Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marceli

Odp: Batman
« Odpowiedź #1200 dnia: Marzec 30, 2013, 02:57:32 pm »
Ja mam nadzieję na wznowienie Roku Pierwszego. Nie posiadam go jeszcze w kolekcji a na aledrogo nie będę przepłacał.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #1201 dnia: Marzec 30, 2013, 03:05:05 pm »
Ten Rok pierwszy miał przecież wyjść w ubiegłym roku. Jakoś sprawa przycichła...

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1202 dnia: Marzec 30, 2013, 03:14:36 pm »
Nie miał wyjść, to była tylko plota.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #1203 dnia: Marzec 30, 2013, 03:22:46 pm »
Którą Ty puściłeś w jaskini nietoperza.  :biggrin:

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1204 dnia: Marzec 30, 2013, 03:30:33 pm »
Nie pisałem o "Roku Pierwszym". Ktoś inny to postował tutaj jako zasłyszane info z któregoś sklepu. Ja napisałem tylko o pewnych informacjach uzyskanych od Pana Kołodziejczaka w marcu zeszłego roku na Pyrkonie :)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1205 dnia: Marzec 30, 2013, 06:48:21 pm »
Faktycznie niektóre komiksy trudno dostać, jestem w szoku...

Offline marceli

Odp: Batman
« Odpowiedź #1206 dnia: Marzec 30, 2013, 08:34:35 pm »
Pamiętam jak chciałem zakupić Cromwell Stone. To był dopiero szok jak zobaczyłem ceny na aledrogo :shock:
Do tej pory czekam na wznowienie  :lol:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1207 dnia: Marzec 30, 2013, 08:47:33 pm »
I z pewnością warto przeczytać (posiadać w kolekcji) Nawiedzonego rycerza.

O tak, bardzo dobry tytuł! I troche niedoceniany.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1208 dnia: Marzec 31, 2013, 01:42:05 am »
@nx87:
Wciskając swoje 3 grosze - nie wiem czy zastanawaisz się nad wyborem Egmont vs. zeszytówki TM-Semica - ale jeżeli tak to ja zdecydowanie polecałbym TM Semica... przy czym mówię z góry, że ja nie czytałem nic Egmontu  :biggrin: (nie licząc Sów i Millerowego PMR..chyba ze o czyms zapomnialem - a no i oczywiście Zabójczego Żartu - to bym zapomniał ;]), ale mimo to będę się trzymał tego zdania, bo za cenę jednego starego zeszytu Egmontu masz na allegro pełny rocznik TM Semiców... albo i półtora. A uważam, że tam naprawdę bardzo dużo dobrych historii było. Wzięło mnie trochę na takie rozpamiętywanie bo przeglądałem niedawno moje stare Batmany i dochodzę do wniosku, że było tam wiele historii ze świetnym klimatem, fajnych fabularnie. No i przede wszystkim był tam NORM BREYFOGLE - artysta jak dla mnie genialnie przedstawiający Batmana, tworzący superklimat tych opowieści... i równie fantastyczne okładki (np. genialna 8/93... w sumie nie jestem pewien czy to Breyfogle a nie chce mi sie teraz sprawdzać - ale tak czy inaczej okładka super). ...niestety w tych czasach pojawiał się też Jim Aparo :/ (ale rzadziej niż Norm na szczęscie :smile: ). ...cóż, no bo np. jeśli któraś z historii Egmontowych dorównuje dla przykładu 8/91 czy Machinom to bardzo proszę o informację, po takim poleceniu zaraz chętnie poszukam. ...A ile było tam też historii niedocenionych/zapomnianyh jak np. Saga o Idiocie czy historia z numerów 3-5/92 o nowym Robinie (nie chce mi się szukać nazwy)... ale może to tylko mój sentyment.
Powyższe oczywiście nie oznacza, że zniechęcam do Egmontu, ale wydaje mi się, że lepiej kupić ze 2-3 roczniki Tm-Semica (najlepiej żeby okładki były w miarę w dobrym stanie bo... wtedy robili naprawdę dobre okładki :smile: ) i na tej podstawie ocenić to wydawnictwo, a jeżeli się nie spodoba to szukać nowszych rzeczy Egmontu. Ja osobiście polecałbym roczniki 91-93 (+ obowiązkowo Machiny McKeevera!) - po pierwsze - bo chronologicznie -od początku, po drugie - bo mnie osobiscie Knightsfall (zaczynający się bodajże w 95) nie zachwycił za bardzo... może to przez Jima Aparo...
Pozwolę sobie też polecić inne Wydania Specjalne niż przedmówcy - czytałem TM Semicowe Halloween (zawierające 2. i 3. historię z Nawiedzonego Rycerza) i nie przypadło mi jakoś bardzo do gustu (co nie oznacza, że uważam, że jest to zły komiks; poza tym Halloween TM Semica nie posiada 1. historii z Nawiedzonego Rycerza, która podobno jest najlepsza). Nie zachwycił mnie jakoś specjalnie też Venom i prawde mówiąc nie wiem co inni w nim takiego widzą - dla mnie pod względem fabuły nic ciekawego - zamiast tych ja polecałbym Miecz Azraela i Batman vs. Predator I - dla mnie lepsze; no i Batman Black and White... no i Sąd nad Gotham ze względu na nowatorskie wydanie choć znów nie zgodzę się trochę z większością bo mnie ten komiks aż tak bardzo nie zachwycił - Bisley bardziej mi sie podobał w Lobo.
A kończąc ten przydługi wywód dołączę się trochę do pytania - czy ktoś kto czytał wszystkie/ wiekszość Egmontowych Batmanów w okresie między TM Semic a Zabójczym Zartem mógłby polecić najlepsze jego zdaniem tytuły, bo przymierzam się powoli do uzupełniania kolekcji i nie chciałbym zaczynać (a pewnie również i kończyć) od jakichs gniotów (np. podobno takim jest Batman i Syn)- Ego? Zagłada Gotham (z opisu wydawała sie fajna)? Hush? Rozbite Miasto?
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2013, 03:54:02 am wysłana przez mack3 »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1209 dnia: Marzec 31, 2013, 07:00:03 am »
Na stronie 79 i 80 kilka osób (w tym ja) podawało propozycje komiksów Egmontu z Batmanem, z którymi warto się zapoznać.
Z "Batmanem i Synem" nie warto obcować chociażby dlatego, że to tylko połowa oryginalnego wydania zbiorczego (na dodatek, gorsza połowa) i początek runu Morrisona, który trwa do dziś (a w USA rozpoczął się w 2006 roku). "Rozbite miasto" to moim zdaniem średni komiks i raczej jeśli nie jesteś fanem Azzarello/Risso, to bym na Twoim miejscu nie brał. "Hush" to też bardzo przereklamowana historia, w której pojawia się zbyt dużo postaci. Na dodatek koniec jest rozczarowujący
Spoiler: pokaż
 - bad guy zostaje odkryty na prawie ostatnich stronach, żeby zaraz zniknąć i postawić czytelnika przed sytuacją "może zginął, może nie"
. Jeśli lubisz kontrowersyjne pomysły, to "All-Star Batman and Robin" mógłby być dla Ciebie, to elseworld Millera dziejący się w jego własnym uniwersum zwanym Dark Knight (w skład którego wchodzi Year One, Spawn/Batman, właśnie All-Star, The Dark Knight Returns i The Dark Knight Strikes Again).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1210 dnia: Kwiecień 01, 2013, 03:55:38 pm »
Mucha Comics wyda "Batman: The Long Halloween" i kontynuację - "Batman: Dark Victory".
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline alzarqawi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1211 dnia: Kwiecień 01, 2013, 04:01:56 pm »
mam nadzieje ze to nie jest żart

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1212 dnia: Kwiecień 01, 2013, 04:17:25 pm »
https://www.facebook.com/MuchaComics/posts/443724935704756 link do ogłoszenia z Facebooka.
Ponadto, za tydzień ogłoszą trzeci tytuł.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #1213 dnia: Kwiecień 01, 2013, 04:29:28 pm »
Podobno to nie jest żart.

Offline nx87

Odp: Batman
« Odpowiedź #1214 dnia: Kwiecień 01, 2013, 04:55:50 pm »
No i fajnie ;)