Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4440 dnia: Czerwiec 19, 2014, 04:35:32 pm »
Pisałem prędzej przecież.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4441 dnia: Czerwiec 23, 2014, 02:02:00 pm »
Trochę rzeczy z mijającego sezonu już się skończyło i kilka z tych rzeczy mnie przytrafiło się oglądnąć:

Zacznę od marudzenia
Akuma no Riddle - cienko. Całość po prostu się kupy nie trzyma. Bezsensowną oś fabuły jeszcze bym wybaczył, jakby akcja była fajna. Niestety akcja jest naciągana, co chwila super zabójcy robią super błędy, coby przeżył kto trzeba, wszystko jest przejaskrawione i mało realistyczne pod każdym względem. Dodatkowo graficznie co najwyżej przeciętniak.

Blade & Soul - jak można wypuścić takiego graficznego gniota, to nie wiem. Mieli tak cudny pod oryginał i tak koncertowo szansę spartolili. Niestety fabuła nie ratuje, bo sama jest płytka, a trafiające się co jakiś czas fajniejsze wątki są nieumiejętnie poprowadzone. Ogólnie bardzo kiepsko pod każdym względem.

A teraz dwa tytuły pochwalę
Ryuugajou Nanana no Maizoukin (TV) - graficzna perełka z ciekawą fabułą i postaciami. Poszukiwanie skarbów z przymrużeniem oka, z duchem, magicznymi artefaktami i zaawansowaną technologią w tle. Wyszła z tego bardzo fajna, dynamiczna i ładna przygodowa historia, którą naprawdę przyjemnie się ogląda. Mam szczerą nadzieję, że sprzeda się toto na tyle dobrze, by nakręcili drugi sezon, bo naprawdę ciekawią mnie losy bohaterów. Zekranizowany materiał jedynie rozpoczynał różne wątki i fajnie byłoby zobaczyć jak będzie dalej.

Selector Infected WIXOSS - dla mnie zaskoczenie sezonu. Zapowiadała się "kolejna karcianka dla dzieci", których istny wysyp pogrzebał ten sezon, a okazało się, że bardziej pomylić się w ocenie nie mogłem. Szczęściem Skrzydlaty oglądnął kilka epków i wlepił im 7/10, co sprawiło, że się zainteresowałem.
Już sam styl graficzny sugeruje, że to nie o to chodzi, a starczy oglądnąć kilka epków by zrozumieć, że to taka karcianka jak z Madoki magical girls. Historia naprawdę zaskoczyła mnie postaciami, prowadzeniem akcji, wątkami, wyborami i zakończeniem, które szczęściem doczeka się kontynuacji. Graficznie seria stoi na wysokim poziomie, choć ma specyficzną kreskę pozbawioną masy filtrów i utrzymaną w stonowanych kolorach. Niemniej jest dopracowana i ładna, gdy trzeba.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4442 dnia: Czerwiec 23, 2014, 02:57:00 pm »
Dragon Crysis - anime opowiada o licealiście, który jest breakerem - osobą potrafiącą korzystać z magicznych artefaktów. Wraz ze swoją kuzynką postanawia odzyskać jeden z nich z rąk handlarzy. Okazuje się, że jest on tak naprawdę dziewczyną, która nie wiadomo dlaczego zna bohatera. Później okazuje się, że jest ona czerwonym smokiem, którego ściga czarny smok. Potem pojawia się jeszcze kilka smoków, wilkołak, inny breaker i masa innych dziwnych rzeczy.
Anime jest kolejną haremówką ze zjawiskami nadprzyrodzonymi w tle. Początkowo jest ono średnie, a im dalej tym poziom się obniża. A końcówka to jedna wielka porażka. Słabe to i niewarte uwagi.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4443 dnia: Czerwiec 23, 2014, 03:13:46 pm »
Cytuj
Akuma no Riddle - cienko. Całość po prostu się kupy nie trzyma. Bezsensowną oś fabuły jeszcze bym wybaczył, jakby akcja była fajna. Niestety akcja jest naciągana, co chwila super zabójcy robią super błędy, coby przeżył kto trzeba, wszystko jest przejaskrawione i mało realistyczne pod każdym względem. Dodatkowo graficznie co najwyżej przeciętniak.

