Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4290 dnia: Luty 13, 2014, 03:38:46 pm »
Obejrzałem Kotonoha no Niwa i muszę przyznać, że mógł to być najlepszy film w wykonaniu Shinkai Makoto. Pierwsze 20 minut to jak dla mnie 10/10. Przepięknie pokazane coraz bliższe relacje dwojga ludzi.

Niestety później zaczęły się wkradać idiotyzmy jak na przykład
Spoiler: pokaż
ta bezsensowna agresja i atak głównego bohatera na uczniów w klasie plotkujących o tej nauczycielce.


Jednak najgorsze było zakończenie. Bardzo mnie zawiodło, gdyż liczyłem na coś innego. Tak się właśnie psuje klimat świetnego anime.

Wizualnie to zdecydowanie największe arcydzieło jakie widziałem. W tym filmie to już nie tylko tła, animacja, ale również postacie wyglądały wprost doskonale. Szczegółowość grafiki jest niesamowita. Anime jest tak piękne, że trudno się nie zachwycić tymi krajobrazami. Tym bardziej mi się podobało, że bardzo lubię deszcz i przyrodę.

Jednak z powodu tych 2 wad oceniam ten film 8.5/10


Z filmów Shinaki Makoto za najlepszy uważam zdecydowanie Hoshi o Ou Kodomo, gdyż jest najciekawsza fabuła i najlepszy klimat (no i bardzo lubię fantasy).

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4291 dnia: Luty 14, 2014, 10:46:27 pm »
Tenchi gxp - anime jest spin-offem oryginalnej serii. Bohaterem jest niejaki Seina Yamada. Miszka on w tej samej okolicy co Tenchi. Dodatkowo jest on największym pechowcem na świecie. Pewnego dnia spotyka piękną kosmitkę i za jej namową wstępuję do kosmicznej akademii policyjnej. Od tej pory swojego pecha sprowadza na kosmicznych piratów zyskując przy tym sławę , pieniądze, własny statek kosmiczny i harem napalonych panienek. Seria jest taka sobie, a bez znajomości oryginalnej serii nie warto do tego się nawet zbliżać. A do wersji z dubbingiem nie warto się nawet zbliżać. Jest wręcz tragiczna. Większość wypowiedzi bohaterów poprzekręcano, sens wypowiedzi zaginął w akcji, a glosy aktorów są  całkowicie niedopasowane. Oglądałem wiele dubbingowanych anime, ale ta seria jest zdecydowanie najgorsza.

P.S. warto oglądać Queen`s Blade?

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4292 dnia: Luty 15, 2014, 06:32:07 am »
To zależy od podejścia. Jeśli potraktujesz to anime z przymrużeniem oka. to ogląda się całkiem nieźle.
Pierwsza seria jest najlepsza. W drugiej robi się nieco gorzej, a resztę oglądałem siłą rozpędu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4293 dnia: Luty 15, 2014, 12:55:06 pm »
Tenchi gxp -
Słabizna. Z całego Tenchi Muyou! najlepsze było OAVki (wszystkie sequele) i oba filmy kinowe.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=2510

warto oglądać Queen`s Blade?
To akurat powinieneś sam najlepiej wiedzieć. Jeśli lubisz mocne ecchi to oglądaj, a jeśli nie lubisz to nie oglądaj.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2014, 12:59:28 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4294 dnia: Luty 17, 2014, 05:42:16 pm »
Bakuman (1,2,3) - świetne anime to takie,  gdy w momencie jego zakończenia człowiek nie może się z tym pogodzić i chciał by oglądać to dalej. I zdecydowanie Bakuman był takim anime w 100%. Anime było świetne i tyle. Oprawa graficzna, rysowanie, fabuła, pomysły, muzyka oraz postacie to wszystko ze sobą było w harmonii i miało wysoki poziom. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Takagi oraz Aoki. Takagi to inteligenty gość będący pod każdym względem świetny. Dobrze się komponował z Mashiro, który był problematyczny. Znowu Aoki to najlepsza postać damska w anime tym i w ogóle pomimo początkowego zniechęcania. Jest pięknie narysowana, jest urocza, szczera, delikatna, stanowcza, 100% dama. Z każdą minutą z jej udziałem wkupywała się głęboko w łaski osiągając z klasą pierwsze miejsce. Na nominację zasługuję także matka Azuki oraz Katou - asystentka
10/10

