trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1440 dnia: Czerwiec 29, 2013, 04:28:19 pm »
Dzięki, właśnie zamówiłem Jokera.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1441 dnia: Lipiec 03, 2013, 10:43:55 am »
Przeczytałem Jokera i jestem bardzo zadowolony. Powoli nadrabiam braki od DC, ale niestety fundusze się nie powiększają :smile: Chcę uniknąć nietrafionego zakupu, czy może mi ktoś napisać czy warto postarać się o wymienionego dwa posty poniżej - Powrót Mrocznego Rycerza?
I jeszcze jedno pytanie ile może kosztować komiks Batman i Robin. Cudowny chłopiec?

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #1442 dnia: Lipiec 03, 2013, 10:59:21 am »
Chcę uniknąć nietrafionego zakupu, czy może mi ktoś napisać czy warto postarać się o wymienionego dwa posty poniżej - Powrót Mrocznego Rycerza?
I jeszcze jedno pytanie ile może kosztować komiks Batman i Robin. Cudowny chłopiec?
DKR Millera jest specyficzny. Jest to taki Elseworld - niby wydarzenia z czasu Zimnej Wojny, ale jednak trąci "przyszłością" i klimatami cyberpunka. Ja po pierwszej lekturze tego tytułu miałem mieszane uczucia i zastanawiałem się o co w tym wszystkim kaman. No ale komiks ma ponad 25 lat...
Batman i Robin w polskim wydaniu osiąga niebotyczną ceny (nie rozumiem do końca dlaczego - jeśli dobrze pamiętam temu chwilę można było te komiksy dostać na rynku pierwotnym nawet z 40% rabatem). Poza tym Miller nie dokończył wątków rozpoczętych w tym komiksie i pytanie do Ciebie: czy na pewno warto wydać kasę na ten tytuł i mieć lekki niesmak (bo jak jesteś fanem Millera czy Jima Lee to na pewno ten tytuł warto mieć).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1443 dnia: Lipiec 03, 2013, 11:13:45 am »
Batmana i Robina wypożyczyłem niedawno w bibliotece i marzy mi się, by zmieścił się on na mojej półce ;)
Szkoda, że przegapiłem te okazje o których piszesz :smile:


Offline LouCyphere

Odp: Batman
« Odpowiedź #1444 dnia: Lipiec 03, 2013, 12:51:27 pm »

I jeszcze jedno pytanie ile może kosztować komiks Batman i Robin. Cudowny chłopiec?

http://allegro.pl/batman-i-robin-cudowny-chlopiec-hc-pl-folia-nowy-i3359215804.html

Dużo...


 

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1445 dnia: Lipiec 03, 2013, 12:53:54 pm »
DKR jest przede wszystkim o wiele lepszy. Ba! O niebo lepszy!
All star Batman i Robin to kaszana okrutna. Absolutnie nie polecam, a za taka cene - odradzam.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #1446 dnia: Lipiec 03, 2013, 12:56:45 pm »
Kurcze, pamiętam jak zastanawiałem się swego czasu czy kupić za 30 zł na allegro. Ostatecznie nie kupiłem. Nikt chyba (w czasach przed wydaniem "Jokera") nie przypuszczał, że ten komiks tak zejdzie z magazynów.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1447 dnia: Lipiec 03, 2013, 01:58:54 pm »
"All-Star Batman and Robin" był chyba jednym z tytułów z Batmanem wydanych przez Egmont, który schodził najdłużej jeśli chodzi o ostatnie lata. Sam też się dziwie, że ludzie potrafią się o niego kłócić za kwoty wyższe niż 100 zł, bo po prostu ten komiks nie jest tyle wart. Nie chodzi nawet o fabułę - mnie się komiks bardzo podoba, ale muszę udawać, że nie słyszałem słów Millera o tym, że to kontynuacja "Roku Pierwszego" i prequel "Powrotu Mrocznego Rycerza". Jak już ktoś wspomniał, ta historia nie jest skończona, a na dodatek luzem stoi jeden zeszyt. Jeśli dobrze pamiętam, to Lee niedawno wspominał, że są gotowe scenariusze na dwa numery.

