trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrewk

Odp: Batman
« Odpowiedź #1890 dnia: Listopad 11, 2013, 11:29:29 am »
Czy ktoś kupował BATMAN Długie Halloween w Bielsku - Białej?

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1891 dnia: Listopad 11, 2013, 12:52:56 pm »
Pytałem, bo Snyder wprowadził trochę zmian w dialogach w wydaniu HC. Pisał o tym na twitterze, więc jak tylko tomik wpadł w moje ręce, to zrobiłem porównanie licząc na jakieś ciekawe zmiany. Niestety, większość z nich polegała raczej na cenzurze, gdyż relacja Jokera z Batmanem kreuj się trochę inaczej, niż to było w zeszytach, na dodatek usunięto, moim zdaniem, świetną ripostę Batmana z końcowego spotkania. Mówiąc ogółem, usunięto wszystkie "darling", które pojawiły się w dialogach i dużo innych aluzji hmm miłosno/seksualnych. Inne zmiany były kosmetyczne, inne wprowadzały ciekawe spojrzenie na całą sytuację "śmierci rodziny", a były też takie, które po prostu usuwały nawiązania do tie-inów innych serii. No i w ostatnim dialogu z Dickiem, Bruce w HC wychodzi na kompletnego dupka w porównaniu do zeszytów.

kelenie, czy mógłbyś przytoczyć cytat (nakreślając przy okazji kontekst) z ripostą o której piszesz? Bardzo mnie to ciekawi.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1892 dnia: Listopad 11, 2013, 02:21:12 pm »
Spoiler: pokaż
Kontekst oczywiście jest taki, że Joker przez całą historię zwracał się do Batmana per darling.

Batman: "Your name. Your history. Your family. All of it. Here. I'll whisper it to you... whispier it right into your ear, darling."

Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1893 dnia: Listopad 11, 2013, 04:42:42 pm »
Spoiler: pokaż
Kontekst oczywiście jest taki, że Joker przez całą historię zwracał się do Batmana per darling.

Batman: "Your name. Your history. Your family. All of it. Here. I'll whisper it to you... whispier it right into your ear, darling."


Dzięki. Rzeczywiście w ustach Batmana brzmi to... niepowtarzalnie.
Czy to miało miejsce chwilę przed tym, gdy
Spoiler: pokaż
Joker spadł w dół tego wodospadu w jaskini?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1894 dnia: Listopad 11, 2013, 05:03:42 pm »
Tak
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1895 dnia: Listopad 11, 2013, 05:40:08 pm »
Sprawdzałem właśnie ten moment w wydaniu HC i stwierdzam Twój cytat z zeszytu brzmi po prostu fajniej.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1896 dnia: Listopad 11, 2013, 06:12:43 pm »
rzuciłem okiem na amazona i widzę że od runu morrisona trochę opuściłem się w historiach z gackiem.
zbieram tylko hc syndera, batman inc. + ostation kupiłem legends of pierwszy tpb.
która seria jest jeszcze warta uwagi?


batman i robin - czy to kontynuacja 3 hc morrisona?
detective comics - słyszałem że ssie
dark knight


co polecacie? od razu zaznaczam że na bat-family reaguję alergicznie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1897 dnia: Listopad 11, 2013, 08:56:43 pm »
"Batman and Robin" z New 52 jest świetne, w końcu można się przyjrzeć jak wyglądają relację Bruce'a i Damiana, gdy pracują razem. Nie ma tam kontynuacji żadnych wątków z runu Morrisona. Kontynuowany jest raczej rozwój postaci Damiana i jego relacji z ojcem.

"Detective Comics" robi się fajne po zmianie autora serii, czyli w 3 HC/TPB, choć znajomość tego, co Tony Daniel zrobił jako tako się przyda (można przeczytać streszczenie).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1898 dnia: Listopad 13, 2013, 06:49:09 pm »
Zastanawiam się czy był sens robienia tak dużego dodruku Trybunału Sów? Można było przedstawić klientom jakieś interesujące ceny pakietów, jednak obecna sytuacja, gdzie Batman jest dostępny ponownie praktycznie wszędzie, trochę mnie irytuje. Jest tyle kultowych i przełomowych historii wydanych w Polsce, że wypadałoby najpierw zadbać o nie, a nie o tytuł z tego samego roku. Dziwna sytuacja, komiks jest świetny, ale zadajmy sobie pytanie, ile osób może jeszcze zainteresować się tym tytułem?

Offline Julek_

Odp: Batman
« Odpowiedź #1899 dnia: Listopad 14, 2013, 07:58:11 am »
A był dodruk?

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1900 dnia: Listopad 14, 2013, 09:49:07 am »
Tak, informacja została potwierdzona na facebooku gildii :wink:
Szkoda tylko, że nie możemy doczekać się dodruków starszych tytułów...

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1901 dnia: Listopad 14, 2013, 10:05:28 am »
Podobno w przyszłym roku możemy liczyć na drugie wydanie Roku Pierwszego... :roll:.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1902 dnia: Listopad 14, 2013, 10:08:38 am »
Słyszałem, ale konkretów brakuje. Z podobno jest tak, że może być lub nie :wink: Mam jednak nadzieję, że po ewentualnym dodruku Roku Pierwszego, w kolejce będą kolejne tytuły.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1903 dnia: Listopad 14, 2013, 10:14:58 am »
Podobno  ;-) wielki K powiedział, że jest też szansa na Azyl Arkham, ale na pewno nie  :shock: w 2014.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 10:20:31 am wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1904 dnia: Listopad 14, 2013, 10:21:18 am »
Nie lubię takiego dalekiego wychodzenia w przyszłość, równie dobre mogę napisać, że podczas Euro 2016, Polska zagra w półfinale z Belgią :wink: Zamiast dodruku Trybunału mogli dać Rok Pierwszy, idą święta, i na pewno by na tym nie stracili. Kolejnym smaczkiem jest Długie Halloween, z tego co pamiętam to w Roku Pierwszym pojawił się
Spoiler: pokaż
Rzymianin
, więc historia intrygująco by się zazębiła.

 

anything