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4295 dnia: Luty 17, 2014, 06:07:21 pm »
Aoki faktycznie była bardzo fajna, polubiłem też pannę Takagiego - Kaye. Za to zupełnie nijaka Azuki jak i główny bohater, Mashiro, działali mi na nerwy. Tak solidny generic, że aż chyba mający na celu jedynie podkreślenie innych ciekawych postaci na ich tle.

Z męskich postaci zdecydowanie Hiramaru poprawiał mi humor, a i kreacja Niizumy mocno napędzała całą serię. Zresztą, Ohba i Obata wiedzą jak sypnąć ciekawym zestawem postaci, nawet "edytorzy" byli fajni.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4296 dnia: Luty 17, 2014, 08:58:31 pm »
polubiłem też pannę Takagiego - Kaye.

Zapomniałem zupełnie, bardzo pozytywna postać idealnie komponowała się z Takagim.


Za to zupełnie nijaka Azuki jak i główny bohater, Mashiro, działali mi na nerwy. Tak solidny generic,
To też prawda, ale mnie aż tak nie drażnili jakoś mi ginęli w tłumie.


a i kreacja Niizumy mocno napędzała całą serię. Zresztą, Ohba i Obata wiedzą jak sypnąć ciekawym zestawem postaci, nawet "edytorzy" byli fajni.


To też prawda, początkowo myślałem, że Nizuma będzie pełnił role gbura, a okazało się wręcz przeciwnie. No i ekipa z biura jumpa bardzo dobra. Dobry był też duet Yoschida - Hinamaru.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4297 dnia: Luty 19, 2014, 08:07:46 pm »
Obejrzałem Amagami SS Plus (głównie dlatego, że widziałem prequel), ale niestety okazało się wyraźnie gorsze od I sezonu. Mimo, że tamten sezon też zbyt dobry nie był to jednak oglądało się go dosyć przyjemnie, a dziewczyny łatwo polubiłem. Amagami SS Plus to dokończenie wątków dziewczyn z I sezonu.

Niestety kontynuacja mimo, że o połowę krótsza to również znacznie nudniejsza (i całkiem niepotrzebna). Ostatnie odcinki już ledwo oglądałem.

Co prawda pierwszy wątek z Ayatsuji Tsukasą  był całkiem fajny, ale ogólnie to wszystkie wątki były gorzej skonstruowane, mniej zabawne i nudniejsze niż w te w I sezonie (jednak dwa razy krótsze).

Za jedną z największych zalet tego anime uznałbym możliwość obserwowania tego co się dzieje z dziewczynami, jeśli główny bohater ich nie wybrał. To anime nie jestem haremem, gdyż wszystkie wątki są alternatywne.

Z postaci poza  Ayatsuji Tsukasą najfajniejsza była Nanasaki Ai i jeszcze Haruka (chociaż w poprzednim sezonie były z nią znacznie lepsze sceny).
Odnośnie jej 19 letniej siostry to mogli pokazać coś fajniejszego, a niestety nic takiego nie było.

Sakurai Rihoko i Nakata Sae to taki specyficzny typ dziewczyn w anime, więc na swój sposób mogą być fajne, ale nic powyżej przeciętnej.

Tanamachi Kaoru niestety okazała się głupsza i bardziej irytująca niż sądziłem, ale ja po prostu bardzo nie lubię płytkich i schematycznych tsundere, które z byle powodu (zawstydzą się lub źle na nie spojrzy itp) biją głównego bohatera. Mnie to w ogóle nie śmieszy.

Siostrzyczka głównego bohatera, czyli Tachibana Miya to też nieciekawa, durna (przygłupia) i chwilami irytująca postać, która również zachowuje się idiotycznie w stosunku do brata (chociażby scena jak była zazdrosna, gdyż nie podobały mu się jej piersi).

