trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #1455 dnia: Lipiec 24, 2013, 04:29:55 pm »
Siema ,nigdy nie miałem do czynienia z komiksowym Batmanem,a chciałbym się przekonać czy jest wart.Jakie zeszyty/tomy polecacie mi na początek ?

Z dostępnych w Incalu najlepszy jest Powrót Mrocznego Rycerza, ale nie wiem czy jest to dobry komiks na początek. Ja bym polecił na start dwupak Trybunał sów/Oblicza śmierci z Nowego DC.

Offline acidos

Odp: Batman
« Odpowiedź #1456 dnia: Lipiec 24, 2013, 05:03:39 pm »
Cytuj
Z dostępnych w Incalu najlepszy jest Powrót Mrocznego Rycerza, ale nie wiem czy jest to dobry komiks na początek. Ja bym polecił na start dwupak Trybunał sów/Oblicza śmierci z Nowego DC.
I wszystko to tomy ?

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #1457 dnia: Lipiec 24, 2013, 05:06:30 pm »
Jeśli masz znasz angielski to możesz też poczytać sobie rzeczy w oryginale: http://uk.ign.com/articles/2011/10/25/the-25-greatest-batman-graphic-novels
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #1458 dnia: Lipiec 24, 2013, 05:19:41 pm »
I wszystko to tomy ?
Tomy, objętość podobna do WKKM.

Jeśli masz znasz angielski to możesz też poczytać sobie rzeczy w oryginale: http://uk.ign.com/articles/2011/10/25/the-25-greatest-batman-graphic-novels
Ciekawe kiedy w końcu ktoś wyda u nas takie perełki jak Justice League of America: Tower of Babel, Batman: A Death in the Family, Batman: Red Rain czy Batman: Absolution. Może Mucha? :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2013, 05:24:55 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #1459 dnia: Lipiec 24, 2013, 07:41:09 pm »
Oblicza Śmierci odradzam. zwłaszcza na start. masło maślane, mnogość wątków, scenarzysta sam się pogubił.

Szukaj Nietoperka z TM-Semic. Wydania Specjalne bierz w ciemno, a pojedyncze zeszyty - praktycznie wszystko sprzed Upadku Rycerza, chyba, że ten uda Ci się skompletować.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1460 dnia: Lipiec 24, 2013, 10:33:16 pm »
Siema ,nigdy nie miałem do czynienia z komiksowym Batmanem,a chciałbym się przekonać czy jest wart.Jakie zeszyty/tomy polecacie mi na początek ?
...na początek to może Batman Początek :D - czyli "Rok Pierwszy" - ale ciężko na ten komiks trafić nawet na allegro - chociaż Egmont ostatnio nie wykluczył (ale też nie potwierdził :) ), że będzie robił dodruk tego komiksu.
Inną perełką jest Zabójczy Żart - genialnie nastrojowy komiks dzięki fantastycznym rysunkom Bollanda - w Polsce wyszły 2 wydania: TM-Semic (jako Batman 1/91 - w oryginalnej kolorystyce, na słabej jakości papierze) i Egmontu (świetnie wydany, w nowej kolorystyce autora rysunków - Briana Bollanda). Egmontowe wydanie jest już od dawna wyprzedane i trzeba szukać na allegro (gdzie nierzadko osiąga cany w okolicach lub ponad 100 PLN - ostatnio widziałem, że jeden osiągnął zdaje się ponad 170 PLN :) ).
Ja osobiście uwielbiam obie wersje - chyba nawet ta z oryginalną kolorystyką podoba mi sie nieco bardziej  - w każdym razie wg mnie warto mieć obie :).
No i zgadzam się z przedmówcą, że warto sięgnąć do starych Semiców. Większość z nich (do sagi "Knightfall" czyli zdaje się roku 1996, która mnie osobiście nie przypadła zbytnio do gustu) to świetne pozycje bardzo nastrojowo zilustrowane przez Norma Breyfogle'a.
...no a potem to już tylko "Powrót Mrocznego Rycerza" - komiks zaliczany do najlepszych komiksów wszechczasów w ogóle :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1461 dnia: Lipiec 24, 2013, 10:55:30 pm »
Nie zapominajcie, że w Batmanach z TM-SEMIC, po zakończeniu wszystkich sag z upadkiem, cały rocznik 1998 to na zmianę: trzy zeszyty z klimatycznymi historiami Kelley Jonesa, trzy zeszyty z historiami z Legends of the Dark Knight z rysunkami Matta Wagnera, Tima Sale'a, czy Craiga Russela.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1462 dnia: Lipiec 24, 2013, 11:10:00 pm »
Siema ,nigdy nie miałem do czynienia z komiksowym Batmanem,a chciałbym się przekonać czy jest wart.Jakie zeszyty/tomy polecacie mi na początek ?

