trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4365 dnia: Maj 04, 2014, 03:12:59 pm »
Skoro Ergo Proxy ci się podobało to może spróbuj Witch Hunter Robin albo Wolf`s Rain...
Przyznam, że całkiem ciekawe propozycje na pewno zerknę na nie w wolnym czasie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4366 dnia: Maj 04, 2014, 04:19:16 pm »
Przyznam, że całkiem ciekawe propozycje na pewno zerknę na nie w wolnym czasie.
Witch Hunter Robin oglądałem i powiem ci, że przez  całe anime miało się inne wrażenie niż to się okazało pod koniec. Anime dosyć smutne. Jeden z większych plusów tej serii to główna bohaterka.

Poza tym zobacz Bokurano i Saikano jak lubisz depresyjne anime.

« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 04:23:40 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4367 dnia: Maj 04, 2014, 06:32:27 pm »
Planuje w najbliższym czasie zabrać się za boogiepop phantom, chciałbym się dowiedzieć co myślicie o tym serialu.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4368 dnia: Maj 04, 2014, 09:16:10 pm »
Planuje w najbliższym czasie zabrać się za boogiepop phantom, chciałbym się dowiedzieć co myślicie o tym serialu.
Dobre, depresyjne, dramatyczne ale bardzo zagmatwane. Miałem nawet wrażenie, że to było celem samym w sobie (kolejność odcinków i scen). Zresztą to tylko sequel, a o tym (najważniejszym) co było wcześniej tylko wspomniano.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4369 dnia: Maj 06, 2014, 09:42:53 pm »
Chihayafuru - jestem świeżo po sezonie 1 i 2. Skłamał bym jak bym powiedział, że jest dobre, bo jest bardzo dobre. Postacie są bardzo fajne [sporo jest ciekawych, które podnoszą poziom serii], cała ta karuta wciąga. Muzycznie, graficznie bardzo dobrze się prezentuje. Serie utrzymują jednolity wysoki poziom, że aż chce się oglądać. Jest tak dobre, że człowiek chce iść i uderzać w karty. Nie wiem czy będzie 3 sezon, ale powinien być, bo się nie zakończyło i  parę pobocznych wątków jest otwartych. Więc czekam na 3 sezon, który był by finalizacją tych dwóch. Polecam 9/10

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4370 dnia: Maj 07, 2014, 08:26:25 pm »
Witch Craft Works - Honoce Takamiya, jest licealistą, który w klasie siedzi koło Ayaki Kagari, nie tylko jest utalentowana w sportach i nauce, ale także popularna i atrakcyjna. Pewnego dnia okazuje się, że jest ona czarownicą która ma chronić Tamiyamę przed innymi czarownicami. Od tej pory bohater musi użerać się z czarownicami, zazdrosną siostrą, legionem fanów Kagari i nauką. A to dopiero początek anime. Anime przyjemnie się ogląda, chociaż nie ma konkretnego zakończenia i pozostawiono wiele pytań bez odpowiedzi. Kreska i ścieżka dźwiękowa są świetne. Zwłaszcza ending. Bohater jest przeciętny, za to postacie czarownic potrafią naprawdę rozbawić. Anime na 8/10

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4371 dnia: Maj 07, 2014, 08:32:58 pm »
Obejrzałem film kinowy Steins;Gate i muszę przyznać, że był świetny pod prawie każdym względem, ale mimo to trochę słabszy niż seria TV. Jednak film kinowy to zaledwie 4 odcinki, a seria miała aż 25, więc zważywszy na tą długość było lepiej niż bardzo dobrze. Nie zepsuli w najmniejszym stopniu tego miłego wrażenia po serii TV i to mimo tego, że film był jej kontynuacją.

Problemy poruszane w filmie są wielokrotnie mniejsze od tych dramatów z serii TV, ale mimo to był wciągający, a i pod względem komediowym świetnie się sprawdził.

Wszystkie najgorsze wersje przyszłości
Spoiler: pokaż
(przejęcie władzy nad światem przez SERN i w drugim przypadku wyścig zbrojeń)
przestały istnieć, a mimo to nie wszystko było idealnie i o tym właśnie opowiada film kinowy.

Zresztą fajne były te wspomnienia głównego bohatera z innych światów, a pojawiło się nawet takie jedno, o którym w ogóle nie wspomnieli w serii TV czyli to odnośnie Tennouji Nae.
Spoiler: pokaż
Gdy dowiedziała się o śmierci ojca
.
http://i61.tinypic.com/r212dh.jpg

Niby drobnostka, ale zarazem duża zaleta.

Poza tym miałem wrażenie, że zachowanie Makise było jeszcze bardziej tsundere niż w serialu. Jednak takie sceny są głównie na początku filmu, a ich celem było wyłącznie rozśmieszenie widza. Zresztą nie wierzę, że ona na serio tak śmiesznie irytowała się tymi tekstami, czyli nie zdawała sobie sprawy, że on tak specjalnie się wygłupia.

Ogólnie pisząc to wady filmu są minimalne i jest on po prostu takim uzupełnienie serii TV. Pod tym względem był rewelacyjny.

No może jedynie warto wspomnieć o trochę dziwnym zachowaniu Makise, a mianowicie jej
Spoiler: pokaż
pogodzenie się z utratą Okarina i to tylko dlatego, że on nie chciał, żeby cofała się do przeszłości. Według mnie zarówno jego jak i jej zachowanie było dosyć absurdalne i to mimo tych koszmarnych wspomnień, które miał z innych światów. Na szczęście Amane Suzuha przemówiła jej do rozumu bo właśnie w jej w wersji przyszłości to Makise nigdy nie próbowała odnaleźć Okarina i to nawet wtedy jak zbudowała wehikuł czasu. Powiedziałbym, że to było bardziej niż dziwne.


Na koniec powiem, że zarówno seria TV jak i film mają świetne zakończenia, a to również bardzo duża zaleta.

9/10

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4372 dnia: Maj 07, 2014, 08:35:40 pm »
A przy okazji Steins;Gate. Niedawno oficjalnie została przetłumaczona na język angielski gra. Grał ktoś? Jak ma się do anime?

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4373 dnia: Maj 08, 2014, 07:52:50 pm »
Grał ktoś? Jak ma się do anime?
Nie grałem, ale czytałem o grze. W grze są również pokazane inne ścieżki niż w anime (jak to w VN). Chociażby odnośnie Nae. W grze
Spoiler: pokaż
ona widziała samobójstwo swojego ojca (w anime Okarin od razu cofnął się w czasie). Po tym wydarzeniu celem Nae stała się zemsta.
http://i57.tinypic.com/63ywyh.jpg

 
Spoiler: pokaż
W grze są właśnie pokazane dramatyczne wydarzenia po porwaniu przez SERN (wszyscy prędzej czy później umierają w świecie alfa, a Mayuri jest oczywiście zabijana na początku, ale to jeszcze było w anime). W serialu główny bohater zawsze cofał się w czasie po śmierci Mayuri i dopiero jak przekroczył granicę świata z alfa na beta to udało mu się ją ocalić.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4374 dnia: Maj 14, 2014, 05:14:52 pm »
Właśnie skończyłem oglądać boogiepop phantom i muszę przyznać, że serial jest po prostu nieziemski. Czegoś tak sugestywnego, klimatycznego i misternie skonstruowanego dawno nie widziałem. Fabuła jest intrygująca, a dosyć nietypowa narracja potrafi skutecznie przykuć do monitora. Kadry widziane jakby przez mgłę, wyblakłę kolory i zaciemnione brzegi budują niesamowity klimat, który dopełnia naprawdę pomysłowa ścieżka dźwiękowa.
Jeśli miałbym ocenić ten serial dałbym mu 10/10.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4375 dnia: Maj 14, 2014, 07:11:46 pm »
Właśnie skończyłem oglądać boogiepop phantom i muszę przyznać, że serial jest po prostu nieziemski. Czegoś tak sugestywnego, klimatycznego i misternie skonstruowanego dawno nie widziałem. Fabuła jest intrygująca, a dosyć nietypowa narracja potrafi skutecznie przykuć do monitora. Kadry widziane jakby przez mgłę, wyblakłę kolory i zaciemnione brzegi budują niesamowity klimat, który dopełnia naprawdę pomysłowa ścieżka dźwiękowa.
Jeśli miałbym ocenić ten serial dałbym mu 10/10.
Anime bez wątpienia bardzo dobre, ale miałem wrażenie, że odcinki są praktycznie na siłę gmatwane (czyli wydarzenia celowo nie były po kolei). Poza tym jest to seria bardzo smutna i tragiczna (oprócz końcówki). Depresyjny klimat to jedna z cech tego anime.



Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4376 dnia: Maj 14, 2014, 07:33:04 pm »
Anime bez wątpienia bardzo dobre, ale miałem wrażenie, że odcinki są praktycznie na siłę gmatwane (czyli wydarzenia celowo nie były po kolei). Poza tym jest to seria bardzo smutna i tragiczna (oprócz końcówki). Depresyjny klimat to jedna z cech tego anime.
Właśnie to pogmatwanie było dla mnie jednym z lepszych motywów w tym serialu.  Zwiększało poczucie niepokoju i zmuszało do skupienia, poza tym lubię gdy twórcy nie traktują mnie jak debila któremu trzeba podać wszystko na tacy.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4377 dnia: Maj 14, 2014, 07:54:59 pm »
Właśnie to pogmatwanie było dla mnie jednym z lepszych motywów w tym serialu.  Zwiększało poczucie niepokoju i zmuszało do skupienia, poza tym lubię gdy twórcy nie traktują mnie jak debila któremu trzeba podać wszystko na tacy.
Uwielbiam anime skomplikowane fabularnie, ale w tym przypadku miałem wrażenie, że gmatwanie było celem samym w sobie.
Jednak była to i tak jedna z ciekawszych serii. Szkoda tylko, że to jedynie sequel. Wszystko co najważniejsze już było, a anime pokazuje tylko skutki tamtych wydarzeń.

Jak dla mnie to anime ma następujące zalety i wady:

Zalety:

- ciekawy pomysł na anime
- klimatyczna seria

Wady:

- "Lain" było dużo lepsze pod każdym względem (a jak wiadomo to dosyć podobne serie)
- anime stanowczo za bardzo przedramatyzowane (niepotrzebne uśmiercenie kilku dziewczyn). Producenci robili z tej serii na siłę wyciskacz łez.
- brak wyjaśnień wielu istotnych wydarzeń i przyczyn
- nie wiadomo co się stanie z ludźmi w
Spoiler: pokaż
kokonach, czyli z tymi, których zabrała Boogiepop

- anime było na siłę gmatwane co jedynie utrudniało oglądanie i psuło odbiór serii
- przeciętne postacie (co prawda Toka była fajna, ale to i tak za mało)

7/10

Może się wydawać, że dużo tych minusów, ale to nie są istotne wady.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2014, 07:58:48 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4378 dnia: Maj 14, 2014, 08:22:29 pm »
Uwielbiam anime skomplikowane fabularnie, ale w tym przypadku miałem wrażenie, że gmatwanie było celem samym w sobie.
Jednak była to i tak jedna z ciekawszych serii. Szkoda tylko, że to jedynie sequel. Wszystko co najważniejsze już było, a anime pokazuje tylko skutki tamtych wydarzeń.

Jak dla mnie to anime ma następujące zalety i wady:

Zalety:

- ciekawy pomysł na anime
- klimatyczna seria

Wady:

- "Lain" było dużo lepsze pod każdym względem (a jak wiadomo to dosyć podobne serie)
- anime stanowczo za bardzo przedramatyzowane (niepotrzebne uśmiercenie kilku dziewczyn). Producenci robili z tej serii na siłę wyciskacz łez.
- brak wyjaśnień wielu istotnych wydarzeń i przyczyn
- nie wiadomo co się stanie z ludźmi w
Spoiler: pokaż
kokonach, czyli z tymi, których zabrała Boogiepop

- anime było na siłę gmatwane co jedynie utrudniało oglądanie i psuło odbiór serii
- przeciętne postacie (co prawda Toka była fajna, ale to i tak za mało)

7/10

Może się wydawać, że dużo tych minusów, ale to nie są istotne wady.
Naprawdę nie czuje się na siłach by jakoś obszerniej dyskutować, ale chciałbym zauważyć, że do niektórych twoich argumentów raczej ciężko jakoś się odnieść np. "brak wyjaśnień wielu istotnych wydarzeń i przyczyn". Napisałeś o tym, że serial jest sequelem, ale ja jakoś nic nie wyczytałem na ten temat.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4379 dnia: Maj 14, 2014, 08:41:19 pm »
Naprawdę nie czuje się na siłach by jakoś obszerniej dyskutować, ale chciałbym zauważyć, że do niektórych twoich argumentów raczej ciężko jakoś się odnieść np. "brak wyjaśnień wielu istotnych wydarzeń i przyczyn". Napisałeś o tym, że serial jest sequelem, ale ja jakoś nic nie wyczytałem na ten temat.
Po prostu o wielu rzeczach wspomniano bardzo pobieżnie, więc pozostało wiele tajemnic. Niestety są one wyjaśnione tylko w nowelce (albo w internecie).
Obejrzenie samego anime powoduje powstanie wielu nowych pytań (oczywiście jak kogoś szczegóły interesują). Jak oglądałeś dokładnie anime to zapewne zauważyłeś sporo scen z wcześniejszych (najważniejszych) wydarzeń, których nie było w anime (były w nowelce). Pamiętasz odcinek, który
Spoiler: pokaż
był o dziewczynie i jej matce (jej córka w anime była już duchem, gdyż umarła). Została ona zabita przez potwora, który przybrał formę człowieka (pielęgniarki). Później ten potwór został zabity, ale to wszystko były tylko sekundowe urywki w przeszłości (jak zginęła), a w nowelce wyjaśniono to dokładnie, gdyż ona była jednym z najważniejszych i najsilniejszych wrogów dla Boogiepop Phantom. Co prawda w anime nawet powiedzieli dlaczego ją zabiła (jej fetyszem były młode dziewczyny, które chcą żyć), ale ledwo dało się to zauważyć.


http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=179
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2014, 08:51:53 pm wysłana przez Shirosama »

 

anything