Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Siromski

Odp: Batman
« Odpowiedź #1875 dnia: Listopad 07, 2013, 06:54:48 am »
Co do aspektów fabularnych to mam jedno pytanie;
Spoiler: pokaż
Skąd Calendar Man wiedział cały czas kim jest Holiday? Julian Day nie jest geniuszem, a skoro nawet takie tuzy intelektu jak Batman czy Riddler nie byli w stanie rozwikłać tej zagadki to dlaczego siedzący cały czas w celi Julian zdaje się wszystko wiedzieć? Coś mi umknęło czy to po prostu taki smaczek, równie zagadkowy jak samo zakończenie?


Moim zdaniem
Spoiler: pokaż
Calendar Man nie wiedział kim jest Holiday, cały czas kręcił żeby coś ugrać dla siebie.
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Nick Jackolson

Odp: Batman
« Odpowiedź #1876 dnia: Listopad 08, 2013, 04:47:02 pm »
Trybunał sów znowu w sklepie Gildi na promocji ! http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/203122-batman-trybunal-sow

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #1877 dnia: Listopad 08, 2013, 05:37:19 pm »
Trybunał sów znowu w sklepie Gildi na promocji ! http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/203122-batman-trybunal-sow
Kilka postów wcześniej już Kelen o tym napisał. :P

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #1878 dnia: Listopad 08, 2013, 11:03:26 pm »
"Miasto sów" przeczytane i jednak jest to rozczarowanie. Po niezłej cz. 1. dostajemy takie tam nierówne czytadło, przyzwoite tylko momentami. Pierwsza część komiksu to mało błyskotliwa sieczka (pełna okrzyków "już po ciebie idziemy!" " już po tobie" "o, paniczu!" "paniczu, och!"), potem jakieś takie nijakie retrospekcje, wreszcie zakończenie jak z telenoweli. A na koniec historyjka o dzielnej kanalarce-elektryku, jakby napisana na zlecenie ministerstwa edukacji dla dzieci w klasach 4-6.
Dialogi są słabe, zwłaszcza na początku, klimatu z pierwszej części brak. Jedynie rysunki w większości komiksu są naprawdę dobre (z wyjątkiem okładek - te są paskudne chyba wszystkie)

Dziwię się też, że nikt nie zwrócił uwagi na kiepskie tłumaczenie i ogólną słabą redakcję polskiego wydania. Tak mnie niektóre głupotki raziły, że aż sobie skany oryginału ściągnąłem, żeby porównać. Może to pierdoły, jak np. "Zejdź mi z drogi" (rzucone do Freez'a w laboratorium), pozbawione sensu w kontekście tego, co się dzieje w komiksie, może się czepiam. Ale dla mnie takie tłumaczenie jest argumentem, aby więcej nie kupować czegoś, co mogę w podobnej cenie kupić po angielsku. Nie za to płacę sporą kasę, żeby kręcić co chwilę głową nad jakąś koszmarną składnią albo nad błędem tłumacza. A chwytające za serce (w trakcie walki pomiędzy niezbyt ogarniętymi sowami, robo-Batmanem, a dinozaurem) "Paniczu, słabnie panicz!" kojarzy się jedynie z "Ależ wodzu, co wódz". A nie o to chyba chodziło.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2013, 11:27:09 pm wysłana przez YohnJossarian »

Offline gogiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #1879 dnia: Listopad 09, 2013, 03:10:16 pm »
Żałuję tylko, że przegapiłem tyle ciekawych i przełomowych wydań z Batmanem, tego sobie nie mogę odżałować, a teraz ceny są już tak duże, że muszę sobie odpuścić...ale cóż wszystkiego mieć nie można.
Ja liczę na wznowienia z powodu ostatniej popularności Gacka :smile:

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1880 dnia: Listopad 10, 2013, 09:34:24 am »
przeczytałem właśnie death of the family. muszę przyznać że jest to bardzo dobrze napisany komiks. synder mocno odświeża komiksy z batmanem - ma na prawdę dobre pomysły odnośnie jego przeszłości także w sowach i black mirrror. myślałem że z opowieści z jokerem nie da się już nic wycisnąć, ale byłem w błędzie.


morrison i synder to najlepsze co mogło spotkać batmana w ostatnich latach.


pytanie do zorientowanych - gdzie mogę znaleźć info co stało się z twarzą jokera przed wydarzeniami w death of the family?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1881 dnia: Listopad 10, 2013, 10:01:33 am »
gdzie mogę znaleźć info co stało się z twarzą jokera przed wydarzeniami w death of the family?

