Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #1425 dnia: Czerwiec 23, 2013, 12:32:49 pm »
Jeszcze raz dzieki za odp
No to raczej w pierwszej kolejnosci przyjrze sie batmanowi night cries i death and the maidens. Widze, ze Black mirror moze byc zagmatwany dla kogos, kto az tak nie siedzi w swiecie batka.
Po pierwszym tomie war games mam mieszane uczucia, dlatego podejrzewam, ze reszta tej historii tez moze byc taka se, ale nie mam pewosci, a nuz....
Mam jeszcze pytanko o tzw. elseworldy z batkiem. Co byscie polecili oprocz tego, co wyszlo u nas. Jakis jeden tytul taki naj naj :razz: .
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1426 dnia: Czerwiec 23, 2013, 12:43:32 pm »
Ok, zmodyfikowałem posta w całości.


Serio? Pierwszy raz od Roku pierwszego? Od kiedy był niemowlakiem? Gdzie on się uchował wtedy przez te wszystkie lata?


No to przyznaje się, w ogóle źle zrozumiałem ten wątek. Te wszystkie
Spoiler: pokaż
traumy Barbary, strach Gordona, nawiązania do jakiś tragicznych sytuacji, teksty juniora o tym, że robił złe rzeczy, ale teraz już się zmienił i jest kimś innym - to wszystko było pisane przez Snydera na bieżąco?



No to stwierdzam, że trochę dziwna wyszła narracja autorowi. Byłem pewien, że po części ten wątek jest nawiązaniem do jakiś poprzednich przygód.

Tak, to Snyder postanowił w końcu wykorzystać tą postać na nowo.

Spoiler: pokaż
Ja z narracją nie miałem specjalnego problemu, najpierw pokazano, że jego syn się pojawił (co było rewelacją jak wyszedł zeszyt) i potem mieliśmy wyjaśniane co się z nim działo i dlaczego jego rodzina się o niego boi a Gordon mu nie ufa.


adro, Black Mirror nie jest zagmatwane jeśli chodzi o świat Batmana. Cały ten album jest zbiorem świeżych historii, większość to nowe postaci i wątki.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline pioma10

Odp: Batman
« Odpowiedź #1427 dnia: Czerwiec 23, 2013, 03:01:33 pm »
Mam jeszcze pytanko o tzw. elseworldy z batkiem. Co byscie polecili oprocz tego, co wyszlo u nas. Jakis jeden tytul taki naj naj :razz: .

Jak dla mnie:
- "Batman - Red Rain" (a co za tym idzie: Bloodstorm i Crimson Mist) -> wyszło łącznie w Tales of the Multiverse: Batman - Vampire
- "Batman - Gotham Noir"
- i nie do końca Elseworld, czyli "Batman (Flashpoint) - Knight of Vengeance"

Offline Michał Siromski

Odp: Batman
« Odpowiedź #1428 dnia: Czerwiec 24, 2013, 07:35:36 am »
Jak dla mnie:
- "Batman - Red Rain" (a co za tym idzie: Bloodstorm i Crimson Mist) -> wyszło łącznie w Tales of the Multiverse: Batman - Vampire
- "Batman - Gotham Noir"
- i nie do końca Elseworld, czyli "Batman (Flashpoint) - Knight of Vengeance"


Bloddstorm nawet jest jeszcze lepszy niż Red Rain. A po za tym polecam "Holy Terror" (świetne rysunki Norma Breyfogle) oraz "Batman of Arkham"
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline chmiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #1429 dnia: Czerwiec 24, 2013, 09:14:03 am »
"Night Cries" - dobre, dobre. Do tego "Earth One" Johnsa i Franka. Reedycję "No Man's Land". Z "Elseworldów" to przede wszystkim "Batman: Nine Lives" Mottera i Larka - cudowne i w klimacie noir. "Batman: Two Faces" Abnetta i Lanninga. No i "Batman: Nevermore" Weina i Davisa też można.

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #1430 dnia: Czerwiec 24, 2013, 10:07:43 pm »
Dzieki za propozycje. Strasznie zainteresowal mnie ten batman nevermore, ale w sieci niewiele mozna znalezc na temat tego komiksu. Z tego co wyczytalem, to nevermore odwoluje sie do postaci Edgara Allana Poe. Niestety nic wiecj nie znalazlem, albo tak kiepsko szukalem. Czy mozna prosic o krociutkie przyblizenie tego komiksu?
wielkie dzieki
pzdr
PS No i przymierzam sie do trylogii wampirzej. Tak sie tylko zastanawiam, czy jakis polski wydawca nie ma zamiaru wydac tej trylogii, bo gdyby tak bylo, poczekalbym na polska edycje tych komiksow. Cos tam kiedys slyszalem, ze ktos przymierzal sie do wydania tych tytulow, ale moze sie przeslyszalem.
PS2 W ogole to szkoda, ze egmont porzucil wydawanie elseworldow. Wedlug mnie troszke niezrozumiala decyzja. Moze mucha zabierze sie za tego rodzaju tytuly. Chcialbym, zeby muszka zahaczyla tez o Supka....
 
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2013, 10:21:00 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Michał Siromski

Odp: Batman
« Odpowiedź #1431 dnia: Czerwiec 25, 2013, 06:50:02 am »
Dzieki za propozycje. Strasznie zainteresowal mnie ten batman nevermore, ale w sieci niewiele mozna znalezc na temat tego komiksu. Z tego co wyczytalem, to nevermore odwoluje sie do postaci Edgara Allana Poe. Niestety nic wiecj nie znalazlem, albo tak kiepsko szukalem. Czy mozna prosic o krociutkie przyblizenie tego komiksu?
wielkie dzieki
pzdr
PS No i przymierzam sie do trylogii wampirzej. Tak sie tylko zastanawiam, czy jakis polski wydawca nie ma zamiaru wydac tej trylogii, bo gdyby tak bylo, poczekalbym na polska edycje tych komiksow. Cos tam kiedys slyszalem, ze ktos przymierzal sie do wydania tych tytulow, ale moze sie przeslyszalem.
PS2 W ogole to szkoda, ze egmont porzucil wydawanie elseworldow. Wedlug mnie troszke niezrozumiala decyzja. Moze mucha zabierze sie za tego rodzaju tytuly. Chcialbym, zeby muszka zahaczyla tez o Supka....
 
