Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4350 dnia: Kwiecień 25, 2014, 02:55:04 pm »


Obejrzałem niedawno The World God Only Knows - Goddesses Arc i uważam, że III sezon był lepszy niż dwa poprzednie, ale ostatnie odcinki to jakaś żenada. Do pierwszych 10 odcinków nie mam prawie żadnych zastrzeżeń, ale to późniejsze zmarginalizowanie fabuły (wątek bogiń, złych dusz, mieszkańców starożytnego piekła i innych niewyjaśnionych kwestii), scen akcji (walka z Rune)  i zastąpienie tych elementów jakimiś miłosnymi głupotkami było bardziej niż trochę irytujące. Nawet nie powiedzieli dlaczego Dianie
Spoiler: pokaż
wyrosły skrzydła.


III sezon jako jedyny dawał szansę na lepszą fabułę i poważniejsze wydarzenia, a nie tylko ciągłe randki czy inne luźne sceny, więc tym bardziej jestem zawiedziony tym co zrobili.

Zresztą samo zakończenie było już totalnie beznadziejne (zarówno odnośnie głównego bohatera jak i tamtej dziewczyny). A ta zła dziewczynka (Rune) pojawiła się na samym początku anime, a potem dopiero w końcowych odcinkach. Czyli przez większość czasu chyba wyparowała, a razem z nią jakakolwiek fabuła, o której przypomniano sobie dopiero blisko końca tej 12 odcinkowej serii, a mimo to ostatnie odcinki praktycznie w całości poświęcono na jakieś kompletne idiotyzmy, maksymalnie żałosne scenki i zachowania (owszem były zabawne, ale nie powinny zastępować poważniejszych wątków).

Mimo, że I i II sezon były schematyczne bo ciągle to samo i to samo to jednak nie przeginali z idiotyzmem scen.

Oczywiście mimo tych wad to III sezon był nadal bardzo dobry, gdyż większość odcinków okazała się ciekawa i niesamowicie zabawna. Pod względem komediowym niektóre sceny były wprost perfekcyjne (chociażby odnośnie Shiori).

Jednak nigdy bym się nie spodziewał, że III sezon zostanie aż tak zepsuty i niestety z tego powodu nie pozostawia zbyt dobrych wrażeń.

Zmarginalizowano zarówno wcześniej podbite dziewczyny, boginie jak i całą fabułę, a na pierwszy plan wysunięto randki, problemy miłosne i podbijanie nowych dziewczyn na podstawie wiedzy z gier randkowych (nie było ani jednego odcinka, w którym ten element nie był najważniejszy). Wszystko inne (możliwość zagłady świata, walka piekła z niebem, boginie) to jakby tylko dodatek.

8/10

Z postaci to w III sezonie bardzo fajna okazała się Hakua (wreszcie dało się ją polubić), a Elsie super sprawdziła się jako idolka i muszę przyznać, że ten pomysł był świetny (można było od niej odpocząć:).
I oczywiście Diana jak zawsze fajna. : )

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4351 dnia: Kwiecień 25, 2014, 05:04:26 pm »
To prawda, że 3 sezon jest najlepszy, ale między 2 i 3 sezonem jest różnica kilkunastu rozdziałów mangi (na przykład to jak Keima wypędzał dycha z Yui nie pokazali), których nie pokazali. A i te, które zekranizowali w 3 sezonie miejscami skrócili (na przykład zabrakło Fiore - demona na usługach złej organizacji).
Najlepiej zacznij czytać mangę. Tydzień temu zakończono tą serię , więc nie trzeba czekać na kolejne rozdziały, a jest tam wszystko wyjaśnione.
Też lubię Haquę. Szkoda, że pominięto rozdziały z jej partnerką, bo są dość zabawne, Nora też nieźle dała czadu.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4352 dnia: Kwiecień 25, 2014, 07:47:57 pm »
To prawda, że 3 sezon jest najlepszy, ale między 2 i 3 sezonem jest różnica kilkunastu rozdziałów mangi (na przykład to jak Keima wypędzał dycha z Yui nie pokazali), których nie pokazali.
Owszem, ale ja już i tak miałem dosyć tego ciągłego podbijania dziewczyn. II sezony mi wystarczyły, a niestety III znowu głównie na tym polegał (zanosiło się na coś lepszego). Mimo to chociażby odcinki z Shiori były mega śmieszne i jedne z najlepszych.
Najlepiej zacznij czytać mangę. Tydzień temu zakończono tą serię , więc nie trzeba czekać na kolejne rozdziały, a jest tam wszystko wyjaśnione.
Wiem i zobaczyłem z ciekawości tylko ostatnie rozdziały i rozdział po zakończeniu ostatniego odcinka anime. : ) Początkowo po obejrzeniu serii sądziłem, że to już koniec (słaby koniec), ale skoro to nie koniec mangi, więc miałem jeszcze nadzieję. Jednak teraz nie wiadomo czy w ogóle będzie IV sezon bo czytałem, że manga słabo się sprzedawała. Wzięli się za III sezon przed zakończeniem mangi, a powinni zaczekać i wtedy zrobić nawet 25 odcinkową serię.
Też lubię Haquę. Szkoda, że pominięto rozdziały z jej partnerką, bo są dość zabawne, Nora też nieźle dała czadu.
Ja tam ogólnie nie przepadam za płytkimi tsundere (innych w tym anime nie było), ale ta pomoc Haquy w III sezonie była naprawdę wielka, więc oceniam ją pozytywnie. Mimo to Dianę polubiłem już od OAVek. : )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2014, 07:54:37 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4353 dnia: Kwiecień 25, 2014, 08:13:59 pm »
Nawet na podstawie słabych mang powstawało anime więc mam nadzieję, że zrobią jeszcze jedną albo dwie serie TWOK. Zwłaszcza, że pominęli kilka ciekawych motywów (podróże w czasie, zamiana Keimy w dziewczynę, pewnego szalonego naukowca, który chce stworzyć doskonałego człowieka i wiele innych). Nawet w 25 odcinków nie upchaliby całego tego bałaganu.
W stosunku do mangi to w anime Haque strasznie spłycili , ale w mandze to jedna z fajniejszych postaci . Chociaż czasami denerwowała jej naiwność. Nora też jest świetna. Często miało się wątpliwości czy robi coś dla własnej korzyści czy dlatego, że to jest słuszne. Elsee wypadała przy nich dość blado.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4354 dnia: Kwiecień 25, 2014, 08:35:22 pm »
Nawet na podstawie słabych mang powstawało anime więc mam nadzieję, że zrobią jeszcze jedną albo dwie serie TWOK.
Sądzę, że reszta mangi zmieściłaby się w kolejnych 12-13 odcinkach (interesuje mnie to co najważniejsze, czyli główna fabuła). Szansa na IV sezon jest tylko wtedy, jeśli bardzo słaba sprzedaż anime nie będzie przeszkodą.
Zresztą powodów słabej sprzedaży jest wiele i kilka sam mógłbym wymienić.
W stosunku do mangi to w anime Haque strasznie spłycili , ale w mandze to jedna z fajniejszych postaci . Chociaż czasami denerwowała jej naiwność. Nora też jest świetna. Często miało się wątpliwości czy robi coś dla własnej korzyści czy dlatego, że to jest słuszne. Elsee wypadała przy nich dość blado.
Jak dla mnie wszystkie postacie w tym anime były poniekąd płytkie. Odnośnie Elsie to dowiedziałem się z mangi, że ona była
Spoiler: pokaż
jakimś finałowym bosem.
Normalnie bym do mangi nie zaglądał bo to jednak spoilery, które doszczętnie psują ewentualne anime, ale zakończenie serii było na tyle irytujące, że chciałem się szybko dowiedzieć tego co najważniejsze.

Offline Itachi

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4355 dnia: Maj 02, 2014, 09:57:21 pm »
Siemka, czy anime Monster jest równie dobre jak manga? Po każdym kolejnym tomie, chciałbym oglądać te kilka odcinków z danego tomu, oczywiście tak, aby nie poznać dalszej historii.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4356 dnia: Maj 03, 2014, 10:55:37 am »
Siemka, czy anime Monster jest równie dobre jak manga? Po każdym kolejnym tomie, chciałbym oglądać te kilka odcinków z danego tomu, oczywiście tak, aby nie poznać dalszej historii.
Nie wiem jak manga, ale anime Monster jest bardzo dobre. Jak lubisz serie detektywistyczne to ci się spodoba (bardzo wciąga). Wizualnie też stoi na wysokim poziomie.


Offline Itachi

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4357 dnia: Maj 03, 2014, 12:32:54 pm »
Super, dzięki za odpowiedź!

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4358 dnia: Maj 04, 2014, 09:33:37 am »
Chciałbym spytać czy ktoś zna może film lub serial podobny do NGE czy Lain. Zależy mi przede wszystkim na tym aby położony był tam nacisk na psychologię bohaterów i posiadał depresyjno melancholijny klimat.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4359 dnia: Maj 04, 2014, 09:46:14 am »
Chyba najbliżej pasuje tu SaiKano

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4360 dnia: Maj 04, 2014, 10:11:38 am »
Chyba najbliżej pasuje tu SaiKano
Słyszałem o tym i opinie są dosyć różne, ale z czystej ciekawości na pewno zobaczę.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4361 dnia: Maj 04, 2014, 10:27:03 am »
Texhnolyze; Ergo Proxy; Now and Then, Here and There;
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4362 dnia: Maj 04, 2014, 01:12:31 pm »
Chciałbym spytać czy ktoś zna może film lub serial podobny do NGE czy Lain. Zależy mi przede wszystkim na tym aby położony był tam nacisk na psychologię bohaterów i posiadał depresyjno melancholijny klimat.
Zdecydowanie Bokurano musisz zobaczyć. Anime z dużym naciskiem na psychologię postaci i niesamowicie depresyjne.

Słyszałem o tym i opinie są dosyć różne, ale z czystej ciekawości na pewno zobaczę.
To fantasy o wojnie z użyciem nowoczesnych technologii. Wyjątkowo dołująca seria.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4363 dnia: Maj 04, 2014, 02:29:07 pm »
Texhnolyze; Ergo Proxy; Now and Then, Here and There;
Texhnolyze i Ergo Proxy widziałem, oba seriale zrobiły na mnie piorunujące wrażenie.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4364 dnia: Maj 04, 2014, 02:45:50 pm »
Skoro Ergo Proxy ci się podobało to może spróbuj Witch Hunter Robin albo Wolf`s Rain...

 

anything