trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline acidos

Odp: Batman
« Odpowiedź #2310 dnia: Maj 22, 2014, 05:27:42 pm »
Postać Batmana znam z filmów,animacji.Lubię tą postać i chciałem się wziąć za czytanie komiksów o opowiadające o tym bohaterze. Czy Batman Śmierć Rodziny będzie dobra na początek ??

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2311 dnia: Maj 22, 2014, 05:53:53 pm »
Ciężko powiedzieć. Ta historia bazuje na długoletniej relacji Batmana z Jokerem, pojawia się trochę nawiązań do poprzednich ich spotkań. Na dodatek obecna jest cała bat-rodzina (ale nie w tak dużym stopniu).

Jeśli miałbym zasugerować od czego zacząć, mając do dyspozycji tylko pozycje dostępne i wydane w Polsce, to poleciłbym przeczytać:

- "Batman: Rok Pierwszy" - ma być dodruk,
- "Batman: Człowiek, który się śmieje" - premiera w lipcu,
- "Batman: Długie Halloween" (choć niekoniecznie, jeśli budżet nie pozwala, ale komiks jest genialny),
- "Batman: Zabójczy Żart", którego dodruk już w lipcu.

Jako że nie ma już u nas komiksów, które by szybko wprowadziły Cie w Bat-rodzinkę, to po prostu najlepiej zacznij od pierwszego tomu "Batmana" z Nowego DC Comics. Co prawda trzeci tom - czyli "Śmierć rodziny" można przeczytać pomijając poprzednie, ale zdecydowanie warto się z nimi zaznajomić.

Jeśli nie masz problemu z kupowaniem zagranicznych rzeczy, to mogę Ci wkleić inną, krótką listę, od czego warto zacząć.

« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2014, 05:59:04 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline [robak]

Odp: Batman
« Odpowiedź #2312 dnia: Maj 22, 2014, 06:23:00 pm »
Wklejaj śmiało. :)


Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2313 dnia: Maj 22, 2014, 06:51:03 pm »
No to proszę bardzo ;) Dodam tylko kilka pozycji, o których pamiętałem, ale słusznie wskazano mi gdzie indziej, że warto je dodać, jeśli chce się jeszcze więcej. Biorę pod uwagę tylko dostępne rzeczy.

1. "Batman: Rok Pierwszy"/"Batman: Year One" - tytuł mówi sam za siebie. 1 rok działalności Batmana.
a) "Batman and the Monster Men"
b) "Batman and the Mad Monk"
c) "Batman: Prey" - ta pozycja oraz powyższe dwie opowiadają o innych działaniach Mrocznego Rycerza z pierwszego roku działalności, Prey to pierwsze spotkanie z Hugo Strangem
2. "Batman: The Man Who Laughs" - tutaj jest pokazane pierwsze starcie z Jokerem.
3. "Batman: Długie Halloween"/"Batman: The Long Halloween" - można go nazwać drugim rokiem działalności Batmana, w tym masz też origin Two-Face'a
4. "Batgirl/Robin: Year One" - niedawno wyszedł zbiorek, który ma w sobie dwie miniserie pokazujący początki zarówno Batgirl oraz pierwszego Robina
5. "Batman: Mroczne zwycięstwo"/"Batman: Dark Victory" - kontynuacja "The Long Halloween", znajdziemy tu Two-Face'a oraz wczesną działalność Batmana z pierwszym Robinem
a) "Batman: A Death in the Family" - nowe wydanie tej historii nie tylko zawiera opowieść o śmierci drugiego Robina - Jasona Todda, ale także "A Lonely Place of Dying", czyli wprowadzenie trzeciego - Tima Drake'a
6. "Batman: Zabójczy Żart"/"Batman: The Killing Joke" - bardzo ważny komiks przedstawiający relację Batmana z Jokerem

"Trochę" tego na początek jest, ale sugerując się opisami można sobie wybrać, co chcemy tak na prawdę wiedzieć. Później śmiało można czytać "Knightfall", "No Man's Land", "Hush" i tak dalej, i tak dalej.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2314 dnia: Maj 22, 2014, 07:04:34 pm »
Podziękował za listę :wink:
Bardzo mnie cieszy, że pojawiają się dodruki Batmanów sprzed kilku lat, w końcu moja kolekcja zostanie powiększona o Powrót Mrocznego Rycerza czy Zabójczy Żart, dodając do tego nowe DC oraz Długie Halloween łącznie z Dark Victory i Catwoman to można być w pełni zadowolonym!

Offline kosmoski

Odp: Batman
« Odpowiedź #2315 dnia: Maj 22, 2014, 08:27:26 pm »
Z łatwo dostępnych Batmanów dorzuciłbym do listy Wydanie Specjalne od TM-Semica - Batman Venom (spokojnie za jakieś 2-3 dyszki mozna wyrwać na allegro). Ciekawa historia (co zrobi Batman, gdy w końcu zawiedzie) niewymagająca znajomości całego uniwersum (przynajmniej tak ja zapamiętałem).

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2316 dnia: Maj 22, 2014, 08:36:39 pm »
Z łatwo dostępnych Batmanów dorzuciłbym do listy Wydanie Specjalne od TM-Semica - Batman Venom (spokojnie za jakieś 2-3 dyszki mozna wyrwać na allegro). Ciekawa historia (co zrobi Batman, gdy w końcu zawiedzie) niewymagająca znajomości całego uniwersum (przynajmniej tak ja zapamiętałem).
Dobra propozycja. Komiks również dostępny w osobnym wydaniu w języku angielskim i w dodatku na kredzie: http://www.amazon.com/Batman-Venom-Dennis-J-ONeil/dp/140123383X/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1400787364&sr=1-1&keywords=batman+venom
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2317 dnia: Maj 22, 2014, 08:45:19 pm »
He he, Batek kontra rekiny. Ja swój egzemplarz wyhaczyłem na allu za niecałe 15 zeta .

Offline [robak]

Odp: Batman
« Odpowiedź #2318 dnia: Maj 22, 2014, 09:00:54 pm »
[...] niewymagająca znajomości całego uniwersum (przynajmniej tak ja zapamiętałem).

No właśnie. To też ciekawe, które historie z batmanem, gdzie nie występuje bat-rodzina są najlepsze? Przyznam szczerze, że mi najbardziej odpowiadają te opowiadania, gdzie Bruce walczy solo, często z samym sobą.

Offline graves

Odp: Batman
« Odpowiedź #2319 dnia: Maj 22, 2014, 09:59:18 pm »
To też ciekawe, które historie z batmanem, gdzie nie występuje bat-rodzina są najlepsze? 
Jak dla mnie to tylko te gdzie nie występuje bat-rodziną są dobre. :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline [robak]

Odp: Batman
« Odpowiedź #2320 dnia: Maj 22, 2014, 10:02:06 pm »
Otóż to. Co polecasz zatem?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2321 dnia: Maj 22, 2014, 10:11:32 pm »
No właśnie. To też ciekawe, które historie z batmanem, gdzie nie występuje bat-rodzina są najlepsze? Przyznam szczerze, że mi najbardziej odpowiadają te opowiadania, gdzie Bruce walczy solo, często z samym sobą.

Jak dla mnie to tylko te gdzie nie występuje bat-rodziną są dobre. :)

Otóż to. Co polecasz zatem?

A ja bym się spytał właśnie na odwrót, czy w ogóle są jakieś warte uwagi tytuły/historie, w których Gacek działa ze swoją rodziną, bo tych zajebistych solowych tytułów nie brakuje.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2014, 10:14:37 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2322 dnia: Maj 22, 2014, 10:13:54 pm »
Może zainteresuj się też jakimiś zeszytami z miesięcznika wydawanego przez TM-Semic?

Offline graves

Odp: Batman
« Odpowiedź #2323 dnia: Maj 22, 2014, 10:17:37 pm »
Batman: Rok Pierwszy
Batman: Zabójczy Żart
Batman Ego
Batman Venom
Jest też kilka dobrych opowieści w starych Semicach:
Mroczny rycerz Mrocznego miasta
Ostatni Arkham
Sanctum
Images
Poza tym lubię trochę oderwane rzeczy jak: Batman vs Predator, spotkania z Judge Dreddem lub Batman w świetle lamp naftowych.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2014, 10:21:48 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2324 dnia: Maj 22, 2014, 10:20:56 pm »
Może zainteresuj się też jakimiś zeszytami z miesięcznika wydawanego przez TM-Semic?

Mam tego trochę, ale tam głownie występuje Robin-Tim Drake. Chyba na przestrzeni tych 20-paru lat powstały jakieś fajnie historie gdzie Bats ratuje miasto/świat wraz z Nightwingiem, którymś Robinem albo z któromś Batgirl, albo ze wszystkimi na raz?