 

Raczej kiepsko szukałeś :wink: Tutaj znajdziesz moją szczegółową analizę tego komiksu (nie ma spojlerów): http://www.kazet.bial.pl/2006_02/z_batman.htm

Jak dobrze poszukasz, to w innych numerach KZ znajdziesz wiele innych analiz elsewolrdów (np. trylogia wampityczna http://www.kazet.bial.pl/2008_02/z_batman.htm).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 07:23:27 am wysłana przez Michał Siromski »
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline turucorp

Odp: Batman
« Odpowiedź #1432 dnia: Czerwiec 25, 2013, 07:45:45 am »
Mam jeszcze pytanko o tzw. elseworldy z batkiem. Co byscie polecili oprocz tego, co wyszlo u nas. Jakis jeden tytul taki naj naj :razz: .

jesli lubisz McKeevera, to polecam "Nosferatu" (a wlasciwie cala trylogie Metropolis/Nosferatu/Blue Amazon), ale jest to dosyc specyficzne i dla wielu "ortodoksow" zbyt nietypowe.
ponadto, tak jak kilka osob wczesniej, "Night Cries"
i jeszcze z rzeczy "troche pojechanych" miniserie J.Delano i J.Boltona "Batman: Manbat"

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #1433 dnia: Czerwiec 25, 2013, 09:22:32 pm »
Dzieki za linki, musze wrocic do kz-tu po drobnej przerwie.
Turucorp Mckeevera lubie, ale ta trylogia jest jakas naprawde mocno odjechana?
Pamietam, ze machiny Mckeevera nawet przypadly mi do gustu. Czy ta trylogia to jest cos w ten desen?
dzieki za odp
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1434 dnia: Czerwiec 25, 2013, 09:41:25 pm »
Mckeevera lubie, ale ta trylogia jest jakas naprawde mocno odjechana?
Wszystko zależy od tego, co uważasz za "mocno odjechane". Trylogia powstała na motywach z trzech starych filmów niemieckich: "Metropolis". "Gabinet doktora Caligari" i "Niebieski anioł". Superman jest tam dzieckiem światła, Batman - dzieckiem mroku, a Wonder Woman występuje w kabarecie.
Mnie to bawiło, ale poleciłbym raczej fanom McKeevera, a nie Batmana.

Offline turucorp

Odp: Batman
« Odpowiedź #1435 dnia: Czerwiec 25, 2013, 09:57:53 pm »
Turucorp Mckeevera lubie, ale ta trylogia jest jakas naprawde mocno odjechana?
Pamietam, ze machiny Mckeevera nawet przypadly mi do gustu. Czy ta trylogia to jest cos w ten desen?

Niezupelnie, kazdy tom jest przeniesieniem postaci z uniwersum DC do rzeczywistosci filmow z okresu ekspresjonizmu, trylogia zaczyna sie Supermanem w realiach "Metropolis" F.Langa, w drugim tomie na scenie pojawia sie Batman w realiach "Nosferatu" i "Gabinetu dr. Caligari", w trzecim Wonder Woman -> "Blekitny Aniol" i "Doktor Mabuse".
McKeever mial tutaj sporo pola do popisu i "troche" sie zabawil roznymi technikami, mi sie podoba (bardzo), ale ja mam skrzywienie na punkcie McKeevera i niemieckiego ekspresjonizmu.
o, N.N. mnie ubiegl.

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #1436 dnia: Czerwiec 28, 2013, 12:14:49 am »
Brzmi naprawde ciekawie, czy ta trylogia ukazala sie w jakims zbiorczym tomie?
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1437 dnia: Czerwiec 28, 2013, 12:23:23 am »
Brzmi naprawde ciekawie, czy ta trylogia ukazala sie w jakims zbiorczym tomie?
dzieki za odp
pzdr
Nie

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1438 dnia: Czerwiec 28, 2013, 08:28:57 am »
W jakich sklepach internetowych można jeszcze kupić komiksy o Batmanie? Nie chodzi mi o nowe DC, tylko starsze tytuły. Czy Egmont planuje jakieś dodruki poprzednich wydań?

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1439 dnia: Czerwiec 28, 2013, 08:34:01 am »
W jakich sklepach internetowych można jeszcze kupić komiksy o Batmanie? Nie chodzi mi o nowe DC, tylko starsze tytuły. Czy Egmont planuje jakieś dodruki poprzednich wydań?

http://www.incal.com.pl/kategorie/komiksy/komiksy-amerykanskie/batman/

Joker, Powrót Mrocznego Rycerza, Nawiedzony Rycerz - czego chcieć więcej?
W sklepie gildii Jokera i Nawiedzonego Rycerza też mają.

Chyba, że mówisz o jeszcze wcześniej wydanych tytułach, to już tylko allegro pozostaje. Co do dodruków, to w ostatnich odpowiedziach Egmontu, na pytanie o dodruki Roku pierwszego i Azylu Arkham, Tomasz Kołodziejczak odpowiedział, że ewentualne decyzje w tej sprawie zapadną jesienią. Więc kto wie, może...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2013, 08:37:45 am wysłana przez ramirez82 »

 

anything