Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marceli

Odp: Batman
« Odpowiedź #1845 dnia: Październik 31, 2013, 08:54:33 pm »
Długo czekałem na ten komiks. A tak chciałem żeby był idealnie wydany  :sad:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #1846 dnia: Październik 31, 2013, 09:09:31 pm »
W takim razie daj znać jeśli kumpel dostanie - ciekawy jestem, jakąś uwagę pewnie im skrobnę.
Kumpel otrzymał ten komiks. Wczoraj wysłali, dziś otrzymał. Stan: jeden ubity rożek, a dał 28 zł czy jakoś tak. Nienawidzę go, już mu to napisałem. heh :smile:


Napisz im, że zawarli z Tobą umowę kupno-sprzedaż, zrobili Cię w balona, że nie ma i sprzedali komuś innemu.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1847 dnia: Październik 31, 2013, 09:15:58 pm »
Nie chciałbym tylko biadolić i narzekać, więc czas na pozytywy.
Dobrze, że Mucha postarała się o ten tytuł, klasyki nigdy dość. Historia nietuzinkowa, zaskakująca z niespodziewanym zakończeniem. Jeśli chodzi o rysunki, to prezentują dobry poziom. Szczególną uwagę należy zwrócić na dwustronne dzieła sztuki, które wbijają w fotel. Do tego dochodzi dobre tłumaczenie, bardzo pomocna jest strona ukazująca wszystkie powiązania mafijnych rodzin, bez tego ciężko byłoby połapać się co i jak.
Z niecierpliwością czekam na kontynuację, którą wielu uważa za jeszcze lepszą. Na koniec nieco optymizmu. Mam wielką nadzieję, że Mucha przestanie w końcu ignorować głosy czytelników i w końcu wyda komiks bez żadnych defektów. Liczę na Was! :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1848 dnia: Październik 31, 2013, 09:51:28 pm »
Co to znaczy kompletniejsze? To jest przedruk oryginalnego wydania. Godai pisał, ale odnosił się o zbiorze, który się inaczej nazywał i był wydany chyba w latach 80.

Dokładnie. Tamto wydanie z 1988 roku, liczy sobie 352 strony.  http://www.amazon.com/Greatest-Batman-Stories-Ever-Comics/dp/0930289668

My dostaliśmy kompletne wydanie tego zbioru. http://www.amazon.com/Batman-Greatest-Stories-Ever-Told/dp/1401204449/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1383254723&sr=8-2&keywords=greatest+batman+stories+ever+told

Nie mogę tylko odżałować, że Egmont nie zdecydował się na wydanie drugiej części. Tym bardziej, że przecież pierwsza dobrze się sprzedała.

Offline AvengerGT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1849 dnia: Październik 31, 2013, 10:16:22 pm »
Kumpel otrzymał ten komiks. Wczoraj wysłali, dziś otrzymał. Stan: jeden ubity rożek, a dał 28 zł czy jakoś tak. Nienawidzę go, już mu to napisałem. heh :smile:


Napisz im, że zawarli z Tobą umowę kupno-sprzedaż, zrobili Cię w balona, że nie ma i sprzedali komuś innemu.
Dzięki za info. Napisałem im co nieco (zresztą, cóż mogłem, wyraziłem jedynie moje niezadowolenie i zdziwienie zaistniałą sytuacją) lecz tematy prawne pominąłem bo uznałem że pewnie jakoś się wykręcą, np. błędem w bazie danych itp.

Btw. Batmany, dzięki względnie dużej ilości, sprawiły że moja kolekcja twardo okładkowych albumów zyskała równowagę jeśli chodzi o relacje dc-marvel. Ekspansja WKKM na półce była mi trochę nie w smak jako iż mam większy sentyment do DC  :smile:

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #1850 dnia: Październik 31, 2013, 10:36:30 pm »
Nie mogę tylko odżałować, że Egmont nie zdecydował się na wydanie drugiej części. Tym bardziej, że przecież pierwsza dobrze się sprzedała.
Ale napisali, że drugiej nie będzie czy na razie po prostu nie ma info?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1851 dnia: Listopad 01, 2013, 12:28:36 am »
W grudniowych odpowiedziach z zeszłego roku podano, że nie ma w planach kolejnych tomów

http://www.batcave.com.pl/2012/12/nowe-odpowiedzi-egmontu/
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1852 dnia: Listopad 01, 2013, 08:01:18 am »
Rozumiem że Nowe DC Comics to i tak spore przedsięwzięcie jak na nasze realia, ale skoro Batman aż tak dobrze się sprzedaje, to trochę dziwię się Egmontowi, że nie wyda dodatkowo, od czasu do czasu, jakiegoś starszego tytułu z nietoperzem. W tej kwestii, to teraz cała nadzieja w Mucha Comics.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1853 dnia: Listopad 01, 2013, 08:47:07 am »
Tyle, że Mucha zapowiedziała tylko jeden komiks na 2014 rok, a mianowicie Dark Victory, który raczej w pierwszej połowie tego roku wydany nie zostanie...

Offline mr.castor

Odp: Batman
« Odpowiedź #1854 dnia: Listopad 01, 2013, 10:12:57 am »
A co z Justice ( choć to nie tylko Batman )  ? na Batcave wprawdzie jest napisane 2014/2015 lecz nie wydaje mi się żeby aż tak długo czekali z wydaniem.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1855 dnia: Listopad 01, 2013, 01:00:18 pm »
Zostanie wydana po Dark Victory, a kiedy dokładnie? Sam sobie odpowiedziałeś, 2014/2015 rok. Żadnych dalszych szczegółów nie podano.

aktualizacja:
bzzz...
   Część naszych czytelników ucieszy zapewne wiadomość, że Batman:Długie Halloween był ostatnim niezafoliowanym tytułem. Kolejne powinny być zabezpieczane folią.


Mucha musiała dostać sporo maili odnośnie uszkodzonych egzemplarzy DH :wink:
Szkoda tylko, że sami nie mogli się domyślić tak oczywistej rzeczy jak folia ochronna.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2013, 09:38:24 am wysłana przez Itachi »

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1856 dnia: Listopad 02, 2013, 04:40:34 pm »
przeczytałem pierwszego trejda LotDK. muszę przyznać że historie nie są może powalające, ale bawiłem się dużo lepiej niż przy batman b&w vol 3. historia tempelsmitha troche mnie rozczarowała, ale graficznie jest zrobiona nieźle.


z tyłu okładki przeczytałem, że te komiksy były pierwotnie w wersji cyforwej. czy to się nadal tak ukazuje???
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1857 dnia: Listopad 02, 2013, 05:43:18 pm »
Tak, seria wciąż wychodzi - najpierw cyfra, potem chyba zeszyt i w końcu wydanie zbiorcze.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1858 dnia: Listopad 04, 2013, 03:45:23 pm »
Jestem po lekturze Batmana Długie Halloween.

Wg mnie bije na głowę wszystko co do tej pory czytałem.
Wydanie Muchy eleganckie i solidne (he he rzadnych zgniotów, zadrapowań).
Pozycja pierwsza liga.

Cena co prawda wysoka, ale w tym przypadku warto :)

PS. Zakończenie pierwsza klasa.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #1859 dnia: Listopad 04, 2013, 07:37:16 pm »
Wg mnie bije na głowę wszystko co do tej pory czytałem.
Ale w kategorii Batman, czy w kategorii komiks, a może w ogóle łącznie z książkami?

 

anything