trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nick Jackolson

Odp: Batman
« Odpowiedź #2460 dnia: Lipiec 13, 2014, 09:37:07 am »
W takim razie jestem bardzo ciekaw co musiało się dziać w Obliczach śmierci, że wszyscy jak jeden mąż stwierdzili, że gorzej się nie dało  :lol:  Jeszcze trochę i będę tak zaintrygowany, że się skuszę i kupie :biggrin:

Bardzo drętwe dialogi. No taka zwykła nawalanka. Trybunał czytało mi się mega. A to doczytałem do połowy i sprzedałem. Nawet nie interesowało mnie jak ma się to skończyć. Technik nie kupiłem a Pingwin jest na półce :)

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2461 dnia: Lipiec 13, 2014, 09:43:01 am »
W takim razie jestem bardzo ciekaw co musiało się dziać w Obliczach śmierci, że wszyscy jak jeden mąż stwierdzili, że gorzej się nie dało  :lol:  Jeszcze trochę i będę tak zaintrygowany, że się skuszę i kupie :biggrin:
Po prostu jest źle. Niby, podobnie jak Techniki, zestaw pojedynczych historii, ale nawet w obrębie 20stron każda, kompletnie nie trzymają się kupy.
Techniki kupiłem po części też z ciekawości, a po części do kompletu. I miło się zaskoczyłem.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2462 dnia: Lipiec 13, 2014, 09:59:15 am »
Techniki Zastraszania naprawdę nie są złe. To po prostu zbiór pojedynczych historii, coś jak stare Semiki.

Techniki są bardzo złe bo są całkowicie out of convention, character i w ogóle. Zamiast zagadek detektywistycznych mamy zwykłe nawalanki i historie całkowicie nie pasujące do klimatu Gacka jak ta z klonami i zderzaczem hadronów (?!). Mocną stroną albumu są oczywiście  rysunki, ale trzeba nadmienić, że nie cały tom rysował Daniel.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2463 dnia: Lipiec 13, 2014, 10:44:53 am »
Techniki są bardzo złe bo są całkowicie out of convention, character i w ogóle. Zamiast zagadek detektywistycznych mamy zwykłe nawalanki i historie całkowicie nie pasujące do klimatu Gacka jak ta z klonami i zderzaczem hadronów (?!).
To już kwestia oczekiwań. Piszesz tak, jakby Batman był tylko detektywem i nigdy nie stosował przemocy.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2464 dnia: Lipiec 13, 2014, 10:57:47 am »
To już kwestia oczekiwań. Piszesz tak, jakby Batman był tylko detektywem i nigdy nie stosował przemocy.

Ehem, tytuł serii to Detective Comics, Batek nosi miano Największego Detektywa na Świecie. Nie mam nic przeciwko stosowaniu przemocy przez Batsa, ale na litość boską rozwiązywanie każdej sprawy za pomocą pięści to lekka przesada, gdzie tu finezja i intelekt, którym zawsze cechował się ten bohater?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2465 dnia: Lipiec 13, 2014, 01:33:59 pm »
Techniki Zastraszania naprawdę nie są złe. To po prostu zbiór pojedynczych historii, coś jak stare Semiki.

Nie żeby wszystkie stare TM-Semici były dobre :P
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Batman
« Odpowiedź #2466 dnia: Lipiec 13, 2014, 02:44:30 pm »
Panowie powiedzcie mi do cholery kim był ten
Spoiler: pokaż
młody chłopak
na końcu komiksu? :idea:
A czytałeś posłowie Briana Bollanda?

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2467 dnia: Lipiec 13, 2014, 04:54:56 pm »
A czytałeś posłowie Briana Bollanda?

