Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1905 dnia: Listopad 14, 2013, 10:36:08 am »
Pisze tylko to, co wyczytalem w wywiadach i na forach jakiś czas temu, też raczej podchodzę do tych zapowiedzi z rezerwą. Co do LH i
Spoiler: pokaż
Rzymianina
to zasadniczo ten tytuł uznaje się nie oficjalnie jako taki Batman Rok Drugi, bo kontynuuje on właśnie wątki, które u Millera zostały względnie bez odpowiedzi - pokazuje jak potoczyły się losy
Spoiler: pokaż
rodziny Falcone
i jaki był jej koniec.

Offline picemi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1906 dnia: Listopad 14, 2013, 12:11:22 pm »
Nie lubię takiego dalekiego wychodzenia w przyszłość, równie dobre mogę napisać, że podczas Euro 2016, Polska zagra w półfinale z Belgią :wink: Zamiast dodruku Trybunału mogli dać Rok Pierwszy, idą święta, i na pewno by na tym nie stracili. Kolejnym smaczkiem jest Długie Halloween, z tego co pamiętam to w Roku Pierwszym pojawił się
Spoiler: pokaż
Rzymianin
, więc historia intrygująco by się zazębiła.
Wyobraź sobie, że jesteś szefem wydawnictwa. Odpowiedz sobie na pytanie: w co lepiej zainwestować i zrobić dodruk:
1) W pierwszy tom serii która będzie prawdopodobnie długo wydawana, a bez pierwszego tomu się prawdopodobnie nie zainteresują serią nowi czytelnicy
2) Czy też w one-shota z którego wątki kontynuuje komiks innego wydawnictwa


Tylko tak szczerze.
Nie twierdzę, że dodruk roku pierwszego się nie sprzeda, ale użyłeś zwrotu "zamiast trybunału". A z perspektywy wydawnictwa i pewnie sporej grupy osób korzystniejszy jest dodruk trybunału. Wiadomo, że jeśli się ten komiks posiada to perspektywa jest inna.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1907 dnia: Listopad 14, 2013, 01:09:56 pm »
Wyobraź sobie, że jesteś szefem wydawnictwa. Odpowiedz sobie na pytanie: w co lepiej zainwestować i zrobić dodruk:
1) W pierwszy tom serii która będzie prawdopodobnie długo wydawana, a bez pierwszego tomu się prawdopodobnie nie zainteresują serią nowi czytelnicy
2) Czy też w one-shota z którego wątki kontynuuje komiks innego wydawnictwa

Mój pierwszy post:
Zastanawiam się czy był sens robienia tak dużego dodruku Trybunału Sów? Można było przedstawić klientom jakieś interesujące ceny pakietów, jednak obecna sytuacja, gdzie Batman jest dostępny ponownie praktycznie wszędzie, trochę mnie irytuje. Jest tyle kultowych i przełomowych historii wydanych w Polsce, że wypadałoby najpierw zadbać o nie, a nie o tytuł z tego samego roku. Dziwna sytuacja, komiks jest świetny, ale zadajmy sobie pytanie, ile osób może jeszcze zainteresować się tym tytułem?

Zastanawiam się, jak duża może być jeszcze grupa odbiorców, która nie zakupiła Trybunału Sów za pierwszym rzutem. Jeśli chodzi o twoje zastrzeżenie odnośnie:

Tylko tak szczerze.
Nie twierdzę, że dodruk roku pierwszego się nie sprzeda, ale użyłeś zwrotu "zamiast trybunału". A z perspektywy wydawnictwa i pewnie sporej grupy osób korzystniejszy jest dodruk trybunału. Wiadomo, że jeśli się ten komiks posiada to perspektywa jest inna.

to uważam obecny czas, za idealny moment na zrobienie dodruku Roku Pierwszego. Dlaczego? Po pierwsze wydanie komiksu Długie Halloween, który zbiera świetne recenzje i jest powiązany z tym tytułem, po drugie idą święta, a więc czas kiedy nadchodzą zniżki, prezenty itd.
Nie chciałbym, tylko żeby dodrukowany nakład Trybunału leżał później kilka lat na magazynach księgarń czy hurtowni. Zwykłe przesycenie rynku danym tytułem :wink: Napisałem zamiast, bo raczej dodruk Trybunału i Roku Pierwszego w tym samym miesiącu też byłby kiepskim pomysłem, zastanawia mnie również brak zapowiedzi odnośnie planów dodruku, ktoś coś sobie postanowił i tyle.