No ja się w pewnym momencie zdążyłem przyzwyczaić do tego jak głupia jest ta produkcja i w dawce jednego odcinka tygodniowo jakoś dawało radę. Momentami gdzieś mnie tam zaciekawiło, momentami zażenowało. Ale ostatni odcinek... Ostatni odcinek może śmiało kandydować do miana najgłupszego ostatniego odcinka w historii.

Cytuj
Ryuugajou Nanana no Maizoukin (TV) - graficzna perełka z ciekawą fabułą i postaciami. Poszukiwanie skarbów z przymrużeniem oka, z duchem, magicznymi artefaktami i zaawansowaną technologią w tle. Wyszła z tego bardzo fajna, dynamiczna i ładna przygodowa historia, którą naprawdę przyjemnie się ogląda. Mam szczerą nadzieję, że sprzeda się toto na tyle dobrze, by nakręcili drugi sezon, bo naprawdę ciekawią mnie losy bohaterów. Zekranizowany materiał jedynie rozpoczynał różne wątki i fajnie byłoby zobaczyć jak będzie dalej.

Ych, muszę nadrobić. Jeszcze tydzień wolnego zanim robota mi się rozkręci, może się uda.

Cytuj
Selector Infected WIXOSS - dla mnie zaskoczenie sezonu. Zapowiadała się "kolejna karcianka dla dzieci", których istny wysyp pogrzebał ten sezon, a okazało się, że bardziej pomylić się w ocenie nie mogłem. Szczęściem Skrzydlaty oglądnął kilka epków i wlepił im 7/10, co sprawiło, że się zainteresowałem.
Już sam styl graficzny sugeruje, że to nie o to chodzi, a starczy oglądnąć kilka epków by zrozumieć, że to taka karcianka jak z Madoki magical girls. Historia naprawdę zaskoczyła mnie postaciami, prowadzeniem akcji, wątkami, wyborami i zakończeniem, które szczęściem doczeka się kontynuacji. Graficznie seria stoi na wysokim poziomie, choć ma specyficzną kreskę pozbawioną masy filtrów i utrzymaną w stonowanych kolorach. Niemniej jest dopracowana i ładna, gdy trzeba.

Ano, dla mnie było wręcz zbyt madokowo, przez cały seans nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że ktoś zwęszył pieniądze w pójściu na fali popularności owej serii, byle tylko wrzucić jeszcze do tego karciankę i ją sprzedać. Zresztą, sama Madoka ma swoje tcg w Japonii i nawet wersję online, która dobrze radzi. Ale tak poza tym - było w porządku. Był pomysł na graficzną realizację produkcji, momentami dochodziło do ciekawych rozwiązań fabularnych. Zobaczymy jak tam drugi sezon.

Oprócz tego skończyło się też Ping Pong The Animation. Koncept wizualny prawdopodobnie wielu odstraszył od serii, mi osobiście bardzo się podobał, zwłaszcza że ogólna reżyseria tej produkcji była naprawdę prześwietna. Przemyślana i wciągająca adaptacja, oryginalny soundtrack. Dla mnie prawdopodobnie seria sezonu, 9/10.


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4444 dnia: Czerwiec 24, 2014, 06:40:33 pm »
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2320



Obejrzałem ostatnio Beck (po Hyouka), ponieważ chciałem zobaczyć coś wyróżniającego się. Oceny są wysokie i anime ogólnie ma dobre opinie.

Niestety po obejrzeniu całości uważam, że ocena dobra to najwyższa jaką mogę wystawić dla tego anime (większość odcinków zalatywała przeciętnością i to pod każdym względem). Były oczywiście lepsze i gorsze momenty, gdyż chwilami oglądanie było przyjemnością, a kiedy indziej oczekiwałem tylko końca tej serii. Przykładowo podobał mi się 5 odcinek i niektóre blisko końca (najbardziej irytowały mnie odcinki w których były nienormalne zachowania, nędzne komediowe scenki i głupota głównego bohatera). Również nuda to poważna wada tej serii.

Muzyka była różnorodna, więc niektóre piosenki wyjątkowo mi się spodobały, a inne wprost przeciwnie. Nie licząc tych w trakcie anime to chociażby OP był całkiem niezły, ale ED już mi się nie podobał. Piosenki Belle Ame nawet bardziej przypadły mi do gustu niż te od Beck (chociaż niektóre były ładne).

