Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 1281502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danio237

Odp: Batman
« Odpowiedź #2505 dnia: Lipiec 14, 2014, 08:46:06 pm »
To jeszcze mi powiedzcie gdzie wpasowuję się Batman - Rok zerowy do mojej listy bo też będe miał w planach zakup? Gdzie można sprawdzić jakie Batmany są w zapowiedziach?
Rok zerowy to wydarzenia po Śmierci Rodziny, tutaj raczej łatwo stwierdzić bo jasno pisze - "Batman vol. 4: Zero Year - Secret City" (Śmierć rodziny to "Batman vol. 3: Death of the Family").

Rzymskie Wakacje toczą się w tym samym czasie co Dark Victory. Tu nie powinno mieć znaczenia co się czyta pierwsze.
Ok dzięki, a tak z ciekawości to co pierwsze wyszło? :P

Offline Tai

Odp: Batman
« Odpowiedź #2506 dnia: Lipiec 14, 2014, 08:52:39 pm »
Ok dzięki, a tak z ciekawości to co pierwsze wyszło? :P

Dark Victory to listopad 1999 aż do grudnia 2000 roku natomiast Rzymskie Wakacje wyszły w 2004 roku.

Offline Kris1982

Odp: Batman
« Odpowiedź #2507 dnia: Lipiec 14, 2014, 08:57:43 pm »
Gdzie można sprawdzić jakie Batmany są w zapowiedziach?

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2508 dnia: Lipiec 14, 2014, 09:00:32 pm »

Offline Kris1982

Odp: Batman
« Odpowiedź #2509 dnia: Lipiec 14, 2014, 09:06:11 pm »
To akurat wiem. Chodzi konkretnie o Batmana i nawet jak daty nie ma podanej to liczy się wiadomość że będzie. Taka wiedza by mi się przydała bo nie chcę za komiksy przepłacać wolę poczekać na premiery bądż dodruki.

Offline arnold

Odp: Batman
« Odpowiedź #2510 dnia: Lipiec 14, 2014, 09:08:56 pm »
To już musisz czekać na odpowiedzi osób bardziej wtajemniczonych albo pytać u źródła, ja ostatnio trochę przepłaciłem za 2 tom Batmana, najgorzej, że chce jeszcze kupić ten słaby 1 tom Detective Comics, też pewnie przepłacę parę groszy...

Offline Tai

Odp: Batman
« Odpowiedź #2511 dnia: Lipiec 14, 2014, 09:09:47 pm »
Teoretycznie na tą chwilę w zapowiedziach są cztery tytuły z Batmanem w roli głównej.
Od Egmontu na wrzesień '' Batman tom 4 Rok Zerowy '' i w grudniu '' Batman : Mroczny Rycerz'' tom 1.
Mucha ma  ''Dark Victory'' na październik i '' Tales of the Batman : Tim Sale '' na luty 2015 roku. Będzie on również występował w '' Justice '' w maju 2015 roku, również od Muchy.
Podobno Egmont ma jeszcze w tym roku wydać jakiś komiks z Batmanem z przed New 52 DC.

Offline Kris1982

Odp: Batman
« Odpowiedź #2512 dnia: Lipiec 14, 2014, 09:11:56 pm »
Dzięki za info

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2513 dnia: Lipiec 14, 2014, 09:26:55 pm »
Podobno Egmont ma jeszcze w tym roku wydać jakiś komiks z Batmanem z przed New 52 DC.

Ciekawe jak z tym będzie, bo póki co to na razie jest to właśnie takie niepotwierdzone oficjalnie "podobno". No i jeśli rzeczywiście ten Batman będzie, to oby coś na miarę "Człowieka, który się śmieje".

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2514 dnia: Lipiec 14, 2014, 10:02:16 pm »
W kontekście wcześniejszej wymiany postów. Z nowych zapowiedzi DC na październik dowiedzieliśmy się, że nowy story arc w "Batmanie" nazywać się będzie "Endgame". Opis dość ogólnikowy:

From the superstar creative team that brought you a new start to the Caped Crusader comes the story that could end him. Be there in October for the biggest, deadliest and most epic story yet from writer Scott Snyder and artist Greg Capullo – “Batman: Endgame” begins here!

Snyder zapytany o więcej konkretów na Twitterze powiedział, że żadne inne informacje nie będą podane - chce, żeby czytelnicy byli zaskoczeni. Zobaczymy jak długo DC Comics wytrzyma bez większej reklamy tej historii, bo na pewno pokrzyżuje plany Snyderowi.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2515 dnia: Lipiec 15, 2014, 12:40:19 am »
Gdzie można sprawdzić jakie Batmany są w zapowiedziach?
Na alejakomiksu.com jest dział - pytania do Egmontu. Tam raz na 3 miesiące na pytania czytelników odpowiada naczelny. Możesz też tam próbować szukać jak pojawiają się odpowiedzi

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2516 dnia: Lipiec 15, 2014, 06:57:11 am »
Gdzie można sprawdzić jakie Batmany są w zapowiedziach?

http://www.batcave.com.pl/

Serwis jest poświęcony Batmanowi ogólnie, więc jest dużo o tym co wydaje się aktualnie w Stanach, ale z tym co się dzieje u nas też są na bierząco.