A główny bohater ? Postać żałosna i wnerwiająca. Beznadziejny i idiotyczny 17 latek, którego nieśmiałość sięga granic absurdu, a zarazem stanowczo brakuje mi inteligencji i trochę normalniejszego zachowania w wielu scenach.

To typ bohatera, który mimo posiadania dziewczyny wstydzi się mówić do niej po imieniu (mimo, że sama go o to poprosiła). Jednym słowem takich nierealnych postaci nienawidzę.

W innych anime mówią sobie normalnie po imieniu jak jeszcze są kolegami, a w niektórych pojawiają się takie idiotyczne skrajności, że nawet jak są oficjalnie razem to on i tak wstydzi się mówić po imieniu.

Jestem bardzo zawiedziony II sezonem. I oceniłem 8/10, a II 5/10.
Drugi był naprawdę dużo gorszy od I (praktycznie pod każdym względem).

Był bardzo nudny, a chwilami irytujący z kilkoma nędznymi postaciami i głównym bohaterem.
Wizualnie anime dosyć słabe, a kreska uproszczona. Z muzyki to jedynie OP i ED był w miarę fajny (ale w kółko to samo, a w I sezonie było wiele wersji).

Sceny ecchi były bardzo słabe, czyli prawie można uznać, że ich nie było (jednak to anime było romansem, a nie ecchi, więc nie należało tego po nim oczekiwać).


Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4298 dnia: Marzec 05, 2014, 12:05:34 pm »
High School of the Dead - Drifters of the Dead - ova opowiadająca i tym jak bohaterowi serii trafiają na bezludną wyspę i tam przez przypadek rozpalając rozpalając ognisko spalają marihuanę i mają niezłe zwidy.
Odcinek nic nie wnosi do fabuły, akcji też tam niewiele, trochę golizny świeci, ale i tak można obejrzeć. Coś dla fanów serii.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4299 dnia: Marzec 07, 2014, 12:06:49 pm »
Obejrzałem Mirai Nikki w wersji bez cenzury. Jeśli ktoś oglądał wersję TV to bardzo dużo stracił, gdyż była cenzura prawie wszystkiego (przemocy, nagości, zabijania).

http://www.kira-reviews.com/blog/archives/10962

 Uważam, że jest to świetny przykład jak powinny wyglądać anime. To znaczy fabuła powinna być wyjaśniona od początku do końca i mieć zakończenie, a nie jak obecnie wiele serii (chociażby takie deadman wonderland), które robione są głównie w celu reklamy mangi, czyli bez ostatecznego rozstrzygnięcia. Poza tym to jedna z najlepszych serii jakie od dawna oglądałem. Mimo swoich wad bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, ale zarazem skutecznie zepsuła nastrój (anime to jest oparte na schemacie Battle Royale z pewnymi zmianami).

Mirai Nikki to jedno z najbardziej okrutnych i smutnych anime jakie oglądałem. Jest to wyjątkowo dramatyczna seria, a w dodatku zawierała sceny jeszcze bardziej brutalne niż manga (zazwyczaj jest odwrotnie).

Chociażby 5 odcinek w wersji BD miał takie sceny, których nigdy bym się nie spodziewał po anime.

Spoiler: pokaż
Wielokrotne, zbiorowe gwałty na dziewczynce, a potem jeszcze inne tortury, a i tak wszystko skończyło się jej śmiercią.


Poza tym zabijanie odbywało się w różny sposób i to nie ważne czy dzieci czy kogoś innego (nożem, pistoletem), obcinanie głowy, dłoni itp.
Oczywiście te sceny były w dużym stopniu ocenzurowane w TV, zresztą podobnie jak sceny nagości, gdyż w BD nie było praktycznie żadnej cenzury.

Anime jest bardzo dobre gdzieś do połowy, potem kilka odcinków trochę słabszych, ale później znowu stało się niesamowicie wciągające i tak aż do końca.

Ogólnie fabuła była świetna, a odcinki i postacie urozmaicone, gdyż w wielu momentach potrafiło zaskoczyć. W dodatku muzyka dodatkowo tworzyła wspaniały klimat, gdyż doskonale podkreślała zarówno sceny akcji jak i te dramatyczne i wzruszające.