Podaj tytuły kilku ulubionych komiksów. Może Ty lubisz mandarynki, a my tu Ci polecimy cytryny albo pomelo.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1463 dnia: Lipiec 24, 2013, 11:17:22 pm »
Nie zapominajcie, że w Batmanach z TM-SEMIC, po zakończeniu wszystkich sag z upadkiem, cały rocznik 1998 to na zmianę: trzy zeszyty z klimatycznymi historiami Kelley Jonesa, trzy zeszyty z historiami z Legends of the Dark Knight z rysunkami Matta Wagnera, Tima Sale'a, czy Craiga Russela.
a w 12/98 jest zdaje się nawet Mike Zeck (ten od Spidermana: Ostatnich Łowów Kravena) - ale akurat jego rysunki w Batmanie nie przypadły mi jakos specjalnie do gustu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1464 dnia: Lipiec 25, 2013, 12:37:42 am »
Zgadza się. O ile pamiętam, historia pt. Przestępcy. Kreska Zecka nie jest w niej aż tak szałowa jak w Ostatnich łowach Kravena i faktycznie w porównaniu z tamtą może rozczarować, ale i tak jest dobrze. Była też historia Hotel Terminus rysowana przez Bachalo!

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1465 dnia: Lipiec 25, 2013, 07:13:16 am »
Rok 1998 w "Batman & Superman" rzeczywiście był świetny.
 
 - "Faces" Matta Wagnera (4-5/98)
 
 - gościnny występ Swamp Thinga w historii z Killer Crockiem (3/98)
 
A poza tym cały rocznik wart jest polecenia.

Offline adam and arluk

Odp: Batman
« Odpowiedź #1466 dnia: Lipiec 25, 2013, 01:17:27 pm »
A jakie konkretnie zeszyty z Tm-Semic polecacie???
Właśnie skompletowałem trylogię Knightfall i dziś zabieram się za czytanie. Posiadam również zeszyty polecane niegdyś w artykułach poświęconych wydawnictwu Tm-Semic m.in. Ostatni Arkham, Maszkarony, Sanctum, Idiota, Miecz Azraela.

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1467 dnia: Lipiec 25, 2013, 01:30:29 pm »
Trzeba przyznać, że TM-Semic trafiło na dobry czas dla Batmana, gdy zarząd DC ściągnął z Anglii Alana Granta i Petera Milligana (których twórczość jak widać już znasz). Właściwie wszystko co napisali w naszym przedruku zasługuje na uwagę. Oprócz wspominanych przez Ciebie tytułów szczególnie warto sięgnąć po numery 4/91 (debiut Anarcha), 5/91 (Śmieci i Demoni), 6/91 (Joker, Catwoman i Catman), 7/91 (Aborygen i Ekstaza), 8/91 (Mroczny Rycerz Mrocznego Miasta), 9/91 (debiut Tima Drake'a i całkiem udana horrorystyczna opowiastka), 10/91 (Szczurołap). Mi akurat szczególnie podeszły fabuły "milliganowe" (m.in. "Golem" - 1/93, "Kryzys tożsamości" - 2/93) i jeszcze sporo innych. Zaiste jest w czym wybierać :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1468 dnia: Lipiec 25, 2013, 01:56:50 pm »
A ja tradycyjnie z zeszytów TM-Semic, poleciłbym większość tego co przedrukowywali z Legends of the Dark Knight. Batman Venom, Banda (9/94), Sanctum (12/94), Wizerunki (1/95), Machiny (2/97), Maski (5/97). Do tego wspomniany wcześniej rocznik 1998. Mroczny Rycerz Mrocznego Miasta (8/91), Golem z Gotham (1/93), Idiota (7,8/93), Burzyciel (9,10/93), Powrót Brzuchomówcy (11,12/93), Ostatni Arkham (1,2/95). Sam Knightfall też mi się podobał, a przynajmniej do numeru 1/96, później już jest coraz gorzej.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1469 dnia: Lipiec 25, 2013, 02:37:16 pm »
Praktycznie wszystkie (a przynajmniej  zdecydowania większość) tm-semicowych Batmanów trzymała poziom co najmniej, powiedzmy, dobry minus, dlatego ja osobiście sugerowałbym zakupienie ich wszystkich  :biggrin: (tym bardziej , że można śledzić po kolei również artykuły Arka na stronach klubowych czy listy do redakcji... ach sentyment :) ).
No i Batman vs. Predator I i Batman Sędzia Dredd (wyśmienicie wydany jak na TM-Semic - moim zdaniem warto rozważyć wyszukanie na allegro tego albumu w stanie idealnym lub co najmniej bardzo dobrym).

 

anything