Iroha jest bardzo ładnym wizualnie anime, ale przy takich postaciach to prawie żadna zaleta.

3/10

Spoiler: pokaż

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4281 dnia: Luty 07, 2014, 02:33:02 pm »
Acccel World - nie ma o czym gadać za pomysł daję 4/10. Cała reszta to porażka bohaterowie okropni, wszystko jest mylone itd. Jeśli gram w grę z kimś innym to z resztą nie gadam pomimo, że są moimi przyjaciółmi. Gwoździem do trumny jest mały grubas..... Wszystkim odradzam, bo męczy patrzenie jak można zepsuć anime z fajnym pomysłem.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4282 dnia: Luty 07, 2014, 07:57:18 pm »
Ale w Accel Worldzie był fajny jeden motyw muzyczny. :)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4283 dnia: Luty 08, 2014, 08:14:38 am »
W sumie prawda był jeden przyzwoity :), ale nie skusze się o zmianę zdania.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4284 dnia: Luty 08, 2014, 12:06:32 pm »
Ależ ja nie twierdzę, że anime jest jakies wybitne, po prostu stwierdziłem, że w całym anime jedynie co było warte to ten kawałek muzyczki, reszta średnio przeciętna w najlepszym razie. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4285 dnia: Luty 08, 2014, 03:40:47 pm »
Obejrzałem Black Lagoon: Roberta`s Blood Trail i polecam każdemu kto chce zobaczyć coś innego (i lepszego) niż większość anime. Te 5 OAVek to kontynuacja II sezonu TV i muszę przyznać, że wykonane były prawie doskonale. Mam tu na myśli zarówno konstrukcje odcinków, dialogi jak i fabułę. Postacie również są jego dużym plusem, więc anime oglądało się bardzo przyjemnie.
W dodatku nawet ending przypadł mi do gustu i to mimo tego, że nie było piosenki, a tylko sam rytm (bardzo przyjemny). Można było w nim zobaczyć jak wyglądała Balalaika, gdy była małą dziewczynką.

Kolejną zaletą anime jest chwilami świetny humor i teksty (lepszy niż w niejednej komedii).
Jednak jest to anime bardzo brutalne, krwawe i okrutne. Jednym słowem zawiera to wszystko czego nie ma w większości produkcji dla nastolatków.

Poza tym warto napisać, że walki w tym anime są prawie całkiem nierealistyczne (niektórzy są zabijani od jednego strzału, a w stronę innych strzelają z maszynówek i nic im nie jest), gdyż chodzi w nich głównie o efektywność, jak i ogólnikowe ukazanie kto jest silniejszy. Jeśli ten element nie uzna się za wadę to prawdę mówiąc nie ma co się w tym anime nie spodobać, gdyż jest świetne. Bardzo dobre wizualnie i o realistycznej kresce.

Ode mnie 9/10

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6645

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4286 dnia: Luty 10, 2014, 01:07:09 pm »
Ai Yori Aoshi - jednorazowe, lekkie anime w starszym wydaniu, ale słabe. Ciekawe czemu w tego typu seriach i ogólnie w większości romansach, haremówek itd to te najgorzej wyglądające z krótkimi włosami, lekko opóźnione /mające problemy emocjonalne, z umysłem 8 latki są głównymi bohaterkami i to one zgarniają pule. Znowu te ciekawsze, ładniejsze itd schodzą na drugi plan. I w tym tkwił problem tej serii, bo żeby Aoi [ile można patrzeć jak z wszystkim się mota i stwarza sobie sztuczne problemy] był właśnie tą poboczną anime było by znacznie lepsze i przyjemniejsze. Ze względu na resztę postaci wytrzymałem do 15 odcinka później po prostu osiągnąłem swój limit i resztę odcinków przeleciałem tylko. Jedynie odcinki z pobocznymi postaciami całe obejrzałem bez przewijania. 5,5/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4287 dnia: Luty 10, 2014, 01:45:20 pm »
Ai Yori Aoshi - jednorazowe, lekkie anime w starszym wydaniu, ale słabe. Ciekawe czemu w tego typu seriach i ogólnie w większości romansach, haremówek itd to te najgorzej wyglądające z krótkimi włosami, lekko opóźnione /mające problemy emocjonalne, z umysłem 8 latki są głównymi bohaterkami i to one zgarniają pule.
Najlepiej żeby Tina Foster była główną bohaterką. Zresztą stanowczo przesadzasz bo akurat Aoi nie była zła (nie było chyba powodów ją nie lubić). Ona jest po prostu dla wielbicieli yamato nadeshiko, jeśli rozumiesz o co chodzi.
Ze względu na resztę postaci wytrzymałem do 15 odcinka później po prostu osiągnąłem swój limit i resztę odcinków przeleciałem tylko. Jedynie odcinki z pobocznymi postaciami całe obejrzałem bez przewijania. 5,5/10
To zrobiłeś duży błąd, gdyż później są poważne rozmowy (już sama końcówka) z ojcem Aoi. Ta rozmowa to chyba najlepsza scena w tym anime.

Ja obejrzałem je w całości, ale przyjemne to nie było.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4288 dnia: Luty 12, 2014, 01:52:05 am »
Znalazłem coś takiego...pewnie nie ma już serialu/amine/tematu nie przerobionego na Niebieńskiw Rytmy, ale to mnie rozbawiło do łez. Zwłaszcza Suzuha jako małpka. :D
【手描き】みんなのリズムシュタゲ【リミックス10】(Rhythm Heaven Fever 10th Remix parody Steins;Gate)

No i stało się, od wczoraj ten kawałek za mną chodzi...po prostu jak ta piosenka co nie chce wyjść.
STEINS;GATE ending movie - Ayane - Itsumo Kono Basho de + descarga (single)

Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4289 dnia: Luty 12, 2014, 08:09:29 am »

No i stało się, od wczoraj ten kawałek za mną chodzi...po prostu jak ta piosenka co nie chce wyjść.
STEINS;GATE ending movie - Ayane - Itsumo Kono Basho de + descarga (single)

Jak mogłem pominąć ten kawałek. W ogóle go nie kojarzę. Dzięki, że wrzuciłeś, coś czuje że i za mną trochę pochodzi.



Bakuman - nareszcie coś naprawdę porządnego. Człowiek czuje się jak nowo narodzony oglądając to z bananem na twarzy przez cały sezon na poczekaniu. Wszystko było świetne w tym anime, a szczególnie postacie. Przyznam, że dosyć ciekawa i oryginalna historia. Fajne też zrobione są wątki miłosne. Najlepsza postać wyróżniająca się to Sujin, jest naprawdę dobry po każdym względem. Kreska w anime idealnie pasuje do historii. Z czystym sumieniem daje 10/10, jest naprawdę dobre, wciągające ma swój klimat.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 06:46:18 pm wysłana przez Jackal »

 

anything