Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1282022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1185 dnia: Marzec 30, 2013, 10:27:45 am »
Kelen, wielkie dzieki!

Offline xShen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1186 dnia: Marzec 30, 2013, 10:29:20 am »
Też mieliście w Trybunale kilka stron do góry nogami? Kpina jakaś, takie błędy w komiksie za tyle pieniędzy.

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1187 dnia: Marzec 30, 2013, 10:48:28 am »
Tak ma byc. Zadna kpina.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline xShen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1188 dnia: Marzec 30, 2013, 10:53:01 am »
Jak tak ma być? Najpierw są trzy dwustronicowe panele czytane bokiem a po nich mam cztery strony do góry nogami, pierwszy raz takie coś widzę.

tak to u mnie wygląda, jeśli to zabieg zamierzony to ja go nie rozumiem.

http://img811.imageshack.us/img811/8273/batv.jpg
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 11:03:34 am wysłana przez xShen »

Offline Inuki

Odp: Batman
« Odpowiedź #1189 dnia: Marzec 30, 2013, 11:08:57 am »
Tak ma być; Batek ma haluny i mu się kręci, dlatego strony też się kręcą  :lol: W oryginale też tak jest; sam Snyder to kiedyś tłumaczył.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1190 dnia: Marzec 30, 2013, 11:33:00 am »
Nie wiem jak długo można wałkować ten temat. Kpina to raczej z tego, że czytelnik nie potrafi zinterpretować tak prostego zabiegu. Postać ma halucynacje, JEST W LABIRYNCIE, STRONY SIĘ STOPNIOWO OBRACAJĄ, no tak, to na pewno błąd...
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline nx87

Odp: Batman
« Odpowiedź #1191 dnia: Marzec 30, 2013, 12:04:54 pm »
Czy jest sens kupowania starszych Batmanów jak zamierzam zbierać serię Batman New52? Wiem, że jest to coś innego. Po prostu zastanawiam się czy zbierać "starocie", których nakłady są wyczerpane. Bardzo dużo tego wyszło i nie wiem czy zebrałbym całość. Czy lepiej cały czas kupować New52 i nie patrzeć na przeszłość? Obecnie w domu nie mam żadnego Batmana - jedynie 2 numery zamówione z N52, które dojdą ok 9 kwietnia.

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1192 dnia: Marzec 30, 2013, 12:26:51 pm »
Zainwestuj w klasyczne zbiorcze wydania sprzed New 52, takie jak: Long Halloween, Dark Victory i Haunted Knight oraz Year One. Jeśli zechcesz to poszukaj innych polecanych trejdów i wystarczy tyle. New 52 jest właśnie po to by nie patrzeć w przeszłość (chociaż na Long Halloween i Year One warto).

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #1193 dnia: Marzec 30, 2013, 12:29:54 pm »
Czy jest sens kupowania starszych Batmanów jak zamierzam zbierać serię Batman New52? Wiem, że jest to coś innego. Po prostu zastanawiam się czy zbierać "starocie", których nakłady są wyczerpane. Bardzo dużo tego wyszło i nie wiem czy zebrałbym całość. Czy lepiej cały czas kupować New52 i nie patrzeć na przeszłość? Obecnie w domu nie mam żadnego Batmana - jedynie 2 numery zamówione z N52, które dojdą ok 9 kwietnia.
Warto. Tylko też pytanie do Ciebie, co chcesz zbierać: rzeczy semicowskie + egmontowskie? Czy chcesz się skupić jedynie na Egmoncie?
Z Semica polecam sagę Knightfall i kontynuację. Niby całość historii zaczyna się (bodajże) od numeru 1/95 (historia z Bane'm) ale na spokojnie możesz zacząć czytać rzeczy od 9/95. Jeśli znasz angielski to obecnie DC wznawia to w pełnej wersji:
Knightfall
Knightquest
Knightsend
No wg mnie warto poszperać i kupić takie rzeczy jak Batman: Black and White, Batman: Venom (które też były po polsku) + może też komiksy polecane kiedyś przez KZet
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #1194 dnia: Marzec 30, 2013, 12:34:41 pm »
New 52 jest właśnie po to by nie patrzeć w przeszłość (chociaż na Long Halloween i Year One warto).
Gdzieś tam kiedyś ktoś pisał, że New52 ma na celu anulowanie zdarzeń z przeszłości bohaterów z Universum DC. I nie do końca zgodzę się z opinią dotyczącą "wyzerowania" tego co miało miejsce przed New52 (przynajmniej jeśli chodzi o ostatnio opublikowany w PL komiks z Batmanem). W tej historii występuje
Spoiler: pokaż
syn Bruce'a czyli Damian Wayne - nowy Robin, czyli kłania się seria Morrisona: Batman & Robin
więc jednak "korzystają" z postaci, które wg mnie nie powinny tutaj występować.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 12:38:42 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline misio141

