trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1282087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1950 dnia: Listopad 16, 2013, 08:45:23 pm »
chciałbym tylko zauważyc, że niektórzy (w tym ja) w ogóle nie korzystają z facebooka. ale to tylko taki wtręt, bo ja w zasadzie nie o tym.

przeczytałem Nawiedzonego Rycerza i strasznie mi się podobał. to historia zupełnie inna niż Długie Halloween i na pewno nie tak dobra, ale ten szalony klimat i pościgi za przestępcami-dziwadłami strasznie fajnie się czyta. do tego rysunki są fantastyczne, choc siłą rzeczy utrzymane w zupełnie innej tonacji niż te z DH. moim zdaniem poziom poszczególnych historii trochę spada wraz z każdą kolejną, ale i tak wszystkie trzy są moim zdaniem świetne.

są jeszcze jakieś historie o Batmanie stworzone przez duet Loeb i Sale?
Chciałbym równocześnie zauważyć, że niektórzy nie korzystają z tego forum.

Z tego co kojarzę, to Loeb i Sale robili jeszcze:
Batman: Dark Victory
Catwoman: When in Rome
gdzie pierwszy jest kontynuacją DH.

fragsel

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1951 dnia: Listopad 16, 2013, 09:15:00 pm »
Nie wiem do czego ponownie uderzasz, ale zbytnio nie interesuje mnie Twoje zdanie. Zdążyłem się już przyzwyczaić, że masz problem do wszystkiego i wszystkich. Każdy mój post, który zaburza Twoją jedyną, nieomylną teorię jest krytykowany. Masz mocny, cięty język, dużą wiedzę i za to mocno Cię cenię - ale czasami przesadzasz.

wyobraź sobie, że też nie mam facebooka. Ale jednak jako wychowaca mający na codzień kontakt z młodzieżą znam jego siłę. Wierzę, że co najmniej tyle samo ludzi czytających WKKM skupiło się wokół fanpage'a (fanpage'u?) na facebooku co tu na gildii. Wierzę też, że Ci bardziej "niedzielni" gdy się znudzili zerwali kontakt z gildią bez wyjaśnienia (bo po co) ale na facebooku zostali, więc mogli tam jakieś pożegnanie skrobnąć
Bardziej wierzę więc obserwacjom Blaskowitz'a. Obaj gdybacie, on mnie przekonuje...

Pamiętasz swoje "kilkaset tysięcy czytelników" sprzed roku? jakoś trudno mi to wyrzucić z pamięci i jakoś ciągle o tym pamiętam gdy próbujesz mnie przekonywać. Są bariery, których pokonać nie można. Taka trafiła się mnie...

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1952 dnia: Listopad 16, 2013, 09:27:12 pm »
Pamiętasz swoje "kilkaset tysięcy czytelników" sprzed roku? jakoś trudno mi to wyrzucić z pamięci i jakoś ciągle o tym pamiętam gdy próbujesz mnie przekonywać. Są bariery, których pokonać nie można. Taka trafiła się mnie...

Cios poniżej pasa, zarejestrowałem się na tym forum w grudniu, był to jeden z pierwszych postów jakie napisałem, po okresie nie udzielania się. Czyli pewnie przełom marca\kwietnia. Dokładnie już nie pamiętam. Przytaczania jednego zdania, w momencie kiedy nie miałem większej orientacji w tematach komiksowych i wszystkie swoje przemyślenia konfrontowałem z Wami, jest sporym nadużyciem. O ile się nie mylę, po dyskusji uznałem racje innych, więc nie wiem czemu miał służyć ten tekst.

fragsel

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1953 dnia: Listopad 16, 2013, 09:33:15 pm »
Pół roku później masz już taką orientację, że wygłaszasz prawdy absolutne oraz że jak z tobą dyskutuję, to mnie oskarżasz, że "mam problem do wszystkich i do wszystkiego"
Co ty czytałeś prze te pół roku, bo ja czytam bez przerwy od 10 lat i chyba na to nie trafiłem...

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #1954 dnia: Listopad 16, 2013, 09:47:54 pm »
Prawdy absolutne :lol: :lol: Dobre...to jeszcze porównaj mnie do Boga.
To są po prostu moje, zwykłe prawdy, normalnego szarego czytelnika. Wierzę, że czytasz sporo rzeczy, przecież tego nigdy nie negowałem.
Pytasz co ja czytałem? Sporo rzeczy, aby je teraz wymieniać. Lubię styl Kinga, Doyle'a oraz biografie interesujących ludzi - to tak w telegraficznym skrócie.
Oskarżenia? Stwierdzam tylko to, co zauważyłem. Ktoś ma inne zdanie? Atak. Nie zgadza się z Tobą? Atak.
Kwestionuje Twoją teorię? Atak.
Może uważasz swoje ironiczne i dosadne konstrukcje zdań jako pozytywny schemat, ale po pewnym czasie zaczyna on mocno męczyć.

