Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1935 dnia: Listopad 15, 2013, 06:14:13 pm »
Taa jasne, bo te 50 czy 60 zł w ciągu sześciu miesięcy to prawdziwa bomba cenowa! Wszystko jest kwestią odpowiedniej segregacji tytułów, a i tak wszystkiego mieć nie można :wink: Chyba, że się zarabia te 4-5 tyś. zł.
Ja też kupuję sporo innych rzeczy, niestety ale komiksowa pasja do najtańszych nie należy;)

W Bielsku - Białej w żadnej księgarni nie mieli,w  EMPiK również brak..., w hurtowniach też już nie ma

http://aros.pl/ksiazka/batman-dlugie-halloween
http://bonito.pl/k-90288753-batman-dlugie-halloween
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/227423-batman-dlugie-halloween

Te strony mogę polecić, zapłacisz razem z przesyłką mniej niż cena okładkowa czyli 149 zł :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2013, 06:17:40 pm wysłana przez Itachi »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1936 dnia: Listopad 15, 2013, 06:44:56 pm »
"a i tak nie można mieć wszystkiego" - to się tyczy też tego dodruku ;-)
Druga sprawa, że E zwyczajnie wydaje sporo tytułów superhero i nie chcą, by ten Rok Pierwszy dajmy na to, konkurował z którymś z nich.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1937 dnia: Listopad 15, 2013, 07:09:41 pm »
Rynek po latach stagnacji zaczyna przyśpieszać, podobnie jak nasza gospodarka, więc konkurencja pojawić się musi, nie ma innej opcji. Prędzej czy później te dodruki się pojawią, więc chyba nie ma już sensu o tym pisać :wink: Poczekamy, zobaczymy - obecnie też jest całkiem nieźle.

Offline kosmoski

Odp: Batman
« Odpowiedź #1938 dnia: Listopad 15, 2013, 10:52:56 pm »
Naciągana teoria, owszem Mucha wyda Dark Victory, ale Justice jest zapowiedziana na samą końcówkę roku 2014 lub nawet rok 2015. Jeśli chodzi o nowe DC, to bez przesady jeden dodruk na sześć miesięcy jest jak najbardziej realny, zwłaszcza że obejmowałyby one same perełki, które z pewnością znalazłyby nabywców (Zabójczy Żart, Rok Pierwszy, Azyl Arkham).

W odpowiedziach z września tego roku Tomasz Kołodziejczak wskazuje na brak planów dotyczących wznowienia Zabójczego Żartu.

Co do Roku Pierwszego to swego czasu sprzedawał się on bardzo długo, sam kupiłem (z tego co pamiętam) z dobry rok po premierze, poza tym w nowym wydaniu DC trochę namieszało...

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1939 dnia: Listopad 16, 2013, 10:50:17 am »
Ja "Rok Pierwszy" bez problemu dostałem kilka miesięcy po premierze "Batman Begins" w Polsce, czyli dobre dwa lata po publikacji.

Cytuj
Czy ktoś wie o czym są Techniki Zastraszania zapowiadane na początek grudnia?

Jest jednoczęściowa historia z udziałem m. in. Scarecrowa, jest tie-in do Nocy Sów i potem historia z absurdalnym, nowym przestępcą zwanym Mr. Toxic i zamieszaniem z domowym Zderzaczem Hadronów.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Julek_

Odp: Batman
« Odpowiedź #1940 dnia: Listopad 16, 2013, 12:26:23 pm »
Rynek po latach stagnacji zaczyna przyśpieszać

A to ciekawe. Mógłbyś rozwinąć temat "wieloletniej" stagnacji rynku. Czym się ona objawiała i jak się ma do obecnego przyspieszenia? Dlaczego użyłeś akurat tego słowa? Chętnie zobaczę również jakieś cyfry i wyliczenia.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1941 dnia: Listopad 16, 2013, 07:13:11 pm »
A to ciekawe. Mógłbyś rozwinąć temat "wieloletniej" stagnacji rynku. Czym się ona objawiała i jak się ma do obecnego przyspieszenia? Dlaczego użyłeś akurat tego słowa?

