trawa

Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2490 dnia: Lipiec 14, 2014, 11:52:29 am »
Dzieki :smile:
Powiedzcie mi czy Detective Comics mocno sie przeplata z ta druga seria ? Bo szczerze strasznie tego nie lubie co sie dzieje z komiksami ze serie nie sa niezlaezne.
Generalnie serie są niezależne, scenarzyści tworzą własne historie. Nie ma tak że część 1 w Detective comics, część 2 w Batman Dark Knight itd. Ale główna seria Batman Snydera ma wpływ na pozostałe (Trybunał Sów, powrót Jokera). Są to bardziej nawiązania, więc jak się orientujesz co się dzieje w głównej serii to super, jak nie to nie ma wpływu na odbiór historii.


Blaskowitz

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2491 dnia: Lipiec 14, 2014, 12:21:19 pm »
No tak, ale ponoc te batmany nie sa wcale jakies hiper super. Ktos tu wczesniej o tym pisal.
pzdr
Ja pisałem, ale nie chcę robić za żadną wyrocznię. Mi osobiście dużo bardziej podobał się "Człowiek który się śmieje", który z kolei jak widzę został raczej chłodno przyjęty. Najlepiej będzie jak wszystkie te te tytuły wyjdą w Polsce i każdy będzie mógł wyrobić sobie własną opinię.  :smile:

Offline Kris1982

Odp: Batman
« Odpowiedź #2492 dnia: Lipiec 14, 2014, 04:18:56 pm »
A więc zakupiłem na start:
Zabójczy żart
Człowiek, który się śmieje
Powrót Mrocznego Rycerza
Trybunał Sów. Miasto Sów, Śmierć Rodziny
Długie Halloween


W jakiej kolejności to teraz najlepiej przeczytać?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2493 dnia: Lipiec 14, 2014, 04:26:41 pm »
A więc zakupiłem na start:
Zabójczy żart
Człowiek, który się śmieje
Powrót Mrocznego Rycerza
Trybunał Sów. Miasto Sów, Śmierć Rodziny
Długie Halloween


W jakiej kolejności to teraz najlepiej przeczytać?

1. Człowiek, który się śmieje
2. Zabójczy żart
3. Długie Halloween
4. Trybunał Sów
5. Miasto Sów
6. Śmierć Rodziny


Powrót Mrocznego Rycerza to elsworld, więc jest poza oficjalnym continuity, więc możesz go przeczytać na samym początku albo końcu tej listy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2014, 04:30:59 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2494 dnia: Lipiec 14, 2014, 04:34:13 pm »
A czy bardzo źle będzie jak się przeczyta przed Długim Halloween, serie Batmana tom 1, 2 i 3? Kupiłem 3 tomy i trochę popłynąłem z pieniędzmi, więc Długie Halloween musi poczekać, ale jak jest "przed", to może jakoś wytrzymam nie czytając tego co przyjdzie, chociaż może być ciężko. Żeby Halloween było o połowę tańsze to bym dorzucił do zamówienia, no, ale jest długie (z tytułu jak i ilości stron) więc cena jest ok w tym przypadku, to tylko ja spłukany :lol:

@Kris1982

Sprawdź sobie to: http://www.dccomics.com.pl/forum/index.php?topic=3922.0 też szukałem ostatnio kolejności różnych komiksów i to było dosyć pomocne.
 

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2495 dnia: Lipiec 14, 2014, 04:42:54 pm »
A czy bardzo źle będzie jak się przeczyta przed Długim Halloween, serie Batmana tom 1, 2 i 3? Kupiłem 3 tomy i trochę popłynąłem z pieniędzmi, więc Długie Halloween musi poczekać, ale jak jest "przed", to może jakoś wytrzymam nie czytając tego co przyjdzie, chociaż może być ciężko. Żeby Halloween było o połowę tańsze to bym dorzucił do zamówienia, no, ale jest długie (z tytułu jak i ilości stron) więc cena jest ok w tym przypadku, to tylko ja spłukany

Nic się nie stanie, w Batmanie Snydera nie ma bezpośrednich nawiązan do DH ;-).

