trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2295 dnia: Maj 16, 2014, 03:31:08 pm »
czepiają się znakomitego aktora Afflecka.

Affleck znakomitym aktorem? Serio? Hmm... Casey Affleck jak najbardziej, ale Ben?

A co do Batmana w jego wykonaniu, to ja coraz bardziej się przekonuję do tego pomysłu.

Offline marceli

Odp: Batman
« Odpowiedź #2296 dnia: Maj 16, 2014, 03:36:45 pm »
A mi on dalej nie pasuje do Batmana, ale ocenię jak obejrzę film.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #2297 dnia: Maj 16, 2014, 03:59:38 pm »
Affleck znakomitym aktorem? Serio? Hmm... Casey Affleck jak najbardziej, ale Ben?
Zobacz jego drugoplanową rolę w Zakochanym Szekspirze. :)

Offline [robak]

Odp: Batman
« Odpowiedź #2298 dnia: Maj 16, 2014, 08:19:08 pm »
Batman: Legends of The Dark Knight vol. 1 - co myślicie? Coś poza seriami NEW 52, ale czy warto naprawdę zajrzeć do tych "opowiadań"? (znam recenzję DC multiverse)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2299 dnia: Maj 16, 2014, 08:23:36 pm »
Zobacz jego drugoplanową rolę w Zakochanym Szekspirze. :)

Patrz, nawet nie wiedziałem, że tam grał. Ale widziałem film kilkanaście lat temu i jakoś nie zachwycił mnie - mam go na liście "do powtórzenia". Mnie Ben raczej drażni, dopiero zacząłem przekonywać się do jego aktorstwa, jak zaimponował mi jako reżyser - w swoich filmach jest całkiem znośny.

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2300 dnia: Maj 16, 2014, 08:34:37 pm »
Robak: "(...) ale czy warto naprawdę zajrzeć do tych"
 
Jeżeli już sięgać po Batmana z tamtych czasów to moim zdaniem przede wszystkim po tę serie. Przy czym warto przeboleć nieco archaiczne rysunki w pierwszych numerach (Ed Hannigan). Fabuły są mimo wszystko wciąż niezłe. Ewentualnie warto przyjrzeć się bliżej również "Shadow of The Bat".

Offline [robak]

Odp: Batman
« Odpowiedź #2301 dnia: Maj 16, 2014, 08:50:54 pm »
Hm, ale czemu z tamtych czasów? To jest wydanie zbiorcze z września 2013, więc myślałem, że to jakieś nowe sprawy..

Offline Nawimar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2302 dnia: Maj 16, 2014, 09:11:42 pm »
 A to sori. Za bardzo sugerowałem się "vol.1" i stąd miałem na myśli cykl rozpoczęty w 1989. Nowej serii o tym tytule niestety nie znam.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2303 dnia: Maj 16, 2014, 09:34:55 pm »
Pytanie do bardziej rozeznanych, a dotyczy ono akcji z rezerwuarem wody pitnej w Śmierci Rodziny, zarówno w tym komiksie jak i w paru innych miejsce to jest opisywane jako pierwszy wielki wyczyn Jokera i pierwsze oficjalne spotkanie Batka z Jokerem, czy Man Who Laughs  dotyczy tego wydarzenia, opisuje jak do niego doszło, co się działo przed?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2304 dnia: Maj 16, 2014, 09:36:35 pm »
Jeśli dobrze pamiętam, to tak, dokładnie tego tyczy ta historia.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2305 dnia: Maj 16, 2014, 09:46:06 pm »
A jest to "nowa/świerza" historia w sęsie "jeszcze nikt o tym nie opowiadał", czy to raczej taki "remake" jakiegoś klasyka zinterpretowany na nowo, bardziej  współcześnie, coś ala Spider-Man Blue?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2306 dnia: Maj 16, 2014, 09:58:04 pm »
Na nowo napisane pierwsze starcie z Jokerem na bazie historii z "Batman #1". Trochę tam nowego jest, ale zachowanie klasycznych motywów też jest.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2307 dnia: Maj 16, 2014, 10:00:57 pm »
aha, wielkie dzięki.

Offline chmiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #2308 dnia: Maj 19, 2014, 06:49:26 am »
[robak] "Legends of the Dark Knight" vol. 1 to znakomity tradepaperback, zawierający większość najlepszych historii z drugiego woluminu tej znakomitej serii (początkowo wydawano go tylko w wersji cyfrowej). Nieźli scenarzyści i jeszcze lepsi rysownicy. Później było już raczej tylko gorzej. Bardzo polecam zakup.

Offline Johnson

Odp: Batman
« Odpowiedź #2309 dnia: Maj 19, 2014, 08:56:07 am »
Ze swojej strony mogę również polecić album "Legends of the Dark Knight" vol. 1. Świetne historie bez żadnego ograniczenia edytorów, aktualnych wydarzeń w uniwersum i w ogóle bez żadnych ograniczeń. Jeśli np. podobał Ci się "BAtman Black and White", to to jest właśnie to samo, tyle że w kolorze. Nie zgodzę się tylko z przedmówcą, że potem jest "raczej tylko gorzej". Moim zdaniem dość długi czas historie prezentują dobry, wysoki poziom. Drugi tpb już jest dostępny.

 

anything