trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #1395 dnia: Kwiecień 30, 2013, 11:01:29 am »
Jedyny minus to dodatkowa historia z Two-Facem, która się tam przewija w pewnym momencie. Jest beznadziejna.
Czytałeś całość (np. w zeszytówkach)? Czy wydania zbiorcze? Bo w zbiorczych ominięto zeszyt 15...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1396 dnia: Kwiecień 30, 2013, 02:05:31 pm »
Czytałem w zeszytach.
Nie wiedziałem, że pominęli ten numer. Podejrzewam, że powodem było pewnie pominięcie w całości tej dodatkowej historii.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline tokage

Odp: Batman
« Odpowiedź #1397 dnia: Maj 01, 2013, 08:38:54 pm »
Mi Streets of Gotham nie podeszło kompletnie. Zbyt mocno zależne od kontinuum, nie było tak kreatywne jak Splatana Sieć Spider-Mana czy Gotham Central. Jeżeli zależy ci bardzo na takiej perspektywie to polecam dwie czteroczęściowe miniserie Johna Ostrandera "Gotham Nights". Bardzo dobre i kompletnie nieznane.


"Streets..." tak czy owak stestuję, zdązyłem sie nań napalić. Gotham Nights sprawdzę jak tylko uda mi się znaleźć jakąś ebayową aukcję z wszystkimi zeszytami w mincie. Czyli troche to pewnie zajmie. Wydania zbiorczego z tego co widzę chyba niestety nie było?


Niemniej - dzięki wielkie za tego posta. Wspomniany przez Ciebie mimochodem Gotham Central to tytuł o którym tu pierwszy raz usłyszałem. Wygooglane recenzje, opis, nagrody (Eisner!) - powazny kandydat na nową ulubioną serię komiksową. I w odróznieniu od Nights jest bezproblemowo do kupienia.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #1398 dnia: Maj 02, 2013, 08:50:21 am »

"Streets..." tak czy owak stestuję, zdązyłem sie nań napalić. Gotham Nights sprawdzę jak tylko uda mi się znaleźć jakąś ebayową aukcję z wszystkimi zeszytami w mincie. Czyli troche to pewnie zajmie. Wydania zbiorczego z tego co widzę chyba niestety nie było?


Niemniej - dzięki wielkie za tego posta. Wspomniany przez Ciebie mimochodem Gotham Central to tytuł o którym tu pierwszy raz usłyszałem. Wygooglane recenzje, opis, nagrody (Eisner!) - powazny kandydat na nową ulubioną serię komiksową. I w odróznieniu od Nights jest bezproblemowo do kupienia.

Gotham Nights nigdy nie zostało zebrane w TPB. Co jest skandalem jak dla mnie, choć kreska nieco się postarzała.


Według mnie Dini średnio wypadł w komiksach o Batmanie. To nie ta werwa, co w animacji. Jedynie pojedyncze historie jego autorstwa wychodzą ponadprzeciętnie i są zawarte zazwyczaj w pojedynczych zeszytach. Jedyna historia dłuższa jaka mu wyszła to Hearth of Hush - Najlepsza historia o Hushu jak do tej pory.

Tak w ogóle zapraszam na "Gotham w deszczu" - www.gothamwdeszczu.com.pl / https://www.facebook.com/GothamWDeszczu . Strona miała premierę wczoraj.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2013, 08:54:10 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1399 dnia: Maj 02, 2013, 01:23:56 pm »
Chyba bede musiał jednak kupić te batmany egmontowe bo mi się telepia po glowie i znowu sprawdzałem.
Co do ceny to jeszcze złotówke taniej znalazlem 44zł (z odbiorem w Krakowie) - http://www.legolas.pl/9788323761440/Batman-T1-Trybunal-Sow.html


Ciekawe czy gdzies jeszcze będą tańsze.
Przed chwilą kupiłem na allegro nówkę Oblicza Śmierci (40zł + 10zł wysyłka). Ogólnie to nie planowałem bo niedawno wziąłem Trybunał Sów ale w głowie też mi się kołatało co jakiś czas więc postanowiłem jednak dalej drenować portfel.

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1400 dnia: Maj 04, 2013, 02:37:56 pm »
Czy Electric City które ukazało się w tm-semicowym Batmanie 4/94 i 5/94 to co najmniej dobra historia? Zastanawiam się czy warto licytować egzemplarze w lepszym stanie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1401 dnia: Maj 04, 2013, 05:03:02 pm »
Czy Electric City które ukazało się w tm-semicowym Batmanie 4/94 i 5/94 to co najmniej dobra historia? Zastanawiam się czy warto licytować egzemplarze w lepszym stanie.

Z tego co pamiętam, to szału nie robiła. Co prawda nie czytałem jej od lat 90-ych, ale jednak w ogóle nie utkwiła mi w pamięci, w przeciwieństwie do wielu, wielu innych.

