trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tai

Odp: Batman
« Odpowiedź #2100 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:08:39 pm »
Na profilu Muchy ktoś zadał pytanie czy po LH i DV mają w planach wydanie '' Catwoman: When in Rome '' .  Mucha odpowiedziała, że wszystko jest możliwe. Zawsze to inna odpowiedź niż '' nie mamy tego w planach ''. Z tego co czytałem to jest to niby taka kontynuacja dwóch wspomnianych albumów.  Ktoś wie czy to jest wogóle coś warte ?

Offline melee

Odp: Batman
« Odpowiedź #2101 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:16:38 pm »
Warte, bardzo dobre. Ale to nowelka.

N.N.

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2102 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:17:25 pm »
Na profilu Muchy ktoś zadał pytanie czy po LH i DV mają w planach wydanie '' Catwoman: When in Rome '' .  Mucha odpowiedziała, że wszystko jest możliwe. Zawsze to inna odpowiedź niż '' nie mamy tego w planach ''. Z tego co czytałem to jest to niby taka kontynuacja dwóch wspomnianych albumów.  Ktoś wie czy to jest wogóle coś warte ?
Jest warte. Może nie trzyma napiecia, jakie jest w tamtych dwóch tomach, ale graficznie jest to ten sam poziom, fabuła jest spójna z tamtymi, intryga jest przyzwoita (Catwoman jedzie do Rzymu rozwiązać pewną zagadkę), a bohaterka seksowna.

Oryginalnie sześcioczęściowa miniseria, krótsze wiec to jest od "Long Halloween", ale nazywanie tego nowelką, to przesada.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2103 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:31:05 pm »
Bonus:   wydany u nas album "Batman: Najlepsze Opowieści" - co prawda nie   nazwałbym tego najlepszymi, ale z pewnością jednymi z ważnych. Ten   zbiorek zbiera historię z prawie każdej epoki istnienia Batmana, dzięki   czemu zobaczysz jak ta postać ewoluowała.

I jeszcze obejrzyj ten serial z lat 60...

http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Deg

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2104 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:41:56 pm »
Ale to chyba kadr z filmu pełnometrażowego, świetnego nawiasem mówiąc, jeśli tylko ktoś potrafi zachować odrobinę dystansu. Wiecie, że to na czym wisi Batman, to Bat-drabinka?  :lol:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 10:45:04 pm wysłana przez Deg »

Offline Piotruposz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2105 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:43:11 pm »
Pooglądać można, ale Batman The Animated Series.

Chyba nieco przesadzacie, okrzykując Trybunał Sów jako nieprzystępny dla nowego czytelnika. Ja bym go polecił. Niejasności można wyjaśnić za pomocą google, jeśli takowe się pojawią.

Poza tym, kluczowym jest to, czy dana osoba będzie czytała komiksy tylko po polsku. Wtedy wybór jest mniejszy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2106 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:43:45 pm »
I jeszcze obejrzyj ten serial z lat 60...

O, ekranizacja Batman: Venom - nie wiedziałem, że powstała.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2107 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:48:42 pm »
Ale to chyba kadr z filmu pełnometrażowego, świetnego nawiasem mówiąc, jeśli tylko ktoś potrafi zachować odrobinę dystansu.

A nie wiem, może film, w takim razie warto obejrzeć i film i serial, żeby się przekonać, jak zmieniała się postać Batmana.

Wiecie, że to na czym wisi Batman, to Bat-drabinka?  :lol:

A uderza Bat-rękawicą, jasne, że wiemy, heloł!  :cool:
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Deg

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2108 dnia: Styczeń 06, 2014, 10:57:32 pm »
Ha! Gdyby to było tak proste, to środek odstraszający rekiny (który Batek zawsze ma pod ręką) byłby Bat-środkiem odstraszającym rekiny!

Offline Julek_

Odp: Batman
« Odpowiedź #2109 dnia: Styczeń 06, 2014, 11:45:47 pm »
O, ekranizacja Batman: Venom - nie wiedziałem, że powstała.

:)

Lolłem!

Offline chmiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #2110 dnia: Styczeń 07, 2014, 06:58:57 am »
N.N., dlaczego Jocker a nie Joker?

