trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1170 dnia: Marzec 20, 2013, 01:07:08 pm »
Jak pisał maximumcarnage: "52" to ilość serii wydawanych miesięcznie przez DC Comics jednak liczba ta nie dotyczy Polski. U nas restartowane serie sygnowane są jako "Nowe DC Comics" i - owszem - Egmont wydał Batman vol.1, zapowiedział vol.2 i vol.1 Detective Comics, ale ile tych tomów wyda to można wróżyć z fusów. Strzelam, że głównie Batman będzie wydawany cyklicznie dopóki sprzedaż będzie dobra, a potem Egmont np. skupi się na wybranych historiach. Na razie mamy opowieści o Court of Owls i Death of the Family, a potem Zero Year, więc duże prawdopodobieństwo, że Batman będzie u nas wydawany jak leci w oryginale (oczywiście z odpowiednim poślizgiem oraz jeśli się sprzeda). Nie ma mowy o żadnej prenumeracie.

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #1171 dnia: Marzec 20, 2013, 01:39:12 pm »
Nie wiem juz czy o tym pisalem, ale jakby sprzedaz Nowego DC dobrze szla (dawaj Batman, dawaj), to mi sie marzy :) Nowe DC z serii DARK, ghhhhhh.... :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline nx87

Odp: Batman
« Odpowiedź #1172 dnia: Marzec 20, 2013, 01:42:39 pm »
Może inaczej zapytam... Chciałbym zbierać komiksy batmana ale tak żeby miało to "ręce i nogi". Myślałem, że coś w tym temacie działo się i będzie możliwość zbierania numerek po numerku. Od czego zacząć zbierać?

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #1173 dnia: Marzec 20, 2013, 01:47:59 pm »
Może inaczej zapytam... Chciałbym zbierać komiksy batmana ale tak żeby miało to "ręce i nogi". Myślałem, że coś w tym temacie działo się i będzie możliwość zbierania numerek po numerku. Od czego zacząć zbierać?
Hmm, ale najczesciej wydania zbiorcze sa tak skonstruowane, zeby byly zamknieta caloscia, wiec jak sie "seria" urwie to nic powaznego sie nie stanie. No gwarancji, ze Egmont wyda wszystkie Batmany z nowego DC nikt Ci niestety nie da, na pewno mozemy spodziewac sie zapowiedzianych tomow, a co do reszty to na razie nie ma co na nie liczyc.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline xShen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1174 dnia: Marzec 20, 2013, 06:10:27 pm »
Przeraził mnie ten temat, zamówilem z gildii tego Batmana, mam nadzieje ze nie bede musial odsylac.  :mad:


z facebooka
Cytuj
Mucha Comics Okazuje się, że Batman będzie miał dwóch wydawców w Polsce... :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 06:44:04 pm wysłana przez xShen »

Offline nx87

Odp: Batman
« Odpowiedź #1175 dnia: Marzec 20, 2013, 07:21:48 pm »
Też czytałem ten "news" na FB. Czyli Egmont będzie wydawać oraz Mucha osobne komiksy (książki) o Batmanie?

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #1176 dnia: Marzec 20, 2013, 07:53:09 pm »
Też czytałem ten "news" na FB. Czyli Egmont będzie wydawać oraz Mucha osobne komiksy (książki) o Batmanie?
Na to wychodzi.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline marceli

Odp: Batman
« Odpowiedź #1177 dnia: Marzec 20, 2013, 09:05:44 pm »
Nie ma co się dziwić - historie z Batmanem najlepiej się sprzedają więc każdy chce kawałek tortu dla siebie.
Tym lepiej dla nas czytelników - będzie w czym wybierać  :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline bld

Odp: Batman
« Odpowiedź #1178 dnia: Marzec 21, 2013, 08:34:53 pm »
WKKM mnie znowu przyciągnęło do komiksów, a kumpel ostatnio kupił "Trybunał Sów" i mówi że komiks wyśmienity, więc dziś zawitał do mnie kurier z Trybunałem i Jokerem z Obrazów Grozy Egmontu. Jestem świeżo po lekturze Trybunału i powiem tylko jedno: SZTOS! Szczerze to jak dla mnie takie X-Men  Obdarowani czy IronMan mogą mu buty czyścić...
Aaa i mój egzemplarz nie ma żadnych defektów językowych czy kolorystycznych :)