W pierwszym tomie wydanego u nas Detective Comics.

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1882 dnia: Listopad 10, 2013, 01:28:48 pm »
Zgodze sie z Freshmakerem - Death of the Family to baaaardzo dobry Batman.
Joker Snydera to totalny psychopata, jest straszny, despotyczny i totalnie nieprzewidywalny. Twarz, ktorej nie ma tylko poteguje to wrazenie. Mozna sie go autentycznie przerazic.
Strona graficzna rozwala. Capullo + Jock. Obaj na najwyzszym levelu. Moja zona stwierdzila, ze Jock ukradl ten komiks. Chociaz w wiekszosci rysuje ten pierwszy to jednak Angol wygrywa.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1883 dnia: Listopad 10, 2013, 01:33:09 pm »
w sumie synder wplata w umiejętny sposób drobne smaczki które dobrze budują klimat opowieści m.in. gotham gazette i gotham is a w tym ostatnim tomie wywód o spojrzeniu jokera. miodzio.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1884 dnia: Listopad 10, 2013, 02:14:44 pm »
Z ciekawości: "jak" czytaliście? Zeszytowo czy HC?
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1885 dnia: Listopad 10, 2013, 02:53:12 pm »
Ja w HC - najladniej wydany HC standardowego rozmiaru jaki kiedykolwiek wpadl w moje rece. Obwoluta jest FOLIOWA z "twarza" Jokera. Cud, malina.
Fresh - dokladnie. Te smaczki, niedpowiedzenia, tajemnice.
Spoiler: pokaż
Jak np. czy Joker rzeczywiscie podczas pierwszego pojedynku dostal sie do jaskini czy karta znalazla sie tam przez przypadek?
Dla mnie miodzio. Mam nadzieje, ze ten duet szybko Batmana nie opusci. Chociaz Jock moglby pojawiac sie czesciej :razz:
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 04:55:46 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1886 dnia: Listopad 10, 2013, 05:36:03 pm »
też HC, nie czytam zeszytów. obwolutę można zobaczyć na fb multiversum, fajny dodatek. kolejny zbiorek duetu synder/capullo w maju.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1887 dnia: Listopad 10, 2013, 08:10:15 pm »
Pytałem, bo Snyder wprowadził trochę zmian w dialogach w wydaniu HC. Pisał o tym na twitterze, więc jak tylko tomik wpadł w moje ręce, to zrobiłem porównanie licząc na jakieś ciekawe zmiany. Niestety, większość z nich polegała raczej na cenzurze, gdyż relacja Jokera z Batmanem kreuj się trochę inaczej, niż to było w zeszytach, na dodatek usunięto, moim zdaniem, świetną ripostę Batmana z końcowego spotkania. Mówiąc ogółem, usunięto wszystkie "darling", które pojawiły się w dialogach i dużo innych aluzji hmm miłosno/seksualnych. Inne zmiany były kosmetyczne, inne wprowadzały ciekawe spojrzenie na całą sytuację "śmierci rodziny", a były też takie, które po prostu usuwały nawiązania do tie-inów innych serii. No i w ostatnim dialogu z Dickiem, Bruce w HC wychodzi na kompletnego dupka w porównaniu do zeszytów.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #1888 dnia: Listopad 11, 2013, 09:52:00 am »
Krótka historia o tym jak Joker... z Batmanem... i on wtedy...
A zresztą sami poczytajcie :)
Batman: The Deal
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mr.castor

Odp: Batman
« Odpowiedź #1889 dnia: Listopad 11, 2013, 10:16:24 am »


Krótka historia o tym jak Joker... z Batmanem... i on wtedy...
A zresztą sami poczytajcie :smile:
Batman: The Deal
Rewelacja, bardzo mi się podobało
Spoiler: pokaż
świetnie pokazana historia o tym jak te dwie postacie są od siebie zależne, no i to co autor zrobił z Alfredem - mocna rzecz
  z chęcią poczytał bym więcej takich historii