Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1282080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #2070 dnia: Grudzień 30, 2013, 11:16:58 pm »
Niebawem nadarzy się taka okazja, gdyż za kilka miesięcy Batman obchodzić będzie swoje 75 już urodziny. I z tej okazji na pewno ukaże się w przyszłym roku "Batman: A Celebration of 75 Years", w formacie przypominający zbiorek o Supermanie opublikowany w tym roku. Nie sądzę jednak, że będzie to dobry zbiór. Wystarczy przeczytać dwa poniższe teksty:


http://comicsalliance.com/superman-a-celebration-of-75-years-review-dc/
http://comicsalliance.com/how-to-fix-superman-a-celebration-of-75-years/


Myślę ponadto, że nie tylko Batmana powinniśmy się spodziewać ale także zbiorku o Robinie, Jokerze i Gordonie. Ale to takie moje widzimisie.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2071 dnia: Styczeń 02, 2014, 09:56:39 pm »
Jak tak przeglądam temat, to trochę zostało już napisane o trzeciej części "Batmana" Snydera, pozwolę sobie więc tylko na krótkie podsumowanie co mi się rzuciło w oczy.

Historia Trybunału Sów wnosiła dużo nowego do historii Batmana, sama jednocześnie nie odwołując się za często do wcześniejszych wydarzeń. W "Death of..." jest zupełnie odwrotnie. Całość jest mocno zakorzeniona w historii "związku" Batmana i Jokera. Są nawiązania chociażby do "Killing Joke", "Man who laughs", czy nawet "Death in the family". Na pewno jest tego więcej i ktoś bardziej oczytany bedzie miał więcej radości z czytania. Jednocześnie historia broni się sama. Zaczyna z wysokiego pułapu i prawie do samego końca nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Co ważne nie ma tu żadnych zeszytów - zapychaczy, więc nic nie wybija z rytmu opowieści. Dla mnie bajka i czekam na więcej.  :biggrin:

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2072 dnia: Styczeń 02, 2014, 10:20:26 pm »
Blaskowitz - jest szansa, żebyś wrzucił jakieś fotki okładki i tego, co pod spodem?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2073 dnia: Styczeń 02, 2014, 10:42:45 pm »
Osobno:


I jako całość:


Niby nic nadzwyczajnego, a mordka sama się śmieje. :wink: Widać, że "Batman" jest w tej chwili dla DC główną serią i poza dobrymi komiksami można liczyć na urozmaicenie dla kolekcjonerów. Wersja Trybunału z maską, specjalna okładka dla Jokera... ciekawe co będzie dalej.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2074 dnia: Styczeń 02, 2014, 11:03:00 pm »
dzięki!
a pod tą okładką z samą skórą jest jeszcze płócienna?

ładne toto, fakt. I pewnie gdyby nie fakt, że wolę wersje PL, to bym nabył i to, i ten Trybunał z maską, o którym wspominasz.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2075 dnia: Styczeń 02, 2014, 11:54:56 pm »
Żaden problem.  :smile:
Pod foliową okładką ze skórą jest zwykła twarda, lakierowana oprawa.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #2076 dnia: Styczeń 03, 2014, 12:57:46 am »

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2077 dnia: Styczeń 03, 2014, 07:10:37 am »
I pewnie gdyby nie fakt, że wolę wersje PL, to bym nabył i to, i ten Trybunał z maską, o którym wspominasz.
No właśnie, właśnie... Też wolałem PL wydania. Do czasu...
Nie ma porównywać jakości wydania egmontowskich Batmanów do tego co robią za oceanem (tam kleją i dają chusteczkowy papier kredowy...), ale chyba jeszcze żadne PL wydawnictwo nie zaskoczyło dodatkami jak rzeczona obwoluta.
(nie mówię o alternatywnych okładkach Białego Orła, które też są bardzo nowatorskim pomysłem w naszym kraju)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2078 dnia: Styczeń 03, 2014, 07:36:16 am »
Nie ma porównywać jakości wydania egmontowskich Batmanów do tego co robią za oceanem (tam kleją i dają chusteczkowy papier kredowy...)
W wersji ang. od DC mam bodaj 2-3 Batmany, ale pierwszy był Flash, którego dostałem w konkursie AtomComics - ten papier rzeczywiście lekko mnie zaskoczył. Marvel pod tym względem jednak wypada dużo lepiej.

