Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4395 dnia: Czerwiec 02, 2014, 07:57:09 pm »
Zaraz Cię anfi zje za taki totalny brak gustu : p

:) wykrakałeś.

W każdym razie popieram. Bardzo fajne anime - piękna oprawa graficzna, ciekawe postacie, odpowiednie tempo akcji, ulotny, ale przyjemny klimat. Idealnie wyważone, świetnie skomponowane w spójną całość. Ode mnie również dostało 9/10
A Hanasaku Iroha i ode mnie zgarnęła dziewiąteczkę, aż mi przypomnieliście, że w końcu muszę zaatakować kinówkę. I dokończyć Nagi no Asukara, które koniec końców zgarnęło wyjątkowo solidne noty.
W prawdzie mi tym bardziej spodobało się, gdy po dłuższym czasie faszerowania się Chrono crusade ten tytuł spłynął jak miód. Dobrze wiedzieć, że rzeczywiście jest to dobra seria, a nie tylko moje odczucia po przerwie.

Może ja w ogóle mam z tymi symbolami i metaforami problem. (: Zanim zabrałem się za Evangeliona też się o nich (właśnie tutaj) naczytałem co nie miara, a później byłem odrobinę zawiedziony całością. Nie ujmując niczego tak dobremu i mającemu tak duży wkład w rozwój gatunku NGE.

Tak było i u mnie. Naczytałem się, nasłuchałem i rzeczywiście była to bardzo dobra seria jedna z lepszych, ale nie żebym przy tym salutował np. większe wrażenie zrobił na mnie Death note swojego czasu. Znowu dla innych DN to pic dla mas :)

w twoim guście (coś jak ten shit o nazwie Ano Hana).

Rzeczywiście też bardzo dobre było.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4396 dnia: Czerwiec 02, 2014, 08:36:32 pm »
Dobrze wiedzieć, że rzeczywiście jest to dobra seria, a nie tylko moje odczucia po przerwie.
To niestety tylko twoje odczucia i tych fanów, którzy lubią anime z głupiutkimi i irytującymi postaciami (skrajnie dobra, miła, naiwna, głupiutka i płaczliwa dziewczynka jak również prostacka, agresywna z byle powodu i pozbawiona mózgu tsundere). Naprawdę uważasz je za fajne?
Nie odpowiedziałeś na moje pytania.
Podałem wiele argumentów przeciwko temu anime.
Tak było i u mnie. Naczytałem się, nasłuchałem i rzeczywiście była to bardzo dobra seria jedna z lepszych, ale nie żebym przy tym salutował np. większe wrażenie zrobił na mnie Death note swojego czasu.
Porównywać tak skrajnie różne gatunkowo anime? :)
Ta seria to był TOTALNY GNIOT i jak pisałem trzeba mieć anielską cierpliwość lub po prostu olewać te absurdy zachowań postaci w Hanasaku Iroha.
Niestety, ale jeśli ktoś ocenia to coś wyżej niż 6/10 to po prostu musi takie podejście. Na ten cały Pensjonat Wariatów to trudno znaleźć kogokolwiek normalnego. Wszyscy mają jakieś odchyły.
Rzeczywiście też bardzo dobre było.
Bardzo dobre według ciebie (czy innych osób lubiących takie postacie) coraz częściej oznacza skrajnie durną pseudo życiową serię z tępymi postaciami. Hanasaku Iroha i Ano Hana to świetne przykłady takich bajeczek.

Po prostu takie anime wyjątkowo mnie irytują, a wtedy zarówno OP/ED czy cała grafika, muzyka nie mają większego znaczenia. Po prostu jak postacie są dnem to i całe anime również.

Może jeszcze napisz, że byłeś zachwycony Clannadem? :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2014, 08:48:56 pm wysłana przez Shirosama »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4397 dnia: Czerwiec 02, 2014, 08:54:32 pm »
Clannad fajny był, ale są lepsze rzeczy - np. Ano Natsu de Matteru, a w szczególności moje ukochane Sakurasou no Pet na Kanojo.

EDIT: jestem po #04 Nagi no Asukara i muszę przyznać, że się wciągnąłem dość mocno : )
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2014, 09:19:25 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4398 dnia: Czerwiec 02, 2014, 09:25:10 pm »
Nie muszę, bo już pisałem prędzej kilku krotnie. Clannad jest dla mnie jednym z najlepszych tego typu anime. Powiedzmy, że klasyk gatunku. Uwielbiam to serię i obejrzał bym drugi raz, ale nie ma kiedy. Dzięki Wilku za podanie tych tytułów z chęcią sprawdzę skoro tobie wydały się lepsze.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4399 dnia: Czerwiec 02, 2014, 09:27:04 pm »
Na pewno Sakurasou no Pet na Kanojo oglądnij. To szczerze polecam, bo ma naprawdę genialne postacie i wątki. A poza tym jest świetną komedią : )

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4400 dnia: Czerwiec 02, 2014, 09:40:06 pm »
Uwielbiam Sakurasou no Pet na Kanojo. Czasami można się popłakać ze śmiechu jak Shina coś palnie.

Powoli przymierzam się do oglądania Kidou Senkan Nadesico.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4401 dnia: Czerwiec 02, 2014, 09:42:33 pm »
Clannad fajny był, ale są lepsze rzeczy - np. Ano Natsu de Matteru, a w szczególności moje ukochane Sakurasou no Pet na Kanojo.

EDIT: jestem po #04 Nagi no Asukara i muszę przyznać, że się wciągnąłem dość mocno : )

Z tego co dobrze wspominam, to szósty odcinek miał całkiem uroczą końcówkę (:

Edit: O kurdę, AnoHana chyba też miała wydaną niedawno kinówkę. Chyba muszę przestać grać w Wakfu i poogarniać bardziej animczi.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4402 dnia: Czerwiec 02, 2014, 11:04:28 pm »
Czasami można się popłakać ze śmiechu jak Shina coś palnie.

