trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2445 dnia: Lipiec 09, 2014, 01:10:03 pm »
http://uk.ign.com/articles/2014/07/08/top-10-best-batman-artists

Najlepsi rysownicy Batmana wg. IGN.

Skąd to? Zapowiada się na ciekawą historię.

Offline RemiRose

Odp: Batman
« Odpowiedź #2446 dnia: Lipiec 09, 2014, 01:15:45 pm »
Zero Year, dziejące się obecnie na łamach Batmana Snydera.
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2447 dnia: Lipiec 09, 2014, 01:27:43 pm »
Mówiąc dokładniej, z Batman #21. Tym zaczyna się historia, żeby tylko potem się cofnąć i wyjaśnić jak doszło do "tego" stanu :)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2448 dnia: Lipiec 09, 2014, 02:49:15 pm »
Dobry ten Rok zerowy? Historia zamyka się w 5 tomie Batmana?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2449 dnia: Lipiec 09, 2014, 05:04:47 pm »
Z tego co podają w sieci, to tak.
Generalnie pierwszy rozdział cholernie mi się podobał, a środkowy mnie trochę wynudził W ostatnim zaczęli się rozkręcać i teraz tylko ostatnia część zadecyduje u mnie o końcowej ocenie (premiera tego zeszytu juz w tym miesiącu).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Batman
« Odpowiedź #2450 dnia: Lipiec 09, 2014, 05:16:01 pm »
Czy to jest to, co Egmont zapowiedział u nas na wrzesień?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2451 dnia: Lipiec 09, 2014, 05:32:39 pm »
Czy to jest to, co Egmont zapowiedział u nas na wrzesień?
Dokładnie tak - we wrześniu dostaniemy pierwszą część historii. Znając "talent" do końcówek Snydera trochę się boję, słyszałem też że całość jest nieco rozciągnięta, ale i tak biorę na 100%.

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2452 dnia: Lipiec 10, 2014, 10:24:40 am »
Słaby. Nie kupuj. Najpierw kup te pozycje, do których masz 100 % przekonania.
Mnie średnio podszedł. Niektóre dialogi starały się być "za twarde". Mało Jokera, rozczarowująca finałowa konfrontacja. A tak dobrze się zaczynało.
Bardziej podobała mi się dodatkowa historia z Green Lanternem Alanem Scottem.

Dla mnie wręcz przeciwnie, jak najbardziej bym polecił, mogę zgodzić się jedynie, że samego Jokera mało, chociaż "około Jokerowego" klimatu nie było aż tak mało. Finałowa konfrontacja może nie jakiś wysokich lotów, powiedziałbym, że taka "filmowa" i może lekko przewidywalna, ale akurat tutaj nie jest to dla mnie wadą. Przeczytałem praktycznie za jednym razem, wciągnął mnie ten komiks, w sumie dużo nie czytałem, od niedawna odświeżam sobie komiksy, ale jak dla mnie to dobry tytuł, po południu zajmę się Zabójczym żartem i mam nadzieje, że nie będzie gorszy od Człowiek, który się śmieje, jedyna wada, którą zauważam przed czytaniem to, że jest krótszy, ale jak będzie słaby to będzie to zaleta :lol:

Offline rymski

Odp: Batman
« Odpowiedź #2453 dnia: Lipiec 10, 2014, 11:02:35 am »
po południu zajmę się Zabójczym żartem i mam nadzieje, że nie będzie gorszy od Człowiek, który się śmieje, jedyna wada, którą zauważam przed czytaniem to, że jest krótszy, ale jak będzie słaby to będzie to zaleta :lol:

spokojnie, nie zawiedziesz się. Zabójczy Żart jest bardzo klimatyczny. jedna z lepszych historii ever.

