Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1740 dnia: Październik 22, 2013, 09:53:16 pm »
He, a ktoś mi zwrócił uwagę tu z forum, że panikuje z zakupem :smile:

Gratulacje, jeśli dla ciebie brak danego artykułu w jednej hurtowni odzwierciedla przekonania, że nakład się wyczerpuje. Piszesz tak jakby w Polsce były jedna, dwie, maksymalnie trzy :shock:

Offline wojtekzk

Odp: Batman
« Odpowiedź #1741 dnia: Październik 22, 2013, 11:25:17 pm »
Może jako osoba z dostępem do baz hurtowni - więcej niż trzech - napiszę, że chwilowo nie ma w żadnej? ;)
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline bowman007

Odp: Batman
« Odpowiedź #1742 dnia: Październik 22, 2013, 11:28:45 pm »
może to też jest spowodowane tym, że część nakładu była wycofana ze względu na fiński błąd  :biggrin:  tak czy inaczej, skoro trybunał się wyprzedał to wcześniej czy później możemy się spodziewać tego samego z miastem sów

Offline wojtekzk

Odp: Batman
« Odpowiedź #1743 dnia: Październik 22, 2013, 11:29:19 pm »
ja pisałem o Mieście Sów.
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline bowman007

Odp: Batman
« Odpowiedź #1744 dnia: Październik 22, 2013, 11:31:47 pm »
w mieście sów też w części nakładu wystąpił fiński błąd

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Batman
« Odpowiedź #1745 dnia: Październik 23, 2013, 08:20:31 am »
Harley zadebiutowała w Batman The Animated Series, nie w komiksie. Warto więc zapoznać się z odcinkiem pt. "Joker's Favor". Potem przeniesiono ją do komiksów. Wszędzie polecają album "Mad Love", ale ja po niego nie sięgnąłem, ponieważ wyczytałem, że spora część historyjek przeniesiona jest właśnie z animacji.

Harley na pewno pojawia się w serii Suicide Squad z New 52. Idąc tropem tego, co czytałem w innych seriach z DC, jest to skład zbirów wysyłanych przez rząd na różne misje. Może spróbuj z tą serią?

Edycja: Jarku, sprawdziłem dokładnie w którym odcinku były pokazane początki Harley. W epizodzie "Mad Love" serii "The New Batman Adventures" przedstawiono jej genezę. Warto też zagrac w Batman Arkham Asylum, gdzie można zapoznać się z nagraniami ukazującymi jej origin (taśmy zbiera się podczas gry). Voice acting jest tam genialny (Mark Hamill jako Joker i Tara Strong jako Harley).

Panowie ogromne dzięki za pomoc!
Co do Mad Love mówimy konkretnie o tym:

http://multiversum.pl/p/1061/8436/batman-mad-love-and-other-stories-sc-dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1746 dnia: Październik 23, 2013, 09:48:35 am »

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1747 dnia: Październik 24, 2013, 05:12:55 pm »

Offline marceli

Odp: Batman
« Odpowiedź #1748 dnia: Październik 24, 2013, 10:53:58 pm »
To na Bonito przy zniżce 30% powinien kosztować 104,30 zł
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1749 dnia: Październik 25, 2013, 11:48:36 am »
Miasto Sów ponownie dostępne w Arosie, Literackiej, Selkarze itd.
Trzeba było tyle narzekać i biadolić?  :wink:

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1750 dnia: Październik 25, 2013, 12:27:27 pm »
Miasto Sów ponownie dostępne w Arosie, Literackiej, Selkarze itd.
Trzeba było tyle narzekać i biadolić?  :wink:
Skąd wiesz, że ponowna dostępność Miasta Sów nie jest efektem tego narzekania i biadolenia?

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1751 dnia: Październik 25, 2013, 12:34:59 pm »
Sugerujesz, że wydawnictwo zrobiło natychmiastowy dodruk?!?
Część pierwszego rzutu była z podwójnym tekstem, więc Egmont zapewne wstrzymał niepewne partie komiksu, poprawił je i ponownie przeznaczył do punktów sprzedaży. Nie wierzę w bzdety, że nakład rozszedł się w tydzień, naiwny nie jestem.

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1752 dnia: Październik 25, 2013, 12:44:37 pm »
Sugerujesz, że wydawnictwo zrobiło natychmiastowy dodruk?!? nakład rozszedł się w tydzień, naiwny nie jestem.

Niczego nie sugeruję. Zaprzeczam sugestii, jakobym coś sugerował i stanowczo protestuję przeciwko sugerowaniu, że sugeruję, sugerowałem lub będę sugerował.
Lubię to narzekanie, że czegoś brakuje, bo wtedy rośnie we mnie ochota by to coś kupić. Z tego względu próbuję je dowartościować powstrzymując narzekania na narzekających. I tyle.
Osobiście wierzę w nakłady rozchodzące się w tydzień. Ale nie są to nakłady w Egmoncie.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1753 dnia: Październik 25, 2013, 12:50:11 pm »

Lubię to narzekanie, że czegoś brakuje, bo wtedy rośnie we mnie ochota by to coś kupić. Z tego względu próbuję je dowartościować powstrzymując narzekania na narzekających. I tyle.


Nie wiem co ma jedno z drugim wspólnego, ale jeśli dzięki temu kupujesz to nie mam nic przeciwko :wink:



Osobiście wierzę w nakłady rozchodzące się w tydzień. Ale nie są to nakłady w Egmoncie.

Jesteś człowiek wielkiej wiary!




N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1754 dnia: Październik 25, 2013, 01:17:15 pm »



Jesteś człowiek wielkiej wiary!




To nie jest kwestia wiary. Małe wydawnictwa często publikują w małych nakładach i w sytuacji, gdy uda im się trafić w sedno, zdarza się, że sprzedają wszystko na pniu (powiedzmy w tydzień).
W wypadku Egmontu jest to niemożliwe, bo on dystrybuuje za pośrednictwem EMPiKu, tam zaś potrafią rozsyłać towar do sklepów przez dwa tygodnie.

 

anything