Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #1410 dnia: Maj 14, 2013, 07:00:12 pm »
Miałem przyjemność przeczytać oba nowe Batmany. Oba są ok, w Trybunale Sów lepsza fabuła a w obliczach śmierci rysunki i wrogowie.
Jakieś głębsze przemyślenia, czy też poprzestaniemy na okrągłych formułkach?

Offline Dreadnought

Odp: Batman
« Odpowiedź #1411 dnia: Maj 15, 2013, 08:11:44 am »
Jakieś głębsze przemyślenia, czy też poprzestaniemy na okrągłych formułkach?


A nad czym się tu rozwodzić ?
Dokładnie to co napisałem - dobry scenariusz w Trybunale Sów z potężnym cliffhangerem (przeczytam dzisiaj cyfrową dalszą część bo ten tom nie ma ani krztyny zakończenia).  Cliffhanger jest o tyle gorszy, że historia jest wciągająca :)
Dobre rysynki, klasyczni wrogowie, nowy fajny wróg Dollmaker oraz nienajwyższych lotów scenariusz w Obliczach Śmierci.


Oba tomy moge polecić przy czym batmana 8,9 oraz annual 2012 bądź City of Owls raczej trzeba zdobyć jeżeli decydujemy się na zakup Trybunału Sów. Bo to kompletnie nie jest samodzielny produkt.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2013, 08:16:31 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1412 dnia: Maj 15, 2013, 12:40:59 pm »
Jak już, to Batmana #8-11 + Annual.
No cóż, do czekać trzeba będzie do października, ale warto.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Batman
« Odpowiedź #1413 dnia: Maj 15, 2013, 08:58:43 pm »
Słaba ocena dla komiksu "Oblicza śmierci" na komiksomania.pl
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1414 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:57:25 am »
Właśnie przeczytałem Trybunał sów i muszę napisać, że jestem zadowolony z zakupu. Czyta się płynnie, bez zbędnych pierdół. Wciągająca,interesująca intryga, całkiem nowe spojrzenie na Batmana. Jedyna do czego mogę się przyczepić do kreska trochę zbyt zajeżdżająca Spawnem. Czy Egmont podał datę wydania 2 tomu, bo zapowiedzi kończą na sierpniu? Gdzieś czytałem, że te odwrócone strony były planowane, czy ktoś może mnie utwierdzić w tym przekonaniu?

Offline Kratoss

Odp: Batman
« Odpowiedź #1415 dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:04:59 pm »
Czy Egmont podał datę wydania 2 tomu, bo zapowiedzi kończą na sierpniu? Gdzieś czytałem, że te odwrócone strony były planowane, czy ktoś może mnie utwierdzić w tym przekonaniu?

Podał ,2 tom ma pojawić się w październiku, a co do odwróconych stron to zamierzony efekt twórców.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1416 dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:05:46 pm »
Dzięki.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #1417 dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:15:10 pm »
A Trybunał to przypadkiem nie Capullo rysował? Wtedy skojarzenia ze Spawnem byłyby naturalne.

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #1418 dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:21:23 pm »
Ja bardzo nie lubię nowoczesnych rysunków w większości amerykańskich komiksów o superbohaterach. Wolę retro.
Ale akurat te w "Spawnie" i nowym "Batmanie" bardzo mi się podobają. Ostatnio przeglądałem "Trybunał sów" i właśnie rysunki zachęciły mnie to sięgnięcia po ten album, co wkrótce pewnie zrobię. Faktycznie, bardzo spawnowe to jest. Dla mnie to wielki plus.  :smile:

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1419 dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:33:39 pm »
A Trybunał to przypadkiem nie Capullo rysował? Wtedy skojarzenia ze Spawnem byłyby naturalne.

No tak, oczywiście masz rację. Jednak rysując dwa oddzielne komiksy powinien je trochę urozmaicić, a nie korzystać z tych samych schematów :smile:

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #1420 dnia: Czerwiec 22, 2013, 12:29:43 pm »
Mam takie pytanko do batfilow. Czy istnieja jakies historie z batkiem, ktore sa podobne do batman the cult. Brutalnosc, mrok, jakies mroczne grupy, sekty, cos w ten desen.
I jeszcze jedno, mam pierwszy tom batman war games, czy warto kupowac kolejne tomy tej historii?
No i jeszcze 3 pytanko, czy batman black mirror to jest samodzielna historia?
czy musze znac jakies inne przygody batsa, zeby zrozumiec ten komiks.
dzieki za wszystkie odpowiedzi
Tak w ogole to bylbym wdzieczny za jakies polecanki, jesli chodzi o Batmana.
pzdr   
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2013, 12:32:50 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1421 dnia: Czerwiec 22, 2013, 12:53:06 pm »
Jedyne co musisz wiedzieć przed lekturą "Black Mirror" to fakt, że Batmanem jest Dick Grayson. Ale cała sytuacja jest krótko wyjaśniona przed rozpoczęciem komiksu. Wszystko jest jedną, zamkniętą historią. No i żeby załapać pewne nawiązania to znajomość "Roku Pierwszego" jest wskazana :)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Johnson

Odp: Batman
« Odpowiedź #1422 dnia: Czerwiec 23, 2013, 08:34:12 am »
To, że Batmanem w Black Mirror jest Dick Grayson to akurat najmniejszy "problem". Zresztą, sam wspomniałeś, że na początku jest to krótko wyjaśnione. Adro, to, co moim zdaniem powinieneś znać to historia Jamesa Gordona Jr.

Nie znam Batman War Games.


Podobne do The Cult? Spróbuj może Night Cries. Może nie ma tam żadnych sekt, ale komiks cholernie mocny. Polecam na przykład jeszcze Death and the Maidens. Zresztą, jeśli chodzi o polecanki, zawsze możesz wejść na batmanowe forum. Są tam jakieś recenzenckie tematy o najlepszych komiksach. Ja tam znalazłem kilka rzeczy dla siebie, o których wcześniej nie wiedziałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 10:22:10 am wysłana przez Johnson »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1423 dnia: Czerwiec 23, 2013, 09:44:39 am »
Johnson, radziłbym pierwszy akapit schować w spoiler, bo psujesz puente albumu... James Jr wraca tam i pojawia się PO RAZ PIERWSZY od czasu "Roku Pierwszego". O to w tym wszystkim chodzi.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Johnson

Odp: Batman
« Odpowiedź #1424 dnia: Czerwiec 23, 2013, 10:36:28 am »
Ok, zmodyfikowałem posta w całości.


Serio? Pierwszy raz od Roku pierwszego? Od kiedy był niemowlakiem? Gdzie on się uchował wtedy przez te wszystkie lata?


No to przyznaje się, w ogóle źle zrozumiałem ten wątek. Te wszystkie
Spoiler: pokaż
traumy Barbary, strach Gordona, nawiązania do jakiś tragicznych sytuacji, teksty juniora o tym, że robił złe rzeczy, ale teraz już się zmienił i jest kimś innym - to wszystko było pisane przez Snydera na bieżąco?



No to stwierdzam, że trochę dziwna wyszła narracja autorowi. Byłem pewien, że po części ten wątek jest nawiązaniem do jakiś poprzednich przygód.

 

anything