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2454 dnia: Lipiec 11, 2014, 09:38:00 am »
Tak jak kolega wyżej napisał nie zawiodłem się. Ale, ale... Zakończenie komiksu to był lekki szok, tzn ta część zakończenia z Batkiem i Jokerem, wywołało to u mnie myśl "yyy i co teraz? To juz koniec? A co dalej?" Pomyślałem, że to celowy zabieg autora. Potem przeczytałem posłowie (chyba dobrze piszę) i to co bylo po nim i juz w ogóle zbaranialem... Komiks przeczytam jeszcze raz to może coś mi się rozjaśni, czytałem coś w stylu interpretacji w sieci i na wiele rzeczy nie zwróciłem uwagi, komiks jak najbardziej godny polecenia ale Panowie powiedzcie mi do cholery kim był ten
Spoiler: pokaż
młody chłopak
na końcu komiksu? :idea: Dla fanow Jokera, ale nie tylko pozycja obowiązkowa.

Offline bowman007

Odp: Batman
« Odpowiedź #2455 dnia: Lipiec 13, 2014, 01:25:08 am »
Ponieważ, nakład oblicza śmierci został wyczerpany, a wydawać ponad 100 zł na gniot ( przynajmniej takie opinie czytałem) nie zamierzam, a chce kupić techniki zastraszania i imperium pingwina, chciałbym zadać pytanie, czy historie w tych tomach się jakoś wiążą? czy jest konieczność nabycia też tomu pierwszego no i czy warto kupić tom drugi i trzeci?

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2456 dnia: Lipiec 13, 2014, 01:40:10 am »
Ponieważ, nakład oblicza śmierci został wyczerpany, a wydawać ponad 100 zł na gniot ( przynajmniej takie opinie czytałem) nie zamierzam, a chce kupić techniki zastraszania i imperium pingwina, chciałbym zadać pytanie, czy historie w tych tomach się jakoś wiążą? czy jest konieczność nabycia też tomu pierwszego no i czy warto kupić tom drugi i trzeci?
Tom 1 z 2 i 3 w żaden sposób się nie łączą. Jest oczywiście delikatne powiązanie runu Daniela (kochanka Bruce'a, Pingwin) ale to są niuanse.
Czy warto kupić tom 2? - jako wielki fan Batmana napiszę że warto, chociaż sumienie mnie gryzie :biggrin:  Spodziewaj sie pojedyńczych historii, ale świetnie narysowanych. Tony Daniel może wybitnym scenarzystą nie jest, ale rysuje świetnie. I to jest główny plus tego tomu.
Czy warto kupić tom 3? - warto, chociaż jak dla mnie poziom jest tylko trochę lepszy niż tomy 1 i 2. Generalnie uważam, że Batman Snydera albo tak zawyżył poziom, albo innu autorzy są kiepskimi rzemieślnikami i nie potrafią wykreować ciekawego Batka. Na ten mankament cierpi także seria Detective Comics.


Podsumowując - jak jesteś fanem Batka to kupuj, uwzględniając ciekawe promocje cenowe :biggrin:

Offline bowman007

Odp: Batman
« Odpowiedź #2457 dnia: Lipiec 13, 2014, 01:59:10 am »
Dzięki za odpowiedz, na razie przez sin city, mój limit pozwala mi na kupno tylko 2-3 pozycji. Zdecyduje się na batmana śmierć rodziny oraz chyba na techniki zastraszania. Zastanawiam się jeszcze pomiędzy pingwinem, a drugim tomem ligi sprawiedliwości :P wolę batmana, ale jim lee kusi :P

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2458 dnia: Lipiec 13, 2014, 07:31:28 am »
Dzięki za odpowiedz, na razie przez sin city, mój limit pozwala mi na kupno tylko 2-3 pozycji. Zdecyduje się na batmana śmierć rodziny oraz chyba na techniki zastraszania. Zastanawiam się jeszcze pomiędzy pingwinem, a drugim tomem ligi sprawiedliwości :P wolę batmana, ale jim lee kusi :P
Techniki Zastraszania naprawdę nie są złe. To po prostu zbiór pojedynczych historii, coś jak stare Semiki.

Offline bowman007

Odp: Batman
« Odpowiedź #2459 dnia: Lipiec 13, 2014, 09:16:08 am »
W takim razie jestem bardzo ciekaw co musiało się dziać w Obliczach śmierci, że wszyscy jak jeden mąż stwierdzili, że gorzej się nie dało  :lol:  Jeszcze trochę i będę tak zaintrygowany, że się skuszę i kupie :D

 

anything