Offline Wredny

Odp: Batman
« Odpowiedź #1955 dnia: Listopad 16, 2013, 10:19:56 pm »
Chciałbym równocześnie zauważyć, że niektórzy nie korzystają z tego forum.

Z tego co kojarzę, to Loeb i Sale robili jeszcze:
Batman: Dark Victory
Catwoman: When in Rome
gdzie pierwszy jest kontynuacją DH.
słusznie, możesz uznac, że nic nie mówiłem.

co do tych tytułów z gackiem to dzięki za informację. to Dark Victory ma się podobno pojawic w przyszłym roku, nie mogę się doczekac.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1956 dnia: Listopad 17, 2013, 04:55:52 pm »
czy czytaliście może batman beyond norma breyfogle? widziałem przykładowe plansze na jego profilu fb, ale kojarzy mi się to z kreskówką o tym samym tytule. jest to poziom kreskówki czy coś ciekawszego?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1957 dnia: Listopad 17, 2013, 08:06:31 pm »
Chodzi Ci o cyfrową serię, tak? No, nic dziwnego, że kojarzy ci się z kreskówką, bo komiks jest osadzony w jego realiach. Najpierw była miniseria "Batman Beyond" - 6 częściowa pod tytułem "Batman Beyond: Hush Beyond". Zebrana w wydanie zbiorcze o takim samym tytule. Potem pojawiła się seria regularna z powodu popularności mini, ale została zakończona z powodu New 52. Całość również zebrano i wydano. W końcu seria powróciła jako cyfrowa, gdzie rysunki wykonuje właśnie Breyfogle (ale w tej chwili już tego chyba nie robi). Czytałem tylko miniserię oraz właśnie pierwszego trejda z rysunkami wcześniej wspomnianego. Dla mnie bomba - wciągająca historia, świetnie pokazane relacje między postaciami. Jeśli byłeś fanem serialu, to odbiór będzie dla Ciebie jeszcze lepszy. Będziesz zadowolony z pojawienia się postaci, których zabrakło w serialu. Jeśli będziesz chciał zapoznać się z tym komiksem to koniecznie w poprawnej, wspomnianej przeze mnie kolejności, bo inaczej się trochę pogubisz albo nie zrozumiesz skąd się wzięła postać X.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Motyl

Odp: Batman
« Odpowiedź #1958 dnia: Listopad 18, 2013, 07:04:37 pm »
Recenzja Miasta Sów: http://paradoks.net.pl/read/22556

Z ciekawostek - fiński Egmont wydał Long Halloween - http://blogi.egmontkustannus.fi/tag/batman/ , można też pobuszować w ich zapowiedziach licząc, że któryś z tytułów pojawi się w polskiej filii.

Offline giera

Odp: Batman
« Odpowiedź #1959 dnia: Listopad 18, 2013, 07:19:58 pm »
Piotr   Lipa podaje 3 powody, dla których należy sięgnąć po "Trybunał Sów" - po   pierwsze: fabuła; po drugie: architektura i styl poszczególnych   okresów; po trzecie: szaleństwo Batmana. Są jeszcze jakieś?
 http://dybuk.wordpress.com/2013/11/18/batman-1-trybunal-sow/
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline samurajack

Odp: Batman
« Odpowiedź #1960 dnia: Listopad 20, 2013, 12:58:46 pm »
Egmont chyba wznowił pierwszy tom Trybunału sów bo komiks był już niedostepny i teraz nagle znowu jest w kazdym sklepie ciekawe czy tak bedzie równiez z innymi Batmanami których nakład sie wyczerpał

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1961 dnia: Listopad 20, 2013, 01:15:33 pm »
Już o tym dyskutowaliśmy kilka stron temu: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,313.1890.html
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1962 dnia: Listopad 20, 2013, 01:25:14 pm »
Czy moglby ktos polecic mi animacje z Batmanem?
Jest tego troche, a chodzi mi tylko o najlepsze rzeczy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline pa3ck

Odp: Batman
« Odpowiedź #1963 dnia: Listopad 20, 2013, 01:30:50 pm »

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1964 dnia: Listopad 20, 2013, 01:32:46 pm »
Batman: Mask of the Phantasm Theme / Intro / Titles HD (Shirley Walker Soundtrack)
 
 Dla mnie niezmiennie od dwudziestu lat najlepszy film o Batmanie w ogóle.
 
 P.S. Tylko nie przestrasz się królika Bugsa na początku :)