Offline picemi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1908 dnia: Listopad 14, 2013, 01:45:27 pm »
Mój pierwszy post:
Zastanawiam się, jak duża może być jeszcze grupa odbiorców, która nie zakupiła Trybunału Sów za pierwszym rzutem. Jeśli chodzi o twoje zastrzeżenie odnośnie:


Nikt nie powiedział, że dodruk jest gigantyczny, poza tym jeśli chodzi o grupę odbiorców - to wciągu ostatnich dwóch miesięcy na samym allegro sprzedało się ponad 100 sztuk tego komiksu. [size=78%]http://allegro.pl/listing/listing.php?closed=1&limit=180&order=qd&search_scope=closed&string=trybuna%C5%82+s%C3%B3w[/size]
Nie każdy miał pieniądze pół roku temu, nie każdy o tym wiedział, nie każdy śledzi na bieżąco rynek komiksowy.
Czasem warto spojrzeć z innej perspektywy.
to uważam obecny czas, za idealny moment na zrobienie dodruku Roku Pierwszego. Dlaczego? Po pierwsze wydanie komiksu Długie Halloween, który zbiera świetne recenzje i jest powiązany z tym tytułem, po drugie idą święta, a więc czas kiedy nadchodzą zniżki, prezenty itd.
Nie chciałbym, tylko żeby dodrukowany nakład Trybunału leżał później kilka lat na magazynach księgarń czy hurtowni. Zwykłe przesycenie rynku danym tytułem :wink: Napisałem zamiast, bo raczej dodruk Trybunału i Roku Pierwszego w tym samym miesiącu też byłby kiepskim pomysłem, zastanawia mnie również brak zapowiedzi odnośnie planów dodruku, ktoś coś sobie postanowił i tyle.
Co do pierwszego  argumentu: wydanie komiksu miasto sów które jest dalszym ciągiem trybunału sów, a bez trybunału część osób nie zakupi miasta sów. Lepiej chyba wspierać swój produkt niż wydawać coś pod konkurencję. Poza tym rok pierwszy jest powiązany z długim halloween. Trybunał i miasto to jedna historia.
co do drugiego argumentu: to samo można powiedzieć w celu poparcia dodruku trybunału - bez zmiany choćby jednego słowa.
A co by zapowiedz zmieniła ? Pojawił się drugi tom na rynku - pierwszy zniknął to trzeba szybko działać, podjąć decyzję i tyle.


Co do zalegania - to może spotkać również rok pierwszy który jest one-shotem i nie wpływa na sprzedaż dalszych komiksów. Ja nie mając Trybunału nie zakupiłbym Miasta sów. Także jeśli Trybunał będzie dostępny przez nawet 2 lata to będzie korzyść dla całej serii.


Ja się cieszę z tego dodruku, i z tego, że nie został zapowiedziany, choć trybunał posiadam od kwietnia, może to ukróci zapędy spekulantów którzy moim zdaniem niszczą rynek.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 01:49:26 pm wysłana przez picemi »

Offline Motyl

Odp: Batman
« Odpowiedź #1909 dnia: Listopad 14, 2013, 03:34:11 pm »
Myślę, że wydanie Year One w twardej oprawie wcześniej niż później trafi na nasz rynek. Dodruk dwóch Batmanów w tym roku świadczy o sporym zainteresowaniu tym bohaterem.

Kilka słów o "Długim Halloween" - http://paradoks.net.pl/read/22522



Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1910 dnia: Listopad 14, 2013, 04:22:30 pm »
Nie każdy miał pieniądze pół roku temu, nie każdy o tym wiedział, nie każdy śledzi na bieżąco rynek komiksowy.
Czasem warto spojrzeć z innej perspektywy.

Totalnie irytujący argument, który można przytoczyć praktycznie w każdym przykładzie (komiks, książka, album itd.)

Co do pierwszego  argumentu: wydanie komiksu miasto sów które jest dalszym ciągiem trybunału sów, a bez trybunału część osób nie zakupi miasta sów. Lepiej chyba wspierać swój produkt niż wydawać coś pod konkurencję. Poza tym rok pierwszy jest powiązany z długim halloween. Trybunał i miasto to jedna historia.

No i co z tego, że to jest jedna historia. Kto chciał mógł spokojnie kupić sobie Trybunał Sów nawet bez dodruku, tyle że troszkę drożej (najtańsze księgarnie oczywiście wyprzedały nakład). Jednak w droższych jeszcze były, więc nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Starsze tytuły, jednak są kompletnie nieosiągalne i to one powinny być priorytetem. Nakład Miasta Sów również jest całkiem dobrze przyjęty, sprzedaje się znakomicie.

Co do zalegania - to może spotkać również rok pierwszy który jest one-shotem i nie wpływa na sprzedaż dalszych komiksów. Ja nie mając Trybunału nie zakupiłbym Miasta sów. Także jeśli Trybunał będzie dostępny przez nawet 2 lata to będzie korzyść dla całej serii.

Ja się cieszę z tego dodruku, i z tego, że nie został zapowiedziany, choć trybunał posiadam od kwietnia, może to ukróci zapędy spekulantów którzy moim zdaniem niszczą rynek.

Masz mocno wybujałe teorie :lol: Egmont zrobił dodruk,żeby sobie przez 2 lata leżał w magazynach! Gratulacje! Odnośnie spekulantów, to wybacz, ale nie zrozumiałem, możesz rozwinąć swoją myśl? Polski rynek komiksowy rozwija się z miesiąca na miesiąc, a ty piszesz jakieś bzdury o niszczeniu rynku. Nie kumam :???:

Offline picemi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1911 dnia: Listopad 14, 2013, 04:45:05 pm »

Masz mocno wybujałe teorie :lol: Egmont zrobił dodruk,żeby sobie przez 2 lata leżał w magazynach! Gratulacje!
Rasowy przykład dopisywania teorii i nadinterpretacji czyichś słów. gratulacje - spróbuj przeczytać ze zrozumieniem to co wcześniej napisałem. A jeśli nie zrozumiesz to wytłumaczę, Egmont zrobił dodruk bo się nakład skończył, twierdzę, że jeśli nawet będzie przez 2 lata dostępny na rynku to nie będzie zła sytuacja gdyż nowi czytelnicy będą mogli wejść w komiks bezboleśnie (po normalnej cenie) i zakupią dzięki temu następne tomy czego by nie uczynili gdyby pierwszy komiks był niedostępny (kilka serii właśnie z tego powodu nie kupiłem, a nie zamierzam płacić więcej niż cena okładkowa - taką mam zasadę).




Trybunał sów był dostępny bezpośrednio przed dodrukiem? a egmont dodrukował coś co było dostępne na rynku ? jeszcze większe gratulacje - było w księgarni ale za 95 zł [size=78%]http://allegro.pl/batman-trybunal-sow-1-snyder-capullo-i3635809400.html[/size] - to jest Twoim zdaniem normalna dostępność ? Rok pierwszy to taniej nawet schodził [size=78%]http://allegro.pl/batman-rok-pierwszy-i3606914690.html[/size] czyli zgodnie z Twoją teorią też jest dostępny


Co do spekulacji chodziło o wcześniejsze sytuacje, gdy egmont nie robił dodruków a spekulanci kupowali po 10-20 sztuk danego komiksu aby sprzedawać w cenie dwukrotnej wyższej niż okładkowa.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1912 dnia: Listopad 14, 2013, 04:52:26 pm »
Co do spekulacji chodziło o wcześniejsze sytuacje, gdy egmont nie robił dodruków a spekulanci kupowali po 10-20 sztuk danego komiksu aby sprzedawać w cenie dwukrotnej wyższej niż okładkowa.

Tutaj się w pełni zgadzam, tylko czy to ma być podstawowy argument? Można polemizować :wink:


Trybunał sów był dostępny bezpośrednio przed dodrukiem? a egmont dodrukował coś co było dostępne na rynku ? jeszcze większe gratulacje - było w księgarni ale za 95 zł [size=78%]http://allegro.pl/batman-trybunal-sow-1-snyder-capullo-i3635809400.html[/size] - to jest Twoim zdaniem normalna dostępność ? Rok pierwszy to taniej nawet schodził [size=78%]http://allegro.pl/batman-rok-pierwszy-i3606914690.html[/size] czyli zgodnie z Twoją teorią też jest dostępny


Czepiłeś się tego allegro czy jak? Robisz im reklamę? Napisałem tylko, że Trybunał był jeszcze dostępny w pewnych księgarniach po cenie okładkowej! Te 95 złoty to mocno przekombinowałeś :cool: Jak księgarnia może sprzedawać coś drożej niż cena ustalona przez wydawcę, zastanów się co piszesz najpierw :wink: Porównania dwóch komiksów na allegro, to kiepski pomysł, trzeba mieć wiedzę o ewentualnym stanie danego komiksu.


Offline picemi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1913 dnia: Listopad 14, 2013, 05:01:42 pm »
Tutaj się w pełni zgadzam, tylko czy to ma być podstawowy argument? Można polemizować :wink:
to był argument do niszczenia rynku zachęciłem kilku znajomych do komiksów - ale pieniądze nie zawsze są i gdy się okazywało, że po 2 miesiącach mieli zapłacić za jokera 120 zł (to jest skrajny przypadek) to podziękowali grzecznie bo nie chcieli przepłacać. To była dygresja niezwiązana z tematem.

Czepiłeś się tego allegro czy jak? Robisz im reklamę? Napisałem tylko, że Trybunał był jeszcze dostępny w pewnych księgarniach po cenie okładkowej! Te 95 złoty to mocno przekombinowałeś :cool: Jak księgarnia może sprzedawać coś drożej niż cena ustalona przez wydawcę, zastanów się co piszesz najpierw :wink: Porównania dwóch komiksów na allegro, to kiepski pomysł, trzeba mieć wiedzę o ewentualnym stanie danego komiksu.
Ok w których księgarniach, skoro masz takie informacje to się podziel. Akurat wysłałem Ci linka do aukcji księgarnii także wybacz, ale się zastanów najpierw co piszesz.
A gdzie mam porównać dwa niedostępne komiksy i ich cenę jak nie na allegro ?? Znasz lepszy sposób ?? Z allegro można wyciągnąć pewne informacje - nie jest to trudne - spróbuj. Dlatego się tak czepiłem - pytałeś o zainteresowanie - pokazałem Ci na allegro jakie było zainteresowanie - sorry ale księgarnie nie udostępniają informacji o sprzedaży, szczególnie komiksu którego nie mają i przez to nie sprzedają go.


EDIT: EMPIK I MERLIN SĄ NAJDROŻSZYMI KSIĘGARNIAMI - A TAM JUŻ TROCHĘ CZASU BYŁ NIEDOSTĘPNY.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 05:09:33 pm wysłana przez picemi »

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1914 dnia: Listopad 14, 2013, 05:12:30 pm »
Ale przecież był dodruk Jokera, ja go kupiłem w Arosie, chyba na wiosnę jakoś :wink:

Ok w których księgarniach, skoro masz takie informacje to się podziel. Akurat wysłałem Ci linka do aukcji księgarnii także wybacz, ale się zastanów najpierw co piszesz.


Nie chce mi się teraz szukać, bo nie pamiętam, które dokładnie miały nakład przed dodrukiem. Nigdzie tego nie notowałem, ale korzystałem ze stron podanych na stronie świata komiksu.
Zaskoczyłeś mnie z tym linkiem z allegro, odnośnie księgarni. Czy to jest zgodne z prawem? Sprzedawanie przez firmy, egzemplarzy po cenie wyższej niż okładkowa raczej nie wchodzi w grę? Chyba, że się mylę :wink:

Offline picemi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1915 dnia: Listopad 14, 2013, 05:18:54 pm »
Ale przecież był dodruk Jokera, ja go kupiłem w Arosie, chyba na wiosnę jakoś :wink:
był dodruk, ale to było potem - a nikt tego nie mógł przecież przewidzieć że będzie dodruk. Złe wrażenie na ten temat już zostało a nie zamierzam ich ponownie zachęcać jeśli się już zrazili.