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1179 dnia: Marzec 23, 2013, 07:57:27 am »
opyliłem dkr 2 z egmontu i kupiłem sobie za to absolute dark knight.

wydanie tego komiksu jest fantastyczne. kolory i jakość druku dkr wygląda dużo lepiej niż w wydaniu anniversary tpb. do tego cała masa dodatków, łącznie ze scenariuszem tytułwanym na początku "holy terror". dkr 2 też prezentuje się niezle mimo tego że uważam to za bardziej oddzielny komiks niż kontunuację dkr.

w sumie nie zawiodłem się jeszcze na żadnym wydaniu absolute z dc - sandman, v4v, watchmen. niezdecydowanym polecam wymienić te 3 egmontowe zeszyty. na allegro można dostać za komplet niezłą cenę.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1180 dnia: Marzec 30, 2013, 09:39:01 am »
Słuchajcie, jaki jest według was najlepszy komiks z Batmanem wydawanym przez Egmont? Właśnie zaczynam  moja przygodę z DC i nie wiem od czego zacząć.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #1181 dnia: Marzec 30, 2013, 09:41:58 am »
"Zagłada Gotham" i "Uśmiech śmierci". :)

Offline marceli

Odp: Batman
« Odpowiedź #1182 dnia: Marzec 30, 2013, 09:43:16 am »
Z ostatnio wydanych: Zabójczy Żart oraz Powrót Mrocznego Rycerza.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1183 dnia: Marzec 30, 2013, 09:53:16 am »
Dzięki. Na pewno rozważę wasze propozycje.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1184 dnia: Marzec 30, 2013, 10:19:52 am »
Skoro to początek Twojej przygody, to warto dodać, że większość tytułów Egmontu już jest wyprzedana i takie komiksy mogą mieć czasem absurdalne ceny na Allegro, zatem uważaj. Jeśli cena nie gra dla Ciebie roli, to polecam:

- "Powrót Mrocznego Rycerza" (już wspomniany, koniecznie nowe wydanie ze względu na tłumaczenie!) - jest to jeden z ważniejszych komiksów lat 80, dzięki niemu wizerunek Mrocznego Rycerza mógł praktycznie ostatecznie ulec zmianie na poważniejszy i mroczniejszy,

- "Batman: Black And White II" (oba tomy) - różne podejścia do postaci Batmana wykonane przez wielu scenarzystów i rysowników
- "Batman: Ego" - bliższe przyjrzenie się psychice Batmana, przy okazji - świetne rysunki Darwyna Cooke'a
- "Batman: Rok Pierwszy" - tytuł mówi sam za siebie, również jeden z ważniejszych komiksów, scenariusz Franka Millera, czyli autora "Powrotu Mrocznego Rycerza"

- "Batman: W świetle lamp gazowych" - świetny tzw. elseworld, czyli historia dziejąca się poza kanonicznym uniwersum, opowiadający o Batmanie i Gotham w wersji XIX wiecznej :)

- "Batman: Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem?" - krótka historia, która jest swego rodzaju hołdem dla wszystkich różnych wersji Batmana, które przetoczyły się od 1939 roku
- "Batman: Zabójczy Żart" (także wspomniany) - jedna z ważniejszych historii z Jokerem, tutaj też wydarzyła się tragedia związana z Barbarą Gordon, która odcisnęła piętno na Bat-Rodzince na kolejne lata
- "Batman: Najlepsze opowieści" - (powinien jeszcze być do znalezienia za normalną cenę) jeśli jesteś ciekaw jak wyglądał Batman na przełomie lat, to jest to tomik dla Ciebie - znajdują się w nim wybrane historie z Batmanem od końca lat 30 do bodajże 2003 roku
- "Batman. Tom 1: Trybunał Sów" - (nakład jeszcze się nie skończył) pierwszy tom serii Batman z New52, czyli obecnej propozycji DC Comics. To dobry moment na rozpoczęcie przygody z czytaniem Batmana i byciem na bieżąco.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

 

anything