Tak, jest tam napisane, że Brian chciał napisać historię związaną z Batmanem samodzielnie. Do tego na końcu posłowia pisze
Spoiler: pokaż
"(...)czas na ujawnienie tego, co naprawdę stało się na końcu Zabójczego żartu(...)"
i wychodzi na to, że
Spoiler: pokaż
"Niewinny człowiek" to to
, ale jak to interpretować? Nie wiem.
Spoiler: pokaż
"Batman wyciąga rękę i..."
i co? Przepraszam Panowie, może ta zagadka jest jakaś za trudna dla mnie, ale myślę i myślę i dalej nie wiem o co chodzi... A może to zamierzony zabieg i tak ma być, że człowiek zastanawia się o co chodzi? A może to sam Brian Bolland?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2014, 04:59:20 pm wysłana przez arnold »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2468 dnia: Lipiec 13, 2014, 05:19:50 pm »
Przeczytaj jeszcze raz początek posłowia i wtedy się dowiesz, dlaczego to zdanie jest urwane. A zdanie, które cytujesz jest już z innego akapitu, więc nie dotyczy już "Niewinnego człowieka"...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2014, 05:23:01 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2469 dnia: Lipiec 13, 2014, 05:41:15 pm »
Przeczytaj jeszcze raz początek posłowia i wtedy się dowiesz, dlaczego to zdanie jest urwane.

Bo autor wyczerpał ilość słów, tak?

A zdanie, które cytujesz jest już z innego akapitu, więc nie dotyczy już "Niewinnego człowieka"...

Rozumiem, że chodzi o zdanie (...)czas na ujawnienie tego, co naprawdę stało się na końcu Zabójczego żartu(...)"?

Dalej nie wiem/nie rozumiem o co chodzi z tym "Niewinnym człowiekiem"... Autor chciał napisać samodzielnie historie dotyczącą Batmana - ok, rozumiem, ale czy ma ona jakiś sens/powiązanie z "Zabójczym żartem"? Czy po prostu od tak sobie napisał/narysował, a ja tutaj niepotrzebnie myślę czy to jest ze sobą powiązane?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2470 dnia: Lipiec 13, 2014, 05:43:53 pm »
Tak, dokładnie. Specjalnie to zrobił dla zabawy z fanami.

"Niewinny człowiek" to po prostu osobny komiks Bollanda, który postanowiono dołożyć do dodatków tego wydania. Nie jest związany z "Zabójczym Żartem". Informacja o czym miał być dla Bollanda znajdziesz w akapicie posłowia.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2471 dnia: Lipiec 13, 2014, 05:50:07 pm »
Tak, dokładnie. Specjalnie to zrobił dla zabawy z fanami.

"Niewinny człowiek" to po prostu osobny komiks Bollanda, który postanowiono dołożyć do dodatków tego wydania. Nie jest związany z "Zabójczym Żartem". Informacja o czym miał być dla Bollanda znajdziesz w akapicie posłowia.

To ładnie mnie wzięło na dochodzenie, chyba za dużo Batmana czytam ostatnio :lol:

Jak już od razu piszę to zapytam, Batman Tom 4 Rok zerowy już zapowiedziany (rozumiem, że to kolejny tom po "Śmierć rodziny"), a czy 4 tom Detective Comics będzie u nas wydawany?

PS.

Przepraszam Panowie za głupie pytania, które czasami zadaje, ale dopiero zaczynam się odnajdywać w tym pogmatwanym komiksowym świecie.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2472 dnia: Lipiec 13, 2014, 05:57:55 pm »
Raczej nie ma opcji, aby się tak nie stało - w końcu doprowadza do końca wątki tomu trzeciego. Do końca roku wiemy, że z Nowego DC Comics pojawią się te pozycje: http://www.batcave.com.pl/2014/04/nowe-dc-comics-do-konca-roku-2/
Zapewne o dalszych planach dowiemy się najwcześniej na festiwalu w Łodzi w październiku.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2473 dnia: Lipiec 13, 2014, 06:04:17 pm »
„Batman: Mroczny Rycerz, Tom 1: Nocna trwoga” – grudzień. - a to będzie seria co ma logo Batman Dark Knight (nr.3)? Bo "zwykły" Batman (nr.1) to Trybunał Sów itd, Batman Detective Comics (nr.2) też znam, a tutaj widzę, że jakaś nowa seria się zapowiada.


(grafika z batcave)

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2474 dnia: Lipiec 13, 2014, 06:08:47 pm »
Tak, "Batman: Mroczny Rycerz" to "Batman: The Dark Knight".
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

 

anything