Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2355 dnia: Czerwiec 02, 2014, 09:09:12 am »
http://www.amazon.com/Batman-Dark-Night-City/dp/1401251277/ref=pd_sim_b_5?ie=UTF8&refRID=00M2GWFN828DKZ78TTY0

No proszę, na przyszły rok DC szykuje albumowe wznowienie komiksu Mroczny Rycerz, Mrocznego Miasta. Mam nadzieję, że ktoś z Egmontu, czy Muchy Comics, wpadnie na pomysł, że skoro wznowienie Zabójczego żartu było sukcesem, to i podobny los czeka kultową u nas historię Milligana.

W tej edycji Mroczny Rycerz, Mrocznego Miasta, wzbogacony będzie o kilka numerów Detective Comics Milligana i Aparo, chyba wszystkie wydane u nas, m.in. Golem z Gotham. Konkretny tom!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2014, 09:18:19 am wysłana przez ramirez82 »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Batman
« Odpowiedź #2356 dnia: Czerwiec 02, 2014, 09:54:10 am »
OK widziałem "Bryne" na okładce i sobie pomyślałem - nieźle :smile:
John Byrne zrobił kilka ilustracji specjalnie na potrzeby tej książeczki. Musi sobie jakoś dorabiać na stare lata, nie?  :smile:
http://www.byrnerobotics.com/forum/forum_posts.asp?TID=33117
http://www.artofjohnbyrne.com/gallery/oa/oadc/oadc-batman/

Offline mr.lovecraft

Odp: Batman
« Odpowiedź #2357 dnia: Czerwiec 06, 2014, 01:17:31 am »
Hej! Możecie mi doradzić? Chciałbym kupić pierwsze numery Batmanów z nowego DC. Pierwszy zeszyt Detective Comics, Batmana itd. Dopiero zacząłem szukać i jak na razie znalazłem na Amazonie. Opłaca się zamawiać tam?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2358 dnia: Czerwiec 06, 2014, 01:26:37 am »
Polecam napisać maila do www.multiversum.pl albo www.atomcomics.pl z pytaniem o te zeszyty, któryś z tych sklepów na pewno da radę Ci je sprowadzić.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline mr.lovecraft

Odp: Batman
« Odpowiedź #2359 dnia: Czerwiec 06, 2014, 11:36:54 am »
Spróbuję na tych stronach, dzieki :smile:

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2360 dnia: Czerwiec 11, 2014, 11:57:03 am »
Imperium Pingwina to świetny komiks, można napisać że 100% przeciwieństwa do Technik Zastraszania. Ciekawa fabuła, dobre rysunki, wszystko elegancko przemyślane, cały czas coś się dzieje. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Górna półka kolekcji nowego DC razem z Trybunałem Sów. Inni twórcy i z koszmarnej serii, może powstać coś naprawdę interesującego! Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy!
Niektórzy ( w tym ja) mogą nie zrozumieć pewnych kwestii, bo w jednym momencie trzeba poznać pierwszy tom serii Szpon.

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2361 dnia: Czerwiec 15, 2014, 01:32:17 pm »
Imperium Pingwina to świetny komiks, można napisać że 100% przeciwieństwa do Technik Zastraszania. Ciekawa fabuła, dobre rysunki, wszystko elegancko przemyślane, cały czas coś się dzieje. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Górna półka kolekcji nowego DC razem z Trybunałem Sów. Inni twórcy i z koszmarnej serii, może powstać coś naprawdę interesującego! Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy!
Niektórzy ( w tym ja) mogą nie zrozumieć pewnych kwestii, bo w jednym momencie trzeba poznać pierwszy tom serii Szpon.
Imperium Pingwina to wyższy poziom niż tom 2 Techniki zastraszania. Szczególnie ciekawe są pierwsze 3 zeszyty (z 6), jednakże potem poziom spada (tie-in z "Death of the family" widać napisany został na siłę). Generalnie więc poprawa jest nieznaczna, ale zawsze coś. Layman będzie takze autorem tomu 4 i 5 (poza historiami "rocznicowymi") więc zobaczymy jak to rozwinie.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2362 dnia: Czerwiec 15, 2014, 02:11:14 pm »
Generalnie więc poprawa jest nieznaczna, ale zawsze coś.