Offline Itachi

Odp: Batman
« Odpowiedź #2517 dnia: Lipiec 15, 2014, 08:25:31 pm »
W końcu miałem zaszczyt i przyjemność przeczytać Zabójczy Żart w nowym wydaniu. Zacznę od kolorów, które moim zdaniem są fantastyczne (te krewetki! :wink: ). Nie będę opisywał tysięczny raz samej fabuły, ale siła i słabość tego komiksu tkwi w postaci Batmana i całego jego systemu sprawiedliwości. Joker x razy uciekał z więzienia i mordował x osób, każdy wie do czego jest zdolny, każdy wie że jego szaleństwo jest nie do powstrzymania. Krzywdzi Barbarę i Gordona, czyli osobę która znaczy dla Batmana prawie tyle co Alfred. Ma w końcu niepowtarzalną okazję do przerwania tego zbrodniczego koła, i co następuje dalej? Śmiech...
Zdaję sobie sprawę, że wizja twórców opierała się na więzi pomiędzy nimi, ale wyszło to trochę sztucznie. Trzymanie Batmana w ryzach w takiej sytuacji jest naciągane, Gordon sam mówi o zachowaniu sprawiedliwości, pomimo tego, że jego córka mogła zginąć. Dla mnie to wszytko jest przesłodzone, nie można ciągle popełniać tego samego błędu. Joker ucieka, trwa panika, wszyscy są wściekli, a później odpuszczają. Nawet w Powrocie Mrocznego Rycerza, Joker sam musiał skończył ze swoim życiem. Ciągle ten sam schemat...brakuje innowacji, a w rzeczywistości czyny przeczą słowu bohaterów.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #2518 dnia: Lipiec 15, 2014, 08:54:56 pm »
Trochę odnośnie Zabójczego Żartu... Polecam wszystkim zakup tego komiksu http://uk.ign.com/articles/2006/01/23/dc-universe-the-stories-of-alan-moore-review  Poza wszystkim innym (w jednym zbiorku ma się wszystkie komiksy Alana Moore'a dla DC nie licząc Swamp Thinga - a więc m.in. dwa, przez wielu uznawane za najlepsze w historii Supermany czy Zabójczy Żart w oryginalnych kolorach) jest tam też historia z Batmanem pt. "Mortal Clay", która wg mnie (i nie tylko mnie) pod względem scenariusza jest lepsza - lub co najmniej równa - od Zabójczego Żartu. Ta historia to kwintesencja Moore'a - robienie z kawałków teoretycznie niedorzecznych czegoś bardzo prawdziwego i świetna, nastrojowa narracja.


PS. Polecam zakup wydania wskazanego w linku. Po pierwsze - ze względu na genialną okładkę Briana Bollanda, po drugie późniejsze (i wczesniejsze) wydania (są też HC) poza inną okładką nie mają Zabójczego Żartu (mają zamiast tego coś Moore'a dla Wildstorma)  - a uważam, że tę historię trzeba znać też w oryginalnych kolorach i tak jak była wydana oryginlnie - czyli na kredzie (Tm-Semic wydał w oryginalnych kolorach, ale na offsecie, co - nb. - wcale nie było złym posunięciem). Ponoć nawet niektóre późniejsze wydania tego komiksu - ale jeszcze z tą samą okładką Bollanda - nie mają już Zabójczego Żartu (!) (bo to wtedy właśnie DC wydawało Zabójczy Żart Deluxe - ten z kolorami Bollanda - i nie chciało mu robić konkurencji)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2014, 09:06:39 pm wysłana przez mack3 »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Batman
« Odpowiedź #2519 dnia: Lipiec 15, 2014, 09:08:28 pm »
Trochę odnośnie Zabójczego Żartu... Polecam wszystkim zakup tego komiksu http://uk.ign.com/articles/2006/01/23/dc-universe-the-stories-of-alan-moore-review  Poza wszystkim innym (w jednym zbiorku ma się wszystkie komiksy Alana Moore'a dla DC nie licząc Swamp Thinga - a więc m.in. dwa, przez wielu uznawane za najlepsze w historii Supermany czy Zabójczy Żart w oryginalnych kolorach) jest tam też historia z Batmanem pt. "Mortal Clay", która wg mnie (i nie tylko mnie) pod względem scenariusza jest lepsza - lub co najmniej równa - od Zabójczego Żartu. Ta historia to kwintesencja Moore'a - robienie z kawałków teoretycznie niedorzecznych czegoś bardzo prawdziwego i świetna, nastrojowa narracja.


PS. Polecam zakup wydania wskazanego w linku. Po pierwsze - ze względu na genialną okładkę Briana Bollanda, po drugie późniejsze (i wczesniejsze) wydania (są też HC) poza inną okładką nie mają Zabójczego Żartu (mają zamiast tego coś Moore'a dla Wildstorma)  - a uważam, że tę historię trzeba znać też w oryginalnych kolorach i tak jak była wydana oryginlnie - czyli na kredzie (Tm-Semic wydał w oryginalnych kolorach, ale na offsecie, co - nb. - wcale nie było złym posunięciem). Ponoć nawet niektóre późniejsze wydania tego komiksu - ale jeszcze z tą samą okładką Bollanda - nie mają już Zabójczego Żartu (!) (bo to wtedy właśnie DC wydawało Zabójczy Żart Deluxe - ten z kolorami Bollanda - i nie chciało mu robić konkurencji)
http://www.atomcomics.pl/pl/p/DC-UNIVERSE-BY-ALAN-MOORE-HC/2309 HC 304strony, jest Killing Joke na liście.
http://www.atomcomics.pl/pl/p/DC-UNIVERSE-BY-ALAN-MOORE-TP/11472 TPB 464strony, nie ma Killing Joke...
I bądź tu człowieku mądry.

 

anything