Grafika przeciętna, a nawet brzydka i słaba animacja. Jedynie ujęcia z bliska były całkiem ładne.

Co do bohaterów to byli OK, ale dlaczego główną postacią ( Tanaka Yukio) musiał zostać ultra grzeczny, naiwny i przeciętny japoński chłopaczek (dolny rząd na środku)? Miał praktycznie wszystkie najgorsze cechy standardowego i irytującego japońskiego nastolatka jakie tylko można sobie wyobrazić. Owszem miał talent i osiągnął duże postępy, jeśli mowa o muzyce (gra na gitarze i śpiewanie), ale mi chodzi głównie o sam charakter. Na przykład ta jego skrajna naiwność (powiedziałbym nawet imbecylizm) i pozwalanie na wykorzystywanie się, a w dodatku zatrzymywanie wszelkich problemów dla siebie. Według takiego Japończyka po to są kumple/znajomi, żeby nie chcieć nigdy ich pomocy, jeśli są jakieś problemy? Dobry i przyzwoity Japończyk, jeśli sam nie może sobie poradzić to po prostu pozwala siebie źle traktować i traktuje to jako coś normalnego? W dodatku jest bardzo cierpliwy i denerwują go jedynie złe słowa na swoich przyjaciół. Mam tu głównie na myśli te idiotyczne odcinki odnośnie dokuczania w szkole (zresztą chyba w każdym anime tak bajkowo to przedstawiają, że ledwo da się te nierealistyczne zachowania oglądać).  Jak inni nie zauważyli sami, że ma problemy to ten głupek nawet nie myślał, żeby komuś o tym powiedzieć (czyli po prostu miał szczęście).

Jeśli chodzi o "dziewczyny głównego bohatera" to również nic ciekawego pod tym względem nie było i po obejrzeniu całości nadal nic nie wiadomo, ale oczywiście pewnych rzeczy można się domyślać.

Poza tym anime ma również wiele innych skrajnie głupkowatych scen i zachowań. Chociażby ten wyjątkowo miły, zboczony, a zarazem stuknięty staruszek, który na basenie zamienia się w jakiegoś bardzo ostrego i niemiłego trenera. Co ciekawe w którymś odcinku anime był taki chórek, który fałszował piosenkę Tsubasa wo Kudasai (Evangelion 2.22) wykonywaną przez niezdyscyplinowanych uczniów. Naprawdę okropne. :)

Scenki humorystyczne to jeden z najgorszych elementów tego anime jak dla mnie.

Anime toczy się na przełomie około 2 lat i faktycznie postępy zespołu są całkiem sensownie i realistycznie pokazywane, czyli powoli występują w coraz lepszych miejscach. Samo zakończenie słabe, ale mogło być gorzej.

6/10

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4445 dnia: Czerwiec 25, 2014, 10:46:20 am »
film kinowy Tiger and Bunny. Pierwsza połowa filmu to jest akcja serii telewizyjnej (pojawia się Barnaby, Tiger dostaje nowy strój, walczą z dzieciakiem, który kontroluje pomniki), druga połowa to coś nowego. Ekipa nextów ściga przestępce w wesołym miasteczku. Okazuje się, że też jest nextem, a jego zdolność polega na zamianie miejscami z inną osobą. Kto oglądał serię telewizyjną na początku się wynudzi, ale dalej jest już o wiele ciekawiej. Warto obejrzeć choć raz.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4446 dnia: Czerwiec 26, 2014, 01:55:37 pm »
No i skończyło się moje ukochane No Game No Life. Mam nadzieję, że to tylko pierwszy sezon, bo materiału na drugi jest - w pierwszym sezonie zekranizowano trzy pierwsze tomy książki, a są już kolejne trzy. Wszystko jednak będzie zależało od tego, jak teraz będzie się anime sprzedawało. Wraz z ukazaniem się ostatniego ekpa do sprzedaży trafił pierwszy DVD/BD. Mam nadzieję, że sprzeda się minimum w nastu tysiącach egzemplarzy. Książki sprzedają się bardzo dobrze, a anime jest naprawdę genialną adaptacją i cieszy się sporą popularnością, więc nadzieje płonne nie są.

Ale wracając do samego anime. Jak to znajomy z MAL'a napisał:

Moja reakcja na każdy nowy odcinek NGNL : )

Dla mnie to anime to prawdziwe mistrzostwo świata.  To żywy dowód na to, że można upchać z przymrużeniem oka sporo naprawdę fajnego fanserwisu i nie stracić ani odrobiny z naprawdę inteligentnej fabuły i świetnych postaci. Klimat NGNL jest niepowtarzalny - każdy epek jest kopalnią rozbrajającego humoru (reakcje Steph z początku po przegraniu pierwszej gry mógłbym oglądać w kółko : )), powalających lub zaskakujących zachowań postaci, miejscami naprawdę bardzo inteligentnych gier i przemyślanego coraz to nowego planu Sora. Kuhaku wymiatają i z miejsca to rodzeństwo wskoczyło do grona moich ulubionych postaci - Sora za inteligencję, dystans do siebie samego i przewrotność, a Shiro za mega kjutnośc (sławetne "Kuhaku, daijōbu?" położyło mnie na łopatki xD ), która nie mdli i potrafi pokazać pazurki. Taka kjutność, jak Shiro, zazwyczaj była zarezerwowana dla totalnie odmóżdżonych panien. Cała reszta postaci jest niewiele gorsza - czy to Jibril, czy nierozgarnięta Steph, albo Chlammy i Feel czy też nowo poznana Izuna. Nie było tam postaci, której bym nie ubił, albo chociaż był obojętnym w stosunku do niej.

Tytułowe gry i plany knute przez Sora: wszystkie były fajne, ale niektóre były naprawdę ultra epickie, zaskakujące i po prostu kapitalne. Autor jak mało kto naprawdę potrafił inteligentnie zaskoczyć i zaciekawić. Intrygi, jakie knuł Sora, a może raczej nie intrygi, bo to przecież dla niego gra, ale plany, należą do naprawdę przewrotnych i zaskakujących. Zdolność przewidywania jego i Shiro jest legendarna.

Graficznie seria stoi na bardzo wysokim poziomie. Jedyna w swoim rodzaju kreska, świetne projekty postaci, nasycone barwy, piękna animacja. Praktycznie nie byłem w stanie do czegoś się przyczepić. Nawet, gdy trafiały się jakieś mniej dopieszczone sceny, to i tak były ładne, tylko po prostu uproszczone.

Dźwiękowo, choć na dźwięk mało zazwyczaj zwracam uwagę, jest również dobrze, na tyle, by niektóre motywy zapadały mi w pamięć.

No i wszędobylskie nawiązania do różnych produkcji. Sławetne "Wryyyyy!!", ale nie tylko, bo i Laputa się trafiła, a nawet Cthulhu x D

Chyba sobie dziś zrobię maraton z całości, choćbym miał zarwać nockę : )
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 01:59:09 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4447 dnia: Czerwiec 26, 2014, 02:49:54 pm »
Infinite Stratos 2 - jak dla mnie całkowita strata czasu. Fabuły jest tyle, że zmieściłoby się w 5 odcinków. Większość anime można by oglądać na przewijaniu i niewiele stracić. Jedyny plus to kilka nowych IS`ów i dwie nowe postacie. Największym minusem jest sam bohater. Niedomyślność Ichiki w pierwszym sezonie była jeszcze do zaakceptowania, ale w drugim strasznie męczy i nuży. Tylko dla fanów serii.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4448 dnia: Czerwiec 26, 2014, 07:37:32 pm »
Infinite Stratos 2 - jak dla mnie całkowita strata czasu. Fabuły jest tyle, że zmieściłoby się w 5 odcinków. Większość anime można by oglądać na przewijaniu i niewiele stracić. Jedyny plus to kilka nowych IS`ów i dwie nowe postacie. Największym minusem jest sam bohater. Niedomyślność Ichiki w pierwszym sezonie była jeszcze do zaakceptowania, ale w drugim strasznie męczy i nuży. Tylko dla fanów serii.
Ja tylko widziałem I sezon, ale ledwo ten gniot obejrzałem. Zarówno główny bohater jak i dziewczyny to samo dno wśród postaci w anime. Anime nie oferowało prawie nic żeby przyciągnąć do ekranu.


Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4449 dnia: Czerwiec 26, 2014, 08:35:12 pm »
No Game No Life

Ano, radosna podróż z tym anime. I kurczę, ta lisiczka, którą wrzucili na koniec. Weź zaspoileruj i powiedz, że będzie się trzymała później z drużyną. Przypadła mi do gustu. (:

Edit: Nie wiem czemu, ale zacząłem sobie jeszcze wiosenno-sezonowe Hitsugi no Chaika.Nie jest to żaden jakościowy morderca, ale zaskakująco przyzwoite anime z przedziału przygoda/akcja/chaika.  Sama Chaika zasługuje na osobną kategorię, bo jej urok cygańskiego dziecka rozbraja. Niby taki niepozorny sezon, a produkcji przynajmniej siódemkowych od groma. 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 09:13:26 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4450 dnia: Czerwiec 26, 2014, 10:45:33 pm »
Yes, yes, YES! NGNL na Amazaon.co.jp sprzedaje się świetnie : ) Z miejsca wskoczyło na 14te miejsce w sprzedaży DVD. I pnie się wyżej!
Jak nie nakręcą drugiego sezonu, to będzie to straszna zbrodnia.

Co do Miko, to nie wiem co dalej będzie, bo przetłumaczono na razie jedynie 3 pierwsze tomy, czyli tyle, ile zekranizowano : p

Hitsugi no Chaika niestety zawodzi. Po bardzo fajnym początku potem serwują strasznie przeciętne zapchajdziury. Jak oglądnę ostatni epek, to skrobnę coś więcej - dziś mi się jednak nie chce : p

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4451 dnia: Czerwiec 30, 2014, 08:22:28 pm »
Mushishi - anime zdecydowanie z najwyższej półki i warte polecenia chyba wszystkim. Serial posiada niesamowity, wręcz zniewalający nastrój zbudowany przez wspaniale dopracowane tła i spokojne tempo opowieści. Wszystkie odcinki trzymały wyjątkowo wyrównany poziom, aż do tego stopnia, że nie potrafiłbym jednoznacznie wskazać tego, który najbardziej zapadł mi  w pamięć. Twórcy świetnie grają na emocjach widza i mimo wspomnianego przeze mnie powolnego tempa opowieści byłem praktycznie przykuty do monitora. Najbardziej podobała mi się dojrzałość tej historii, gdybyśmy mieli do czynienia z czymś bardziej sztampowym pewnie co drugi odcinek mielibyśmy opowieść o ratowaniu świata za to tutaj skupiono się na ludziach i ich dramatach. Nie należy zapominać o postaci Ginko, który swoim opanowaniem, profesjonalizmem i zaangażowaniem budzi wyjątkową sympatię. Daję 10/10.
Mushishi: zoku sho - Naprawdę udany sequel, który właściwie niewiele ustępuje swojemu pierwowzorowi. Potrafi zachwycić i wzruszyć, wspaniały klimat z pierwszej części jest obecny także tutaji także tutaj nie jestem w stanie dostrzec większych wad, no może poza mniejszym udziałem Ginko w całej historii. Jako kontynuacja serial jest spójny z tym co działo się w poprzedniej części i to jest według mnie najważniejsze. Daję 10/10.
Mushishi Tokubetsu Hen: Hihamu kage - Odcinek specjalny prezentujący się najsłabiej z całej tej serii, ale i tak dobry powiedziałbym nawet bardzo dobry. Nie jest tak nastrojowy jak dwa pozostałe pozycje jednak opowiadana tutaj historia potrafi zaintrygować, a całość jakoś mocno nie odbiega od pierwszej części. Daję 7/10.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2014, 08:25:50 pm wysłana przez Dark_Pingwin »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4452 dnia: Czerwiec 30, 2014, 10:13:12 pm »
Mushishi - anime zdecydowanie z najwyższej półki
To faktycznie arcydzieło wśród anime (oglądałem je jakiś czas temu w wersji Blu-Ray, czyli w najwyższej możliwej jakości), ale są jednak fani narzekający na taki spokojny i powolny klimat.
Ode mnie 10/10, gdyż odcinki skonstruowane są praktycznie idealnie i wszystkie ciekawe.

Jednak jak zapewne zauważyłeś niektóre epizody są wyjątkowo dramatyczne i smutne. Można je nawet określić jako wyciskacze łez, ale dzięki temu anime znacznie bardziej oddziałuje na emocje i wciąga.

