trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #1305 dnia: Kwiecień 16, 2013, 05:28:59 pm »

Skończyłem czytać Batman Detective Comics . Największy plus komiksu to dla mnie ilustracje Szymona Kudrańskiego. Mistrz! Mam co prawda watpliwości, jak poradziłby sobie w opowieści z bardziej dynamiczną akcją (to już pewnie zweryfikuję przy Spawnie), niemniej to co widziałem bardzo mi się podoba. Sam komiks niestety nie rzucił mnie na kolana. Fabuła przypominała mi kiepski scenariusz RPG, zwroty akcji zamiast ekscytować wywoływały wyraz niedowierzania na mej twarzy i WTF? w mojej głowie. Faktycznie pozostaje żałować, że Egmont wprowadził ten tytuł zamiast siegnąc po coś innego z "okołobatmanowych" wydawnictw - lub zaprezentowac jakiś zupełnie z gackiem nie związany tytuł z New 52.


A mnie się właśnie Detective Comics spodobał - zarówno kreska jak i scenariusz są moim zdaniem OK. Co do naszego rodaka, to mnie dla odmiany na kolana nie rzucił.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1306 dnia: Kwiecień 16, 2013, 09:30:51 pm »
Dzięki za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź. Masz u mnie dużą wodę mineralną :smile:

Skończyłem czytać Batman Detective Comics . Największy plus komiksu to dla mnie ilustracje Szymona Kudrańskiego. Mistrz! Mam co prawda watpliwości, jak poradziłby sobie w opowieści z bardziej dynamiczną akcją (to już pewnie zweryfikuję przy Spawnie), niemniej to co widziałem bardzo mi się podoba. Sam komiks niestety nie rzucił mnie na kolana. Fabuła przypominała mi kiepski scenariusz RPG, zwroty akcji zamiast ekscytować wywoływały wyraz niedowierzania na mej twarzy i WTF? w mojej głowie. Faktycznie pozostaje żałować, że Egmont wprowadził ten tytuł zamiast siegnąc po coś innego z "okołobatmanowych" wydawnictw - lub zaprezentowac jakiś zupełnie z gackiem nie związany tytuł z New 52.
Heh, skąd wiedziałeś, że jestem abstynentem? :D
Moim zdaniem Egmont "musiał" wprowadzić "Detective Comics". Co najmniej pierwszy tom. Chodzi oczywiście o twarz Jokera. To wszystko będzie miało kolosalne znaczenie w trzecim tomie "Batmana". Poza tym
Spoiler: pokaż
Dollmaker także jest tam wspomniany
.

Mogę Cie uspokoić i rzecz, że w trzecim tomie będą już nowi twórcy. Scenariusz jest tam milion razy lepszy.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Dreadnought

Odp: Batman
« Odpowiedź #1307 dnia: Kwiecień 24, 2013, 04:22:33 pm »
Pare pytań nt. Oblicza Śmierci i Trybunał Sów:


A) Na ile te komiksy sa kompletne ? ("trzeba" kupować następna część żeby to jakoś zgrabnie się zamykało ?)
B) Cena wynosi obecnie 46zł - bedzie waszym zdaniem jeszcze taniej (oczywiście chodzi o nówki) ?
C) Da się jakoś od razu rozpoznać wybrakowane egzemplarze ?
D) Czy DC jest droższe niż Marvel ? Co ta za maniana z tym Supermanem (100pln) ? Kolejne Batki też moga tyle kosztować ?
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline tokage

Odp: Batman
« Odpowiedź #1308 dnia: Kwiecień 24, 2013, 04:38:38 pm »
Pare pytań nt. Oblicza Śmierci i Trybunał Sów:


A) Na ile te komiksy sa kompletne ? ("trzeba" kupować następna część żeby to jakoś zgrabnie się zamykało ?)
B) Cena wynosi obecnie 46zł - bedzie waszym zdaniem jeszcze taniej (oczywiście chodzi o nówki) ?
C) Da się jakoś od razu rozpoznać wybrakowane egzemplarze ?
D) Czy DC jest droższe niż Marvel ? Co ta za maniana z tym Supermanem (100pln) ? Kolejne Batki też moga tyle kosztować ?