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2496 dnia: Lipiec 14, 2014, 05:11:51 pm »
1. Człowiek, który się śmieje
2. Zabójczy żart
3. Długie Halloween
4. Trybunał Sów
5. Miasto Sów
6. Śmierć Rodziny


Powrót Mrocznego Rycerza to elsworld, więc jest poza oficjalnym continuity, więc możesz go przeczytać na samym początku albo końcu tej listy.

Nie wiem, czy sugerowałeś listę chronologiczną, czy na zasadzie "jak najlepiej", ale jeśli był to pierwszy wariant, to "Zabójczy Żart" toczy się po "Długim Halloween".
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2497 dnia: Lipiec 14, 2014, 05:56:05 pm »
Nie wiem, czy sugerowałeś listę chronologiczną, czy na zasadzie "jak najlepiej", ale jeśli był to pierwszy wariant, to "Zabójczy Żart" toczy się po "Długim Halloween".

Hmm, dzięki, po zastanowieniu ma to sens.

Offline adro

Odp: Batman
« Odpowiedź #2498 dnia: Lipiec 14, 2014, 07:29:29 pm »
Blaskowitz
Co racja to racja  :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Kris1982

Odp: Batman
« Odpowiedź #2499 dnia: Lipiec 14, 2014, 07:47:07 pm »
Nie wiem, czy sugerowałeś listę chronologiczną, czy na zasadzie "jak najlepiej", ale jeśli był to pierwszy wariant, to "Zabójczy Żart" toczy się po "Długim Halloween".


Czyli tylko zamienić 2 z 3 i będzie git tak?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2500 dnia: Lipiec 14, 2014, 08:16:21 pm »

Czyli tylko zamienić 2 z 3 i będzie git tak?

Tak. Choć specjalnie to to raczej znaczenia nie będzie miało.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2501 dnia: Lipiec 14, 2014, 08:23:42 pm »
Można już składać zamówienia na polską edycję picture booka o Billu Fingerze od Centrali: http://picturebook.pl/pl/p/Cudowny-chlopak-Billy.-Nieznany-wspoltworca-Batmana.-Marc-Tyler-Nobleman%2C-Ty-Templeton/656. Premiera na poznańskim Dniu Batmana 25 lipca (http://www.batcave.com.pl/dzien-batmana/).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Danio237

Odp: Batman
« Odpowiedź #2502 dnia: Lipiec 14, 2014, 08:34:41 pm »
A więc zakupiłem na start:
Zabójczy żart
Człowiek, który się śmieje
Powrót Mrocznego Rycerza
Trybunał Sów. Miasto Sów, Śmierć Rodziny
Długie Halloween


W jakiej kolejności to teraz najlepiej przeczytać?
Piątka! :D Zacząłem prawie identycznie, tylko Catwoman jeszcze.

Więc też spytam - Rzymskie Wakacje to kontynuacja Halloween czy najpierw jest Dark Victory? (Choć w sumie Mucha wydawałaby raczej po kolei... ale dla pewności pytam.)

Offline Kris1982

Odp: Batman
« Odpowiedź #2503 dnia: Lipiec 14, 2014, 08:36:19 pm »
To jeszcze mi powiedzcie gdzie wpasowuję się Batman - Rok zerowy do mojej listy bo też będe miał w planach zakup? Gdzie można sprawdzić jakie Batmany są w zapowiedziach?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2014, 08:42:15 pm wysłana przez Kris1982 »

Offline Tai

Odp: Batman
« Odpowiedź #2504 dnia: Lipiec 14, 2014, 08:41:38 pm »
Piątka! :biggrin: Zacząłem prawie identycznie, tylko Catwoman jeszcze.

Więc też spytam - Rzymskie Wakacje to kontynuacja Halloween czy najpierw jest Dark Victory? (Choć w sumie Mucha wydawałaby raczej po kolei... ale dla pewności pytam.)

Rzymskie Wakacje toczą się w tym samym czasie co Dark Victory. Tu nie powinno mieć znaczenia co się czyta pierwsze.

 

anything