Nieznaczna? Techniki Zastraszania musiałem czytać na kilka podejść, bo takiej nudy i słabizny nie dało się znieść. W trzecim tomie jest zdecydowanie lepiej pod względem fabularnym i logicznym :wink:

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Batman
« Odpowiedź #2363 dnia: Czerwiec 20, 2014, 09:03:54 pm »

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2364 dnia: Czerwiec 21, 2014, 10:03:33 pm »
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/249042-batman-czlowiek-ktory-sie-smieje

To jest jakieś odwołanie do Zabójczego Żartu, innego komiksu czy osobna historia?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2365 dnia: Czerwiec 21, 2014, 10:10:04 pm »
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/249042-batman-czlowiek-ktory-sie-smieje

To jest jakieś odwołanie do Zabójczego Żartu, innego komiksu czy osobna historia?
Osobna historia - ujawnienie się Jokera i pierwsze starcie z Batmanem.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2366 dnia: Czerwiec 21, 2014, 10:12:48 pm »
Osobna historia - ujawnienie się Jokera i pierwsze starcie z Batmanem.

Dzięki!

Zabójczy Żart
Człowiek, który się śmieje
Liga Sprawiedliwości

Szykuje się kolejny batmanowy miesiąc;)

A gdzie Sin City, Żywe Trupy...

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2367 dnia: Czerwiec 23, 2014, 02:03:21 pm »
Mnie ucieszylo info, ze egmont nie zamierza skupiac sie wylacznie na new dc. Oby egmont zaczal wydawac starsze, ciekawe batki, moze jakies elseworldy.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2368 dnia: Czerwiec 24, 2014, 02:07:02 pm »
Właśnie zakończyłem czytać Imperium Pingwina. Napiszę niewiele, bo sporo zostało już napisane, wg. mnie ze strony graficznej jest bardzo dobrze, podoba mi się styl i kolory rysunków. Sama treść też na pewno na plus bo przeczytałem na 3 podejścia i tylko dlatego, że nie chciałem za szybko skończyć, tak bym przeczytał za pierwszym podejściem, ale pewnie jeszcze wrócę żeby przeczytać jeszcze raz. Zakończenie takie, że chce się czekać na kolejną część i tutaj pytanie, czy to będzie BATMAN: DETECTIVE COMICS VOL. 4 – THE WRATH? Wiadomo kiedy pojawi się u nas w wersji polskojęzycznej i czy w ogóle?
Co do samego komiksu,
Spoiler: pokaż
pojawiła się Poison Ivy, która już wcześniej mnie interesowała
więc będę musiał chyba rozejrzeć się za czymś w wersji anglojęzycznej (bo polskich wydań chyba nie było z tą panią?), może coś z Sucide squad, chyba, że koledzy coś polecą w wersji polskiej, ale to już sprawa na inny temat raczej.
Komiks jak najbardziej bym polecił, tylko teraz pytanie czy na pierwszy komiks/powrót do komiksów po latach tak jak u mnie to miało miejsce? Nie wiem. Przyznam, że czasami byłem zakłopotany, Batman kontaktuje się z
Spoiler: pokaż
Nightwingiem (wiedziałem, że ktoś taki występował), potem u siebie rozmawia z jakimś niższym chłopcem Damianem, czy to Nightwing czy może syn, a może Nightwing i zarazem syn :lol: ? Z kolei w innym rozdziale stoi nad grobem syna, o którego istnieniu nie wiedziałem.

Zamówiłem Techniki zastraszania, które zbierają słabsze recenzje od Imperium Pingwina, ale chciałbym przeczytać dla własnej ciekawości. Myślę co tu jeszcze mógłbym przeczytać żeby wprowadzić się bardziej w świat/uniwersum, bo listę lektur związanych z Jokerem i Harley mam, teraz będę chyba potrzebował czegoś bardziej "ogólnego" żeby właśnie mniej więcej kojarzyć fakty/postacie. Jako takie pojęcie o uniwersum mam, ale fajnie wiedzieć skąd się wziął ten czy tamten, skąd przybyła ta i tamta i dlaczego tutaj jest tak, a nie inaczej więc byłbym wdzięczny jak ktoś napiszę co dobrego można kupić żeby wejść w świat bliżej początku niż środku czy końca :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2014, 02:18:06 pm wysłana przez arnold »

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2369 dnia: Czerwiec 24, 2014, 02:15:41 pm »
Spoiler: pokaż
tak ukrywasz spojlery :smile:

Wpisujesz w kwadratowych nawiasach coś takiego:
[ spoiler]
[ /spoiler]
Tylko, że na początku słowa spoiler czy /spoiler usuń spację.


Albo korzystasz z opcji Spoiler podczas edycji postu (takie SP, gdzie P jest na czarnym tle).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything