Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

endriu84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1575 dnia: Wrzesień 30, 2013, 10:36:56 pm »
Jeśli kobyły od Muchy okażą się sukcesem, może dobrze byloby sięgnąć po pozycje wydane niegdyś przez TM-Semic?
Nie pogardzilbym zbiorczym wydaniem "Knightfall", "Venom", "A Death in the Family" albo i nawet antologią "Batman vs. Predator".

(I tak na marginsie: ktoś moglby, do diaska, sięgnąć wreszcie po "Lobo: Ostatni Czarnian"!)

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #1576 dnia: Wrzesień 30, 2013, 10:41:14 pm »
Myślę, że lepiej wydać nowe tytuły niż powtarzać te wydane przez TM-Semic.

Offline misio141

Odp: Batman
« Odpowiedź #1577 dnia: Wrzesień 30, 2013, 11:18:35 pm »
Jeśli kobyły od Muchy okażą się sukcesem, może dobrze byloby sięgnąć po pozycje wydane niegdyś przez TM-Semic?
Nie pogardzilbym zbiorczym wydaniem "Knightfall", "Venom", "A Death in the Family" albo i nawet antologią "Batman vs. Predator".

(I tak na marginsie: ktoś moglby, do diaska, sięgnąć wreszcie po "Lobo: Ostatni Czarnian"!)
Death in the family nie było wydane przez TM-Semic, a Egmont zapewne niedługo wyda tą historię. Znajdzie się ona chyba w 3 tomie Batmana z DCnU. A Batman vs Predator to nie byla jakaś miniseria, a nie antologia?
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1578 dnia: Wrzesień 30, 2013, 11:20:26 pm »
Historia z New 52 to "Death of The Family", a nie "Death in The Family".
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

endriu84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1579 dnia: Wrzesień 30, 2013, 11:42:05 pm »
Były trzy części "Batman vs Predator". Ale z tego co widzę to jednego zbiorczego wydania nie było, więc o antologii zbierającej wszystko w calosc mozna tylko pogdybać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1580 dnia: Październik 01, 2013, 12:13:32 am »
Też nie jestem za wznawianiem Batmanów wydanych już przez TM-Semic, choć Batman Venom, czy Batman Twarze przeczytałbym w nowym, solidnym wydaniu. Trudno powiedzieć co mogłaby Mucha wydać po ewentualnym sukcesie Long Halloween i Dark Victory, bo z tych najlepszych tytułów już wszystko u nas wydane. A tak z poza absolutnej czołówki komiksów z Batmanem to jest w czym wybierać: Death in The Family, Gothic, Birth of the Demon, Prey, Batman and the Mad Monk, Black Mirror, Batman and the Monster Men, The Man Who Laughs, Noel...

Deg

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1581 dnia: Październik 01, 2013, 12:50:46 am »
Jeśli kobyły od Muchy okażą się sukcesem, może dobrze byloby sięgnąć po pozycje wydane niegdyś przez TM-Semic?
Nie pogardzilbym zbiorczym wydaniem "Knightfall", "Venom", "A Death in the Family" albo i nawet antologią "Batman vs. Predator".
Batmany z Semica są cały czas dostępne w drugim obiegu, gdyby miały być wznowienia, to wolałbym już te albumy z Egmontu.
(I tak na marginsie: ktoś moglby, do diaska, sięgnąć wreszcie po "Lobo: Ostatni Czarnian"!)
Czekaj, właśnie sięgam, na półkę. Tylko nie wiem po które wydanie, bo były już dwa i mam oba ;)

fragsel

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1582 dnia: Październik 01, 2013, 05:51:56 am »
Death in the family nie było wydane przez TM-Semic, a Egmont zapewne niedługo wyda tą historię. Znajdzie się ona chyba w 3 tomie Batmana z DCnU.

Ale endriu84 chodziło na pewno o Death IN a Family z 1988 roku. W końcu mówił o wznowieniach TM Semica więc o starszych komiksach (choć akurat Death in a Family oni nie wydali, ale jednak o starszych mówił)

Jest tak jak napisał kelen:

Historia z New 52 to "Death of The Family", a nie "Death in The Family".
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2013, 06:22:11 am wysłana przez fragsel »

endriu84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1583 dnia: Październik 01, 2013, 06:50:37 am »
Czekaj, właśnie sięgam, na półkę. Tylko nie wiem po które wydanie, bo były już dwa i mam oba :wink:

Jedni stawiają na sentyment, inni na jakość.
Z pewnością znajdą się tacy, ktorzy powiedzą, że mieć dwa wydania z TM-Semic to tak jakby nie mieć żadnego.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1584 dnia: Październik 01, 2013, 09:46:46 am »
Ja po TLH i Dark Victory chętnie bym od Muchy zobaczył uzupełnienie w postaci "Catwoman: When in Rome"
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1585 dnia: Październik 01, 2013, 10:16:24 am »
Ja po TLH i Dark Victory chętnie bym od Muchy zobaczył uzupełnienie w postaci "Catwoman: When in Rome"

No rzeczywiście, to byłby chyba najlepszy wybór. Obok Nawiedzonego Rycerza, Long Halloween i Dark Victory, nie powinno na naszych półkach zabraknąć When in Rome.


To co było poniżej - jest w "różnych gadkach...". Wspólnego z Batmanem miało tyle co... nic.
graves
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2013, 04:15:37 pm wysłana przez graves »

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1586 dnia: Październik 01, 2013, 06:47:31 pm »
Moim zdaniem następnym Batmanem ze starego DC w kolejce do wydania powininen być Blac Mirror. Nie czytałem tego komiksu, ale słyszałem same superlatywy, ponoć lepszy niż bardzo dobry Trybunał Sów. Oczywiście czymś starszym (Cult, Strange Apparitions) też bym nie pogardził...
PS. Ale nagle wyrosło Roków Pierwszych na allegro. Chyba wszyscy obstawiają, że Egmiont jednak wznowi tę pozycję w przyszłym roku... :)

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1587 dnia: Październik 01, 2013, 09:17:54 pm »
"Black Mirror" bez kontekstu byłby raczej trochę kłopotliwy dla polskiego czytelnika. Co prawda w oryginalnym, amerykańskim tomie jest baaardzo krótkie streszczenie tego, co działo się wcześniej, ale niektórym nadal to może nie wystarczyć.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #1588 dnia: Październik 01, 2013, 09:46:19 pm »
"Black Mirror" bez kontekstu byłby raczej trochę kłopotliwy dla polskiego czytelnika. Co prawda w oryginalnym, amerykańskim tomie jest baaardzo krótkie streszczenie tego, co działo się wcześniej, ale niektórym nadal to może nie wystarczyć.
Przybliżysz?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1589 dnia: Październik 01, 2013, 09:56:18 pm »
W sumie spojrzałem na tą notkę jeszcze raz i jest dokładniejsza, niż pamiętałem. Jest tam właściwie wszystko powiedziane, ale brakuje odpowiedzi na pytania typu "jak i dlaczego Batman został uznany za martwego podczas Final Crisis" albo "w jaki sposób wrócił i czym jest dokładnie Batman, Incorporated". Bo tak, jest cała podstawa podana - że Grayson zastąpił Bruce'a, razem z Damianem stworzyli nowe Dynamic Duo, a po powrocie Wayne'a przez pewien czas działało dwóch Batmanów.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

 

anything