Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2040 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:03:39 pm »
Przeglądałem to już jakiś czas temu w zapowiedziach i rzuciły mi się w oczy okładki. Skądś je kojarzę, gdzieś je widziałem, ale nie wiem w którym kościele dzwonią. Czy coś z tego było wydawane przez TM Semic? Czy to dobre historie? Przeciętne?

Cześć z tego wydane u nas jako Batman & Superman 1-3, oraz 7-9/98. Dobre historie!

Offline maximumcarnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #2041 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:05:54 pm »
Przeglądałem to już jakiś czas temu w zapowiedziach i rzuciły mi się w oczy okładki. Skądś je kojarzę, gdzieś je widziałem, ale nie wiem w którym kościele dzwonią. Czy coś z tego było wydawane przez TM Semic? Czy to dobre historie? Przeciętne?

Ta podlinkowana okładka pochodzi z Batman/Superman 1/98. Pamiętam, że historia mi się podobała ale rysunki już mniej. Batman jako paker, ledwo mieszczący się do samochodziku. Trochę komiczne.

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2042 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:16:22 pm »
zapowiada sie niezly zbiorek, ale czy historie nieopublikowane w semiku trzymaja poziom, mial ktos stycznosc z tymi opowiesciami?
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2043 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:24:14 pm »
Cześć z tego wydane u nas jako Batman & Superman 1-3, oraz 7-9/98. Dobre historie!
Ano. Przed rokiem '98 Kelley Jonesa kojarzyłem tylko z okładek do Batmana. Potem przyszły świetne historie ilustrowane właśnie przez niego. Wreszcie doczekam się całego zbioru historii z Batmana w (mam nadzieję) świetnym wydaniu (czyt.: na kredzie). Kelley Jones bardzo sprawnie porusza się w mrocznym rysunku. Do Batmana jak znalazł! I warto też pamiętać o jego Sandmanie, prawda? :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2044 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:27:03 pm »
Run Moencha i Jonesa to już klasyk, może dziś szerzej mało znany, bo historie te nie były wznawiane w wydaniach zbiorczych. Teraz na pewno to się zmieni. Fajnie jakby ktoś to u nas wydał.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2045 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:40:33 pm »
No to bajka, mi akurat rysunki podpasowały od pierwszego wejrzenia. Kupi się od razu jak wyjdzie. A jakby tak jeszcze pomolestować Muszkę na Facebooku, to może i polskiej edycji byśmy dożyli.  :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2046 dnia: Grudzień 23, 2013, 08:59:43 pm »
A jakby tak jeszcze pomolestować Muszkę na Facebooku, to może i polskiej edycji byśmy dożyli.  :smile:

I to jest dobry pomysł!

Offline Koro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2047 dnia: Grudzień 24, 2013, 08:48:09 am »
Spójrzcie na objętość tego tomu - nie wydaje mi się, żeby któryś z polskich wydawców pakował się w ten tytuł z tego powodu (Long Halloween to inna sprawa, komiks uznany za totalny klasyk).

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2048 dnia: Grudzień 24, 2013, 08:58:53 am »
Spójrzcie na objętość tego tomu - nie wydaje mi się, żeby któryś z polskich wydawców pakował się w ten tytuł z tego powodu (Long Halloween to inna sprawa, komiks uznany za totalny klasyk).
Nikt nie powiedział, że musi być to wydane w jednym tomie.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #2049 dnia: Grudzień 29, 2013, 05:34:01 pm »
"Na koniec dodajmy, że absolutną rewelacją roku okazała się książka Łukasza Kowalczuka o TM-Semic, co zobaczycie w literackim podsumowaniu roku oraz Zeszyty Komiksowe poświęcone Batmanowi, które do zestawienia nie weszły z tego prostego powodu, że komiksem nie są. "
[/size][/color]
http://www.komiks.gildia.pl/news/2013/12/top2013-komikspolski

Offline Mefisto76

Odp: Batman
« Odpowiedź #2050 dnia: Grudzień 29, 2013, 07:01:00 pm »
No więc jestem jednym z tych, którzy zakupili tę "rewelację" - zrobiłem to z czystej ciekawości, bo Semiców miałem w życiu może z 10 i postanowiłem się czegoś więcej o tym fenomenie lat 90. dowiedzieć. Boję się, że to się dobrze sprzedało, bo było wielu do mnie podobnych, przy tej cenie w końcu ryzyko było w końcu niewielkie. Niestety, lektura mnie mocno zmęczyła. Niby wszystko jest opisane, ale chyba przez dwa tygodnie "mordowałem się" z przeczytaniem mojego egzemplarza do końca. Mam znajomego w Szwecji, który ma totalnego świra na punkcie tego, co Semic wydawało w jego kraju, bardzo chciał żebym mu dokładnie opisał to wydanie. I co ja miałem mu napisać? Że nie ma ani jednego zdjęcia? Że jest kilka czarno-białych skanów okładek? Naprawdę tak trudno było dołączyć zdjęcie Marcina Rusteckiego, czy Arka Wróblewskiego?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline vivaadeal

Odp: Batman
« Odpowiedź #2051 dnia: Grudzień 29, 2013, 07:56:19 pm »
Pytam z ciekawości
Lektura Cię zmęczyła, bo nie ma w książce zdjęć, czy po prostu jest słabo napisana? Z Twojej wypowiedzi wywnioskować można, że brak zdjęć dyskwalifikuje książkę. Czy gdyby autor dodał kilka fotek, automatycznie polecałbyś lekturę znajomemu?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2052 dnia: Grudzień 30, 2013, 07:48:23 am »
Czy Death of the Family to w kolejności następny trejd po Mieście Sów?

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2053 dnia: Grudzień 30, 2013, 07:57:54 am »

Offline Mefisto76

Odp: Batman
« Odpowiedź #2054 dnia: Grudzień 30, 2013, 08:16:18 am »
Pytam z ciekawości
Lektura Cię zmęczyła, bo nie ma w książce zdjęć, czy po prostu jest słabo napisana? Z Twojej wypowiedzi wywnioskować można, że brak zdjęć dyskwalifikuje książkę. Czy gdyby autor dodał kilka fotek, automatycznie polecałbyś lekturę znajomemu?

Oczywiście, że nie "zmęczył mnie" brak zdjęć, choć aż się o nie prosi - kiepsko się to po prostu czyta, nie pomagają też ciągłe odsyłania do przypisów (ciągle tych samych) - za bardzo po prostu widać, że to była praca dyplomowa, a nie komercyjna publikacja.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!