"Greatest Joker stories ever told" mogę polecić dla znakomitej okładki Bollanda z rybą (chyba, że było potem inne wydanie). W środku pierwsza historia z Jokerem (Fingera i Kane'a), origin z Red Hoodem (bodajże z lat pięćdziesiątych), trochę - chwilami straszliwych ramotek - i znakomite "The Laughing fish" Engleharta i Rogersa. W sumie jednak całość raczej dla wielbicieli Batsa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2014, 07:53:15 am wysłana przez chmiel »

Offline Jaxx

Odp: Batman
« Odpowiedź #2111 dnia: Styczeń 07, 2014, 08:27:29 am »
Dziękuję bardzo wszystkim, którzy podpowiedzieli od czego najlepiej zacząć. Zatem wystartuję od "Year One" (wersje angielskie mi nie przeszkadzają, mogę czytać w oryginale), a potem Długie Halloween. Szkoda, że nie wiadomo więcej o polskiej reedycji "Roku pierwszego", ale cóż, będzie mi musiało wystarczyć wydanie angielskie.

Jeszcze raz, dzięki wielkie!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #2112 dnia: Styczeń 08, 2014, 10:18:02 pm »
Z cyklu „nie dowiecie się o tym z BatCave”: W dzisiejszym wydaniu "Polityki" Ryszard Wolff rozmawia z Lechem Majewskim (polski reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz. Członek Gildii Reżyserów Amerykańskich i Europejskiej Akademii Filmowej. Reżyser kultowego filmu artystycznego „Młyn i krzyż”) o jego przyszłych planach filmowych oraz anegdotach z życia zawodowego. Majewski w tym długi i intrygującym wywiadzie dzieli się m.in. opowieścią o tym, jak wystąpił w „Batmanie” Tima Burtona w 1989 w roli gangstera oraz podaje powody, dla których ta ekranizacja przygód Mrocznego Rycerza doszła w ogóle do skutku. Lektura niezwykle intrygująca i ciekawa. Zwłaszcza, że ukazuje „Batmana” Tima Burtona w nowym świetle.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2113 dnia: Styczeń 10, 2014, 02:58:22 pm »
Pozwolę podzielić się z Wami pewną (dla mnie ważną) rzeczą związaną z Batmanem. Chodzi o Billa Fingera i okazji, aby oddać mu hołd na większą skalę. Wkleję treść newsa, którego dziś napisałem na BatCave. Będę wdzięczny za wzięcie udziału oraz za puszczenia wieści dalej:

Cytuj
Rok 2014 nie będzie tylko okazją do świętowania 75-lecia istnienia   Batmana. W tym roku swoją 100 rocznicę urodzin (8 luty) oraz 40 rocznicę   śmierci (18 stycznia) obchodzi osoba, bez której postać Mrocznego   Rycerza nie byłaby tym, kim się stała. Mowa oczywiście o Billu Fingerze,   współtwórcy Batmana oraz jego pierwszym scenarzyście. To jemu fani mogą   zawdzięczać m. in.charakterystyczny wygląd Mrocznego Rycerza. W innym wypadku Bob   Kane zrealizowałby swoją wizję wyglądającą niczym kopia Supermana ze   skrzydłami nietoperza.  Z powodu nieuczciwości Boba Kane’a oraz zapisów prawnych, Bill Finger   nie może być oficjalnie podpisywany jako współtwórca Batmana. Walkę z   takim stanem rzeczy podjął między innymi Marc Nobleman,   pisarz, który od lat zbiera fakty na jego temat. Swoją wiedzę   wykorzystał do stworzenia pierwszej i jak na razie jedynej ilustrowanej   biografii Fingera pod tytułem „Bill the Boy Wonder: The Secret Co-Creator of Batman„.   Nobleman wpadł na pomysł, dzięki któremu współtwórca Batmana mógłby   szerzej zaistnieć w świadomości fanów oraz aby oddać mu zasłużony hołd.   Autor postanowił wykorzystać ideę Google Doodle polegającą na kreacji   specjalnego logo wyszukiwarki Google symbolizującego świętowaną okazję.   Internauci mogą sami zgłaszać propozycję tego, co i w jakim dniu owa   ilustracja mogłaby reprezentować. W związku z tym Nobleman zwrócił się   do fanów o pomoc, aby na proposals@google.com   zgłaszać prośby, aby 8 lutego Google Doodle świętowało 100 rocznicę   urodzin Billa Fingera. Nasz serwis serdecznie zaprasza i zachęca do   wykonania tego kroku wszystkich naszych Czytelników, fanów Batmana oraz   komiksów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2014, 03:10:50 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2114 dnia: Styczeń 10, 2014, 03:32:56 pm »
inicjatywa zacna, ale czy dzieki niej postac Fingera cokolwiek zyska, watpie. Szkoda, ze nie mozna zrewidowac praw autorskich do postaci, to byloby godne upamietnienie tego czlowieka.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything