Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1920 dnia: Listopad 14, 2013, 06:21:41 pm »
Na naszym rynku komiksowym nic mnie już nie zadziwi.

Jeśli się słyszy takie słowa, to faktycznie można mieć negatywne odczucia. Trzeba takie zachowania piętnować, bo raczej nic innego zrobić nie możemy.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1921 dnia: Listopad 14, 2013, 06:49:19 pm »
Jakieś 2 lata temu zarejestrowalem się w pewnej księgarni, której nazwa brzmi podobnie do tytułu jednego z komiksów Jodorowskiego. Przeglądając ich ofertę trafiłem na Azyl Arkham za 400 zl :shock:!!! Też się wtedy zastanawiałem, czy wolno im sprzedawać coś takiego po allegrowej cenie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 07:35:19 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1922 dnia: Listopad 15, 2013, 01:51:30 am »
Czytając tę dyskusję, odnoszę wrażenie, że niektórzy są po prostu źli na Egmont za dodruk Trybunału Sów. Jakby fakt, iż będzie on dostępny przez dłuższy czas dla większej ilości osób zniszczył nadzieję na posiadanie kolejnego, wyjątkowego Batmana, który na Allegro osiąga kosmiczne ceny.

Zrobienie zapasu 1. tomu serii, która na bieżąco się ukazuje, uważam za całkiem normalny pomysł.

Offline picemi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1923 dnia: Listopad 15, 2013, 08:10:26 am »
Zrobienie zapasu 1. tomu serii, która na bieżąco się ukazuje, uważam za całkiem normalny pomysł.
to samo chciałem przekazać Szanownemu Koledze wyżej, może jeśli przeczyta to również u innej osoby to do Niego trafi to co napisałem wcześniej

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1924 dnia: Listopad 15, 2013, 08:43:02 am »
Jest tyle kultowych i przełomowych historii wydanych w Polsce, że wypadałoby najpierw zadbać o nie, a nie o tytuł z tego samego roku.

Z Batmanem wydanych przez Egmont? Mógłbyś je wymienić?
Egmont to zwykła firma, musi zadbać o swój dochód, a nie o czytelników, którzy nie mają jakichś tytułów. Jeśli dodruk Trybunału sprzeda się w ciągu dwóch lat, to i tak będzie to bardzo dobry wynik. Poza tym podejrzewam, że przy starszych tytułach są jeszcze kwestie odnawiania licencji, a tu był dodruk po pół roku, co pewnie nie jest tak drogą opcją dla wydawnictwa.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1925 dnia: Listopad 15, 2013, 10:16:59 am »
Czytając tę dyskusję, odnoszę wrażenie, że niektórzy są po prostu źli na Egmont za dodruk Trybunału Sów. Jakby fakt, iż będzie on dostępny przez dłuższy czas dla większej ilości osób zniszczył nadzieję na posiadanie kolejnego, wyjątkowego Batmana, który na Allegro osiąga kosmiczne ceny.

Zrobienie zapasu 1. tomu serii, która na bieżąco się ukazuje, uważam za całkiem normalny pomysł.

To najwyraźniej odniosłeś złe wrażenie. Nie jestem zły, bo dlaczego miałbym być? Powtórzę to trzeci raz, może w końcu zrozumiecie mój punkt widzenia. Zastanawiam się ile jeszcze osób może nabyć Trybunał Sów, skoro pierwszy nakład został wyprzedany po czterech miesiącach. Wynik rewelacyjny, ale w takim momencie często można przesycić rynek danym tytułem. Podjęcie decyzji o natychmiastowym dodruku, budzi małą sprzeczność jeśli chodzi o dotychczasową politykę Egmontu i tyle. Nasze pytania na forach odnośnie możliwości dodruków zawsze kończyły się prostymi stwierdzeniami: może w roku 2013 i tak za każdym razem.
Sam kibicuję wszystkim wydawnictwom, które wydają komiksy w Polsce, bo dzięki temu wszyscy mamy coraz większy wybór oferty i atrakcyjne ceny. W sytuacji, kiedy dodruk Trybunału Sów się wyprzeda się dosyć pewnie, to będzie świetnym przykładem odnośnie wzrostu zainteresowania czytelników.
I proszę kolejnym razem czytać moje posty bez żadnych aluzji, bo śmieszą mnie już wybujałe teorie niektórych Panów, którzy na podstawie prostego zdania wymyślają je niczym David Copperfield z kapelusza.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1926 dnia: Listopad 15, 2013, 10:59:37 am »
Z Batmanem wydanych przez Egmont? Mógłbyś je wymienić?

Nie do mnie pytanie, ale tak odbiegając od kwestii o sens dodruku Trybunału sów, z tego co dotąd wydał Egmont, wierzę w powodzenie dodruków Roku Pierwszego i Azylu Arkham, ewentualnie jeszcze jednotomowe wydanie Batman Hush w HC. Coś z czasów TM-Semic też pewnie by się sprzedało, chętnie nabyłbym ładnie wydane Batman: Twarze, Batman: Venom, czy Batman: Ostatni Arkham. No ale jest tyle innych komiksów z nietoperzem, które wciąż nie były u nas wydane...

A swoją drogą, ciekawe kiedy będą ogłoszone jakieś konkrety odnośnie Nowe DC Comics na przyszły rok.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1927 dnia: Listopad 15, 2013, 11:04:06 am »
Itachi, czy sprzeczne? No nie wiem, przecież cały czas drukują brakujące tomy najlepiej sprzedających się serii, "Jokera" też dodrukowali (to był pierwszy komiks z Batmanem, który w tak ekspresowym tempie się sprzedał), no to czemu nie "Trybunał Sów"? Szczególnie, że niedawno chyba też mieliśmy wznowienia pierwszych tomów Hellboya?

ramirez82, konkrety mają pojawić się wedle słów Tomasza Kołodziejczaka na początku przyszłego roku.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1928 dnia: Listopad 15, 2013, 01:25:54 pm »
Itachi, czy sprzeczne? No nie wiem, przecież cały czas drukują brakujące tomy najlepiej sprzedających się serii, "Jokera" też dodrukowali (to był pierwszy komiks z Batmanem, który w tak ekspresowym tempie się sprzedał), no to czemu nie "Trybunał Sów"? Szczególnie, że niedawno chyba też mieliśmy wznowienia pierwszych tomów Hellboya?

Już o tym wspominałem wcześniej;)

Ale przecież był dodruk Jokera, ja go kupiłem w Arosie, chyba na wiosnę jakoś :wink:

Joker był pewnego rodzaju wyjątkiem, jeśli chodzi o komiksy związane z Batmanem. Odnośnie Hellboya to nic do dyskusji nie wniosę, bo się nie orientuję :wink: Jednak po ostatniej fali dobrej koniunktury, może coś drgnie i dodruki zaczną się pojawiać.

No ale jest tyle innych komiksów z nietoperzem, które wciąż nie były u nas wydane...

No tak, ale gdyby w 2014 roku pojawiły się powiedzmy dwa dodruki (np. Rok Pierwszy i Azyl Arkham) to nie zaburzyłoby jakoś mocno cyklu wydawniczego. Nie oczekuję, aby w miesiącu wychodziły dwa-trzy batki, bo to niemożliwe, ale jeden dodruk na powiedzmy pół roku, to już całkiem realne rozwiązanie :wink:



Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1929 dnia: Listopad 15, 2013, 02:29:07 pm »

No tak, ale gdyby w 2014 roku pojawiły się powiedzmy dwa dodruki (np. Rok Pierwszy i Azyl Arkham) to nie zaburzyłoby jakoś mocno cyklu wydawniczego. Nie oczekuję, aby w miesiącu wychodziły dwa-trzy batki, bo to niemożliwe, ale jeden dodruk na powiedzmy pół roku, to już całkiem realne rozwiązanie :wink:

Zaburzyć mogło by to... Budżet wielu kupujących. Mogłoby dojść do sytuacji zjadania własnego ogona jak u Semica niegdyś. Ludzie zaczęli by kupować dodruki kosztem np Batmana Snaydera z Nowego DC. Konkurencja też nie śpi, Mucha przecież na przyszły rok ma wydać Dark Viktory i Justice, a znając tego wydawcę to nie będą tanie rzeczy. A poza tym Egmont chce na przyszły rok dac nowa serię z Nowego DC. Pytanie czy doda ja do istniejących czy zastąpi którąś z nich.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1930 dnia: Listopad 15, 2013, 04:54:30 pm »
Naciągana teoria, owszem Mucha wyda Dark Victory, ale Justice jest zapowiedziana na samą końcówkę roku 2014 lub nawet rok 2015. Jeśli chodzi o nowe DC, to bez przesady jeden dodruk na sześć miesięcy jest jak najbardziej realny, zwłaszcza że obejmowałyby one same perełki, które z pewnością znalazłyby nabywców (Zabójczy Żart, Rok Pierwszy, Azyl Arkham).
Jedna impreza mniej, kilka paczek papierosów czy anulowane jedno pójście do kina i już się znajdzie te parę złotych :wink: Więc tutaj jestem spokojny;)

Offline andrewk

Odp: Batman
« Odpowiedź #1931 dnia: Listopad 15, 2013, 05:01:30 pm »
Czy Batman Długie Halloween można kupić w jakiejś księgarni czy tylko internetowo?Czy ktoś wie o czym są Techniki Zastraszania zapowiadane na początek grudnia?

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1932 dnia: Listopad 15, 2013, 05:04:01 pm »
Pewnie w księgarni stacjonarnej też kupisz, tyle że zapłacisz ponad 45 złotych więcej. Proponuję jednak księgarnie, dyskonty internetowe :wink:

Offline andrewk

Odp: Batman
« Odpowiedź #1933 dnia: Listopad 15, 2013, 05:39:03 pm »
W Bielsku - Białej w żadnej księgarni nie mieli,w  EMPiK również brak..., w hurtowniach też już nie ma

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1934 dnia: Listopad 15, 2013, 05:42:20 pm »
Naciągana teoria, owszem Mucha wyda Dark Victory, ale Justice jest zapowiedziana na samą końcówkę roku 2014 lub nawet rok 2015. Jeśli chodzi o nowe DC, to bez przesady jeden dodruk na sześć miesięcy jest jak najbardziej realny, zwłaszcza że obejmowałyby one same perełki, które z pewnością znalazłyby nabywców (Zabójczy Żart, Rok Pierwszy, Azyl Arkham).
Jedna impreza mniej, kilka paczek papierosów czy anulowane jedno pójście do kina i już się znajdzie te parę złotych :wink: Więc tutaj jestem spokojny;)

Łatwo powiedzieć komuś, kogo na taki wydatek stać. Trzeba też pamiętać o osobach, które zbierają też inne serie , a nie same Gacki czy ogół DC.

 

anything