A) Batman: Trybunał... kończy się cliffhangerem. Historia zostaje względnie domknieta w drugim tomie. Detective Comics wprowadza nowego superłotra który o ile wiem będzie przewijał się w późniejszych komiksach o Batku. Pierwszy tom fabularnie stanowi jednak względnie zamkniętą całość.


B) Nie. Skadinąd - mega dobra cena.


C) Nie. Z tego co tu pisano, trzeba je przekartkować. W stacjonarnym sklepie - do zrobienia, w wysyłce z przyczyn oczywistych nie da rady. Oba komiksy zamawiałem w gildiowym sklepie, oba dostałem w wersjach "niewybrakowanych".


D) Amerykańskie trejdy obu wydawnictw kosztują pi razy drzwi tyle samo. Na naszym rynku - polityka cenowa wydawców. Mam wrażenie, że chodzi Ci o dysproporcje w cenie "Kolekcji Marvela" a komiksów DC wydawanych przez Egmont. Nie ma co porównywać - jak tu ktoś szacował nakład WKKM to minimum 10 tys egz. Egmont ma nakłady w okolicach 1000, moze dwóch. Poza tym - wolny rynek, wydawca moze sobie ustawić cenę jaką chcesz, Ty głosujesz portfelem. Co do Supermana i jego ceny - na cenie w głównej mierze zawazyła objetość 256 stron kontra ca 170 stron w obu Batkach. Poza tym - WKKM to tylko pozornie "wydanie luksusowe" - brak lakieru na okładce, generalnie może i HC ale robiony maksymalnie po kosztach. Drugi tom Batmana ma stron 200, wiec pewnie będzie o jakieś 10 pln droższy od tomu pierwszego. Drugi tom Detective Comics objętościowo jest jak Superman, wiec oczekiwałbym ceny na poziomie wspomnianych przez Ciebie 100 pln.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 05:08:26 pm wysłana przez tokage »

Offline Fanatyk_2004

Odp: Batman
« Odpowiedź #1309 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:07:10 pm »
Mam pytanko, w jakich sklepach można dostać Batman: Trybunał Sów i BATMAN-DETECTIVE COMICS. OBLICZA ŚMIERCI ?? Czy dostanę je w Empiku i w jakiej cenie ?

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #1310 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:09:17 pm »
Mam pytanko, w jakich sklepach można dostać Batman: Trybunał Sów i BATMAN-DETECTIVE COMICS. OBLICZA ŚMIERCI ?? Czy dostanę je w Empiku i w jakiej cenie ?
W dobrej cenie dostaniesz tu - http://aros.pl/szukaj/batman/0


Poza tym - WKKM to tylko pozornie "wydanie luksusowe" - brak lakieru na okładce, generalnie może i HC ale robiony maksymalnie po kosztach.
WKKM drogi Tokage ma lakier punktowy UV na okladce dokladnie w miejscu obrazka i dodatkowo tytul w dodatkowym kolorze PANTONE, co dodatkowo podnosi koszty. No oczywiscie WKKM to zadne wydanie luksosowe, ale nie zgodze sie ze jest robiony maksymalnie po kosztach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 05:13:46 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dreadnought

Odp: Batman
« Odpowiedź #1311 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:10:40 pm »

C) Nie. Z tego co tu pisano, trzeba je przekartkować. W stacjonarnym sklepie - do zrobienia, w wysyłce z przyczyn oczywistych nie da rady. Oba komiksy zamawiałem w gildiowym sklepie, oba dostałem w wersjach "niewybrakowanych".





Dziękuje Tokage za odpowiedzi. Masz u mnie kulke ryżową ! :wink:


Nie porównuje nawet do WKKM bo Egmont im nie dorasta do pięt. Ale np. sklep Multiversum  ma non stop promocje  na marvela a DC wydaje mi się być z 25% droższy.