Offline Dreadnought

Odp: Batman
« Odpowiedź #1402 dnia: Maj 05, 2013, 05:13:44 pm »
Czy Electric City które ukazało się w tm-semicowym Batmanie 4/94 i 5/94 to co najmniej dobra historia? Zastanawiam się czy warto licytować egzemplarze w lepszym stanie.


Niezła, ale mi zdecydowana wiekszość batmanów sie podobała. Nie wybijała się jakoś w każdym razie. No może nieco folkowym kostiumem uciekiniera z krzesła elektrycznego :)
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1403 dnia: Maj 06, 2013, 06:22:02 pm »
Batman ma wzięcie. Sam Electric City 5/94 poszedł za 22.50zł. 4/94 już nie widzę ale duże prawdopodobieństwo że też w tych okolicach. Z tym że te egzemplarze wyglądały prawie jak nówki - w tamtym tygodniu kupiłem 4/94 i 5/94 za 3 zł sztuka ale ich stan to inna bajka  :wink:
Najgorsze że Ostatni Arkham przeleciał mi koło nosa, moje max 15zł na zeszyt (razem dwa) nie wystarczyło.

Postanowiłem skompletować wszystkie Batmany z tm-semic. Problem w tym że oprócz tych łączonych z Supermanem, mam ich jak na lekarstwo a allegro jak widać bywa brutalne  :badgrin:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #1404 dnia: Maj 07, 2013, 09:31:23 am »
Mi się udało skompletować, jest 2-3 solidnych sprzedawców którzy tym obracają w dobrym stanie za rozsądne pieniądze. Jak chcesz to podam Ci kontakt na priv.

Możesz też poczekać aż ktoś wystawi całą kolekcję, też często bywają, ale wtedy trzeba wysupłać 600-700 zł na raz.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1405 dnia: Maj 07, 2013, 07:17:30 pm »

Postanowiłem skompletować wszystkie Batmany z tm-semic. Problem w tym że oprócz tych łączonych z Supermanem, mam ich jak na lekarstwo a allegro jak widać bywa brutalne  :badgrin:


...i ja, jeśli można oczywiście, radziłbym kupić cały komplet lub "jechać" rocznikami. Cena za pojedynczy komiks jest wtedy prawie zawsze niższa, a dodatkowo zmniejszają się koszty przesyłki (kupując pojedyncze numery za każdym razem trzeba płacić za przesyłkę - oczywiście, chyba, że się fuksnie i kupi się w miejscu zamieszkania). Większość tm-semicowych Batmanów trzymało równy, dobry poziom, poza tym można się zapoznac z niezapomnianymi batstronami więc w sumie polecałbym nabycie wszystkich numerów tm-semica :)
Nie zgodzę się z przedmówcą tylko odnośnie ceny takiego kompletu. Jak kiedyś obserwowałem to wydaje mi się, że komplet można dostac na allegro w przedziale 250-450 PLN... chyba że ostatnio ceny podskoczyły... :smile:
...no i wiadomo - czym lepsza jakość tym zazwyczaj komiks droższy. A tak z ciekawości - polujesz na okazy w jakości "kolekcjonerskiej" czy nie przykładasz aż tak wielkiej wagi do tego?

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1406 dnia: Maj 08, 2013, 04:36:23 pm »

...i ja, jeśli można oczywiście, radziłbym kupić cały komplet lub "jechać" rocznikami...
Oczywiście że możesz mi radzić  :smile:   Na pewno zamierzam jechać co najmniej rocznikami. Co do cen kompletu to   chyba jest tak że z reguły cena jest nieco wyższa za to że dostajemy   wszystko od razu, jak na talerzu bo jak widać nie jest to takie proste. Co innego np. 20 luźnych zeszytów,   wtedy wiadomo że zawsze taniej.
Jeśli chodzi o jakość egzemplarzy to raczej interesuje mnie średnia półka kondycyjna. Chociaż jeśli dałoby się kupić komplet za 250-300 w nieco wątpliwym stanie a nie byłoby nic innego to raczej też bym wziął. Stan 5+/6- i 15-20zł za zeszyt odpada, są inne jeszcze inni trykociarze do kupienia  :badgrin:

Offline Dreadnought

Odp: Batman
« Odpowiedź #1407 dnia: Maj 08, 2013, 08:10:59 pm »
Batmany egmontowe już też podrożały, ponad 50zł kosztują.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline radef

Odp: Batman
« Odpowiedź #1408 dnia: Maj 08, 2013, 08:33:36 pm »
Batmany egmontowe już też podrożały, ponad 50zł kosztują.
Bo się po prostu promocja skończyła. Przed weekendem majowym Egmont zrobił jakąś promocję i w wielu sklepach dało się zdobyć prawie wszystkie komiksy Egmontu znacznie taniej. Będzie nowa promocja - znowu stanieją.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Dreadnought

Odp: Batman
« Odpowiedź #1409 dnia: Maj 14, 2013, 06:55:57 pm »
Miałem przyjemność przeczytać oba nowe Batmany. Oba są ok, w Trybunale Sów lepsza fabuła a w obliczach śmierci rysunki i wrogowie.
Part man, part machine - all cybercommando.