Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #1650 dnia: Październik 11, 2013, 02:03:27 pm »
A tymczasem w sklepach widzę ponownie Miasto Sów. Mówiłem, żeby nie panikować.


Normalne, ale część już siała ferment na forum taki sam jak przy Strażnikach - kupujcie! bo lada chwila nakład się wyczerpie. A Strażnicy jak byli tak są dostępni praktycznie wszędzie. Ja poczekam, aż w normalnej dystrybucji będzie batman od muchy i wtedy na spokojnie sobie zakupię obu.

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1651 dnia: Październik 11, 2013, 04:37:05 pm »
Nie każdy ma nerwy ze stali :)
Niektórzy zaczeli panikować.
Poza tym Strażnicy mają pewnie rekordowy nakład bo to pewniak jakich mało, a Batmanów trochę już jest na rynku i niewiadomo czy nie było pomysłu ze zmniejszeniem nakładu.
Na szczęście jest :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline nx87

Odp: Batman
« Odpowiedź #1652 dnia: Październik 11, 2013, 06:21:16 pm »
Taa... straznicy maja mega naklad skoro reklamowali w duzych portalach. Mysle, ze Batmany tez maja spory naklad. Uwazam nawet, ze z cena mogliby zejsc... :) Ja tam obecnie mam egzemplarze w folii. Nie czytalem. Moze za kilka lat otworze, bo obecnie mam tyle do czytania, ze w glowie nie miesci sie. Jeszcze niedlugo Batman muchy kurier przywiezie. Chociaz w sumie juz go przeczytalem ;)

Offline wojtekzk

Odp: Batman
« Odpowiedź #1653 dnia: Październik 11, 2013, 07:22:18 pm »
"Ja poczekam, aż w normalnej dystrybucji będzie batman od muchy" - co znaczy normalna dystrybucja? Pytam jako wyłączny dystrybutor :)
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1654 dnia: Październik 11, 2013, 07:35:45 pm »
"Ja poczekam, aż w normalnej dystrybucji będzie batman od muchy" - co znaczy normalna dystrybucja? Pytam jako wyłączny dystrybutor :)
Może o chomiki chodzi ? :lol:

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #1655 dnia: Październik 11, 2013, 07:50:22 pm »
"Ja poczekam, aż w normalnej dystrybucji będzie batman od muchy" - co znaczy normalna dystrybucja? Pytam jako wyłączny dystrybutor :)
Pewnie o te wszystkie Arosy i inne. Bo prawda jest taka, że mało co z emefkowych nowości jest do zakupu poza sklepami komiksowymi. Na razie wszystko w rodzinie. Księgarnie jeszcze nie mają.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #1656 dnia: Październik 11, 2013, 08:29:18 pm »
dowcip z chomik przedni, haha ubawiłem się  :???:


co do normalnej dystrybucji, chodzi mi o księgarnie na miejscu, bądź pozostałe wysyłkowe, które mają niższe ceny od wyłącznego dystrybutora. No chyba że jako jedyny w kraju będziesz Waść sprzedawał komiksy muchy, to daj znać, zakupię niezwłocznie :-)
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2013, 08:32:46 pm wysłana przez gabor2 »

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1657 dnia: Październik 11, 2013, 08:44:44 pm »
dowcip z chomik przedni, haha ubawiłem się  :???:


co do normalnej dystrybucji, chodzi mi o księgarnie na miejscu, bądź pozostałe wysyłkowe, które mają niższe ceny od wyłącznego dystrybutora. No chyba że jako jedyny w kraju będziesz Waść sprzedawał komiksy muchy, to daj znać, zakupię niezwłocznie :-)
Przecież właśnie dał Ci znać, ze jest wyłącznym dystrybutorem.

Offline nx87

Odp: Batman
« Odpowiedź #1658 dnia: Październik 11, 2013, 09:16:34 pm »
Cytuj
Może o chomiki chodzi ?
No tam przecież już był przed premierą...

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1659 dnia: Październik 11, 2013, 10:35:32 pm »
Taa... straznicy maja mega naklad skoro reklamowali w duzych portalach. Mysle, ze Batmany tez maja spory naklad. Uwazam nawet, ze z cena mogliby zejsc... :smile: Ja tam obecnie mam egzemplarze w folii. Nie czytalem. Moze za kilka lat otworze, bo obecnie mam tyle do czytania, ze w glowie nie miesci sie. Jeszcze niedlugo Batman muchy kurier przywiezie. Chociaz w sumie juz go przeczytalem :wink:
Na arosie dziś koło godziny 10 było 98 egzemplarzy, teraz jest 32. Czyli: 66 egzemplarzy poszło w ciągu jakichś 13 godzin tylko w 1 księgarni (!) Nieźle ten batek idzie  :smile:   . Nawet sam się zastanawiałem czy nie wziąć 1 egzemplarza więcej na handel - przy takiej cenie raczej na pewno by się nie straciło... ale przy dużym nakładzie raczej też nigdy nie osiągnie ceny np. Husha więc odpuściłem (poza tym przy serii jest zawsze większa szansa, że wydawca będzie robił dodruki by zachęcać wchodzących czytelników)
Też uważam, że przy takim wzięciu mogliby zaryzykować choć na 1-2 tomy, zejść z ceną do poziomu WKKM (choc ceny E i tak są dość zjadliwe) i zobaczyć jaki dałoby to wynik. Może nawet zaryzykować dystrybucję kioskową... Bo kiedy indziej budować sobie lepiej bazę klientów jak nie w chwili wzmożonego zainteresowania własnie (nawet za cenę chwilowo niższego zysku) (?) ...ale to przecież tam siedzą biznesmeni najlepiej znający się na tym biznesie...