Nie chce mi się teraz szukać, bo nie pamiętam, które dokładnie miały nakład przed dodrukiem. Nigdzie tego nie notowałem, ale korzystałem ze stron podanych na stronie świata komiksu.
na tej zasadzie mogę stwierdzić, że ja 2 miesiące temu zakupiłem rok pierwszy w pewnej księgarni. Sorry ale takie argumenty to wiesz co możesz z nimi zrobić.
Zaskoczyłeś mnie z tym linkiem z allegro, odnośnie księgarni. Czy to jest zgodne z prawem? Sprzedawanie przez firmy, egzemplarzy po cenie wyższej niż okładkowa raczej nie wchodzi w grę? Chyba, że się mylę :wink:
Nie wiem czy zgodne z prawem, czy nie, tak się dzieje, jeśli chcesz możesz to zgłosić do wydawnictwa na policję czy gdziekolwiek sobie zażyczysz. Kończę na tym ten temat, bo Ci się coś wydaję i przekazujesz to jako prawdę (pewne księgarnie - gratuluje)

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1916 dnia: Listopad 14, 2013, 05:31:33 pm »
był dodruk, ale to było potem - a nikt tego nie mógł przecież przewidzieć że będzie dodruk. Złe wrażenie na ten temat już zostało a nie zamierzam ich ponownie zachęcać jeśli się już zrazili.

I co, zrezygnowali z komiksów, bo nie mogli dostać Jokera? Zostało złe wrażenie? Inne osoby, były szybsze i tyle :wink:

na tej zasadzie mogę stwierdzić, że ja 2 miesiące temu zakupiłem rok pierwszy w pewnej księgarni. Sorry ale takie argumenty to wiesz co możesz z nimi zrobić.

Wybacz mi, że nie pamiętam na jakie strony wchodziłem miesiąc temu. Naprawdę bardzo przepraszam, teraz będę notował wszystkie, bo cóż kiedyś będę potrzebował się podzielić z kimś tymi informacjami! Księgarń internetowych jest pewnie kilkadziesiąt, więc raczej mam prawo nie pamiętać.

Nie wiem czy zgodne z prawem, czy nie, tak się dzieje, jeśli chcesz możesz to zgłosić do wydawnictwa na policję czy gdziekolwiek sobie zażyczysz. Kończę na tym ten temat, bo Ci się coś wydaję i przekazujesz to jako prawdę (pewne księgarnie - gratuluje)

Picemi podałeś jeden czy dwa skrajne przykłady z allegro i budujesz z nich główną teorię. Takie działanie mogło być wbrew prawu. Z zarzutami do mnie wywołałeś u mnie salwę śmiechu, w swoich postach nie podałem nazwy żadnej księgarni. Co mi się miało wydawać, jeśli komuś zależało mógł kupić Trybunał przed dodrukiem, wystarczyło tylko poszukać.




Offline picemi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1917 dnia: Listopad 14, 2013, 05:44:05 pm »
w swoich postach nie podałem nazwy żadnej księgarni. Co mi się miało wydawać, jeśli komuś zależało mógł kupić Trybunał przed dodrukiem, wystarczyło tylko poszukać.
i to jest właśnie najzabawniejsze. Tak jak mówiłem kończę temat.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1918 dnia: Listopad 14, 2013, 05:49:03 pm »
To jakoś właśnie ci nie wychodzi.
Nie podawałem, bo nie mam pewności, które to były - jestem takim człowiekiem, że nie piszę rzeczy, których nie jestem pewien. TAKIE RZECZY :cool:

Offline Motyl

Odp: Batman
« Odpowiedź #1919 dnia: Listopad 14, 2013, 06:17:48 pm »
Jak księgarnia może sprzedawać coś drożej niż cena ustalona przez wydawcę, zastanów się co piszesz najpierw :wink: Porównania dwóch komiksów na allegro, to kiepski pomysł, trzeba mieć wiedzę o ewentualnym stanie danego komiksu.

A wtrącę się na moment. Zdarzają się takie przypadki daleko szukać nie trzeba. Na zeszłorocznym Pyrkonie jeden ze sklepów-księgarni sprzedawał "Zabójczy żart" w cenie prawie dwukrotnej niż okładkowa (45 zł), mimo że komiks był jeszcze dostępny w ogólnej dystrybucji. Ktoś zapytał dlaczego taka cena, odpowiedź była taka, bo nakład się już wyczerpał.
Na naszym rynku komiksowym nic mnie już nie zadziwi.

 

anything