Oczywiście najlepszy klimat jest wtedy, jeśli ogląda się wiele odcinków naraz (i w wysokiej jakości), gdyż większość jest bezpośrednia połączona.

Główny bohater kojarzył mi się (niestety) z Deadman Wonderland, ale za to Yuno była rewelacyjna lecz zarazem całkowicie bezlitosna i bardzo okrutna. Idealny przykład yandere. Były momenty, że ją nienawidziłem, ale po obejrzeniu całego anime naprawdę ją polubiłem. Pod koniec było mi jej bardzo żal.
Spoiler: pokaż
Scena jak popełniła samobójstwo.


Poza tym bardzo żal mi było tej Yuno z
Spoiler: pokaż
II świata, gdyż Yuno z I ją  zabiła.

Jedna z najsmutniejszych scen w anime.

Zresztą jeśli mowa o
Spoiler: pokaż
światach to jedynie III okazał się szczęśliwy.

I świat - całkowita destrukcja i zniszczenie.
II świat - co prawda przetrwał, ale umarli praktycznie wszyscy uczestnicy gry, kilku przyjaciół i rodzice głównych bohaterów.
III świat - pełen happy end z powodu zdarzeń, które zmieniły przyszłość, jak również powodu braku gry na śmierć i życie.


Jeśli chodzi o 27 odcinek to wynika z tego, że
Spoiler: pokaż
Yukiteru i Yuno połączyli się i zostali bogami w II świecie. Jeśli tak to trochę smutne bo wtedy nie będzie Yuno w III świecie. Wolałbym coś innego.


Niestety anime ma sporo absurdów i jest dosyć mocno pokręcone (jednak przy dokładnym oglądaniu można większość zrozumieć), ale chociażby same walki nie mają w sobie praktycznie żadnej realistyczności.

Mimo to Mirai Nikki jest jednym z  najlepszych anime (szczególnie jeśli ktoś lubi takie depresyjne i smutne klimaty z dużą dawką brutalności i przemocy). Bardzo mnie wciągnęło i to od początku do końca.

[size="4"]9/10[/size]

Warto dodać, że postacie w tym anime miały swoje granice wytrzymałości, gdyż jeśli zostały one przekroczone to popadały w różnego rodzaju szaleństwo.

Chociażby w tych 3 przypadkach:

Spoiler: pokaż
Yuno - z powodu bardzo okrutnego traktowania przez matkę i prawie całkowitego braku ojca
Yukitero - po śmierci obojga rodziców
Tsubaki - po utracie rodziców i wielokrotnych gwałtach


Prawie wszystko w tym anime jest w większym lub w mniejszym stopniu uzasadnione.







Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4300 dnia: Marzec 07, 2014, 02:05:39 pm »
Mirai Nikki w wersji bez cenzury.
Zaciekawiło mnie będę musiał mieć na uwadze.

Ben-to - ogólnie można by rzec, że słabe bez fabuły itd. Pomimo, że fabuła skupia się na zdobywaniu przecenionego jedzenia to są nawet zabawne postacie, które rzadko pokazują swoją najlepszą stronę. Prawie każda postać pomimo pozoru, wyglądu i ukazania standardowej postaci pokazuje, że ma coś do zaoferowania :). Np. główny bohater pomimo ukazania go jako standardowego ciapka  i popychadła, który wykonuje rozkazy i jest porządny to tak naprawdę bardziej zainteresowany jest cyckami pobliskich koleżanek.Następna jest "Lodowa wiedźma", która na pozór jest taką chłodną i poważną osobą jak np. Taiga z Toradora czy Shana, a okazuję się, że jest inna :). Więc momentami jest dość fajnie, ale jako całość to średniak co najwyżej. 6,5/10, ale biorąc pod uwagę fajne motywy.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4301 dnia: Marzec 08, 2014, 02:29:14 pm »
Zaciekawiło mnie będę musiał mieć na uwadze.
Ma swoje wady, ale jest bardzo wciągające. Głównym wątkiem jest gra rozpoczęta przez boga, w której uczestnicy (12) muszą się nawzajem zabijać, a ostatni, który przeżyje zostanie nowym bogiem. Natomiast główną bohaterką jest yandere zakochana w w Yukiteru (a wiadomo jak yandere kochają). Jak dla mnie również cała ta otoczka anime łącznie z muzyką to duże zalety tej serii.



Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4302 dnia: Marzec 16, 2014, 07:51:02 am »
Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru - bohaterem anime jest wiecznie uczący się licealista, który uważa, że związki to strata czasu. Pewnego dnia zagaduje do niego najładniejsza dziewczyna w szkole i proponuje aby została jego dziewczyną. Okazuje się, że ona też nie chce się z nikim umawiać, a chłopaka chce mieć aby inni się od niej odczepili. Kiedy jej odmawia ta zaczyna go szantażować, że pokaże wszystkim jego notatnik z gimnazjum z pisanymi przez niego bzdurami. Potem jeszcze dochodzą mu problemy z koleżanką z dzieciństwa, narzeczoną z dzieciństwa i ukochaną z poprzedniego życia. Anime jest średnią haremówką z kilkoma ciekawymi postaciami i śmiesznymi momentami. Jak dla mnie 7/10

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4303 dnia: Marzec 17, 2014, 10:38:10 am »
Bokurano - początkowo było ani dobrze ani źle po prostu wprowadzenie. Później do jakiegoś 8-9 odcinka zastanawiałem się za każdym razem czy tego nie rzucić, ale zawsze po przemyśleniu wychodziło mi, że te anime ma dobre podstawy i motywy no i dobry ending by to rzucić. I jak się okazało dobrze zorbiłem. Po 10 odcinku wszystko nabiera tempa i ciekawości aż do samego końca. Jedyny zarzut jaki mogę podać na nie korzyść serii to to, że anime kończy się po zakończonej bitwie, a nie wojnie. Czyli to co nadało rumieńców serii zostało olane.
Spoiler: pokaż
Szkoda, że zakończyło się po skończeniu walk drużyny jednego robota, a nie pokazano już  i nie wyjaśniono kto stworzył ten cały system, kim są ci ludzie w białych szatach itd.
. 7,5/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4304 dnia: Marzec 17, 2014, 02:19:35 pm »
Bokurano - początkowo było ani dobrze ani źle po prostu wprowadzenie. Później do jakiegoś 8-9 odcinka zastanawiałem się za każdym razem czy tego nie rzucić, ale zawsze po przemyśleniu wychodziło mi, że te anime ma dobre podstawy i motywy no i dobry ending by to rzucić. I jak się okazało dobrze zorbiłem. Po 10 odcinku wszystko nabiera tempa i ciekawości aż do samego końca. Jedyny zarzut jaki mogę podać na nie korzyść serii to to, że anime kończy się po zakończonej bitwie, a nie wojnie. Czyli to co nadało rumieńców serii zostało olane.
Spoiler: pokaż
Szkoda, że zakończyło się po skończeniu walk drużyny jednego robota, a nie pokazano już  i nie wyjaśniono kto stworzył ten cały system, kim są ci ludzie w białych szatach itd.
. 7,5/10
Widzę, że obejrzałeś to anime polegające na zabijaniu dzieci (ten sam autor co w przypadku wyjątkowo okrutnego Narutaru).

Niestety nie napisałeś najważniejszego, czyli że to jedno z najsmutniejszych i najbardziej wzruszających anime jakie kiedykolwiek powstało.

Zresztą z tego co piszesz mogę się domyślać, że ty nie lubisz tak depresyjnych i dołujących anime (inaczej nie pisałbyś o jakimś rzuceniu oglądania).
Szczególnie odcinek z tą dziewczynką co była w ciąży (Chizuru) i odcinki z Takami i Aiko. Wyciskacz łez jakich mało. Jeszcze smutniejsze od "Madoki".

Z wad wymieniłbym brak wyjaśnień kilku istotnych kwestii (odnośnie bytów odpowiedzialnych za tą grę). Było to wszystko zbyt ogólnikowo.

Poza tym anime ma piękne piosenki czyli OP i ED.