"Plan C" x D

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4403 dnia: Czerwiec 03, 2014, 08:08:03 am »
tenshi no tamago - doskonały przykład na to, że film o niestandardowej narracji i fabule może przykuć widza do ekranu. Przedstawiona tutaj wizja jest wyjątkowo niepokojąca i mroczna, a widzowi cały czas towarzyszy dziwne poczucie niepokoju. Mimo, że dialogów jest tutaj niewiele, a o bohaterach nie wiadomo zbyt dużo fabuła naprawdę porafi zaintrygować. Film jest spójny i co najważniejsze przewijająca się symbolika sprawia wrażenie czegoś więcej niż ozdobników. W pełni zasłużone 10/10
Labirynt opowieści - ta produkcja także jest dosyć intrygująca, ale można mówić o niej jako przykładzie niewykorzystanego potencjału. Animacja otwierająca i zamykająca to dla mnie kompletna porażka. miałem odczucie, że jest ona udziwniona na siłę i za tym udziwnieniem nie stoi nic poza radosną zabawą w psychodelę. Druga część jest dużo lepsza, niesamowicie klimatyczna i o całkiem ciekawej treści. Estetyka noir w połaczeniu z fantastyką dał nam całkiem ciekawy twór, ale według mnie nieco za bardzo skupiono się na formie. Trzecia częśc była dla mnie najmocniejszą częścią całego filmu. Z jednej strony humorystyczna, a z drugiej mamy do czynienia z niegłupią opowieścią o zagrożeniach związanych ze sztuczna inteligencją. Generalnie wszystko byłoby świetnie gdyby nie fakt iż druga i trzecia historia były zdecydowanie za krótkie i towarzyszyło mi uczucie niedostytu. Ostatecznie daje  7/10 i mimo tych mankamentów jest całkiem nieźle i warto się tym zainteresować.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4404 dnia: Czerwiec 03, 2014, 08:55:40 am »
"Plan C" x D

Albo "Musimy jej odciąć głowę".

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4405 dnia: Czerwiec 03, 2014, 10:42:20 am »
Clannad fajny był, ale są lepsze rzeczy - np. Ano Natsu de Matteru, a w szczególności moje ukochane Sakurasou no Pet na Kanojo.
Nie oglądałem obu. Jeśli postacie nie są wnerwiające (bardzo płytkie i schematyczne, głupie, irytująco płaczliwe, agresywne z byle powodu itp) to może być fajne.
Nie muszę, bo już pisałem prędzej kilku krotnie. Clannad jest dla mnie jednym z najlepszych tego typu anime. Powiedzmy, że klasyk gatunku. Uwielbiam to serię i obejrzał bym drugi raz, ale nie ma kiedy.
Clannad to taki przeciętniak (oba sezony). W żadnym razie gniot jak Hanasaku Iroha i Ano Hana, ale przeciętniak.
I sezon naprawdę średni, a II sezon oceniłem gdzieś 6/10. Dopiero odcinki od połowy wzwyż stały się lepsze, czyli jak skończyła się ta durna szkoła i zaczęło coś poważniejszego. Dopiero wtedy postacie stały się jakby fajniejsze.

A w całym Clannad to najbardziej nie lubiłem tej tsunderowatej postaci (wiadomo kogo), a Tomoyo też była nieciekawa i jakaś dziwaczna.

tenshi no tamago - doskonały przykład na to, że film o niestandardowej narracji i fabule może przykuć widza do ekranu.
Może być, ale nic czym warto się zachwycać. Już bardzo dawno temu je oglądałem. Dla odmiany można obejrzeć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2014, 10:47:29 am wysłana przez Shirosama »

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4406 dnia: Czerwiec 03, 2014, 01:12:22 pm »

Może być, ale nic czym warto się zachwycać. Już bardzo dawno temu je oglądałem. Dla odmiany można obejrzeć.
Na pewno ze wględu na sam klimat i stylistykę warto się zapoznać.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4407 dnia: Czerwiec 03, 2014, 02:15:42 pm »
Na pewno ze wględu na sam klimat i stylistykę warto się zapoznać.

Jeżeli fabuła nie jest dla Ciebie najważniejsza, a zwracasz uwagę na formę, to oglądnij Blame! Króciutkie formy będące namiastką ekranizacji genialnej mangi o tym samym tytule, nakręcone chyba raczej po to, by uchwycić jej klimat niż coś więcej przekazać.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4408 dnia: Czerwiec 03, 2014, 04:54:31 pm »
Jeżeli fabuła nie jest dla Ciebie najważniejsza, a zwracasz uwagę na formę, to oglądnij Blame! Króciutkie formy będące namiastką ekranizacji genialnej mangi o tym samym tytule, nakręcone chyba raczej po to, by uchwycić jej klimat niż coś więcej przekazać.
Dzięki wielkie za propozycję na pewno się zapoznam.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4409 dnia: Czerwiec 04, 2014, 10:15:38 pm »
Onee-chan ga Kita - 12 dwuminutowych odcinków o przyrodnim rodzeństwie Tomoyi i jego siostrze Ichice. Ichika ma obsesję na punkcie swojego brata i cały czas się do niego klei, a Tomoya próbuje jakoś wybrnąć z sytuacji. Nie zawsze mu się udaje. Kreska jest słaba, brak tu konkretnej fabuły (każdy odcinek to jedna scenka z życia rodzeństwa), humor też miejscami kuleje. Jedynymi zaletami anime jest to, że jest krótki i piosenka w endingu. Ale to za mało aby polecić to anime.

 

anything