Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1665 dnia: Październik 12, 2013, 06:22:44 am »

No to ktoś mnie robi w wała. W księgarni stacjonarnej u mnie na wsi powiedziano mi, że będą mieli w przyszłym tygodniu  :shock:
Tu uwaga nie do mnie, ale do Wojtka

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1666 dnia: Październik 12, 2013, 06:49:14 am »
To teraz czekam na pierwsze opinie i recenzje.

Co polecacie kupić w pierwszej kolejności Miasto Sów czy Długie Halloween?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #1667 dnia: Październik 12, 2013, 07:12:23 am »

No to ktoś mnie robi w wała. W księgarni stacjonarnej u mnie na wsi powiedziano mi, że będą mieli w przyszłym tygodniu  :shock:
Dystrybutorem moze i jest, ale nie jedynym sprzedawca :) Jako dystrybutor Muchy wysyla towar dalej. Nie tylko w gildii przeciez Batek jest - incal sprzedaje tez.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline marceli

Odp: Batman
« Odpowiedź #1668 dnia: Październik 12, 2013, 08:09:25 am »
Orientuje się ktoś czy wydanie Miasta Sów, które jest teraz dostępne w Arosie to jest już to poprawione?
W gildii też już jest dostępny. Zdążyliby tak szybko porawić nakład??
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1669 dnia: Październik 12, 2013, 08:12:26 am »
To teraz czekam na pierwsze opinie i recenzje.

Co polecacie kupić w pierwszej kolejności Miasto Sów czy Długie Halloween?
Długie Halloween - zdecydowanie.

Offline nx87

Odp: Batman
« Odpowiedź #1670 dnia: Październik 12, 2013, 09:00:19 am »
Ja kupilem dwa. Tobie w sumie tez tak radze. Jednak jak masz ograniczone fundusze to kup miasto sow, jezeli posiadasz pierwsza czesc serii.

Offline marceli

Odp: Batman
« Odpowiedź #1671 dnia: Październik 12, 2013, 09:14:44 am »
Bezapelacyjnie Długie Halloween.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1672 dnia: Październik 12, 2013, 09:47:32 am »
Jednak jak masz ograniczone fundusze to kup miasto sow, jezeli posiadasz pierwsza czesc serii.

Pewnie, jeśli kupiło się Trybunał Sów, to Miasto Sów jest zakupem obowiązkowym, ale nigdy kosztem Długiego Halloween. To jeden z najważniejszych komiksów z Batmanem i po prostu trzeba go znać.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1673 dnia: Październik 12, 2013, 10:28:45 am »
To teraz czekam na pierwsze opinie i recenzje.

Co polecacie kupić w pierwszej kolejności Miasto Sów czy Długie Halloween?
Jeżeli będziesz kupował wysyłkowo to chyba najlepiej oba naraz... i do tego coś jeszcze - może jakiś WKKM (jeśli kupujesz oczywiście... a za niecałe 2 tygodnie wychodzi wychwalany wszędzie pod niebiosa Ultimates) - wtedy np. w gildii będziesz miał dostawę gratis. Możesz też poczekać, aż DH pojawi sie na literackiej.pl ;) - tam razem z dostawą wyjdzie Ci pewnie tyle co na gildii z gratisową. (co ciekawe kiedys trafiłem też na inna krakowską księgarnię, która miała podobne ceny do literackiej - niesttey nie pamietam jaką - co oni - zagłębie taniego komiksu tam mają  :biggrin: ?)
...ale rozumiem, że w pytaniu chodziło Ci o to co lepiej najpierw przeczytać? Wyłamię się od wcześniej wypowiadających sie forumowiczów i napiszę, że w sumie to chyba bez znaczenia. To niezwiązane historie, raczej zamknięte. Chyba że (tak jak ja np.  :smile: ) lubisz czytać historie jednym ciągiem i nie przeczytałeś jeszcze Trybunału Sów bo czekałeś na 2. część, a teraz nie możesz się doczekać - wtedy przeczytaj najpierw Trybunał a potem Miasto Sów hehe. Ja z kolei z przeczytaniem DH pewnie poczekam do wyjścia Dark Victory - i tak mam pełno nieprzeczytanego stuffu. A, i czytając historie Loeba możesz zacząć od Roku Pierwszrego Millera - jeżeli nie masz to na allegro ceny ostatnio trochę spadły..., ale ja radziłbym poczekać na wieści od E odnośnie prawdopodobnego w przyszłym roku wznowiania tego komiksu

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1674 dnia: Październik 12, 2013, 11:03:16 am »
Może niepotrzebnie się czepiam tych 30 kilku stron... ale wg wszystkich danych, które znalazłem (dccomics.com, amazon.com, goodreads, swiat komiksu, gildia) Miasto Sów ma 208 stron, a DC vol 2 232 strony

Wybacz, zrozumiałem, że porównujesz 1 tom DC, a nie Batmana. No cóż, drugi tom DC i tak zawiera przedruk jednego komiksu więcej niż Batman.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline wojtekzk

Odp: Batman
« Odpowiedź #1675 dnia: Październik 12, 2013, 12:10:36 pm »
"księgarnie na miejscu, bądź pozostałe wysyłkowe, które mają niższe ceny od wyłącznego dystrybutora" - cały hurt Muchy pochodzi ze sklep.gildia.pl, oczywiście sprzedajemy do innych sklepów a to jaką kto da cenę na komiks nas nie obchodzi. Mnie uderzyła kwestia tej "normalnej dystrybucji" - przecież komiks od dawna jest w przedsprzedaży w sklep.gildia.pl i po dobrej cenie.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #1676 dnia: Październik 12, 2013, 12:34:06 pm »
Rozumiem, przepraszam że źle się wyraziłem. Chodziło mi o sprzedaż m.in. w sklepach, które mam na miejscu  i dodatkowo w takich, w których robiąc większe zakupy (przy okazji na starsze komiksy) jednak wychodzi mi całościowo znacznie taniej.
Dziwi mnie tylko fakt, że ktoś może to sprzedać taniej, skoro kupuje od Was - dokłada do interesu??


Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1677 dnia: Październik 12, 2013, 12:45:43 pm »

Dziwi mnie tylko fakt, że ktoś może to sprzedać taniej, skoro kupuje od Was - dokłada do interesu??
Myślę, że ceny hurtowe po jakich sprzedaje gildia do innych sklepów są (znacznie) niższe niż w detalu, więc jakiś sklep może sobie walnąć jakąś minimalną marżę.
Choć po prawdzie ja nie spotkałem się na razie nigdzie z ceną niższą niż na gildii.

Offline veritius

Odp: Batman
« Odpowiedź #1678 dnia: Październik 12, 2013, 01:22:20 pm »
Są miejsca gdzie są niższe ceny niż w gildii ;].
A co do Trybunału Sów czy DH to myślę że dla początkującego czytelnika 2 części sów są bardziej przystępne zresztą są początkiem Nowego DC, więc ja bym wybrał Trybunał  a DH zostawił sobie na deser jako dzieło konieczne do poznania ale nie będącym w głównym nurcie obecnie wydawanej serii komiksów o Nietoperzu. Takie które może poczekać :)

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1679 dnia: Październik 12, 2013, 01:27:23 pm »
Są miejsca gdzie są niższe ceny niż w gildii ;].
Miałem na myśli oczywiście, że na razie nie spotkałem się z ceną DH niższą niż na gildii