trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bowman007

Odp: Batman
« Odpowiedź #1710 dnia: Październik 15, 2013, 12:47:52 pm »
miasto sów znów zniknęło z aros'a i literackiej :P

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #1711 dnia: Październik 15, 2013, 12:56:06 pm »
Miasto Sów - po brzydkiej okładce dostajemy dość schematyczne zakończenie pierwszego tomu. Jedynie klimat nie zawodzi (znów się trochę bałem), no i fajna jest historia na końcu. Ale ja lubię takie rzeczy - heros pokazany z perspektywy everymana.

Trochę szkoda, bo pierwszy tom pobudził apetyt.

Offline Nefaryta

Odp: Batman
« Odpowiedź #1712 dnia: Październik 16, 2013, 09:36:13 am »
Witam wszystkich!


Czy tylko ja mam ryse na okladce Long Halloween od Muchy czy to na 100% blad drukarski i caly naklad jest zrabany?

Offline gogiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #1713 dnia: Październik 16, 2013, 09:41:24 am »
Cześć wszystkim. Chciałbym zacząć czytać komiksy o Batmanie. Niekoniecznie muszę zaczynać od samego początku.
Zależy mi na tym, żeby były to komiksy tylko o Batmanie, a nie jakieś mieszańce (jak np. Spiderman z Punisherem). Im mroczniejsze, tym lepsze. I ostatnia sprawa - telenowele na 10 odcinków średnio mnie interesują, wole krótkie i zamknięte historie. Od czego zacząć? Stare TM-Semici? Coś nowego?
Wiedzę o Batmanie posiadam jedynie z gier komputerowych i filmów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1714 dnia: Październik 16, 2013, 09:48:37 am »
Czy tylko ja mam ryse na okladce Long Halloween od Muchy czy to na 100% blad drukarski i caly naklad jest zrabany?

Jaką rysę? Ja mam coś takiego:
 

 
Chciałbym zacząć czytać komiksy o Batmanie. Niekoniecznie muszę zaczynać od samego początku.
Od czego zacząć? Stare TM-Semici? Coś nowego?

Temat wielokrotnie tutaj wałkowany, najlepiej przejrzyj sobie wątek Batman na forum. Dużo dobrych komiksów z Batmanem u nas wyszło. Możesz poszperać wśród TM-Semiców wybrać te najlepsze, możesz też zacząć choćby od wydanego właśnie Długiego Halloween.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 09:53:01 am wysłana przez ramirez82 »

Offline Nefaryta

Odp: Batman
« Odpowiedź #1715 dnia: Październik 16, 2013, 10:12:25 am »



Ja mam taką   


Uploaded with ImageShack.us

Offline pa3ck

Odp: Batman
« Odpowiedź #1716 dnia: Październik 16, 2013, 10:16:26 am »
A ja mam odpryski lakieru w postaci kilkunastu małych kropek  :sad:

Offline Julek_

Odp: Batman
« Odpowiedź #1717 dnia: Październik 16, 2013, 10:33:37 am »
Cześć wszystkim. Chciałbym zacząć czytać komiksy o Batmanie. Niekoniecznie muszę zaczynać od samego początku.
Zależy mi na tym, żeby były to komiksy tylko o Batmanie, a nie jakieś mieszańce (jak np. Spiderman z Punisherem). Im mroczniejsze, tym lepsze. I ostatnia sprawa - telenowele na 10 odcinków średnio mnie interesują, wole krótkie i zamknięte historie. Od czego zacząć? Stare TM-Semici? Coś nowego?
Wiedzę o Batmanie posiadam jedynie z gier komputerowych i filmów.

To może być pomocne:

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/01/1209-bat-elita-czesc-druga.html
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/12/1208-bat-elita-czesc-pierwsza.html

Offline Nefaryta

Odp: Batman
« Odpowiedź #1718 dnia: Październik 16, 2013, 10:42:16 am »
A ja mam odpryski lakieru w postaci kilkunastu małych kropek  :sad:




Ja u siebie tez zauwazylem kilka.

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1719 dnia: Październik 16, 2013, 11:29:27 am »


Ja mam taką: 

Mam jakieś 3-4 podobne do Twoich. Niespecjalnie zwróciłem na to uwagę, aczkolwiek widać że okładka jest w tych miejscach po prostu porysowana.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #1720 dnia: Październik 16, 2013, 11:53:43 am »


Ja mam taką   


Uploaded with ImageShack.us
To jest według Ciebie duża rysa? :lol: Ciesz się, że cała przednia lub tylna okładka tak nie wygląda. W Strażnicy: Początek na frontowej okładce mam z 50 takich rysek... jak nie więcej. Ostatnio w każdym moim zamówieniu w sklepie gildii 2-3 komiksy wyglądają jakby ktoś nimi po podłodze jeździł :doubt:

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1721 dnia: Październik 16, 2013, 01:50:45 pm »
Ostatnio w każdym moim zamówieniu w sklepie gildii 2-3 komiksy wyglądają jakby ktoś nimi po podłodze jeździł :doubt:
O to to, wcześniej zabrakło mi tego porównania. Jak gdyby te albumy podawano sobie poprzez pchnięcie je po powierzchni nie do końca gładkiego stołu, biurka itp. Chyba że pomiędzy komiksy dostają się jakieś nieczystości i jeśli są ściśnięte przy pakowaniu a następnie przesunięte względem siebie to wiadomo co się robi.
W każdym bądź razie szczególnie mi to nie doskwiera choć te ryski od razu zauważyłem. Jeśli byłyby większe bądź w dużej ilości to już tak pobłażliwie na to bym nie patrzył.

Deg

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1722 dnia: Październik 16, 2013, 03:05:57 pm »
Też mam zarysowanie z tyłu, na szczęście drobne i niezbyt głębokie. Może to jakiś znak fabryczny sklepu?  :lol:

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1723 dnia: Październik 17, 2013, 11:38:03 am »
Moje spostrzeżenia "tak na szybko".
Otrzymałem Miasto Sów w bardzo dobrym stanie, okładka ma delikatne porysowania, jednak nie mogę się do tego doczepić, są prawie niewidoczne. Jeśli chodzi o tekst, wszystko wygląda poprawnie. Komiks zamawiałem w Arosie i ponownie się nie zawiodłem, szybka dostawa i niska cena. Co do treści i historii napiszę wieczorem, jakie są moje odczucia.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1724 dnia: Październik 17, 2013, 08:01:43 pm »
Miasto Sów przeczytane. Rysunki Grega Capullo są klasą samą w sobie, jednak pozytywnie zaskoczyli mnie Jonathan Glapion i Jason Fabok - znakomicie odnaleźli się w nastroju scenarzysty Scotta Snydera. Niestety nie mogę nic dobrego powiedzieć o Rafaelu Albuquerquie, jego rysunki są wyraźnie słabsze, o ile jednak jego prace są do przyjęcia w dodatkach, to niestety w rozdziale drugim pozostaje lekki niesmak.
Cała historia ma ręce i nogi, wszystko było dokładnie przemyślane, każda postać wtrąca swoje trzy grosze, scenariusz stoi na wysokim poziomie. Kilka scen mocno mnie zaskoczyło,
Spoiler: pokaż
przede wszystkim historia z bratem Bruce'a oraz sposób w jaki mści się na Trybunale Sów, epicka scena!

Mam jednak kilka zastrzeżeń: cała ta
Spoiler: pokaż
zbroja Batmana
jakoś do mnie nie przemawia, uważam ją za dosyć uproszczone rozwiązanie, sterowanie robota-dinozaura również jakoś nie pasuje do tonu tego komiksu.
Spoiler: pokaż
W końcu kluczowa scena pojedynku, Szpon leci i ciągnie Batka w stronę samolotu, wszystko ok, ale jak on się z niego wydostał? Na ilustracji widać, że zeskakuje, tylko jest to mało realne, pęd powietrza powinien go wessać do środka.

Ogólna ocena komiksu 4,5/5, świetny komiks, świetny zakup. Mam tylko pytanie, czy to już zakończenie tej historii, czy istnieje jakiś ciąg dalszy?

 

anything