Zamiast tego Egmont podnosi cenę Detective Comics (trochę stron więcej tam jest - 24, ale cena az o 15 zł wyższa) - nie rozumiem tej praktyki. Ciekawe czy ma to jakieś racjonalne uzasadnienie (może Detective rzeczywiście sprzedaje się dużo gorzej od Batka i trzeba nakład ciąć; może przy drukowaniu Detective nie bierze udziału tyle krajów) czy też jest to prosty zabieg ekonomii excelowskiej - chcemy więcej zarobić - podnosimy cenę, bo w excelu daje nam to wyższy zysk, potem natomiast odkrywamy, że mimo podniesienia ceny zysk jest mniejszy bo ludzie nie kupili w ogole tego komiksu, kupili uzywkę na allegro, albo przeczytali w empiku czy w necie (to tak jak kolejni ministrowie finansów odkrywają, że po podniesieniu akcyzy dochody z jej wpływów systematycznie maleją). Osobiscie skłaniam się jednak, że ma to jednak jakieś uzasadnienie racjonalne, bo Batek przecież cenę utrzymał
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2013, 01:32:37 am wysłana przez mack3 »

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #1660 dnia: Październik 11, 2013, 10:51:54 pm »
wzmozony popyt na jakies dobro, powoduje wzrost ceny danego towaru. Batman w kiosku- kapitalny pomysl. Jestem jak najbardziej za. Ciekawe czy egmont mysli nad takim posunieciem. Wcale nie jestem pewien, czy egmont mialby nizszy zysk, gdyby batek ulokowal sie w kioskach. W tym momencie to jest naprawde goracy towar. Z ta akcyza to nie wiem, czy jest tak jak piszesz. chyba jednak dochody z akcyzy stanowia wazna czesc polskiego budzetu.     
pzdr
PS Jakby straznicy nagle sie skonczyli, to dopiero bylby psikus i znowu mielibysmy narzekania na zlych spekulantow :razz: :wink:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1661 dnia: Październik 11, 2013, 11:10:52 pm »
wzmozony popyt na jakies dobro, powoduje wzrost ceny danego towaru.
Wzrost ceny danego towaru powoduje spadek popytu, a klient, który odszedł zniechęcony cenami będzie bardzo trudny do ponownego pozyskania;
z kolei nowopozyskany klient, wkręcony w serię tak łatwo nie odejdzie (przynajmniej jezeli nie doswiadczy zbytniego wzrostu cen)

PS. Myślę, że Strażnicy tak szybko się nie skończa, ale niewątpliwie się to kiedys stanie... ale przy wysokim nakładzie raczej ciężko żeby osiagnęli kiedyś napradę wysokie ceny na rynku wtórnym (choć pewnie kupujac np. w Arosie i sprzedając za rok czy dwa lata pewnie coś się zarobi (i strzelam, że więcej niż na lokacie hehe  :biggrin: ) )
PS2. Ad akcyza - pierwsze z brzegu artykuły: http://pieniadze.gazeta.pl/Gospodarka/1,122003,14619463,Branza_alkoholowa_nie_chce_podwyzki_akcyzy__Apeluja.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_Laffera (rozdział: "przykłady potwierdzające słuszność modelu")
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2013, 11:58:43 pm wysłana przez mack3 »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1662 dnia: Październik 12, 2013, 12:07:54 am »
Cytuj
Zamiast tego Egmont podnosi cenę Detective Comics (trochę stron więcej   tam jest - 24, ale cena az o 15 zł wyższa) - nie rozumiem tej praktyki.

Wg oficjalnych danych DC Comics, różnica w stronach wychodzi 56. Drugi tom jest zdecydwoanie grubszy i różnica w cenie jest także w wydaniu oryginalnym.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1663 dnia: Październik 12, 2013, 01:31:29 am »
Wg oficjalnych danych DC Comics, różnica w stronach wychodzi 56. Drugi tom jest zdecydwoanie grubszy i różnica w cenie jest także w wydaniu oryginalnym.
Może niepotrzebnie się czepiam tych 30 kilku stron... ale wg wszystkich danych, które znalazłem (dccomics.com, amazon.com, goodreads, swiat komiksu, gildia) Miasto Sów ma 208 stron, a DC vol 2 232 strony
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2013, 01:48:34 am wysłana przez mack3 »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #1664 dnia: Październik 12, 2013, 04:36:01 am »
Przecież właśnie dał Ci znać, ze jest wyłącznym dystrybutorem.


No to ktoś mnie robi w wała. W księgarni stacjonarnej u mnie na wsi powiedziano mi, że będą mieli w przyszłym tygodniu  :shock:
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2013, 04:40:27 am wysłana przez gabor2 »

 

anything