Jeżeli bym brał to w księgarni internetowej w moim mieście. Będe tu mógł obejrzeć oczywiście na miejscu przy odbiorze osobistym, ale  najpierw i tak trzeba trzeba wpłacić pieniądze... Także jakby co to  gdzie, w którym komiksie szukać defektów ?
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1312 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:21:47 pm »
W "Batmanie" szukaj na ostatniej stronie komiksu (w sensie ostatniego rozdziału) oraz pierwszych stronach dodatków (np. pierwszy fragment scenariusza). Będzie tam inny język.
W "Detctive Comics" znany mi jest tylko wizualnie przypadek podwójnej strony w dodatkowej historii rysowanej przez Szymona Kudrańskiego. Szukaj w tym miejscu.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline maximumcarnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #1313 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:25:08 pm »



Nie porównuje nawet do WKKM bo Egmont im nie dorasta do pięt.




Po czym wnosisz?


Co do Batmana, to chyba najtaniej jest teraz w Empiku.  68,49 wyjściowo ale jeszcze dzisiaj jest promocja. Przy zakupie na kwotę co najmniej 100 złotych jest 30% taniej czyli wychodzi poniżej 50 złotych. Sam żałuję, że kupiłem wcześniej.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #1314 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:35:47 pm »
WKKM to tylko pozornie "wydanie luksusowe" - brak lakieru na okładce, generalnie może i HC ale robiony maksymalnie po kosztach.

Maksymalnie po kosztach to są robione właśnie te wydania Egmontu. Niby HC, ale klej słaby, grzbiety krzywe, w części nakładu pomylone/powtórzone strony.

I jakoś trudno uwierzyć mi żeby nakład był na poziome 1000 egzemplarzy. Poprzednie Batmany podobno miały nakład 1500 egzemplarzy i znikały w ciągu miesiąca, Trybunał Sów nadal jest wszędzie dostępny a gildia wspominała, że to ich najlepiej sprzedający się komiks w historii sklepu, dlatego sądzę, że Egmont ten nakład mocno powiększył (przynajmniej podwoił).

A WKKM to chyba nawet nie trzymałeś w rękach bo to zupełnie inna liga - punktowy lakier, posrebrzany tytuł, lepsza gramatura papieru, no i wszystko sprawia wrażenie o wiele solidniejszego (szycie, klejenie).

Offline Dreadnought

Odp: Batman
« Odpowiedź #1315 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:36:38 pm »
Mam pytanko, w jakich sklepach można dostać Batman: Trybunał Sów i BATMAN-DETECTIVE COMICS. OBLICZA ŚMIERCI ?? Czy dostanę je w Empiku i w jakiej cenie ?


Aros - taniej nie znajdziesz. A jak znajde to co ? Zawsze  5zł do przodu.


http://www.inbook.pl/product/show/497340/ksiazka-batman-tom-1-trybunal-sow-praca-zbiorowa-ksiazki-literatura-dla-mlodziezy-komiks

@ Egmont przegrywa bardzo z WKKM w zakreach : ceny okładkowej, dystrybucji (byłem w empiku dzisiaj i nie było ani jednego z tych batmanów).

Musze to przemyśleć, w sytuacji gdy nie mam kasy. A jak sa takie problemy z tym i mam nerowo przeglądac komiks za prawie 50zł w poszukiwaniu błędów.
Który jest lepszy z tych 2 Batmanów ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 05:44:20 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1316 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:46:41 pm »
Zdecydowanie "Batman" Scotta Snydera. Tony Daniel jest niezbyt dobrym scenarzystą i powinien zostać przy tym, co wychodzi mu najlepiej, czyli rysowanie. O ironio, "Batman" jest bardziej "detective" niż "Detective Comics".
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline GiP

Odp: Batman
« Odpowiedź #1317 dnia: Kwiecień 24, 2013, 06:58:00 pm »
Cytuj
Zdecydowanie "Batman" Scotta Snydera. Tony Daniel jest niezbyt dobrym scenarzystą i powinien zostać przy tym, co wychodzi mu najlepiej, czyli rysowanie. O ironio, "Batman" jest bardziej "detective" niż "Detective Comics".


Dokładnie takie samo miałem uczucie :)
Zresztą, czy przygoda Snyder'a z Batmanem nie zaczęła się  Detective Comics by teraz robić Batmana?

Offline tokage

Odp: Batman
« Odpowiedź #1318 dnia: Kwiecień 24, 2013, 07:02:06 pm »
[size=78%]WKKM drogi Tokage ma lakier punktowy UV na okladce dokladnie w miejscu obrazka i dodatkowo tytul w dodatkowym kolorze PANTONE, co dodatkowo podnosi koszty. No oczywiscie WKKM to zadne wydanie luksosowe, ale nie zgodze sie ze jest robiony maksymalnie po kosztach.[/size]


Ma. I co z tego? Powinno mieć jeszcze lakier mat po całej powierzchni okładki, którego nie stwierdzono. Jest "goła farba" - zobaczycie po kilku latach, jaki się na niej syf zrobi. Pantone przy dużych nakładach i ilościach w których jest tu wykorzystywany to groszowe sprawy.


Ale ok, pewnie nie wyraziłem się zbyt jasno. Po prostu, nie jestem fanem wydawnictw pokroju Hachette czy DeAgostini i u mnie jakoś tak na wejściu dostają punkt mniej za sam fakt, że to oni, a nie kto inny.  WKKM to faktycznie dobry stosunek ceny do jakosci wydania. Irytuje mnie jedynie, że na necie często-gesto ludzie jarają się, jakby ów standard w tej cenie był czymś niesamowitym. Biorac pod uwagę wszystkie czynniki (faktyczna jakośc wydania, nakład, dzielenie kosztów z innymi oddziałami Hachette), WKKM ma po prostu "uczciwą cenę".


Zgodzę się, że troche przyszalałem z jakoscią Batmana - przyjrzałem się mu teraz na spokojnie i to ten sam klimat co Hachette. Niemniej - nakład z pewnoscią niższy a i na wydawnictwo patrzę przychylniejszym okiem. Cena na poziomie oryginalnego HC wiec imo nie ma co cmokać.   


@amsterdam
Stoi na półce. W większości w dwóch kopiach, bo ciołki nie potrafią poprawnie zapakować. Jak wspomniałem - mi oba Batmany trafiły się bez wad. Może miałbym inną opinię, gdyby trafił mi się egzemplarz wybrakowany. Dla odmiany - dwa egz WKKM były zwyczajnie krzywo wklejone w okładki. Oburzenia o nakład komiksów Egmontu nie rozumiem - Twoje 1500 mieści się w moich szacunkach 1-2k.  EDIT: ups, umknęło mi to o podwojeniu nakładu. Niemniej - to ciągle "groszowe" ilości.


Jeszcze odnośnie cen - zdarzyło mi się pracować w wydanictwie. Drukowaliśmy jeden magazyn "mainstreamowy" - 56 stron, kolor, papier makulaturowy. Nakład - 100 tys egz. W tej samej drukarni drukowaliśmy pismo "niszowe" - 56 stron, kolor, papier makulaturowy, nakład 20 tys. Cena druku była zaskakująco podobna... tym samym periodyk pierwszy chodził po 2,8 pln, drugi po 4 pln. A jakość - ta sama. Chodzi mi o to - kumam, skad róznice cen WKKM i Egmontu. I nic zdrożnego w tym nie widze. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 07:21:25 pm wysłana przez tokage »

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #1319 dnia: Kwiecień 24, 2013, 07:08:59 pm »

Ma. I co z tego? Powinno mieć jeszcze lakier mat po całej powierzchni okładki, którego nie stwierdzono. Jest "goła farba" - zobaczycie po kilku latach, jaki się na niej syf zrobi. Pantone przy dużych nakładach i ilościach w których jest tu wykorzystywany to groszowe sprawy.
Mam wiele komiksow od lat bez lakieru na twardej oprawie i zaden syf sie nie zrobil i nie sadze ze zrobi - nie przesadzajmy.
Buk, Hodor i Dziczyzna