Itachi, "Powrót Mrocznego Rycerza" to dla mnie must have. To jeden z tych albumów, który zmienił wizerunek Batmana w komiksie i samo to medium też, razem z np. "Strażnikami" Moore'a w latach 80. Ja osobiście polecam, potem warto też obejrzeć animowaną adaptację, którą się świetnie ogląda.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #1448 dnia: Lipiec 03, 2013, 02:01:00 pm »

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1449 dnia: Lipiec 03, 2013, 02:45:47 pm »
Jak dla mnie Batman i Robin, Cudowny chłopiec nawet ujdzie, przeczytałem go bez problemu. Co prawda długo się zastanawiałem zanim go kupiłem, ale akurat załapałem się na jakiś rabat, że z 60 zł kosztował - tyle jeszcze warto za niego dać. Ale 250? Za to jest Powrót Mrocznego Rycerza, Nawiedzony Rycerz i jeszcze sporo zostanie. Nie zdecydujesz się na te dwa klasyki póki jeszcze są dostępne, to później będziesz żałował. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2013, 02:49:54 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #1450 dnia: Lipiec 04, 2013, 01:17:11 am »
Tylko na Gotham w deszczu
Chmielu rozmawia z Chuckie Dixonem
który był na tyle miły i uprzejmy
że podzielił się z nami ekskluzywnymi szkicami oraz rysunkami z swojej prywatnej kolekcji.


http://www.gothamwdeszczu.com.pl/blog/wywiad-chuck-dixon/


Zapraszamy!

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1451 dnia: Lipiec 06, 2013, 10:16:34 am »
Przeczytałem Batman Hush i muszę stwierdzić, że nie jest taki zły jak niektórzy piszą, czy jak mi samemu się wydawało podczas pierwszej lektury. Oczywiście swoje wady ma. Dla mnie największą jest sama intryga, gra którą rozgrywa Hush, wkręcenie w nią niemal każdego z czołowych przeciwników Batmana, którzy w komiksie wyskakują jak króliki z kapelusza, no i oczywiście sama postać Husha i jego banalne motywy. Ale mimo to, komiks czytało się bardzo dobrze, a jeszcze lepiej oglądało. Swego czasu kreska Jima Lee drażniła mnie w Batman Hush, ale to nie jest mroczna, kameralna historia o samotnym, zamaskowanym detektywie, którą mógłby narysować Mignola, Sale, czy Wagner. Hush to przepełniona akcją superprodukcja, a do tego Jim Lee nadaje się idealnie. Tym bardziej jestem ciekaw zapowiedzianej na sierpień Ligi Sprawiedliwości.

Offline Wukau

Odp: Batman
« Odpowiedź #1452 dnia: Lipiec 09, 2013, 01:49:02 am »
Mam takie pytanie, gdyz przeczytalem Arkham Asylum i nie rozumiem jednej rzeczy, a mianowicie o co chodzilo ze scarecrow'em ? Chodzi mi o to, czy on cos symbolizowal, albo wprowadzal do akcji?

Offline acidos

Odp: Batman
« Odpowiedź #1453 dnia: Lipiec 24, 2013, 04:10:39 pm »
Siema ,nigdy nie miałem do czynienia z komiksowym Batmanem,a chciałbym się przekonać czy jest wart.Jakie zeszyty/tomy polecacie mi na początek ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1454 dnia: Lipiec 24, 2013, 04:16:28 pm »
http://www.incal.com.pl/kategorie/komiksy/1,10,tytul,desc/?szukaj=batman&x=0&y=0

Powrót Mrocznego Rycerza, Nawiedzony Rycerz, oraz Trybunał sów - to z tych, które są dostępne na chwile obecną. Na allegro dostaniesz jeszcze Zabójczy żart - jeden z najlepszych i najsłynniejszych komiksów z Batmanem obok Powrotu mrocznego Rycerza. Poza tym, możesz też na allegro poszukać starych zeszytów z Batmanem wydawanych przez TM-Semic - ale to też jakieś konkretne numery.