Odp: Batman
« Odpowiedź #1195 dnia: Marzec 30, 2013, 12:37:11 pm »
ja osobiście polecam Gotham Central, Batman tam coprawda się pojawia bardzo żadko, ale seria świetna. Poza tym jeszcze bardzo miło wspominam Legends of the Dark Knight.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline nx87

Odp: Batman
« Odpowiedź #1196 dnia: Marzec 30, 2013, 12:40:57 pm »
Cytuj
Czy chcesz się skupić jedynie na Egmoncie?
Właśnie o tym myślałem... Chyba jednak zacznę od tego New 52. Zawsze mogę wrócić do starszych historii.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1197 dnia: Marzec 30, 2013, 12:48:30 pm »
Gdzieś tam kiedyś ktoś pisał, że New52 ma na celu anulowanie zdarzeń z przeszłości bohaterów z Universum DC. I nie do końca zgodzę się z opinią dotyczącą "wyzerowania" tego co miało miejsce przed New52 (przynajmniej jeśli chodzi o ostatnio opublikowany w PL komiks z Batmanem). W tej historii występuje
Spoiler: pokaż
syn Bruce'a czyli Damian Wayne - nowy Robin, czyli kłania się seria Morrisona: Batman & Robin
więc jednak "korzystają" z postaci, które wg mnie nie powinny tutaj występować.
Ideą New52 nie było wyzerowanie wszystkiego, co działo się wcześniej - przynajmniej nie wszędzie. Zmiany prawie w ogóle nie dotknęły np. Green Lanterna. Jeśli chodzi o Batmanie to już różnie. Pewne rzeczy są nadal kanoniczne, jak chociażby rzeczy wspomniane przez Ciebie z runu Morrisona. To, co jest zmienione wychodzi po czasie, jak np. w numerach zerowych (i przy okazji robią sobie bałagań w świeżo odświeżonym uniwersum, załosne).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1198 dnia: Marzec 30, 2013, 01:17:48 pm »
Nie czytałem runu Morisona i w ogóle nie czuję się pokrzywdzony czy też niedoinformowany. Gdy pojawiło się Court of Owls, podczas czytania zareagowałem "o... to teraz syn Wayne'a jest Robinem, spoko.". 3 sekundy guglania i już wiem o co chodzi. Ponadto w serii Batman and Robin skupiają się na tym temacie. Restart serii jest bardzo kłopotliwy. Z jednej strony gdyby całkowicie udawać, że nic wcześniej nie miało miejsca, DC musiałoby traktować czytelników jak idiotów, którzy nigdy nie słyszeli o Batmanie. Z drugiej jednak drobne nawiązania i zaczepienie o poprzednie historie wzbudza konsternację wśród nowych czytelników, ale apeluję tutaj... bez przesady jeśli chodzi o Batmana. Superbohaterskie tasiemce w Polsce i tak są skazane na niszowość, bo nie wydawano u nas całości historii, tylko strzępki (chociaż ludzie i tak kupowali tm-smeicowe komiksy i nikt nie narzekał). Wtedy wyjaśniano coś we wstępach czy na stronach klubowych, a teraz wystarczy poszukać w internecie jeśli coś kogoś naprawdę nurtuje. Nie da się poznać wszystkiego i nawet nie widzę w tym sensu. Tego typu komiksów nie czyta się ze względu na całość fabularną, bo to tak naprawdę dzieła upośledzone. Ciągle gada się o historycznych wydarzeniach, zmianie statusu quo bohatera itd., a tak naprawdę opowiadają nam ciągle te same historie, zmieniając otoczkę. Tak też będzie pewnie przez najbliższe 50 lat. Ciągle widzę, że ktoś porównuje jakąś nową historię do starej i ma rację. Przymnijmy oko i czytajmy te komiksy również z naciskiem na wizję bohatera ukazywaną oczami danego autora, nie zaś jako serial, w którym ciągle wyszukujemy powiązania, które zagonią nas do przeczytania kilku tysięcy zeszytów. Bardzo długo komiksy odrzucały mnie właśnie koniecznością poznania nie wiadomo jak wielu wcześniejszych. Teraz rozumiem... Batman to Batman. Postać-legenda i każdy wie podstawowe rzeczy, a resztę można wyczytać pomiędzy wierszami lub w internecie. Jeśli ktoś chce - w przypadku Court of Owls - na siłę udowadniać konieczność czytania dodatkowych 10 tomów to niech to robi, ale po co? Może lepiej jest znać i wiedzieć wszystko, ale gdy nowy czytelnik nie zna zupełnie nic, to uważam, że ciekawszym będzie odbiór wszystkiego z New 52 jako nowości, a nie jako powielanych klisz.
Oczywiście bardzo cenną jest znajomość np. wszystkich zeszytów Batmana i Detective Comics i czytanie dzisiejszego gacka będzie poparte bardzo bogatym doświadczeniem, ale w przypadku nowych odbiorców zawalenie ich rekomendacjami (często trudno dostępnymi) działa odstraszająco jak cholera. Niech ludzie czytają New 52 bez znajomości staroci, a jak znam życie to w końcu sami wpadną na to by sięgnąć po dawne historie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 01:23:22 pm wysłana przez Piotruposz »

