Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1282004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline veritius

Odp: Batman
« Odpowiedź #2265 dnia: Kwiecień 30, 2014, 04:50:57 pm »
Taka ciekawostka, ,,Powrót Mrocznego Rycerza" na Arosie i Bonito od kilku dni jest identyczny i ma te same wahania raz 7 raz 9 sztuk  :cool:  a co najlepsze data wydania to 2012, więc wyprzedają chyba jakieś resztki magazynowe.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2266 dnia: Kwiecień 30, 2014, 05:07:49 pm »
To jest dodruk!

Offline Murazor

Odp: Batman
« Odpowiedź #2267 dnia: Maj 01, 2014, 10:11:23 am »
"Witam ponownie,

udało nam się ustalić, iż są to książki właśnie z tegorocznego dodruku.
Otrzymaliśmy też wstępnie informację, że w dodruku nie ma zawartych
żadnych zmian merytorycznych"

wiadomość z Działu Obsługi Klienta Bonito

edit: w bonito zamówiłem wczoraj rano, po południu już miałem do odebrania :smile: Nówka, zafoliowana.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2014, 10:15:36 am wysłana przez Murazor »

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #2268 dnia: Maj 03, 2014, 11:02:38 am »
 http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1576707,1,kto-stworzyl-batmana.read - Artykuł o twórcach Batmana jest już dostępny w całości w sieci. Można udostępniać, komentować a nawet lajkować, jeżeli się spodoba.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Batman
« Odpowiedź #2269 dnia: Maj 04, 2014, 05:50:11 pm »
Śmierć rodziny przeczytana. Piszę z perspektywy osoby, która nie śledzi na bieżąco tego co dzieje się w uniwersum nietoperza.
Początek mnie nie zachwycił, ale wraz z rozwojem akcji, wciągałem się w nią. Fabuła całkiem zgrabna, choć finałowa batalia rozwiązana za łatwo. Joker całość planował tyle czasu, dał się tak łatwo podejść.
Fajny patent z umieszczeniem tylu łotrów w jednej historii i to takich klasycznych postaci jak Two Face czy Pingwin.
Rodzina Batmana byla mi całkiem obojętna. Z racji tego, że nie czytuje historii o Nietoperzu to są to dla mnie w dużej mierze postacie anonimowe i to jest duży minus czytania go bez znajomości starych historii. Dziwne to, bo chyba jest to seria po restarcie?
Fajny patent (dla znających temat) z nawiązaniem do starszych komiksów.
Rysunkowo całkiem nieźle, choć nie wszystko w stylu artysty mi pasuje. Czasami postacie są za chude, a niekiedy słabo jest (moim zdaniem) z proporcjami ciała.
Ogólnie całkiem nieźle choć czy będzie to historia wpisana do kanonu miałbym wątpliwości.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2270 dnia: Maj 04, 2014, 10:01:32 pm »
Bardzo zgrabne podsumowanie, uchwyciłeś samo sedno w swojej recenzji.

Offline Dymian

Odp: Batman
« Odpowiedź #2271 dnia: Maj 06, 2014, 08:33:04 pm »
Coż Śmierć Rodziny tak samo jak i Sowy (planowane początkowo jeszcze dla Dicka jak Batmana) były planowane jeszcze przed restartem, który upchnął 4 robinów, ich śmierci i powroty (konkretnie Jasona) w pięć lat. Historia "Śmierci" ma jednak mały wpływ na uniwersum Batmana gdyż Morrison odrazu po jej zakończeniu "zabrał" Damiana kończąc Batman Inc. (polecam tytuł). Snyder mówił, że ta historia ma mieć dwie części więc pewnie wróci do tego jakiś czas po skończeniu Zero Year, Batman Eternal i pewnie jakiego nowego Kryzysu który można wyczuć w innych tytułach, a ponadto w następnym roku jest 30 rocznica Crisis On Infinite Earths

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2272 dnia: Maj 07, 2014, 03:50:58 pm »
No 30 rocznica, moze wydawnictwo pokusi sie o reedycje omnibusa, bo teraz komiks ten chodzi po niezlych cenach. Ja mam wersje okrojona, a BARDZO chcialbym miec to grube wydanie COIE :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2273 dnia: Maj 07, 2014, 05:57:10 pm »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2274 dnia: Maj 07, 2014, 06:09:23 pm »
To generalnie picutre book (przeznaczony dla odbiorcy w każdym wieku), ale posiada sporo informacji, które nigdy wcześniej nie były znane, a Nobleman je odnalazł. Na samym końcu jest kilka stron, w których opowiada o tym, jak prowadził swoje śledztwo. Jak na razie to pierwsza i jedyna taka biografia poświęcona Fingerowi. Generalnie ilość stron może nie robi wrażenia, ale za to zawarte informacje są konkretne.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2275 dnia: Maj 07, 2014, 06:12:36 pm »
To generalnie picutre book

No tak, podlinkowałem tytuł z amazon.com, a nawet nie raczyłem zerknąć na pokazane tam, przykładowe strony. Jestem ciekaw tej pozycji. Fajna niespodzianka od Centrali.

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2276 dnia: Maj 07, 2014, 06:27:34 pm »
ciekawa pozycja, centrala znowu pozytywnie zaskakuje.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2277 dnia: Maj 08, 2014, 11:09:29 am »
Czy wie ktos dlaczego numery 18-20 nie zostaly zebrane w tpb?
Kupilem wczoraj Zero Year i niespodzianka - numery 21-24.
 :???:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2278 dnia: Maj 08, 2014, 11:23:30 am »
Czy wie ktos dlaczego numery 18-20 nie zostaly zebrane w tpb?
Kupilem wczoraj Zero Year i niespodzianka - numery 21-24.
 :???: ??:
Może znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje pytanie: http://www.gamefaqs.com/boards/206-comics-and-graphic-novels/67160360
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline donTomaszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2279 dnia: Maj 08, 2014, 01:12:29 pm »
Dzieki Vision.
Jednoznacznej odpowiedzi nie ma. To ma chyba tylko na celu przycisnac czytelnikow do kupowania pojedynczych zeszytow.
Bez sensu.
Sometimes I'd like to get my hands on God...