Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1725 dnia: Październik 17, 2013, 08:06:56 pm »
Wątek Trybunału Sów ciągnie się dalej w serii "Talon". Ale
Spoiler: pokaż
o domniemanym Thomasie Jr na razie jest cisza
.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1726 dnia: Październik 17, 2013, 08:08:45 pm »
Dzięki, będę musiał ją sobie przybliżyć. Na jakim stoi poziomie?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1727 dnia: Październik 17, 2013, 08:09:55 pm »
Czytałem numeru zerowy i mnie się podobał (trochę się czułem, jak przy czytaniu solowej serii o Azraelu po Knightfallu). Obiecałem sobie kupować trejdy, ale na razie nic z tego nie wyszło. Z zagranicznych recenzji wynika, że seria trzyma dobry poziom.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1728 dnia: Październik 17, 2013, 08:12:04 pm »
Dzięki :wink:

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1729 dnia: Październik 17, 2013, 09:47:28 pm »
http://comicbookroundup.com/comic-books/reviews/dc-comics/talon

Tu masz fajnie przedstawione oceny poszczególnych zeszytów oraz informacje na podstawie ilu recenzji  obliczono średnią. Po kliknięciu w dany zeszyt masz wgląd w oceny cząstkowe, fragmenty recenzji i odnośniki do całości :-}

Edycja: a tu można zerknąć również jak ma się sam Batman:
http://comicbookroundup.com/comic-books/reviews/dc-comics/batman-%282011%29

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1730 dnia: Październik 18, 2013, 11:34:16 am »
Już po lekturze Miasta Sów. Na szybko bo w pracy jestem:
Część pierwsza zdecydowanie lepsza ale to wcale nie oznacza że druga słaba ;)
Generalnie gorzej oceniam za nieprawdopodobne akcje z samolotem czy statkiem w tunelu. Świetna ostatnia historia. Dobrze tu ktoś na forum napisał że Snyder ma dobre pomysły ale nie do końca umie je dobrze kończyć. Coś niestety w tym jest. Aczkolwiek dramatu nie ma. Co do kwestii graficznej to niestety mi średnio podszedł ten nr ostatnio było lepiej, ale to kwestia dyskusyjna.
Szkoda że następny nr tej serii pewnie dopiero wiosną. Zdecydowanie polecam.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline vivaadeal

Odp: Batman
« Odpowiedź #1731 dnia: Październik 19, 2013, 08:35:48 pm »
Trybunał sów znów dostępny na literackiej (http://www.literacka.pl/product_info.php?products_id=235491)
resztki wygrzebane z magazynu czy dodruk? na gildii nie ma.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Batman
« Odpowiedź #1732 dnia: Październik 22, 2013, 07:10:00 pm »
Jest jakiś album,  w którym główną role odgrywa Harley Quinn? Jakaś geneza jej powstania itp.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1733 dnia: Październik 22, 2013, 07:20:29 pm »
Harley zadebiutowała w Batman The Animated Series, nie w komiksie. Warto więc zapoznać się z odcinkiem pt. "Joker's Favor". Potem przeniesiono ją do komiksów. Wszędzie polecają album "Mad Love", ale ja po niego nie sięgnąłem, ponieważ wyczytałem, że spora część historyjek przeniesiona jest właśnie z animacji.

Harley na pewno pojawia się w serii Suicide Squad z New 52. Idąc tropem tego, co czytałem w innych seriach z DC, jest to skład zbirów wysyłanych przez rząd na różne misje. Może spróbuj z tą serią?

Edycja: Jarku, sprawdziłem dokładnie w którym odcinku były pokazane początki Harley. W epizodzie "Mad Love" serii "The New Batman Adventures" przedstawiono jej genezę. Warto też zagrac w Batman Arkham Asylum, gdzie można zapoznać się z nagraniami ukazującymi jej origin (taśmy zbiera się podczas gry). Voice acting jest tam genialny (Mark Hamill jako Joker i Tara Strong jako Harley).
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2013, 07:31:00 pm wysłana przez Piotruposz »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1734 dnia: Październik 22, 2013, 07:27:44 pm »
Z Harley, która dotychczas była w New 52 lepiej nie mieć nic wspólnego. 6 listopada wychodzi 0 numer jej osobnej serii, która może się okazać bardzo dobra biorąc pod uwagę jej twórców.

"Mad Love" to faktycznie jeden z najważniejszych albumów z nią - pokazuje jej origin i potem na podstawie komiksu został zrobiony odcinek w "The New Batman Adventures" o tym samym tytule.

Harley jeszcze niedawno pojawiała się w serii przed restaretem pod tytułem "Gotham City Sirens". Miała także kiedyś swój własny ongoing, który DC niedawno zaczęło wydawać w zbiorczych wydaniach (do tej pory są dwa tomy). Były też komiksu typu "Batman: Harley Quinn" czy zbiorcze wydanie mini serii "Batman: Harley and Ivy".

Po edicie Piotruposza ;)

Tara Strong podkładała głos Harley w "Batman: Arkham City", w "Batman: Arkham Asylum" była to Arleene Sorkin (czyli oryginalny głos).
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2013, 07:34:48 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1735 dnia: Październik 22, 2013, 07:36:04 pm »
Kiedyś zastanawiałem się nad czytaniem Suicide Squad. Rzeczywiście nie warto?
Ogólnie o Harley było ostatnio dosyć głośno. Czy scena, za którą wszyscy patrzyli krzywo na DC znajdzie się w 1. zeszycie jej nowej serii? Podobno ta plansza miała być wyłoniona z konkursu rysowników?

Edytowałem post wyżej, dodając informację, że zapoznanie się z taśmami z gry Arkham Asylum tez jest dobrym rozwiązaniem. Za scenariusz odpowiada w końcu Paul Dini, który zajmował się Animated Universe.

Edycja: Dzięki za poprawienie pomyłki. Swoją drogą uważam, że Tara Strong jest świetnym zastępstwem i podobnie dobrze na tle Hamilla wypada Troy Baker jako nowy Joker.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1736 dnia: Październik 22, 2013, 07:38:33 pm »
Tak, wiem, ale chodziło mi tylko o zwrócenie uwagi, że pomyliłeś aktorki w grze.

Suicide Squad średnio mi podeszło, a przedstawienie Harley, jakie jest w New 52 ma wiele do życzenia.

I tak, w tym pierwszym (zerowym) zeszycie ma być ta niesławna strona. Konkurs polegał na wyłowieniu nowych talentów, a nie osoby, która faktycznie ją wykona do tego zeszytu.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline BLANTMAN

Odp: Batman
« Odpowiedź #1737 dnia: Październik 22, 2013, 07:45:55 pm »
Batman Miasto Sów już powoli się wyczerpuje ... w jednej z hurtowni zabrakło ... wiem bo zamawiałem i taką info już dostałem .

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1738 dnia: Październik 22, 2013, 09:31:04 pm »
He, a ktoś mi zwrócił uwagę tu z forum, że panikuje z zakupem :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline bowman007

Odp: Batman
« Odpowiedź #1739 dnia: Październik 22, 2013, 09:36:28 pm »
Batman Miasto Sów już powoli się wyczerpuje ... w jednej z hurtowni zabrakło ... wiem bo zamawiałem i taką info już dostałem .


Przez Ciebie właśnie kupiłem  :lol:  chciałem poczekać do drugiego tomu strażników, ale w sumie nie ma co ryzykować :)

 

anything