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #1199 dnia: Marzec 30, 2013, 02:26:23 pm »
Właśnie o tym myślałem... Chyba jednak zacznę od tego New 52. Zawsze mogę wrócić do starszych historii.
To w tym temacie pewnie będziesz musiał mieć dużo cierpliwości i dużo kasy, bo niektóre tytuły chodzą bo niebotycznych cenach.
Tytuły Zagłada Gotham oraz Gotham w świetle lamp gazowych to Elseworlds'y. Mnie osobiście się podobają. Ale ogólnie historie z tego "świata" prezentują się różnie. Czasami totalnie wywracają do góry nogami znane nam postacie i wątki.
Ego - kreskówkowy styl grafik Cooke'ya jest świetny. Historia prosta, ale bardzo wciągająca.
Hush - sam sprzedałem oba tomy w bardzo dobrych cenach.
All Star Batman i Robin - chwilę temu w kilku miejscach była niezła promocja na ten tytuł. Ale mną ten komiks nie wstrząsnął. Jeśli lubisz Millera w wykonaniu superhero to możesz po to sięgnąć.
Batman i syn - ten tytuł rozczarował wielu...
Zastanawiam si czy może niedługo Rok Pierwszy zostanie wznowiony. Chwilę temu w USA komiks został wydany w formacie DeLuxe z nowymi kolorami.
Rozbite miasto kupiłem na fali popularności autorów (Azzarello i Risso - autorzy 100 naboi). Czytałem go dawno i powiem, że osobiście uważam go za średni tytuł. Może inaczej bym go odebrał czytając go obecnie. Chyba muszę po niego sięgnąć...
I z pewnością warto przeczytać (posiadać w kolekcji) Nawiedzonego rycerza.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything