Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1282022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2325 dnia: Maj 22, 2014, 10:25:39 pm »
Mam tego trochę, ale tam głownie występuje Robin-Tim Drake. Chyba na przestrzeni tych 20-paru lat powstały jakieś fajnie historie gdzie Bats ratuje miasto/świat wraz z Nightwingiem, którymś Robinem albo z któromś Batgirl, albo ze wszystkimi na raz?

A nie, ja pisałem w odniesieniu do posta [robaka] o warte przeczytania Batmany. Moja wina, bo mój post wylądował zaraz pod Twoim. Też jestem zwolennikiem Batmana - samotnego mściciela, ale bardzo jestem ciekaw jak wypadnie duet Batman-Robin w Dark Victory.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #2326 dnia: Maj 22, 2014, 10:39:15 pm »
spotkania z Judge Dreddem
Otóż to. Nie ma nic lepszego na początek niż "Sąd nad Gotham". :)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2327 dnia: Maj 22, 2014, 10:45:10 pm »
A nie, ja pisałem w odniesieniu do posta [robaka] o warte przeczytania Batmany. Moja wina, bo mój post wylądował zaraz pod Twoim. Też jestem zwolennikiem Batmana - samotnego mściciela, ale bardzo jestem ciekaw jak wypadnie duet Batman-Robin w Dark Victory.

No właśnie, praktycznie wszystkie historie the best of Batmana to te, w których jest solo. Twierdzicie, że wolicie takie historie, a nie te, w których Bats działa zespołowo z, co jak co, swoją dość liczną rodziną, więc w sumie zadałem sobie i wam pytanie, czy isnieją jakieś historie/serie/wydania zbiorcze/trady które są poświęcone tylko i wyłacznie takiej rodzinnej współpracy. No wiecie, coś jak X-Men tylko w batmańskim wydaniu, gdzie prócz akcji pokazane są relacje pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2014, 10:57:55 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2328 dnia: Maj 22, 2014, 11:08:32 pm »
Batman and Robin z New 52, jeśli nie lubimy Morrisona, jeśli tak, to także i jego serie o tym samym tytule.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline badday

Odp: Batman
« Odpowiedź #2329 dnia: Maj 23, 2014, 02:06:50 am »
Na multiversum jest od dzis promocja 10% na komiksy z Batmanem. Właśnie kupiłem 2 tomy Batmana i Robina z New 52 oraz Batman featuring Two Face and Riddler:)

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2330 dnia: Maj 23, 2014, 06:03:22 am »
szkoda, ze egmont nastawil sie wylacznie na nowe przygody batsa, przydalyby sie jakies klasyczne komiksy z batkiem. Poza tym szkoda, ze zadne wydawnictwo nie sprobuje wejsc glebiej w elseworldy z tym bohaterem. Tam jest kopalnia fajnych rzeczy, kiedys w tym watku byla o tym mowa.
pzdr   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kosmoski

Odp: Batman
« Odpowiedź #2331 dnia: Maj 23, 2014, 08:28:22 am »
Mam tego trochę, ale tam głownie występuje Robin-Tim Drake. Chyba na przestrzeni tych 20-paru lat powstały jakieś fajnie historie gdzie Bats ratuje miasto/świat wraz z Nightwingiem, którymś Robinem albo z któromś Batgirl, albo ze wszystkimi na raz?

Ostatni Arkham (1/1994 i 2/1994) - w tym całym przyjemnym szaleństwie Nightwing odegrał tam jakąś pomniejszą rolę.
Z ciekawszych duetów był jeszcze numer 3/1995, gdzie Batman ratuje Gotham razem z Ludzką Pchłą :)

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2332 dnia: Maj 23, 2014, 09:43:52 am »
Jeśli chodzi o współpracę z innymi to zupełnie zapomniałem polecić też "Batman: Gates of Gotham".
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2333 dnia: Maj 23, 2014, 11:05:47 am »
Batman and Robin z New 52, jeśli nie lubimy Morrisona, jeśli tak, to także i jego serie o tym samym tytule.

O tym w ogóle zapomniałem, to taka oczywista oczywistość :p. Acz kolwiek to i tak wg mnie kropla w morzu, przy tej liczbie wychowanków i ich perypetiach to na przestrzeni lat powinno pojawić się znacznie więcej tego typu tytułów.Tak po namyśle to widać, że ta bat-rodzinka to bardziej przeszkadza Batowi i scenarzystą w działaniu i jest tylko po to żeby być, bo tradycja i takie tam.


Ostatni Arkham (1/1994 i 2/1994) - w tym całym przyjemnym szaleństwie Nightwing odegrał tam jakąś pomniejszą rolę.

O, tego akurat nie mam, z tego co się oriętuję ta historia to jeden z tych semicowych the best of jeśli chodzi o Batmana, więc na allegro pewnie trochę kasy będą za to chcieli. Fajnie też, że występuje tam Nightwing, bo myślałem, że ten bohater u nas to swój debiut jako tako zaliczył Trybunale Sów, ale znowu, to tylko jakieś cameo, a nie pełnoprawny występ.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2334 dnia: Maj 23, 2014, 12:08:20 pm »
O tym w ogóle zapomniałem, to taka oczywista oczywistość :razz: . Acz kolwiek to i tak wg mnie kropla w morzu, przy tej liczbie wychowanków i ich perypetiach to na przestrzeni lat powinno pojawić się znacznie więcej tego typu tytułów.Tak po namyśle to widać, że ta bat-rodzinka to bardziej przeszkadza Batowi i scenarzystą w działaniu i jest tylko po to żeby być, bo tradycja i takie tam.

Czy przeszkadza? Nie powiedziałbym. Po prostu nie wchodzą sobie w drogę. Tytułów jest na pewno zdecydowanie więcej, ale na tą chwilę ciężko mi zrobić wyliczankę tysiąca komiksów :P Trzeba przede wszystkim szukać w crossoverach typu "No Man's Land"
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2335 dnia: Maj 23, 2014, 01:11:08 pm »
Czy przeszkadza? Nie powiedziałbym. Po prostu nie wchodzą sobie w drogę. Tytułów jest na pewno zdecydowanie więcej, ale na tą chwilę ciężko mi zrobić wyliczankę tysiąca komiksów :P Trzeba przede wszystkim szukać w crossoverach typu "No Man's Land"

No właśnie, albo jakieś crossovery/eventy albo gościnne występy. Niby razem, a jednak osobno. Tak na dobrą sprawę to taką rodzinną kooperację z prawdziwego zdarzenia widziałem chyba tylko w krekówkach typu Batman TAS i The New Batman Adventures.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2336 dnia: Maj 23, 2014, 01:16:06 pm »
Dlatego tak jest, bo te postaci mają swoje własne serie i tam jest dla nich miejsce. Oni nie współpracują ze sobą 24h na dobę.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2337 dnia: Maj 23, 2014, 01:37:18 pm »
@kelen
A ja mam pytanie odnośnie jednej pozycji z Twojej listy - "Batman and the Monster Men". Widziałem go już na różnych listach "top", ale po przeczytaniu w żadnym aspekcie mnie nie ujął. Co jest takiego dobrego w tym komiksie? Ja po przeczytaniu nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że jest to bardzo prosta, nic nie wnosząca historia. Bardzo możliwe, że czegoś nie załapałem?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2338 dnia: Maj 23, 2014, 02:10:20 pm »
Ja niestety jeszcze obu komiksów Wagnera nie czytałem, ale wiem, o czym są i gdzie są osadzone w kanonie - dlatego wstawiłem je w tej liście (pytanie nie było o najlepsze komiksy, tylko o takie, które pokazują wczesne lata działalności Batmana - jakość "The Man Who Laughs" na przykład też jest odbierana różnie).

Warto dodać, że oba te komiksy to na nowo opowiedziane historie, które pojawiły się pod koniec lat 30 (albo i też na początku 40, nie pamiętam dokładnie) w Detective Comics.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2339 dnia: Maj 23, 2014, 03:24:08 pm »
A to przepraszam, jakoś tak z kontekstu wydało mi się, że to czytałeś i polecasz. Tak czy inaczej jakbym ja zaczął czytanie batmana od tego komiksu to bym się ostro zniechęcił.  :razz: