Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1755 dnia: Październik 25, 2013, 01:21:59 pm »
To nie jest kwestia wiary. Małe wydawnictwa często publikują w małych nakładach i w sytuacji, gdy uda im się trafić w sedno, zdarza się, że sprzedają wszystko na pniu (powiedzmy w tydzień).


Przypuszczałem, że poruszysz tą kwestię. Na Twoim miejscu postąpił bym identycznie, jednak trudno mi uwierzyć, że w tydzień można wyprzedać cały nakład komiksu w Polsce. Jednak dokładnych danych nie mam, więc nie będę nadmiernie dyskutował. Może masz rację, może nie.

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1756 dnia: Październik 25, 2013, 01:28:00 pm »
Przypuszczałem, że poruszysz tą kwestię. Na Twoim miejscu postąpił bym identycznie, jednak trudno mi uwierzyć, że w tydzień można wyprzedać cały nakład komiksu w Polsce. Jednak dokładnych danych nie mam, więc nie będę nadmiernie dyskutował. Może masz rację, może nie.
Ja też nie wiem, czy mam rację. Jeśli jednak są komiksy wydawane w nakładach 200-400 egzemplarzy to teoretycznie sprzedanie ich w tydzień jest możliwe. Problem w tym, że owe komiksy są sprzedawane w takich nakładach, bo się słabo sprzedają. I koło się zamyka.
Co do Miasta Sów jesteśmy zgodni - Egmont nie miał sans na to, by sprzedać ten komiks w tydzień.

Offline BLANTMAN

Odp: Batman
« Odpowiedź #1757 dnia: Październik 25, 2013, 06:03:16 pm »
Pisząc poprzedniego posta nie miałem na celu kogoś denerwować i wprowadzać panikę... pewnie nakład się wyprzeda w ciągu 1-2 miesięcy ... ale kto będzie zwlekał z zakupem ten może mieć później kłopot z nabyciem tak ? ... poza tym nakład batmana wacha się pewnie w okolicach 3000-5000 tyś ... egzeplarzy ...
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2013, 06:17:09 pm wysłana przez BLANTMAN »

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #1758 dnia: Październik 25, 2013, 06:26:48 pm »
poza tym nakład batmana wacha się pewnie w okolicach 3000-5000 tyś ... egzeplarzy ...
Nakłady komiksów rzędu 3000-5000 tyś (tj. 3-5 mln) to byłoby coś... ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1759 dnia: Październik 25, 2013, 10:19:25 pm »
Pisząc poprzedniego posta nie miałem na celu kogoś denerwować i wprowadzać panikę... pewnie nakład się wyprzeda w ciągu 1-2 miesięcy ... ale kto będzie zwlekał z zakupem ten może mieć później kłopot z nabyciem tak ?

Nie? Tak ciężko zrozumieć, ze Egmont musiał wycofać część nakładu? Tak ciężko zrozumieć, że po świetnym Trybunale Sów, sporo osób z niecierpliwością czekało na kontynuację? Poczytaj moje wcześniejsze posty, tam raczej wszystko wyjaśniłem i nie mam zamiaru po raz enty tego powtarzać.

Offline Thiago

Odp: Batman
« Odpowiedź #1760 dnia: Październik 25, 2013, 10:58:20 pm »
Nakłady komiksów rzędu 3000-5000 tyś (tj. 3-5 mln) to byłoby coś... :wink:
3000-5000 skąd są te dane?

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #1761 dnia: Październik 25, 2013, 11:00:45 pm »
3000-5000 skąd są te dane?
może wyssane z palca? BLANTMAN (prawie) coś takiego napisał, ale chyba się zagalopował z dodaniem skrótu "tyś" do swojej wypowiedzi
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1762 dnia: Październik 28, 2013, 05:02:11 pm »
Batman "Nawiedzony Rycerz" zleciał z ceną. Obecnie na gildia sklep za 63 zł.
Znaczy, że nie wszystkie Batmany się super sprzedają.
A ten jest fajny :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline mr.castor

Odp: Batman
« Odpowiedź #1763 dnia: Październik 28, 2013, 05:24:36 pm »
Tak tylko spójrz na informację w ramce ( ostatnie sztuki stan może nie być idealny ) .Ostatnio zamówiłem ten komiks w Gildii ze zniżką 10% i był bez folii ( choć w środku wszystko było ok ) więc tu pewnie jest podobnie
Niemniej jednak jeżeli komuś zależy to może być już ostatni moment na zakup.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1764 dnia: Październik 28, 2013, 05:33:50 pm »
Ten Batman na moje oko był dodrukowywany, więc sprzedał się całkiem dobrze.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1765 dnia: Październik 28, 2013, 05:54:22 pm »

[/quote]
Niemniej jednak jeżeli komuś zależy to może być już ostatni moment na zakup.
[/quote]

Za dużo ostatnio Batmanów więc nie wszystko da radę kupić. Tego więc myślałem sobie ludzie odpuścili.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1766 dnia: Październik 28, 2013, 08:18:59 pm »

Za dużo ostatnio Batmanów więc nie wszystko da radę kupić.


Dokładnie, nie za bardzo trafili z czasem. Promocja ciekawa i trzeba się nad nią zastanowić, póki jest okazja.

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1767 dnia: Październik 28, 2013, 08:32:28 pm »
Słysząc hasła "promocja" i "ostatnie sztuki" czym prędzej odwiedziłem sklep gildii i zmarszczyłem czoło nad stroną z rzeczonym egzemplarzem.  W tym tygodniu dałem sobie komiksowy upust, kolejne zamówienie (pewnie z dobiciem do darmowej wysyłki) to już jednak byłaby lekka przeginka...
W dodatku na półce stoi w b.dobrym stanie tm-semikowy Top Komiks 5/99 gdzie znajduje się lwia zawartość z Egmontowego Nawiedzonego Rycerza.
Trzeba będzie odpuścić ale na pocieszenie mam to iż w sobotę złożyłem zamówienie w Incal'u na Powrót Mrocznego Rycerza - o ile się nie mylę, nakład też będzie się teraz jakoś kończył.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1768 dnia: Październik 28, 2013, 08:37:22 pm »

Trzeba będzie odpuścić ale na pocieszenie mam to iż w sobotę złożyłem zamówienie w Incal'u na Powrót Mrocznego Rycerza - o ile się nie mylę, nakład też będzie się teraz jakoś kończył.


Potwierdzam, analogiczna sytuacja :wink:
Ja dopiero co zamówiłem Długie Halloween, jutro powinno dojść.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1769 dnia: Październik 28, 2013, 08:42:29 pm »
Słysząc hasła "promocja" i "ostatnie sztuki" czym prędzej odwiedziłem sklep gildii i zmarszczyłem czoło nad stroną z rzeczonym egzemplarzem.  W tym tygodniu dałem sobie komiksowy upust, kolejne zamówienie (pewnie z dobiciem do darmowej wysyłki) to już jednak byłaby lekka przeginka...
W dodatku na półce stoi w b.dobrym stanie tm-semikowy Top Komiks 5/99 gdzie znajduje się lwia zawartość z Egmontowego Nawiedzonego Rycerza.
Trzeba będzie odpuścić ale na pocieszenie mam to iż w sobotę złożyłem zamówienie w Incal'u na Powrót Mrocznego Rycerza - o ile się nie mylę, nakład też będzie się teraz jakoś kończył.
Również widząc końcówki nakładów nabyłem drogą kupna "Nawiedzonego..." i "Powrót...". Szkoda potem by było patrzeć, jak pojedyncze sztuki śmigają na allegro po cenach 2 x okładka. Niestety nowości Muchy i Egmontu muszą przez to trochę poczekać. Ale nie mam czasu na żale, od dłuższej chwili szukam na podłodze szczeki po lekturze "Powrotu".  :wink:

 

anything