A co do okładek - jestem zachwycony hardbackami Marvela - większość pod obwolutą ma elegancką czarną imitację skóry ze złotym logo herosa. Punisher MAX miał czerwone logo, a z kolei nowy Hawkeye pod obwolutą ma białe tło pełne wzoru tarczy (tej fioletowo-niebieskiej).
I to jest jedyna rzecz, której brakuje mi w polskich twardych oprawach - obwoluta.

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2079 dnia: Styczeń 03, 2014, 07:48:02 am »
A co do okładek - jestem zachwycony hardbackami Marvela - większość pod obwolutą ma elegancką czarną imitację skóry ze złotym logo herosa. Punisher MAX miał czerwone logo, a z kolei nowy Hawkeye pod obwolutą ma białe tło pełne wzoru tarczy (tej fioletowo-niebieskiej).
I to jest jedyna rzecz, której brakuje mi w polskich twardych oprawach - obwoluta.
A! I tym właśnie dla mnie przoduje Marvel w wydaniach HC.
Taka sytuacja - bierzesz komiks z DC w HC bez obwoluty (zawsze zdejmuję obwolutę z komiksu/książki) i czujesz jakby papier ścierny ściągał Ci cały naskórek...  :wink:  Całe szczęście tak jest tylko w 90% przypadków komiksów z DC  :wink:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2080 dnia: Styczeń 03, 2014, 01:32:17 pm »
Cytuj
Historia Trybunału Sów wnosiła dużo nowego do historii Batmana, sama   jednocześnie nie odwołując się za często do wcześniejszych wydarzeń.

Ja bym się z tym do końca nie zgodził. Fakt, jest to coś nowego, ale wzorowanego na starych motywach.
Spoiler: pokaż
Sowa jako przeciwnik Batmana to motyw jak z "Earth 2", na dodatek sam strój Lincolna był bardzo podobny do do Owlmana. A brat Thomas to również zapożyczenie z bodaj lat 70.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2081 dnia: Styczeń 03, 2014, 01:50:35 pm »
Ja bym się z tym do końca nie zgodził. Fakt, jest to coś nowego, ale wzorowanego na starych motywach.
Spoiler: pokaż
Sowa jako przeciwnik Batmana to motyw jak z "Earth 2", na dodatek sam strój Lincolna był bardzo podobny do do Owlmana. A brat Thomas to również zapożyczenie z bodaj lat 70.


O widzisz, dzięki za informację. Tu wychodzi mój brak znajomości bat-lektur. W "Death of..." nawiązania są trochę łatwiejsze do wychwycenia i odnoszą się do bardziej kanonicznych (czy też po prostu bardziej znanych) historii.

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2082 dnia: Styczeń 04, 2014, 07:36:56 pm »
mam takie pytanko, czy istnieje jakis komiks o jokerze, ktory szczegolowo odnosilby sie do przeszlosci tej postaci.
I jeszcze jedno czy ktos mial stycznosc ze zbiorkiem pt the greatest joker stories ever told?
dobre toto? Oceny tego tytulu sa mocno zroznicowane.
dzieki za pomoc
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline melee

Odp: Batman
« Odpowiedź #2083 dnia: Styczeń 04, 2014, 07:42:07 pm »
np. właśnie death of the family
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2014, 08:55:38 pm wysłana przez melee »

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2084 dnia: Styczeń 04, 2014, 07:49:28 pm »
no tak, ale chodzi mi o historie, ktora obejmowalaby caly zyciorys Jokera(dziecinstwo, dorastanie, relacje z rodzicami, malzenstwo, praca, przestepcza kariera itp ).
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!