Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1680 dnia: Październik 12, 2013, 01:54:39 pm »
Kupić trzeba oba bez dwóch zdań.
Bardziej chodziło mi opinie tych co przeczytali, co im się bardziej spodobało.
Ale przyznaje pytanie trochę nieszczęśliwe bo Długie Halloween to uznany klasyk, a Miasto Sów to dobrze zapowiadająca sie nowość :)
Gusta gustami dla co niektórych pozycją wybitną są Oblicza Śmierci...
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1681 dnia: Październik 12, 2013, 02:09:33 pm »
Nie ma co porównywać, te historie skupiają się na zupełnie innych rzeczach. Poza tym Snyder w New 52 cierpi na syndrom świetnych początków, albo nijakich końcówek. Na dodatek w "Mieście Sów" jest ta felerna scena z samolotem. Zakończenie historii o Trybunale, jak i później o Jokerze jest po prostu nijakie i zawodzące. Mam nadzieję, że Zero Year będzie lepsze.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1682 dnia: Październik 12, 2013, 03:38:16 pm »
Przeczytałem Miasto Sów i rzeczywiście zakończenie bardzo dobrego Trybunału Sów mocno rozczarowuje. Nie jest to zły komiks, ale mocny początek tej historii dawał nadzieję na równie mocne zakończenie. A to naprawdę jest nijakie. Na finałową (?) konfrontację Batmana z Sowami, Snyder chyba w ogóle nie miał pomysłu. Nie wiem, może inaczej to odbiorę jak powtórzę oba tomy za jednym zamachem.

Mikel

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1683 dnia: Październik 13, 2013, 11:19:37 am »
Mam pytanie o Miasto Sów czy w "pierwszym zeszycie" powinna być czarna karta, zastanawiam się czy to kolejny błąd czy celowy zabieg ?

Offline Tai

Odp: Batman
« Odpowiedź #1684 dnia: Październik 13, 2013, 11:55:34 am »
Mam pytanie o Miasto Sów czy w "pierwszym zeszycie" powinna być czarna karta, zastanawiam się czy to kolejny błąd czy celowy zabieg ?

Tak musi być. Przekręć na następną stronę. Tan znajduje się plansza, która mieści się na dwóch stronach. Coś podobnego jest również w dalszej części. Tak są po prostu ułożone te strony i by nie dzielić podwójnych plansz, trzeba je zastąpić czarną kartką lub jakimś rysunkiem okładki.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1685 dnia: Październik 13, 2013, 04:58:42 pm »
Straciłem cierpliwość i zamówiłem w końcu Miasto Sów i Strażników, do zamówienia miał jeszcze dojść tytuł Długie Halloween, ale w Arosie kończyła się promocja, więc nie było na co czekać. Czekam z niecierpliwością na paczkę, jak przeczytam to naskrobię kilka słów :wink: .

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1686 dnia: Październik 13, 2013, 05:01:04 pm »
Tak musi być. Przekręć na następną stronę. Tan znajduje się plansza, która mieści się na dwóch stronach. Coś podobnego jest również w dalszej części. Tak są po prostu ułożone te strony i by nie dzielić podwójnych plansz, trzeba je zastąpić czarną kartką lub jakimś rysunkiem okładki.

 :shock: Z tego co wiem są tysiące sposobów, aby zmienić układ stron, tak aby nie trzeba było wpieprzać czarnej strony do środka rozdziału :wink: wystarczyło w wydawnictwie troszkę pomyśleć.

Offline Tai

Odp: Batman
« Odpowiedź #1687 dnia: Październik 13, 2013, 05:18:20 pm »
:shock: Z tego co wiem są tysiące sposobów, aby zmienić układ stron, tak aby nie trzeba było wpieprzać czarnej strony do środka rozdziału :wink: wystarczyło w wydawnictwie troszkę pomyśleć.
Pewnie, że jest wiele innych sposobów na układ stron. Ja jednak nie jestem pewny czy te kartki to winna Egmontu. Prawdopodobnie tak samo wygląda oryginalne zbiorcze wydanie Batmana. Egmont tylko skopiował całe wydanie. Jeśli tam były czarne kartki to i u nas je pozostawiono.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1688 dnia: Październik 13, 2013, 05:20:57 pm »
Oryginału nie czytałem więc się nie wypowiadam, jednak mogli lepiej to rozegrać.

Offline peta18

Odp: Batman
« Odpowiedź #1689 dnia: Październik 13, 2013, 05:59:02 pm »
:shock: Z tego co wiem są tysiące sposobów, aby zmienić układ stron, tak aby nie trzeba było wpieprzać czarnej strony do środka rozdziału :wink: wystarczyło w wydawnictwie troszkę pomyśleć.
Tysiace sposobow :) Moze jestem ograniczony, ale nie ma tysiaca sposobow na to - raczej maksymalnie 2, a przy zachowaniu zdrowego rozsadku to 1 sposob.
Uklad w Batmanie jest natomiast optymalny. Zachowane zostaly oryginalne rozkladowki i juz. strona tytulowa danego rozdzailu zawsze znajduje sie po prawej i tak powinno byc. Jezli dane plansze sa pomyslane tak, ze na danej rozkladowce jest budowane napiecie, by w nastepnej pokazac jakies wazne wydarzenie, to albo dodajemy puste strony tak zeby zachowac ten uklad albo tniemy. W pierwszym przypadku jest OK, w drugim tracimy to co bylo wczesniej :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline marceli

Odp: Batman
« Odpowiedź #1690 dnia: Październik 13, 2013, 09:51:53 pm »
Straciłem cierpliwość i zamówiłem w końcu Miasto Sów i Strażników, do zamówienia miał jeszcze dojść tytuł Długie Halloween, ale w Arosie kończyła się promocja, więc nie było na co czekać. Czekam z niecierpliwością na paczkę, jak przeczytam to naskrobię kilka słów :wink: .
Ja też zamówiłem Miasto Sów w Arosie. Mam nadzieję, że nie jest to nakład z fińskimi literami.
Przez parę dni poszło ponad 100 egzemplarzy - dobry wynik.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #1691 dnia: Październik 13, 2013, 10:16:10 pm »
Ja też zamówiłem Miasto Sów w Arosie. Mam nadzieję, że nie jest to nakład z fińskimi literami.
Przez parę dni poszło ponad 100 egzemplarzy - dobry wynik.
dokładnie: w niecałe 3 dni - w piątek koło 10 było 98, dziś już nakład wyprzedany.
Dzień czy 2 wcześniej mieli zdaje się 15 i też w ciągu kilku godzin poszło. Nieźle,  nieźle

Offline bld

Odp: Batman
« Odpowiedź #1692 dnia: Październik 13, 2013, 11:14:22 pm »
Straciłem cierpliwość i zamówiłem w końcu Miasto Sów i Strażników, do zamówienia miał jeszcze dojść tytuł Długie Halloween, ale w Arosie kończyła się promocja, więc nie było na co czekać..


hehe, zrobiłem identycznie :)

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1693 dnia: Październik 14, 2013, 08:36:59 am »

hehe, zrobiłem identycznie :smile:


Pewnie sporo osób tak zrobiło :wink: . Szkoda tylko, że trzeba dalej czekać na Długie Halloween. Z drugiej jednak strony, zamówione komiksy zapełnią mi kilka dni czytania, więc raczej nie powinno być problemu.


Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1694 dnia: Październik 14, 2013, 11:33:13 am »
Myślę że Długie Halloween zaraz pojawi się w większej ilości księgarni. Za chwilę  pewnie kończy się wyłączność sklepu gildii.
Za to miasto snów trzeba kupować już teraz bo niedługo pozostanie jedynie rynek wtórny.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.