trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1282058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #1605 dnia: Październik 09, 2013, 01:56:58 pm »
a świstak siedzi i zawija je w te sreberka ...

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1606 dnia: Październik 09, 2013, 02:00:45 pm »
a świstak siedzi i zawija je w te sreberka ...

Niby dlaczego? Przecież Trybunał sów jest już wyprzedany. Wierzysz w to, że Miasto sów nie podzieli jego losu?

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #1607 dnia: Październik 09, 2013, 02:29:00 pm »
a świstak siedzi i zawija je w te sreberka ...
???
Właśnie musiałem anulować zamówienie w pewnym sklepie, bo dostali informacje z Egmontu, że prawdopodobnie nie dostaną jednak Miasta Sów i na wariata zamawiać z gildii, gdzie pewnie do jutro już tego komiksu nie będzie bo są ostatnie sztuki.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1608 dnia: Październik 09, 2013, 02:51:26 pm »
To są na moje oko chwilowe problemy z dostępnością. Nakład nie powinien być dużo mniejszy od Trybunału, który nie był mały i bardzo dobrze się sprzedał. Pewnie sporo tego poszło na MFKiG, ale na stoisku Egmontu w niedziele było tego jeszcze duuużo. Tak więc ja jestem luźniutki (ale i tak kupię niedługo).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline nx87

Odp: Batman
« Odpowiedź #1609 dnia: Październik 09, 2013, 02:56:50 pm »
Nakład jest wyczerpany, ale mamy jeszcze dwie sztuki w magazynie.

Zapewne to nie jest prawda, że skończył się... Dla spokoju zamówiłem...
Tego Batmana z muchy też zamówiłem - zastanawiałem się ale niech jest... ;)

Offline Wredny

Odp: Batman
« Odpowiedź #1610 dnia: Październik 09, 2013, 03:07:53 pm »
Niby dlaczego? Przecież Trybunał sów jest już wyprzedany. Wierzysz w to, że Miasto sów nie podzieli jego losu?

dwa dni temu bez problemów kupiłem w Empiku i mieli jeszcze kilka sztuk.

Offline bld

Odp: Batman
« Odpowiedź #1611 dnia: Październik 09, 2013, 03:55:18 pm »
Niby dlaczego? Przecież Trybunał sów jest już wyprzedany. Wierzysz w to, że Miasto sów nie podzieli jego losu?

Podzieli ale jeszcze nie teraz. Trybunał został wyprzedany w kilka miesięcy, a nie dwa dni :smile:
Pytanie dodatkowe: czy Długie Halloween pojawi się a Arosie? Bo nie wiem, może np. ten sklep nie ma rzeczy od Muchy? Czekam by trzasnąć wraz z Miastem Sów i Strażnikami w dobrym promo.

Offline mr.castor

Odp: Batman
« Odpowiedź #1612 dnia: Październik 09, 2013, 04:27:20 pm »



Podzieli ale jeszcze nie teraz. Trybunał został wyprzedany w kilka miesięcy, a nie dwa dni :smile:
Pytanie dodatkowe: czy Długie Halloween pojawi się a Arosie? Bo nie wiem, może np. ten sklep nie ma rzeczy od Muchy? Czekam by trzasnąć wraz z Miastem Sów i Strażnikami w dobrym promo.
Poszukaj w Arosie innych rzeczy od Muchy
Np: All Star Superman i KickAss są więc możliwe że Batman też będzie
nie wiadomo jednak czy od razu, czy nie za np. tydzień.
W Gildii masz przynajmniej tą pewność że w ciągu trzech dni skompletują Ci przesyłkę.
Ja zamówiłem tak Długie Halloween, Ligę - Akta oraz Sowy i wyszło mi ( z darmową przesyłką ) chyba osiem złotych więcej niż w przypadku podobnego zestawienia np: w Literackiej z ich 31% rabatem ( zrobiłem sobie symulację gdyby wszystkie były dostępne tam na raz ) i płatną wysyłką ( kurier u nich chyba 14 zł) . Wolę więc dopłacić te osiem zeta i zamówić w Gildii a dodatkowo komiks Zabójca Hunga w gratisie

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1613 dnia: Październik 09, 2013, 04:57:43 pm »
Aros odpisał mi maila, że oba nowe Batmany: Długie halloween oraz Miasto sów będą, ale nie wiedzą kiedy :(

A na wysyłkę od nich też bym nie narzekał równie sprawna. Ale ci... to forum gildii.
Chcemy mieć fajny portal, to dajmy mu zarobić.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #1614 dnia: Październik 09, 2013, 05:09:31 pm »
A na wysyłkę od nich też bym nie narzekał równie sprawna. Ale ci... to forum gildii.
Chcemy mieć fajny portal, to dajmy mu zarobić.

Ja tam nigdy nie wnikałem, ale eee, tego, Aros i gildia nie są ze sobą jakoś "spokrewnione"?

Mam dylemat. Kupić polskie wydanie za 110 zł czy angielskie SC za 70 zł?
Za angielskim przemawiają do mnie cena i język
Za polskim lepszy papier, twarda okładka i to, że jednak lepiej się czuję, jak daję zarobić polskiemu wydawcy (wiem, to głupie, ale cóż).

Dlatego pytanie. Czy w przypadku Long Halloween tłumacz może wiele spieprzyć, zabrać z oryginału? Czytał już ktoś obie wersje?
Są takie komiksy (np. Transmetropolitan, Preacher), gdzie najpierw czytałem oryginały, a potem polskie tłumaczenie odebrało mi bardzo wiele frajdy z lektury. Nie spodziewam się tego przy okazji Batmana, ale jednak wolę zapytać.

Offline burberry

Odp: Batman
« Odpowiedź #1615 dnia: Październik 09, 2013, 05:58:17 pm »
Jeśli dobrze rozumiem, to Trybunał Sów już niedostępny do kupienia w sklepach (nie zawsze jestem na bieżąco)? Nieźle... : (
Bóg Cię kocha

Offline Tai

Odp: Batman
« Odpowiedź #1616 dnia: Październik 09, 2013, 06:02:11 pm »
Podobno '' Miasto sów '' ma kilka błędów. Na niektórych stronach polskie napisy nakładają się na fińskie i trudno coś przeczytać. Trudno powiedzieć czy tak ma cały nakład. Jak na razie tylko jedna osoba skarżyła się na to na facebooku sklepu Gildii. Mój powinien przyjść na dniach i mam nadzieję, że jest bez wad.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1617 dnia: Październik 09, 2013, 06:12:40 pm »
Podobno '' Miasto sów '' ma kilka błędów. Na niektórych stronach polskie napisy nakładają się na fińskie i trudno coś przeczytać. Trudno powiedzieć czy tak ma cały nakład. Jak na razie tylko jedna osoba skarżyła się na to na facebooku sklepu Gildii. Mój powinien przyjść na dniach i mam nadzieję, że jest bez wad.

No to raczej wszystko jasne. Tym bardziej nie ma się co śpieszyć i lepiej poczekać na egzemplarze bez błędów.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1618 dnia: Październik 09, 2013, 06:13:31 pm »
Ja tam spokojnie poczekam na Miasto Sów i Długie Halloween, nakład Trybunału Sów na gildii schodził przez 5 miesięcy, więc tutaj będzie zapewne podobnie. Jeśli ma się okazać, że wydanie zawiera jakieś błędy, to lepiej ten tydzień poczekać i zamówić taniej w innych sklepach.

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1619 dnia: Październik 09, 2013, 06:44:16 pm »

Mam dylemat. Kupić polskie wydanie za 110 zł czy angielskie SC za 70 zł?


Jeśli język nie jest barierą, to kup oryginał.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.