trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2085 dnia: Styczeń 04, 2014, 07:59:27 pm »
no tak, ale chodzi mi o historie, ktora obejmowalaby caly zyciorys Jokera(dziecinstwo, dorastanie, relacje z rodzicami, malzenstwo, praca, przestepcza kariera itp ).

Chodzi chyba o jakiś komiks obyczajowy z Jokerem?

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2086 dnia: Styczeń 04, 2014, 08:05:24 pm »
no takie jokerowe year one. :razz: :biggrin:
Kurcze malo wiadomo o tym facecie, a to jego szalenstwo musialo dojrzewac wiele lat az w koncu nastapilo wielkie bum :lol:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2087 dnia: Styczeń 04, 2014, 08:06:41 pm »
no tak, ale chodzi mi o historie, ktora obejmowalaby caly zyciorys Jokera(dziecinstwo, dorastanie, relacje z rodzicami, malzenstwo, praca, przestepcza kariera itp ).
pzdr

Jocker zawsze był tajemniczą postacią, której przeszłości nikt nie znał. Dopiero Moore w "Zabójczym żarcie" pozwolił sobie na opowiedzenie fragmentu jego historii z czasów "przed Jockerem". Potem Brubaker (w "Man Who Laughs") opowiedział o pojawieniu sie Jockera (to jest takie Jockerowe "Year One" właśnie). I tyle. nie znam historii, w której ktoś jeszcze opowiedziałby o nim coś więcej. Oczywiście, słabo znam komiksy o Batmanie i może być, że czegoś nie wiem.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2088 dnia: Styczeń 04, 2014, 08:27:29 pm »
bodaj z okazji 50 numeru Batmana TM-Semic wydał jeszcze historię "Twarze", która też daje jakieś tam światło na Jokera przed Jokerem.

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2089 dnia: Styczeń 04, 2014, 08:42:00 pm »
ano wlasnie
W mrocznym rycerzu nolana Joker przedstawia kilka wersji swojego zyciorysu. Nie wiadomo co jest wymyslem  Joke'a, a co prawda.
Btw ciekawe skad nolan wzial te rozne wersje zyciorysu jokera. Moze to byl jego autorski pomysl? hmmmm.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2090 dnia: Styczeń 04, 2014, 08:48:10 pm »
bodaj z okazji 50 numeru Batmana TM-Semic wydał jeszcze historię "Twarze", która też daje jakieś tam światło na Jokera przed Jokerem.

Masz na myśli Wizerunki, czyli numer 1/95. Też coś świtało mi, że tam mowa o tym jak Joker stał się Jokerem, ale nie - to po prostu pierwsze spotkanie Jokera z Batmanem. Ale jak najbardziej warto zapoznać się z tym komiksem.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2091 dnia: Styczeń 04, 2014, 09:31:24 pm »
Btw ciekawe skad nolan wzial te rozne wersje zyciorysu jokera. Moze to byl jego autorski pomysl? hmmmm.
pzdr

Nie   wiem, czy chodzi ci dokładnie o historie, które opowiadał, czy tylko o   sam fakt, że przedstawiał różne. Jeśli o to drugie, to dla mnie to   właśnie hołd dla "raz pamiętam to tak, a potem inaczej" z "Zabójczego   Żartu".

Generalnie nie ma definitywnego originu Jokera, to coś w   rodzaju "świętej" rzeczy. Co najwyżej można coś sugerować. Są jednak   wyjątki.

W trakcie historii "Hush Returns", a dokładniej w   zeszycie "Batman: Gotham Knight #54" potwierdzony jest origin sugerowany   w "Zabójczym Żarcie" oraz rozszerzony o kilka wątków. Jeśli nie chcesz   sprawdzać osobiście, tutaj znajdziesz streszczenie tego zeszytu -   http://www.batcave.com.pl/old/index2.php?id=komiks/gk54

W serii "Batman Confidential" z kolei znajdziesz historię "Lovers & Madmen" (numery od 7 do 12). Tam też jest trochę Jokera przed tym, zanim się nim stał, ale niezbyt dużo. Jest to trochę inne podejście do jego postaci. Jest też geneza tym razem wyciętego uśmiechu.

Polecam też 31 numer serii "The Brave and the Bold" (tej nowszej, nie klasycznej). W tym zeszycie jest historia z Atomem, który musi zmniejszyć się i udać do organizmu Jokera, aby go wyleczyć z choroby zagrażającej jego życiu (już nie pamiętam o co dokładnie chodziło). W trakcie tej podróży Atom odkrywa (chyba również domniemaną) przeszłość Jokera - od małego chłopca po każdy etap w jego życiu do teraźniejszości.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 09:58:28 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Tai

Odp: Batman
« Odpowiedź #2092 dnia: Styczeń 04, 2014, 09:39:48 pm »
bodaj z okazji 50 numeru Batmana TM-Semic wydał jeszcze historię "Twarze", która też daje jakieś tam światło na Jokera przed Jokerem.

Niby dużo tam o przeszłości Jokera nie ma, ale pewne fakty znajdą się. Joker '' opiekuje się '' opóźnionym w rozwoju kuzynem Melvinem. To świadczy, że jakąś tam rodzinę miał. Sam Melvin również wypowiada dwie litery jego imienia '' Ja..'', po czym ten go ucisza i każe po prostu nazywać Jokerem.
Sam Joker to tajemnicza postać i mam nadzieję, że taki pozostanie przez długie lata. Lepsze to niż wymyślanie na siłę jakiejś tajemniczej przeszłości.

Offline Jaxx

Odp: Batman
« Odpowiedź #2093 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:28:47 pm »
Mam pytanie do znawców Nietoperza - do tej pory nie czytałem komiksów z jego udziałem (może z jeden, dwa zeszyty TM-Semica, ale to wszystko), a zamierzam odrobić nieco straty. Jestem zupełnie "zielony" w tym uniwersum, wiedzę o nim mam tylko z filmów. Od czego polecalibyście więc zacząć lekturę Batka komuś takiemu jak ja? Myślę o zakupie Długiego Halloween - warto brać to na początek?

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2094 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:39:04 pm »
Myślę, że Długie Halloween na sam początek może być.
Polecam też zacząć zaznajamianie się z tematem Batka od zeszytówek z Semica, które można w miarę rozsądnej cenie zakupić na allegro.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Tai

Odp: Batman
« Odpowiedź #2095 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:46:14 pm »
Mam pytanie do znawców Nietoperza - do tej pory nie czytałem komiksów z jego udziałem (może z jeden, dwa zeszyty TM-Semica, ale to wszystko), a zamierzam odrobić nieco straty. Jestem zupełnie "zielony" w tym uniwersum, wiedzę o nim mam tylko z filmów. Od czego polecalibyście więc zacząć lekturę Batka komuś takiemu jak ja? Myślę o zakupie Długiego Halloween - warto brać to na początek?

Zależy w jakim języku chcesz je czytać. Długie Halloween zawsze warto brać. Jeśli jeszcze coś, co wyszło po polsku to rozejrzyj się za '' Rokiem pierwszy ''.  Możliwe, że ten komiks będzie miał reedycję. Trudno powiedzieć co jest jeszcze dostępne na rynku. Moim zdaniem warto też poszukać na Allegro jakieś stare komiksy z Batmanem od TM- Semic. Nie powinny aż tak dużo kosztować. Warto też zaopatrzyć się w nowego Batmana od Egmontu. Chodzi mi o '' Trybunał sów '' i '' Miasto sów ''.

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2096 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:46:42 pm »
Mam pytanie do znawców Nietoperza - do tej pory nie czytałem komiksów z jego udziałem (może z jeden, dwa zeszyty TM-Semica, ale to wszystko), a zamierzam odrobić nieco straty. Jestem zupełnie "zielony" w tym uniwersum, wiedzę o nim mam tylko z filmów. Od czego polecalibyście więc zacząć lekturę Batka komuś takiemu jak ja? Myślę o zakupie Długiego Halloween - warto brać to na początek?
Warto. Akcja toczy się niemal na początku kariery Batmana, nie ma wiec problemów z tym, że nie będziesz wiedział, kto jest kim.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2097 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:47:42 pm »
Jeśli nie wiesz, które  Semici wybrać, to posłuż się topkami, jak np. ta: http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/12/1208-bat-elita-czesc-pierwsza.html, http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/01/1209-bat-elita-czesc-druga.html

Załóżmy, że masz nieograniczony budżet lub zakup wersji angielskiej Ci nie wadzi. Wtedy:

- "Batman: Rok Pierwszy" ("Batman: Year One") - jak dasz radę, to przed "Długim Halloween", lepiej Ci wtedy pójdzie lektura ze względu na postaci,
- "Batman: Zabójczy Żart" ("Batman: The Killing Joke") - klasyk z Jokerem.

Z tymi komiksami będzie miał podstawy podstaw, a jak dodasz do tego Semici z wcześniej wspomnianej topki to powinno być dobre wprowadzenie. Tylko nie bierz się za takiego "Husha" - za dużo postaci i bałaganu. Jak będziesz chciał później iść na skróty, to przejrzyj wiki w kontekście tego, ilu było Robinów i to, że Grayson zastąpił przez jakiś czas Batmana i śmiało możesz wskoczyć w Batmana z Nowego DC Comics od Egmontu.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2098 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:48:55 pm »
Warto też zaopatrzyć się w nowego Batmana od Egmontu. Chodzi mi o '' Trybunał sów '' i '' Miasto sów ''.
A właśnie w tym przypadku (sięgam dopiero po Gacka) bym odradzał. Jest wiele rzeczy, które ciężko zrozumieć bez znajomości historii sprzed NEW52... I wydaje mi się, że może się nie czytać aż tak dobrze jak starocie z Semica (rok '91 jak dla mnie jest tym w co warto zajrzeć na początku Twojej drogi).



http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2013/01/1209-bat-elita-czesc-druga.html
Zdacydowanie TAK!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2099 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:52:28 pm »
Pozwolę sobie jeszcze wkleić listę i notkę, którą kiedyś sobie spisałem na forum BatCave, która w wielkim skrócie może wprowadzić kogoś w Batmana i jego kompanów:

1. "Batman: Rok Pierwszy"/"Batman: Year One" - tytuł mówi sam za siebie. 1 rok działalności Batmana.
2. "Batman: The Man Who Laughs" - tutaj jest pokazane pierwsze starcie z Jokerem.
3.   "Batman: Długie Halloween"/"Batman: The Long Halloween" - można go   nazwać drugim rokiem działalności Batmana, w tym masz też origin   Two-Face'a
4. "Batgirl/Robin: Year One" - niedawno wyszedł zbiorek,   który ma w sobie dwie miniserie pokazujący początki zarówno Batgirl oraz   pierwszego Robina
5. "Batman: Zabójczy Żart"/"Batman: The Killing Joke" - bardzo ważny komiks przedstawiający relację Batmana z Jokerem

Bonus:   wydany u nas album "Batman: Najlepsze Opowieści" - co prawda nie   nazwałbym tego najlepszymi, ale z pewnością jednymi z ważnych. Ten   zbiorek zbiera historię z prawie każdej epoki istnienia Batmana, dzięki   czemu zobaczysz jak ta postać ewoluowała.

Ponadto, komiksy, które toczą się na początku działalności Batmana/w okolicach Roku Pierwszego:

- "Batman and the Monster Man",
- "Batman and the Mad Monk",
- "Shaman".
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

 

anything