Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #1515 dnia: Sierpień 25, 2013, 04:07:39 pm »
Dla mnie każdy - byle nie Bale. :) Więc tym bardziej może być Affleck, bo to dobry aktor i podobał mi się jako Daredevil.

Offline maximumcarnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #1516 dnia: Sierpień 25, 2013, 04:13:58 pm »
Dla mnie każdy - byle nie Bale.

Rozumiem, że chodzi Ci o wygląd, bo aktor z niego wspaniały (w ,,American Psycho" i ,,Mechaniku" jest wręcz genialny).

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1517 dnia: Sierpień 25, 2013, 04:47:15 pm »
Dla mnie każdy - byle nie Bale.

Jak dla mnie Bale znakomicie wpasował się w wizję przedstawioną w świecie Nolana. Był znakomity zarówno w roli Batmana jak i Brucea.

Więc tym bardziej może być Affleck, bo to dobry aktor i podobał mi się jako Daredevil.

Również podobał mi się jako Deredevil. Nie ma na świecie aktora, który gra w samych perełkach uznanych przez krytyków. A o słuszności wyboru Afflecka przekonamy się po obejrzeniu filmu, czyli za ponad dwa lata :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2013, 04:50:17 pm wysłana przez Itachi »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #1518 dnia: Sierpień 25, 2013, 04:52:04 pm »
Rozumiem, że chodzi Ci o wygląd, bo aktor z niego wspaniały (w ,,American Psycho" i ,,Mechaniku" jest wręcz genialny).
Tak, doceniam aktorstwo Bale'a. Chociaż otacza go aura, która mi nie odpowiada. :)
A w konkretnym przypadku filmów o Batmanie nie podoba mi się jego interpretacja tej roli, szczególnie kiedy nie ma na sobie kostiumu.

Edit: W przeciwieństwie do Itachiego. :)

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1519 dnia: Sierpień 25, 2013, 04:58:03 pm »
Każdy ma inne wyobrażenia i odczucia :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #1520 dnia: Sierpień 25, 2013, 05:15:44 pm »
Chociaż otacza go aura, która mi nie odpowiada. :smile:


Możesz rozwinąć tę myśl? Trochę mnie to zaintrygowało.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1521 dnia: Sierpień 25, 2013, 05:17:15 pm »
aura? chodzi o to ze w domu klepie swoją żonę po twarzy a w pracy wyzywa ekipę filmową? aktorzy. oni tak mają.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #1522 dnia: Sierpień 25, 2013, 06:09:19 pm »
Możesz rozwinąć tę myśl? Trochę mnie to zaintrygowało.
Nie ma co rozwijać - gość mi nie odpowiada i tyle. Czasami tak jest... :oops:

aura? chodzi o to ze w domu klepie swoją żonę po twarzy a w pracy wyzywa ekipę filmową? aktorzy. oni tak mają.
Nie, chodzi o to, że sepleni.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1523 dnia: Sierpień 25, 2013, 07:04:36 pm »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Koro

Odp: Batman
« Odpowiedź #1524 dnia: Wrzesień 05, 2013, 06:55:02 pm »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #1525 dnia: Wrzesień 06, 2013, 11:20:46 am »
Dla mnie każdy - byle nie Bale. :) Więc tym bardziej może być Affleck, bo to dobry aktor i podobał mi się jako Daredevil.
Obejrzałem ponownie Daredevila (tym razem wersję reżyserską)i ten film, z perspektywy geeka, nie jest taki zły. Scenariusz w miarę logiczny, bez jakichś dziur (acz też bez specjalnych zachwytów) - klasyczne superhero. Affleck jako DD - bardzo bardzo (podobała mi się ta 100% komiksowa fryzura). Bullseye niczym z Guardian Devil czy PunisherMAXa. Cameo Franka Millera i epizod Kevina Smitha. Do tego takie geekowe smaczki, jak pojawiające się nazwiska Quesada, Lee, Romita, Ditko.

Co drażni?
Sceny walki, powolne i z przerwami, widać, że robione przez amatorów.
Kingpin, wesołkowaty i radosny.
Postać (i aktorka) Elektry - strasznie przykre jest to, co zrobili z najgrożniejszą zabójczynią universum Marvela.

Ale mimo powyższych - jak jesteś fanem superhero to warto. Czekam na Bena Wayne'a.

Offline chmiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #1526 dnia: Wrzesień 06, 2013, 12:57:57 pm »
Affleck zagra dobrze, bo to dobry aktor - byle scenar był dobry. Inna sprawa, że jak dla mnie Batsa powinien zagrać Jim Caviezel. To aktor, który urodził się do tej roli. Niestety chłopcy z Warnera wolą Bena. Dobre i to, mógł być rozważany Josh Brolin.

Kingpin w DD taki rubaszny osiłek - żenujące. Zupełnie tego nie rozumiem bo Duncan był niezłym aktorem, a jego rola w "Zielonej mili" to perełka. Tej roli nie dźwignął, chyba że była tak żenująco napisana a musiał się trzymać skryptu.

"DD" to nie jest film wybitny, ale też nie tak straszny jak choćby Iron Man 3.

"Legends of the Dark Knight" - początkowe historie w tej serii są znakomite. I chyba właśnie one zostały zebrane w TPB. Porównaj skład trade'a z listą zeszytów. To co się w antologii działo później jest już dużo słabsze niestety.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1527 dnia: Wrzesień 11, 2013, 09:25:22 pm »
Trochę z innej beczki. Właśnie obejrzałem film animowany Batman. W cieniu Czerwonego Kaptura i jestem zachwycony. Takiego scenariusza, obrotu spraw, niespodzianek i zwrotów akcji w życiu nie spodziewałbym się po filmie animowanym. Coś niezwykłego!
Spoiler: pokaż
Cała historia Dicka Graysona, jego śmierć, a później zmartwychwstanie (trochę naciągane, ale to w końcu animacja) robią wrażenie. Rzadko kiedy zdarza się, aby kilku czarnych charakterów tak dobrze uzupełniało się w jednym filmie. A tutaj Joker, Czerwony Kaptur, Ra's Al Ghul i Czarna Maska sprawiają, że w każdej chwili może stać się coś niezwykłego i niebezpiecznego.
Do tego zakończenie, które można porównać do najlepszych w historii kina, gdzie każdy wybór wydaje się być tym niewłaściwym.
Spoiler: pokaż
Do tego film, absolutnie nie jest prostolinijny, dopiero w momencie analizy głosu i retrospekcji, gdzie widzimy takie samo odcięcie liny przez Dicka jak Czerwonego Kaptura, uzmysławiamy sobie kto tak naprawdę ukrywa się pod czerwoną maską.
Świetnie wkomponowane motywy psychologiczne potęgują mgiełkę tajemnicy. Gorąco polecam osobom, które nie oglądały tego animowanego arcydzieła!

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #1528 dnia: Wrzesień 11, 2013, 09:41:10 pm »

Uwaga, mega spoiler z "Zabójczego żartu" Alana Moore`a!!!!!!
Kto nie czytał tego komiksu, niech nie śmie czytać dalej tego posta!!!





Wczoraj jeden z naszych forumowiczów napisał na Facebooku, że na końcu "Zabójczego żartu" Batman zabija Jokera i że to jest na 100%. Też tak uważacie? Bo dla mnie to zawsze było niejasne, ale nigdy z nikim o tym nie rozmawiałem. Miałem zawsze dwie opcje: albo Batman kładzie rękę na ramieniu Jokera i razem śmieją się z żartu, albo też Batman pchnął Jokera jakimś nożem... Joker ma na tym kadrze taką dziwną minę i nie mam pojęcia jak jest naprawdę. Na dwoje babka wróżyła. Jak interpretujecie to zakończenie? Dla Was (tak jak dla kolegi) też jest oczywiste, że Batman zabił Jokera? Dla mnie jest to niejasne. Równie dobrze mogło być tak, że Batman położył mu rękę na ramieniu, a ten się jeszcze głośniej zaśmiał...

Offline maximumcarnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #1529 dnia: Wrzesień 11, 2013, 09:41:30 pm »
,,W cieniu czerwonego kaptura" jest całkiem niezły, chociaż klimatem trochę mu daleko do uwielbianego przeze mnie w dzieciństwie cyklu ,,Batman the animated series". Moim zdaniem najlepszym pełnometrażowym filmem animowanym o Batmanie jest oczywiście Batman DCU http://www.filmweb.pl/film/Batman+DCU%3A+Mroczny+rycerz+-+Powr%C3%B3t%2C+cz%C4%99%C5%9B%C4%87+1-2012-630781
http://www.filmweb.pl/film/Batman+DCU%3A+Mroczny+rycerz+-+Powr%C3%B3t%2C+cz%C4%99%C5%9B%C4%87+2-2013-662102
Świetnie oddaje atmosferę komiksu Franka Millera.

 

anything