Szkoda, że każdy odcinek jest o czymś innym. Przydałyby się chwilami jakieś łączone to znaczy historia składająca się z 2-3.

Kontynuacji nie oglądałem bo poczekam na wersję wyższej jakości.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4453 dnia: Lipiec 01, 2014, 07:49:12 am »
To faktycznie arcydzieło wśród anime (oglądałem je jakiś czas temu w wersji Blu-Ray, czyli w najwyższej możliwej jakości), ale są jednak fani narzekający na taki spokojny i powolny klimat.
Ode mnie 10/10, gdyż odcinki skonstruowane są praktycznie idealnie i wszystkie ciekawe.

Jednak jak zapewne zauważyłeś niektóre epizody są wyjątkowo dramatyczne i smutne. Można je nawet określić jako wyciskacze łez, ale dzięki temu anime znacznie bardziej oddziałuje na emocje i wciąga.

Szkoda, że każdy odcinek jest o czymś innym. Przydałyby się chwilami jakieś łączone to znaczy historia składająca się z 2-3.

Kontynuacji nie oglądałem bo poczekam na wersję wyższej jakości.
To jest własnie najmocniejszy punkt tego serialu, uczucie obcowania z czymś po prostu doskonałym i perfekcyjnie zrealizowanym. Co do tych łączonych historii to raczej nie jestem przekonany, forma epizodów świetnie się sprawdzała.

Offline Dark_Pingwin

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #4454 dnia: Lipiec 03, 2014, 08:55:21 am »
Tooi sekai - średnio przepadam za krótkometrażówkami, ale muszę przyznać, że ta produkcja była naprawdę świetna. Naładadowaniem emocjami i sugestywnością biła na głowę wiele produkcji pelnometrażowych. Widać tutaj kunszt Makoto Shinkaia, który w pełnej krasie ukaże sie dopiero w późniejszych produkcjach.  Czarno białe kadry budowały naprawdę niesamowity klimat. Daje 8/10.
She and her cat - Ta etiuda z jednej strony mocno przypominający poprzedni tytuł, bowiem mamy tutaj animacje utrzymaną w czarno białej kolorystyce i poruszająca kwestie miłości jednak szybko okazuje się dosyć mocno różnić. Produkcja jest bardziej subtelna i wysmakowana, poprawiła sie także jakość animacji. Najzabawniejsze, że mimo dosyć krótkiego czasu trwania tej produkcji miałem wrażenie jakbym oglądał coś dwu, a nawet trzykrotnie dłuższego. Daje 9/10.
Egao - Sympatyczny teledysk, który świetnie komponuje się z nastrojową piosenką. Dowowdzi także, że sam obraz może byc niesamowicie sugestywny. Ogladając to naprawde można się zrelaksować, a przynajmniej poprawić sobie nastrój. Daje 8/10.
Voices of a distant star - Pierwsza dłuższa produkcja shinkaia i muszę uczciwie przyznac, że naprawdę udana choć nie pozbawiona wad. Duże wrażenie zrobił na mnie dosyc nietypowy mariaż gatunkowy jakim było mecha
anime i melodramat dzięki czemu powstalo coś naprawde oryginalnego.
Spoiler: pokaż
Motyw z
wiadomościami docierającymi z coraz wiekszym opóźnieniem czasowym
był naprawdę
pomysłowy.
jeśli miałbym sie do czegos przyczepić byłaby to animacja, połączenie animacji 2D z animacją 3D średnio sie sprawdził. Daje 8/10.
Beyond the Clouds, The Promised Place - Tu wedlug mnie mamy do czynienia z autentycznym arcydziełem. podobnie jak w poprzednim tytułe tutaj także spotykamy się z nietypowym mariażem gatunkowym jaki jest hard sci fi i dramat obyczajowy, to wszystko na dodatek doprawione jest jeszcze politicial fiction. Najmocniejszą strona tego filmu jest klimat, klimat który jest wprost zniewalający, zbudowany przez wysmakowaną i nastrojową muzykę, a także niesamowicie plastyczna kreskę. Fabuła naprawde potrafi zaintrygować, a oniryzm dodawał całej tej historii niesamowitego uroku. Daje 9/10.