Słowa stagnacja użyłem w sensie sytuacji, kiedy rynek komiksowy w Polsce tworzył pewien zamknięty obszar konsumentów. Po WKKM, doszedł napływ kolejnych zainteresowanych, potencjalnych klientów, który rozruszał działalność wydawnictw. Cała dyskusja jest w wątku o syndromie WKKM, więc nie będę powtarzał.

Chętnie zobaczę również jakieś cyfry i wyliczenia.

I może jeszcze frytki do tego.


N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1942 dnia: Listopad 16, 2013, 07:29:49 pm »
Słowa stagnacja użyłem w sensie sytuacji, kiedy rynek komiksowy w Polsce tworzył pewien zamknięty obszar konsumentów. Po WKKM, doszedł napływ kolejnych zainteresowanych, potencjalnych klientów, który rozruszał działalność wydawnictw.

Ilu było tych zainteresowanych?  Jak bardzo byli zainteresowani? I jak długo utrzymało się ich zainteresowanie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1943 dnia: Listopad 16, 2013, 07:43:41 pm »
Przecież wiesz dobrze, że takich danych nie ma. Jeśli chodzi o komiksy w Polsce, to praktycznie w ogóle nie mamy żadnych informacji. Po co więc pytasz?
Są to moje wyobrażenia, przemyślenia - możesz się z nimi zgadzać lub nie.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1944 dnia: Listopad 16, 2013, 07:45:02 pm »
Ilu było tych zainteresowanych?  Jak bardzo byli zainteresowani? I jak długo utrzymało się ich zainteresowanie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
To może ja Ci spróbuję odpowiedzieć, jeśli pozwolisz. Wystarczy przejrzeć profil WKKM na facebooku żeby zorientować się, że dopływ jest minimalny. Większość udzielających się tam osób kupuje tylko komiksy z kolekcji. Niektórzy już skończyli kolekcjonować, podając jako powód m. in. zaporową cenę tomów, czy znudzenie. Niektórzy przerwali, zniknęli i już nie poznamy powodu (<kaszel> Dreadnought  <kaszel>).

Żeby nie było kompletnego offtopu.
Przeczytałem "Miasto Sów" i pomimo głosów negatywnych, ja jestem bardzo zadowolony. Owszem, pod względem jakości scenariusza ten tom jest dużo bardziej niejednorodny. Ale za to momenty... hmm... szczytowania, zrobiły na mnie spore wrażenie. Snyder odważnie sobie poczyna dodając nowe wątki do historii Batmana. Bardzo mnie ciekawi czy (i jak) wątki te będą kontynuowane w przyszłości.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1945 dnia: Listopad 16, 2013, 08:19:42 pm »
To może ja Ci spróbuję odpowiedzieć, jeśli pozwolisz. Wystarczy przejrzeć profil WKKM na facebooku żeby zorientować się, że dopływ jest minimalny. Większość udzielających się tam osób kupuje tylko komiksy z kolekcji. Niektórzy już skończyli kolekcjonować, podając jako powód m. in. zaporową cenę tomów, czy znudzenie. Niektórzy przerwali, zniknęli i już nie poznamy powodu (<kaszel> Dreadnought  <kaszel>).

To co ludzie piszą na facebooku należy podzielić przez 10, 5 i jeszcze przez 2. To nie jest żadne rozsądne źródło informacji. Ja jakoś z tego nie korzystam, co więc z takimi osobami? Nie każdy musi również lubić takie strony czy się na nich udzielać.
Podawanie przykładu Dreadnoughta jest kompletnie nie na miejscu, nie rozumiem czemu macie na niego taką zajawkę! Załóżcie mu może jeszcze fanpage? :lol: Koleś czytał skany z neta, a wy odbieracie go, jako jakiś niezrozumiały punkt odniesienia. Brak słów.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1946 dnia: Listopad 16, 2013, 08:24:19 pm »
To co ludzie piszą na facebooku należy podzielić przez 10, 5 i jeszcze przez 2. To nie jest żadne rozsądne źródło informacji. Ja jakoś z tego nie korzystam, co więc z takimi osobami? Nie każdy musi również lubić takie strony czy się na nich udzielać.
Podawanie przykładu Dreadnoughta jest kompletnie nie na miejscu, nie rozumiem czemu macie na niego taką zajawkę! Załóżcie mu może jeszcze fanpage? :lol: Koleś czytał skany z neta, a wy odbieracie go, jako jakiś niezrozumiały punkt odniesienia. Brak słów.
Ale sam równocześnie twierdzisz, że te kilka osób, które zarejestrowały się na tym forum po starcie WKKM, jest reprezentatywna grupą i na jej podstawie wyciągasz swoje wnioski o wielkim odrodzeniu komiksu w Polsce.  :neutral:

fragsel

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1947 dnia: Listopad 16, 2013, 08:29:08 pm »
To co ludzie piszą na facebooku należy podzielić przez 10, 5 i jeszcze przez 2. To nie jest żadne rozsądne źródło informacji.

To jest jakoś tak strasznie zbieżne ze sposobem w jaki ja odbieram twoje na omawiany tu temat wypowiedzi...



Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1948 dnia: Listopad 16, 2013, 08:38:52 pm »
Ale sam równocześnie twierdzisz, że te kilka osób, które zarejestrowały się na tym forum po starcie WKKM, jest reprezentatywna grupą i na jej podstawie wyciągasz swoje wnioski o wielkim odrodzeniu komiksu w Polsce.  :neutral:

I tutaj się mylisz. To forum tylko wskazało mi wiele innych możliwości. Sam czerpię z niego informację garściami, zdecydowanie pomaga mi w selekcji tytułów i tylko tyle...jestem na tym forum od kilku miesięcy, nie mam zbytniego porównania do tego, jak było kiedyś :wink:
Możesz tak, to odbierać - ale ubzdurałem sobie teorię, że WKKM zrobiła duuużo dobrego na polskim rynku. Bez niej w tym roku, nie kupiłbym zapewne ani jednego komiksu. Na podstawie swojego doświadczenia, rozmów z innymi osobami, wywnioskowałem, że takich osób mogło być zdecydowanie więcej. Żadnych liczb, wyciągów, porównań, badań w tym kręgu nie posiadam, więc siłą rzeczy muszę bazować na domysłach, jak zapewne większość z Was.

To jest jakoś tak strasznie zbieżne ze sposobem w jaki ja odbieram twoje na omawiany tu temat wypowiedzi...

Nie wiem do czego ponownie uderzasz, ale zbytnio nie interesuje mnie Twoje zdanie. Zdążyłem się już przyzwyczaić, że masz problem do wszystkiego i wszystkich. Każdy mój post, który zaburza Twoją jedyną, nieomylną teorię jest krytykowany. Masz mocny, cięty język, dużą wiedzę i za to mocno Cię cenię - ale czasami przesadzasz.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2013, 08:44:29 pm wysłana przez Itachi »

Offline Wredny

Odp: Batman
« Odpowiedź #1949 dnia: Listopad 16, 2013, 08:41:34 pm »
To może ja Ci spróbuję odpowiedzieć, jeśli pozwolisz. Wystarczy przejrzeć profil WKKM na facebooku żeby zorientować się, że dopływ jest minimalny.

chciałbym tylko zauważyc, że niektórzy (w tym ja) w ogóle nie korzystają z facebooka. ale to tylko taki wtręt, bo ja w zasadzie nie o tym.

przeczytałem Nawiedzonego Rycerza i strasznie mi się podobał. to historia zupełnie inna niż Długie Halloween i na pewno nie tak dobra, ale ten szalony klimat i pościgi za przestępcami-dziwadłami strasznie fajnie się czyta. do tego rysunki są fantastyczne, choc siłą rzeczy utrzymane w zupełnie innej tonacji niż te z DH. moim zdaniem poziom poszczególnych historii trochę spada wraz z każdą kolejną, ale i tak wszystkie trzy są moim zdaniem świetne.

są jeszcze jakieś historie o Batmanie stworzone przez duet Loeb i Sale?

 

anything